Nihil'in Başarı Öyküsü 15 Kilo Verdi

Nihil

Guru
Kayıtlı Üye
11 Mart 2010
5.252
718
:nazar:Merhaba Arkadaşlar,

76,5 kilo ile başladığım kilo verme sürecime 61,5 ile devam ediyorum. Polikistik over rahatsızlığım olduğu için kilo vermem çok çok yavaş ilerliyor. Zor ama imkânsız değil felsefesi ile adım adım gayret etmeye çalışıyorum.
Özellikle regl'imin geciktiği dönemlerde haftalarca ödem nedeniyle bırakın kilo vermeyi almış görünmek psikolojik olarak çok yıpratıcı.

Kendime özel yaptıklarımı paylaşmak istiyorum sizlerle;

Ne zaman uyuduğum ne zaman uyandığım belirsiz olduğu için tamamen düzensiz besleniyorum. Günde bazen iki bazen üç tam öğünüm oluyor. Ara öğün kullanmıyorum. Genellersem, sabahları bir dilim kadar ekmek, bir parça peynir, şekersiz neskahve
Öğlen vakti : bir porsiyon tavuk ızgara, bir bardak ayran
Akşam öğünü : bir kase içerisine eklenmiş bir avuç müsli yada k-flex gibi tahıl ürünleri
yada iki üç adet meyve gibi hafif gıda ile geçiştiriyorum.

Sabahları karbonhidrat, öğlen protein + karbonhidrat akşam yalnız protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum.

En önem verdiğim akşamları 18 den sonra kesinikle su dışında hiçbirşey tüketmemek.
Ama elbette bunu kırdığım, özellikle regl öncesi dönemlerde tatlı deliliğine takılıp sınırları aştığım, keza pazar günleri dominos çılgınlıkları, depresif anlara kapılıp cips kola ikilisine boğulmak v.s. v.s. lerde olmuyor değil.
Çok katı beslenemiyorum ama akşam 18 den sonrayı uygulamak en favori kuralım.

İkincisi, günde 3 litre su. 1 litrelik su şisesi ile özdeşleştim adeta.

İstisnasız hergün 2 veya 3 kupa şekersiz yeşilçay.

Haftanın 3 yada 4 yada 5 günü yürüyüş bandında max 6,2 hızında 45 dakika yürüyüş
+ 15 / 20 dakika yer hareketleri

Kronik bağırsak problemim için her sabah uyanır uyanmaz iki kuru incir ve iki bardak ılık su tüketiyorum.

Reklam olmasin vermiyorum iki adet ilacımsı hapımsı şeyler kullanıyorum.
-doktora da sordum, aklıma estiği gibi haplar değil-

Yine reklam olmasın, düzenli masaj kremi kullanıyorum.

Henüz hedefimin yarısındayım, inşallah yaza kadar ağır adım ilerlesem de ulaşmak istediğim rakama ulaşacağım..

76,5 kiloda ve 61,5 kiloda beden ölçüleri ,
basen 122 ... 96
bel 95 ... 71
göğüs 104 ... 93
bacak 67,5 ... 56,5
kol 38 ... 31
boy 1.54
yaş 30

Ramazan ayı, bayramı, kurban bayramı, yatılı gittiğim misafirlik dönemleri, regl öncesi dönemleri bu dönemlerin sonrası toparlanma sürecim vesaira derken 8 ayda 15 kilo verdim, 14 kilodan daha kurtulmak istiyorum.

İlk aklıma gelenler bunlar,
sormak istediklerinize seve seve yanıt veririm.

Böyle..

a.s.

Az da olsa var arkadaşım ama sanal ortam, fotoğraf eklemek istemiyorum a.s

ıyi ama bu yazdıklarınız her haftasonu gazetelerin arka sayfalarında da var.Motivasyon için foto ekleseniz iyi olurdu.Yine de siz bilirsiniz...

Kendimi paylaştım arkadaşım, motivasyon için gazete sayfalarında da bol bol fotoğraf var.
-ihtiyacınız var ise- siz kilo verdiğiniz zaman fotoğrafınızı eklersiniz.

tebrikler...brawoo:lepi:

İstemek başarmanın yarısı ise kararında sebat göstermek de öteki yarısı olsa gerek..

Biraz da dışardan etkileri kontrol etmek gerekiyor. Eşlerin de desteği keza.. Eve abur cubur almamaları, pazar günü sendoromundan uzak tutmaları, yapamazsın edemezsin gibi güven düşüren sözler yerine isteği canlı tutucak destek cümleleri..

Bir de diyeti bırakınca hepten bırakabiliyoruz, ya hep ya hiç'e takılıyoruz.. Kaldığımız yerden devam etmekte ayrı bir başarı olsa gerek.

Teşekkür ederim.

Tebrikler :)

Bu hapımsı şeylere kafam takıldı biraz, neymiş ki onlar?

beden kitle indexin 25.7 olmasına rağmen ölçülerin nasıl bu kadar süper anlayamadım...bilmiyorumkismile çok mu spor yaptın acaba ondan mı sıkılaştın..
10kilo versen yeter bence yola tam gaz devam hep beraber yaz gelene kadar inceciğiz tıpkı geçen yaz olduğu gibizemuszemus

Tebrikler :)

Bu hapımsı şeylere kafam takıldı biraz, neymiş ki onlar?
Buradan paylaşmam sakıncalı olabilir canım. Özel mesaj ile ulaşayım sana.

beden kitle indexin 25.7 olmasına rağmen ölçülerin nasıl bu kadar süper anlayamadım...bilmiyorumkismile çok mu spor yaptın acaba ondan mı sıkılaştın..
10kilo versen yeter bence yola tam gaz devam hep beraber yaz gelene kadar inceciğiz tıpkı geçen yaz olduğu gibizemuszemus
Teşekkür ederim arkadaşım, onure ettin beni ama yok nerede ölçülerim süper. Hala korse kullanıyorum, göbek, yan basenler, kollar, bacaklar da şekilsiz kilo dağılımı var.
Ama evvelki senelerde diyetisyene gidiyordum, birbuçuk ay gidememiştim tatildeydim.. Habire yürümüştüm tatilde.. Yemedim, yaz akşamları evdekiler abur cubur yerken o sırada yanlarında olmamak için yürüyüşe çıkardım. 1,5 ay sonra diyetisyenim yağ ölçümü yaptığında sen çok mu yürüyüş yaptın çok yağ kaybetmişsin, şaşırdım demişti.
Bilmem belki de sıkılaştım ama nasıl sıkılaşmaksa bu.

Bu kadar uğraşıp verdikten sonra birde sabit tutmak var kiloyu. Hiç olmadı 15 - 20 - 30 dakika yürüyüş ile hareket edebilmek, diyet esnasından oluşturduğumuz düzeni bir şekilde devam ettirmek, akşam yememek gibi..

Yaza kadar toparlanalım herbirliktekaydirigubbakcemile2

İstemek başarmanın yarısı ise kararında sebat göstermek de öteki yarısı olsa gerek..

Biraz da dışardan etkileri kontrol etmek gerekiyor. Eşlerin de desteği keza.. Eve abur cubur almamaları, pazar günü sendoromundan uzak tutmaları, yapamazsın edemezsin gibi güven düşüren sözler yerine isteği canlı tutucak destek cümleleri..

Bir de diyeti bırakınca hepten bırakabiliyoruz, ya hep ya hiç'e takılıyoruz.. Kaldığımız yerden devam etmekte ayrı bir başarı olsa gerek.

Teşekkür ederim.

son derece haklısın
.bende ya hep ya hiç yapıyorum.hep dönemlerinde kendime çok yüklendiğimden hiç dönemlerim çabucak geliyor azminden dolayı tebrik ederim darısı başımızavereliniortak

Herkesin kendine göre bir motivasyon alma noktası oluyor. Kimi buzdolabının üzerine kilo almadan önceki fotoğraflarını görünce yemeyerek, kimi eski kıyafetlerine sık sık bakarak gibi.. böyle motivasyonumuzu canlı tutucak noktalarak odaklanarak kaldığımız yerden daha kolay başlayabiliriz belki.
Darısı kalan yarı yoluma. Birkaç haftadır sabit kaldım, oynamıyor tartı. Kısa zamanda bu kırılmayı da atlatayım inşallah..
Teşekkür ederim memuzin.

Teşekkür ederim. Rep kısmına yazdım canım, 50 mesajı geçince özel mesaj gönderebiliyormuşum.

tberik ederim arkadaşım çok güzel senin adına sevindim.bide ben kurtulabilsem şu doğum sonrası kilolardan.kızım 1,5 yaş oldu bende hala giden 5 kilo kadarcık moralim günden güne bozuluyor yazda geldi çıkacak ortaya :) saklama olayıda olamayacak...bende bu hapların etkisini merak ettim.iştahmı kesiyolar acaba ? 2 hafta sonra diyestisyene gideceğim bende

Bende kilo vermeye çaışıyorum ama iş ortamı işte çok kolay olmuyo şöle 1 ayda 3 - 4 kilo versem evlenmeden önce çok güzel olurdu:):)

Bu arada yardımcı olurmu bilmiyorum ama sabhları aç karna gunde 1-2 fıncan adaçayı ve biberiyede iştah azlatıyo

X