Nevreste'nin Mutfağı

MAKLUBE

MALZEMELER
500 gr kuşbaşı et
2tane patlıcan
4 tane patates
2havuç
1 tane kırmızı biber
1 kuru soğan
2 diş sarmısak
1yemek kaşığı domates salçası
2tane defne yaprağı
3su bardağı pirinç
tuz
2 yemek kaşığı Tereyağı
Kızartmak için zeytinyağı
Domates
SALATA
2 tane rendelenmiş havuç,rendelenmiş kara lahana,marul,limon,tuz
YAPILIŞ
Öncelikle etler defne yaprağı ile düdüklü tencerede pişirilir....Ayrı bir tavada soğan sarmısak az yağ ile kavrulur..Üzerine 1 kaşık salça eklenir...Suyunu iyice çeken etin üzerine eklenir...
Sebzeler kızartılır...Ayrı bir tencere de pilav 2 kaşık tereyağı 6 bardak su ile pişirilir...Sonra tencereye sırayla dizilir...5 dakika daha ocakta altı kısılı pişirilir....sonra 10 dakika demlendirilir....ve bir tepsiye veya borcama ters çevrilir...Domates ile süslenir.Tepsiye istenilen salata ve yoğurtla süslenir...

Eki Görüntüle 635186 Eki Görüntüle 635204 Eki Görüntüle 635203 Eki Görüntüle 635202 Eki Görüntüle 635201 Eki Görüntüle 635200 Eki Görüntüle 635199 Eki Görüntüle 635198 Eki Görüntüle 635194 Eki Görüntüle 635193 Eki Görüntüle 635192 Eki Görüntüle 635191 Eki Görüntüle 635190 Eki Görüntüle 635189 Eki Görüntüle 635188 Eki Görüntüle 635187 Eki Görüntüle 635205

ellerine saglik nevosum harika görünüyor :KK56::KK56::KK56:

bu hafta bende denicem ilk defa yapcam ,umarim yapabilirim :KK9::KK9:

Evet maklube bu:KK42::KK9::KK9:

:KK16::KK16::KK16:

Teşekkürler canım:KK16:Hoşgeldin:KK34:İyiyim canım sağol:KK16:Sen nasılsın hayırdır neden yoktun ortalarda:KK31:

sorma canım ya boğaz enfeksiyonu geçirdim 5gün boyunca yataktan kalkamadım doktor iğne verdi 10 tane 8ini vyrdurdum sonra iğneler heryerimi alerji yaptı çok fena tekrar doktora ğittik kremler verdi üstüne bileğim çıktı çıkıkcıya gittik 1 hafta sarılı durdu sağolsun annem yanımdaydı hep şuan Allha şükürler olsun iyiyim

canımcım eline sağlık çok güzel görünüyor,pasta gibi :)

bunu ben değil ama eşim çok güzel yapar çok lezzetli bişey

bu arada pizzayı yapamadım hala,h.sonu kardeşim geldi onunla vakit geçirdik..yapınca badenin inadına ekliycem buraya zaten :))

sorma canım ya boğaz enfeksiyonu geçirdim 5gün boyunca yataktan kalkamadım doktor iğne verdi 10 tane 8ini vyrdurdum sonra iğneler heryerimi alerji yaptı çok fena tekrar doktora ğittik kremler verdi üstüne bileğim çıktı çıkıkcıya gittik 1 hafta sarılı durdu sağolsun annem yanımdaydı hep şuan Allha şükürler olsun iyiyim

Çok geçmiş olsun canım:KK43:((Çok şükür iyileşmişsin rabbim annenden de razı olsun:KK16:

canımcım eline sağlık çok güzel görünüyor,pasta gibi :)

bunu ben değil ama eşim çok güzel yapar çok lezzetli bişey

bu arada pizzayı yapamadım hala,h.sonu kardeşim geldi onunla vakit geçirdik..yapınca badenin inadına ekliycem buraya zaten :))

Teşekkürler canım:KK16:
Öyle mi eşinin ellerine sağlık ozaman:KK34:
Tamam canım inan ben de bekliyorum badenin inadına:KK1::KK19:

kizlar resim baya karanlik cikmis :KK5: artik iyice bakin ne oldunu cözün :KK9::KK9:

20130217181226.jpg

Çok geçmiş olsun canım:KK43:((Çok şükür iyileşmişsin rabbim annenden de razı olsun:KK16:

çok sağol canım evet öyle anneemm benim yanımdaydı evlerimi temizledi yemeğimi yaptı hakkını ödeyemem aslaa yemeklerin çok güzel görünüyor gerçekten

X