NehirNilin Tarifleri :)

Nehir ellerine sağlık.Son eklediğin ıslak keke de bayılırım.:KK16:
Teşekkürederim canım çok leziz ben hiçbirini ayırt edemiyorumki zaten:KK52:
zeytinli poğacayı denemek istiyordum ama

taze soganım yoktu o yuzden deneyemedım..

zeytını cok severım deneyecem

Bende çok seviyorum zeytinli tadları canım poğaça açmada sık sık kullanırım inşallah memnun kalırsın sende :KK16:

Çıtır Kaselerde salata

Malzemeler
Çıtır kaseler için:
1 yumurta
1 yemek kaşığı tereyağı (50 gr.)
Yarım çay bardağı zeytinyağı
1 yemek kaşığı dolusu yoğurt
2 su bardağı kepekli un
Yarım tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı çörek otu, biraz pul biber ve 1 çay kaşığı kekik

Salata malzemeleri
2 büyük patates
1 adet patlıcan (közlenmiş)
2-3 adet közlenmiş kırmızı biber
2 adet közlenmiş yeşil biber
1 su bardağı katı yoğurt
2 diş sarımsak
2 yemek kaşığı mayonez

Yapılışı;
Hamur malzemeleriyle kurabiye hamuru kıvamında bir hamur yoğurun.
Hamuru 3-4 mm. kalınlığında açıp orta boy bir çorba kasesiyle yuvarlaklar kesin.
Isıya dayanıklı küçük kaselerin tersine veya muffin kalıplarının içine hamurları yerleştirin.
190 derecelik fırında hamurlar biraz kızarana kadar pişirin.
Hafif ılınınca kalıptan çıkarın.

Eki Görüntüle 696219 Eki Görüntüle 696220 Eki Görüntüle 696222
Eki Görüntüle 696223 Eki Görüntüle 696224 Eki Görüntüle 696228
Eki Görüntüle 696240 Eki Görüntüle 696242

Nehirnilcmm canım misafirlerim için bu salatayı ve de bülbül yuvası tatlısını yapmayı istiyorum ama merak ettiğim şu bülbül yuvası tutuyor değil mi tarif birebir deneyeceğim de

Nehirnilcmm canım misafirlerim için bu salatayı ve de bülbül yuvası tatlısını yapmayı istiyorum ama merak ettiğim şu bülbül yuvası tutuyor değil mi tarif birebir deneyeceğim de

Tutuyor canım ben denedigimde tarifi bir sorun yaşamadım tatlım inşallah sorunsuz birşekilde halledersin sende :KK16:

slm kızlar ben minik kurabiyelerden yapmak istiyorum, ona nasıl şekil veriliyor da hepsi aynı boy oluyor püf noktası nedir?? internetten baktım bulamadım, yardımcı olabilir misiniz?? şekil özürlüyüm maalesef :)

denedim ve sonuç güzel oldu, hamuru elimde biraz açtım sonra soda şişesiyle kestim hepsi aynı boy oldu tavsiye ederim :)

canım birsey soracam başka topiktede yazdım ama kimse yok online oradakı yazıyı kopyalasam yardım edebilir misin:) cevabı beklemeden kopyalıyorum

selamlar...

birşey sormak istiyorum inşallah kısa sürede cevap alırım..

bugün eşimin doğum günü,yaş pasta yapmak istiyorum..

yapacağım pasta kremasında vanilyalı puding kullanılıyor

yani toz değilde danette tarzı pudinglerden

ben yalnız vanilyalısını bulamadım öncelikle nerden bulabilirim..2 aydan beri türkiyede yaşıyorum pasta malzemelerimi zor tamamladım zaten yanı tam bilemiyorum ne ne değil..dün 4 yere baktım hepsinde kakaolu pudinglerden var vanilyalı yok mu hiç?

diger sorumda çiğ kremayla ilğili..ben shlagobers diye birşey kullanıyordum çırpılıyor bu kremada çırpılıyor değil mi yani

aynı işlemi yapabilirim değil mi?

veeee son olarak pasta üzerine yazı yazacağım hangi hangi ucu kullanmalıyım ilk defa yazı yazacam

pastanın üzerine ömrün ömrüme nasip olsun yazmak istiyorum ama anlam olarak kavuşamama mı çıkıyor birine dedim ee siz evlisinz dedi benim bunu yazmamdaki amac ömrün boyunca birlikte olalımdı..

bu yazıyı mı yazsam yoksa iyi ki doğdun can yoldaşım ya da hayat arkadşım..çok heycanlıyım ...insallah yardım edersiniz..

hepinizi öpüyorum..

resmıde ekleyım $grnt0149j.jpg

ay bide yeni evlendim ya bu pastayı koymak icin resmdekı gibi tabağım yok unutmuşuz almayı

normal yemek takımlarında olan büyük sevıs tabagına sıgar mı kı pufff

Güllaç Tarifi

Malzemeler
10 yaprak güllaç
1,5 litre süt
3 su bardağı şeker
Çekilmiş ceviz
1 paket vanilya
Üzeri için:
File Fıstık
Ceviz
Nar tanesi
Antepfıstığı

Süt, şeker ve vanilyayı tencereye alarak kaynatın. Kaynayan süt oda sıcaklığında ılınmaya bırakılır. Süt kaynar olursa tatlınız hamur olur o nedenle el yaklamayak şekilde ılıdıktan sonra tatlıyı tepsiye döşüyoruz. Güllaç yaprağının parlak kısmı üste gelecek şekilde derince bir tepsiye koyuyoruz. Üzerine her yanı ıslanacak şekilde bir iki kepçe süt döküyoruz. Beş güllaç yaprağı için aynı işlemi tekrarlayalım ve 5. katı da ıslattıktan sonra bu kata ceviz serpelim ve üzerine diğer güllaç yapraklarını aynı şekilde ıslatarak serelim. Tatlıyı mümkünse bir gece buzdolabında beklettikten sonra dilimleyerek, üzerini isteğinize göre süsleyin. Afiyet olsun..

Ben bu tarifimi nasıl unutmuşum inanamıyorum tek geçiçegim tatlımdır kendileri okadar hafif hoşuma gidiyorki üzerine herşey koyuyorum desem yeridir geçen sefer çilek bile koydum :KK56::KK23:

Eki Görüntüle 651821

canım geçen misafirlerime yaptım bunu çok başarılı oldu ama ben vanilin koymadım cunku tadına baktım sekerı fazlaydı o yüzden koymadım bırde her yapragına rasına fındık koydum fıdnıklı yaptım cunku cevızım yokmus:KK9::KK9::KK9::KK9:ama cok begendıler :) bu arada sen nıye eskı topıge hıc gırmıyosun bakııım:KK19::KK19::KK19::KK20::KK20::KK20: topıgımı kaybolucak :18::18::18:

canım birsey soracam başka topiktede yazdım ama kimse yok online oradakı yazıyı kopyalasam yardım edebilir misin:) cevabı beklemeden kopyalıyorum

selamlar...

ben yalnız vanilyalısını bulamadım öncelikle nerden bulabilirim..2 aydan beri türkiyede yaşıyorum pasta malzemelerimi zor tamamladım zaten yanı tam bilemiyorum ne ne değil..dün 4 yere baktım hepsinde kakaolu pudinglerden var vanilyalı yok mu hiç?

diger sorumda çiğ kremayla ilğili..ben shlagobers diye birşey kullanıyordum çırpılıyor bu kremada çırpılıyor değil mi yani

veeee son olarak pasta üzerine yazı yazacağım hangi hangi ucu kullanmalıyım ilk defa yazı yazacam

pastanın üzerine ömrün ömrüme nasip olsun yazmak istiyorum ama anlam olarak kavuşamama mı çıkıyor birine dedim ee siz evlisinz dedi benim bunu yazmamdaki amac ömrün boyunca birlikte olalımdı..

bu yazıyı mı yazsam yoksa iyi ki doğdun can yoldaşım ya da hayat arkadşım..çok heycanlıyım ...insallah yardım edersiniz..

hepinizi öpüyorum..

resmıde ekleyım Eki Görüntüle 769272

ay bide yeni evlendim ya bu pastayı koymak icin resmdekı gibi tabağım yok unutmuşuz almayı

Ben onlıne ım şu soruan cevap veriyim ömrün ömrüme nasip olsun evlenmeden önce kullanılan dilek dualarından olsa da beraber yaşlanalım anlamına da gelebilir güzel bence ...pasta kremasını toz olarak alsan olmaz mı ? kendın yapsan ? buyuk servıs tabagına koyarsın sıgar ama servıs yaparken sorun yasarsın dar gelır cunku cok rahat kesemessın

selamlar...

hepinizi öpüyorum..

resmıde ekleyım Eki Görüntüle 769272

Canım danettenin vardı büyük marketler olması gerekir hatta kakolu pudingle bir satıyorlardı bunun gibi ama ayırmak gerekir birbirinden
$2lim_vanilya.png normal pudingi pişirip yapsan daha iyi olmazmı:26:pasta üzerine yapmak için ince düz ucu kullanabilirsin canım bu şekilde yapıyorum ben dikkat gerekiyor ama tam resmi bulamasamda daha ince pasta kalemi olarak geçiyor bulamazsan aşagıdaki resimdekinden kullanabilirsin ama fazla yer kaplar geniş oluyor çünkü
$pastasuslemeuclari.jpg
Ayrıca yazdıgın yazı çok güzel illa bekarmı olmak gerek çok derin güzel bir anlamı var tamda senin düşündügün gibi:KK16:Büyük servis tabagın düz ise rahatlıkla sıgar canım güzel bir pasta seçmişsin inşallah sorunsuzda halledersin hiç sıkıntı yapma:KK16:
canım geçen misafirlerime yaptım bunu çok başarılı oldu ama ben vanilin koymadım cunku tadına baktım sekerı fazlaydı o yüzden koymadım bırde her yapragına rasına fındık koydum fıdnıklı yaptım cunku cevızım yokmus:KK9::KK9::KK9::KK9:ama cok begendıler :) bu arada sen nıye eskı topıge hıc gırmıyosun bakııım:KK19::KK19::KK19::KK20::KK20::KK20: topıgımı kaybolucak :18::18::18:

Ellerine emegine sağlık canım begenildigine çok sevindim fındıklıda çok güzel olmuştur aslında sorarsan ben ençok fındık severim ceviz yerine:KK52:Topigimize kimse gelmiyor tekte yazılacak birşey bulamıyorum ondan kuzum herkes toplansa biraraya gelsek keşke:KK31:

Son düzenleme:
Ben onlıne ım şu soruan cevap veriyim ömrün ömrüme nasip olsun evlenmeden önce kullanılan dilek dualarından olsa da beraber yaşlanalım anlamına da gelebilir güzel bence ...pasta kremasını toz olarak alsan olmaz mı ? kendın yapsan ? buyuk servıs tabagına koyarsın sıgar ama servıs yaparken sorun yasarsın dar gelır cunku cok rahat kesemessın

canım kremayı kendim yapacam ama vanilyalı pudingde küçük bir ayrıntı cikolataları eritince pudingden 50 gr katıyoruz fılan :)

yazıda çok kararsızım tesekkür ederim canım benımm

Canım danettenin vardı büyük marketler olması gerekir hatta kakolu pudingle bir satıyorlardı bunun gibi ama ayırmak gerekir birbirinden
Eki Görüntüle 769307 normal pudingi pişirip yapsan daha iyi olmazmı:26:pasta üzerine yapmak için ince düz ucu kullanabilirsin canım bu şekilde yapıyorum ben dikkat gerekiyor ama tam resmi bulamasamda daha ince pasta kalemi olarak geçiyor bulamazsan aşagıdaki resimdekinden kullanabilirsin ama fazla yer kaplar geniş oluyor çünkü
Eki Görüntüle 769309
Ayrıca yazdıgın yazı çok güzel illa bekarmı olmak gerek çok derin güzel bir anlamı var tamda senin düşündügün gibi:KK16:Büyük servis tabagın düz ise rahatlıkla sıgar canım güzel bir pasta seçmişsin inşallah sorunsuzda halledersin hiç sıkıntı yapma:KK16:

bundan aldım bende çok şaşırdım nasıl tel vanilyalı olmaz canımız çekemez mı sade :)

çok tesekkur ederim..hayırlısı bakalım işe koyulmak gerek

yazım senın yazına eklenmıs:::::))

Son düzenleme:
Deneyip yorum yaptıgın için çok teşekkürler canımcım herzaman beklerim nasılsın konuşamıyoruz ne zamandır:KK16:

İyi sayılırım tatlım. En azından eşim geldikten sonra çok daha iyiyim. Bebek çalışmalarımız var.:KK6: Hala sonuç alamadık:KK50: İşe başlamadım evde bol bol yemek yapıyorum:KK56: İftarlarımız standardın dışına çıktı sayende:KK9:

İyi sayılırım tatlım. En azından eşim geldikten sonra çok daha iyiyim. Bebek çalışmalarımız var.:KK6: Hala sonuç alamadık:KK50: İşe başlamadım evde bol bol yemek yapıyorum:KK56: İftarlarımız standardın dışına çıktı sayende:KK9:

İyi olmana çok sevindim canım bebiş çalışmalarında sakın umutsuzluga kapılmayın inşallah güzel hayırlı haberler alırsınız canım benim bu mübarek Ramazan ayında Rabbim dularınızı kabul etsin:nazar::emir_bebek::KK16:Dinlenmiş oldun sende ne güzel bende evde olsam yemek yapsam yesem yatsam ihtiyacım var bu aralar yoruldum artık:KK9:Çok sevindim denemene begenmene yardımcı olabildiysem ne mutlu bana canım çok güzel lezzetler çıkarmışsındır ortaya mis :KK16:

Son düzenleme:
İyi olmana çok sevindim canım bebiş çalışmalarında sakın umutsuzluga kapılmayın inşallah güzel hayırlı haberler alırsınız canım benim bu mübarek Ramazan ayında Rabbim dularınızı kabul etsin:nazar::emir_bebek::KK16:Dinlenmiş oldun sende ne güzel bende evde olsam yemek yapsam yesem yatsam ihtiyacım var bu aralar yoruldum artık:KK9:Çok sevindim denemene begenmene yardımcı olabildiysem ne mutlu bana canım çok güzel lezzetler çıkarmışsındır ortaya mis :KK16:

Tariflerin hepsi birbirinden güzel canım ben gözümün kestiklerini yapabildim şimdilik:KK17: Emeğine ellerine sağlık:KK16: Takipteyim:KK34:

Tariflerin hepsi birbirinden güzel canım ben gözümün kestiklerini yapabildim şimdilik:KK17: Emeğine ellerine sağlık:KK16: Takipteyim:KK34:

Teşekkürederim canım herzaman beklerim bende ara verdim Ramazan diye tarifte paylaşmıyorum pek birşeyde denemiyorum eski tariflerden duruyorda eklemeye bile üşeniyorum bu Ramazan ne olduysa bana eve gidip yemegi yedikten sonra uyku moduna giriyorum:KK9:

X