Nevreste'nin Mutfağı

vereyim canım beğenmenize çok sevindim:KK9::KK9::KK9::KK9:
pudingli kurabiye

bir paker kakaolu pudigli pişiriyoruz canım ama 3.5 su bardağıyla değil 2.5 su bardağıyla koyu olması lazım.soğumaya bırakıyoruz
1 paket margarin oda sıcağında yumşamış
1 su bardağı pudra şekeri
1 yumurta sarısı oda sıcaklığında beklemiş olmalı
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
4-5 su bardağı un kurabiye kıvamına gelene kadar yoğuruyoruz canım yarım saat dinlenmeye bırakıyoruz hamuru
avcumuzda hamuru açıp içine pudingi koyup üstünü kapatıyoruz canım.180 derecede üstü hafif pempeleşene kadar pişiriyoruz soğuyunca üstüne pudra şekeri serpiyoruz canım afiyet olsun:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:
Hepsi çok güzel:KK9:Ama bu farklı ondan tarif istedim:KK54:
sütlü irmik tatlısı
1 lt süt
9 yemek kaşığı irmik
10 yemek kaşığı şeker
hepsini karıştırıp pişiriyoruz ocaktan almadan önce 1-2 yemek kaşığı katı yağ ekleyip eriyene kadar karıştırıyoruz sonra soğumaya bırakıyoruz
soğuduktan sonra dökeceğimiz kalıbı hafiften ıslatıp yarısı döküyoruz borcama ortasına kakaolu bisküvi diziyoruz kalan harcıda üstüne döküyoruz canım dolapta 3-4 saat kaldıktan sonra ikram edilebilir üstüne isteğe göre tarcın fındık hindistan cevizi serpebiliriz:KK56:

Teşekkürler:KK54:

nevoscum ben sunu dusundum krep yapayım ıcınede kıymalı harc koyayım.. bohca gıbı katlatım.. uzerınede kasar rendeleyım dıyorum..
fırına koyunca kurumaz dımı krepler..yumusak olur heralde.. bılırsen abna soylesenee

Kıymalı krep sarma

Kıymalı krep malzemeleri
Krep için
3 yumurta
2 su bardağı süt
2.5 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
1 çay kaşığı tuz
İç harcı için
500 gr kıyma
1 soğan
1 yemek kaşığı tereyağı
2 su bardağı su
2 sivri biber
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
Tuz
Karabiber
Kimyon
100 gr rendelenmiş kaşar peyniri
Üzeri için
100 gr rendelenmiş kaşar peyniri

Kıymalı krep sarma hazırlanışı
Kıymalı krep: Krep için tüm malzemeyi çırpın. Yapışmaz yüzeyli tavayı yağlayıp kepçe ile hamurdan alın ve tavaya yayın. Orta ateşte iki tarafı kızarıncaya kadar pişirin. Üst üste dizerek hamur bitinceye kadar aynı işlemi tekrarlayın. Soğanı küp şeklinde doğrayıp kıyma ile tavaya alın. Tereyağını ekleyin ve 5 dakika kavurun. Salçaları, ince doğranmış biberleri ve baharatları ekleyip karıştırın. Suyu ilave edin ve kısık ateşte 15-20 dakika pişirin. Karışımın suyunu süzgeç ile süzün. Kreplerin üzerine rendelenmiş kaşar peyniri serpiştirin ve kıymalı harcı içlerine paylaştırın. Rulo şeklinde sarıp fırın kabına dizin. Kıymalı harcın suyunu kreplerin yarısını geçecek kadar ekleyin. Üzerine rendelenmiş kaşar peyniri serpiştirip, 190 derece fırında peynir hafif kızarıncaya kadar pişirin. süsleyip servis yapın.
Kıymalı krep artık hazır, afiyet olsun.
Eki Görüntüle 646116 Eki Görüntüle 646118
Eki Görüntüle 646138 Eki Görüntüle 646139
Eki Görüntüle 646140
İsteğe bağlı olarak sarmısaklı yoğutlada servis edile bilir

nevoscum ben sunu dusundum krep yapayım ıcınede kıymalı harc koyayım.. bohca gıbı katlatım.. uzerınede kasar rendeleyım dıyorum..
fırına koyunca kurumaz dımı krepler..yumusak olur heralde.. bılırsen abna soylesenee

Canım bu dediğin şekil ben hiç yapmadım ama tanem arkadaşım geçen gün paylaştı çok güzel oluyormuş istersen dene:KK34:Ben de deneyeceğim:KK56:

Sen de ne hamarat mışsın maşaallah:nazar::KK9::KK9:Bunu da öğrenmiş olduk:KK52::KK54:

Ama inan hamaratlık deyince,çok az kişi seninle yarışabilir..
Yani senin yaptığın hamur işleri çok çok yetenek-beceri isteyen türden..
Benim bu konudaki number 1'ım her zaman sensin ikizimgilim..:KK19::KK9::KK9::KK19:

HAŞHAŞLI REVANİ
3 Yumurta
3 fincan yoğurt
3 fincan şeker
3 fincan un
3 fincan irmik
1 fincan sıvı yağ
1 paket kabarma tozu
1 su bardağı siyah haşhaş
YAPILIŞI

Tüm malzemeler karıştırılır...Yğlanmış tepsiye dökülür..175 derecede pişirilir..Ben genelde büyük tepsiye döküyorum ince olunca daha güzel oluyor:KK56:
ŞERBETİ:
4 bardak su
4 bardak şeker
birkaç damla limon kaynatılır:))ikiside ılkkken revaniye şerbet dökülür..Afiyet olsun:))
Eki Görüntüle 609630 Eki Görüntüle 609631 Eki Görüntüle 609632
bende bugun yaptım hashaslı ırmık tatlısını yarın resmını cekeyımde bak bi..hafıf oldu gayet. komsularım gelcek bende degısık seyler denemek ıstedım bugun yaptım. ama ben fıncan degılde hepsınden bır su b. koydum tadı guzel oldu ama ılk defa yedıgımdenmı bılmıyorum pek ıcıme sınmedı. ama yınede guzel
Canım bu dediğin şekil ben hiç yapmadım ama tanem arkadaşım geçen gün paylaştı çok güzel oluyormuş istersen dene:KK34:Ben de deneyeceğim:KK56:

bu tarıfı yarın deneyım ben bı bakalım ne olcak. kafama takılan suydu. su koymasam da yumusak olurmu. dıye dusundum..cunku neten hep baktım susuz yapanlarınkıde yumusak gorunuyordu....buzlugumda fazladan kıymalı harc var onu kullaanmak ıstıyorumda:26::26:

birde ben bu krepi 15 16 kişilık yapcam.. o zaman krep malzemesının ıkı katınımı koycam..mesela 2 yumurtaysa 4 yumurta 2 s.b.un ıse 4 s.b un mu koycam...nasıl ayarlarım onu??

bende bugun yaptım hashaslı ırmık tatlısını yarın resmını cekeyımde bak bi..hafıf oldu gayet. komsularım gelcek bende degısık seyler denemek ıstedım bugun yaptım. ama ben fıncan degılde hepsınden bır su b. koydum tadı guzel oldu ama ılk defa yedıgımdenmı bılmıyorum pek ıcıme sınmedı. ama yınede guzel

bu tarıfı yarın deneyım ben bı bakalım ne olcak. kafama takılan suydu. su koymasam da yumusak olurmu. dıye dusundum..cunku neten hep baktım susuz yapanlarınkıde yumusak gorunuyordu....buzlugumda fazladan kıymalı harc var onu kullaanmak ıstıyorumda:26::26:

Ben bunu ince seviyorum canım aslında tarif borcam için ama ben bunu büyük tepsiye döküyorum.:KK34:3fincan=1subardağı +1 kaşık oluyor canım:KK34:Kolay ve güzel oluyor:KK34:
Canım bu arkadaşım bunu paylaştıktan sonra başka bir arkadaş ben bunu yaptım su koymadım o yüzden kuru olmuştu bir daha ki sefer su ekleyeyim yazmıştı:KK34:Ben yapmadım daha yapacağım o yüzden fikrim yok:KK50:
Topicte sadece benim tariflerim yok arkadaşların da var ilk sayfa da hepsi yazıyor istersen bak misafirlerin için birşey bulursun:KK34:

Eki Görüntüle 645892 Eki Görüntüle 645893 Eki Görüntüle 645894 Eki Görüntüle 645887 Eki Görüntüle 645888 Eki Görüntüle 645889

BÖREK
Daha önceden hazırlayıp buzluğa koyduğum böreklerin bir kısmını Süt,yağ,ve yumurta ile harç yaptım Sonra bu harca batırdığım börekleri galeta ununa bulayıp yağlı kağıt serdiğim tepsiye yerleştirdim ve 170derece fırında pişirdim...Bir kısmını da yumurta sarısı sürdüm susam serptim ve fırında 170derece de pişirdim...AFİYET OLSUN...​

nevoscum oturmamda bunu yapabılrım. basıtmıs.. ama bu yumusak oluyormu ben dondurmadan yapsam.. bıde kat kat durmus senınkıler cıft yufkadanmı yaptın ust ustemı koydun yufakaları

BUZLUĞA EKLEMEK İÇİN HAZIR YUFKADAN BÖREK
Eki Görüntüle 634006 Eki Görüntüle 634008 Eki Görüntüle 634009 Eki Görüntüle 634012 Eki Görüntüle 634011 Eki Görüntüle 634007 Eki Görüntüle 634010
Çıkartıp üzerine yumurta sarısı ve susam ,çörek otu ekleyerek pişirebilisiniz:KK56:

nevoscum oturmamda bunu yapabılrım. basıtmıs.. ama bu yumusak oluyormu ben dondurmadan yapsam.. bıde kat kat durmus senınkıler cıft yufkadanmı yaptın ust ustemı koydun yufakaları

Bak canım onları yukarda ki gibi yapmıştım:KK34:Gevrek çıtır çıtır oluyor..:KK56:
$P1160559.jpg

Son düzenleme:
X