Neslican Tay

Kimi yaşamayı gerçekten sever, istemeyerek ölüme gider.
Kimi yaşar gibi yaparak, sağlıkla ölmeyi bekler.
Hayatın trajedisi.

Dayanamadı demeyin, mücadelesi çok güzeldi deyin demişti.

Gerçekten mücadelesi takdir edilesiydi.
Biz bu kadar üzüldük, ailesi ne haldedir.
Allah sabır versin, çok zor..

Cok cok fazla cekti. Cok ugrasti ustesinden gelmek icin. Acilari dindi. Insallah mekani cennet olsun, yattigi yerde rahat etsin. Geride kalanlarin yuregi yandi cok cok zor...

Kedi kopek de dahi merhamet var hayvan deyip gecemiyorsun oyle hisliler oyle duygulular bunlarin ne oldugu belli degil insan kiligina girmis canavarlar yakinini kaybetseler bile umurlarinda olmaz iclerinde sevgi yok cunku hele bir tanesi oyle birsey yazmis ki muebbet yese acimam az bile derim
..sagolsun bir avukat hepsini teker teker bulmus tespit etmis adini soyadini aciklamis dava acicak

İnşallah cezalarını bulurlar ben ona bile inanmıyorum da neyse, en azından ifşa olurlar herkes bilir ne olduklarını

İnsanlar yaninizda fazla olunca sureci atlatmak daha kolay ama fazla fazla olunca benim gozumde kesinlikle daha zor .....
Her kafadan bir ses
Surekli sorgulama
Insanlari bir turlu memnun edememe
Guclu durma zorlugu

Neslican aslinda sadece hastaligiyla degil insanlara umut olabilmek icin, herseye ragmen mutlu olabilmek icin ugrasti.
Icinde hep bu bir surec bitecek ve hayat devam edecek isiltisi goruyordum.

Benim gozumde guclu kadinin en somut ornegi bu kiz
Iyiki gecti bu dunyadan....

İnşallah cezalarını bulurlar ben ona bile inanmıyorum da neyse, en azından ifşa olurlar herkes bilir ne olduklarını

Bu tipler hiçbir zaman Neslican kadar o eteğin onlara yakışmadığı, bakışının ve gülüşünün hiçbir zaman Neslicanınki kadar güzel olmadığı, ve hiçbir zaman kimsenin onlara aşık olmayacağının bilincinde olan kötü ruhlu, kıskanç kadınlar. Neslican'ın arkasından o irin dolu yorumları yapanların çoğu kadın ve hiç şaşırmıyorum. O insanlar gerçek cehennemi bu dünyada yaşıyorlar zaten, bunun bilincinde olarak. Ve bu kalp kötülüğüyle, bu varoşlukla, bu acizlikle dediğim gibi onlara cennet falan hayal.

Hep söylerim, yine söylüyorum
Eğer böyle insanlar cennete gidecekse ben cennete gitmek istemiyorum
Evet kıskançlık olduğu kesin ama sadece kıskançlıkla açıklanabilse keşke. İğrenç bir zihniyet var hüküm süren içlerinde, onlar çocuk yetiştirecekler, büyütecek ve çoğalacaklar. Bu zihniyet artarak devam edecek. Kurtuluş yok maalesef, kaçabilen kaçsın diyorum ben her zaman.

Her daim böyle kıskançlıktan kudurarak, başkalarına hasetle bakarak, "Ama o etek giymiş cennete gidemicek yanacak bacakları amaa benn gidicemm" tarzı tek bacağı zaten olmayan bir kıza "Bu çıplaklıkla cennete girer mi zorrr xd" yazabilecek kadar pislik dolu olmak gerçekten bence cehennemin son noktası. Böyle yaşamak çok zor. Hiçbir zaman Neslican kadar sevilmeyecekler, arkalarından Neslican'a edilen kadar dua edilmeyecek. Bence bunu bilmek bu dünyada tam anlamıyla cehennemi yaşamaktır.

Ah güzel kelebek...
Uçtun ve arkandaki milyonları üzdün...
Geriye sadece kederli ailesi değil tüm sevenleri kaldı.
Çünkü öylesine sevmiştik seni ve mucadeleni..
Allah cennetinde mükâfatlandırsın.
Orası buradan güzeldir eminim ki..
Bir gün hepimiz oraya geleceğiz ve o zaman gerçek hayat başlayacak.
Hoşça kal...
O güne kadar.

Eklentiler

• 20190908_104016.jpg
    342,8 KB · Görüntüleme: 568

Ne kadar güzel bir resim

O yorumları okurken sinir krizlerine girdim kötü yorum yapanlardan biri de doktor mus onunda yazdığını paylaşmışlar bizim insanimiz hangi ara bu kadar kötü oldu

O yorumları okurken sinir krizlerine girdim kötü yorum yapanlardan biri de doktor mus onunda yazdığını paylaşmışlar bizim insanimiz hangi ara bu kadar kötü oldu

Hep böyleydi bence de artık sosyal medya olunca insanlar daha rahat atıp tutmaya başladı birbirlerinin arkasından. Ben böyle düşünüyorum. Bir de doktor, öğretmen, polis oluyor böyleleri, hakim, savcı, milletvekili bile oluyorlar. Suyumuzdan mı toprağımızdan mı böyle bilmem, bir sorun var ama çözülmesi imkansız sanırım.

Kanserle yillarca mücadele etmiş bu uğurda once bacağını sonra da canını veren bu gencecik insan icin dilenen cennet yorumlarına o leş ağızları ile şort giydiği açık giyindiği için cennete gidemeyeceğini söyleyen pislikler acaba nasıl bir mok çukuruna gidecek? 21 yaşında bir kız neden ben dememiş isyan etmemis hayata sıkı sıkı sarılmış, bunu insanlarla paylasarak umutsuz insanlara umut olmaya çalışmış bu kızcağızın ölüsünün üzerinde dans eden ölü yiyiciler!... ayni havayi solumaktan bile tiksiniyor insan.

Yaşamayı bu kadar çok isterken, bu kadar hayat doluyken, ölmeyi hakeden bi sürü pislik varken böyle olmamalıydı. Yoğun bakıma girdiği günden beri içimdeki sıkıntı gitmiıor. Bi umut hep bekledim yoğun bakımdan çıkıp ben iyiyim diye paylaşım yapcak diye. İnşallah artık acıları dinmiştlr. Rabbim ailesine sabırlar versin

Bu kadar hayat dolu ..bu kadar genç bir kız..hayalleri ,yaşayacak bir dolu zamanı varken..zamansız gitti..içim yangın yeri gerçekten..allahım ailesine ve tüm sevenlerine sabır versin..mekanın cennet olsun..güzel kız..

Adeta bir yakınımı kaybetmiş gibiyim...ted talks konuşmasıyla ta idim onu. Uzun zamandır takip ediyordum. Çok çok üzgünüm... bir ablası olarak ondan cok sey ogrendim. Inşallah huzur bulmuştur. Tek tesellim artik acı çekmeyecek olması.. .

Neslican tay, inanıyorum ki artık iki bacağın var.
Geriye bıraktığın mücadeleci ruhunu, çok nadide yaratılmış bir kalp içinde saklayacak binlerce insan var.
Kanser seni yenmedi, sen bacağına kavuştun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…