Gebeliğe Hazırlık Neden Olmuyor! Artık Yıpranıyorum :(

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benimde tsh 5in üstündeydi gebeliğe engeldi ve üstüne adet düzensizliğim vardı. Kaçtır gittik dr iki kere adet sokucuyle hasta oldum derken başka dr subatta gittik durumu anlattık. Beni alttan muayene etti yumurtalıklara baktı ilaç verdi kullan gel dedi gittim tekrar alttan muayane etti yumurtalıklar büyümüş ama istediğim kadar değil dedi ve çatlatma iğnesi vurdu. Günleri değerlendirdik derken olumsuz sonuç aldık. Ha tsh normele döndü adetimde gecikmeden bu sefer. Tekrar gittim yine ilaç verdi şimdi yarın kontrole gidiyorum. Rabbim nasip edecekte ne zaman bakalım sabırla bekleyelim cnm
Konum eski konu. Ama hortlatmışlar.
Valla ben FSH yüksekliğini ogrendigimden beri hastahaneye gitmiyorum. Daha çok psikolojim bozuluyor.
Allah sana yardım etsin kuzum

Konum eski konu. Ama hortlatmışlar.
Valla ben FSH yüksekliğini ogrendigimden beri hastahaneye gitmiyorum. Daha çok psikolojim bozuluyor.
Allah sana yardım etsin kuzum
Olur mu gitmeden. Ben hala ilaç kullanıyorum kullanmaya da devam edecem gibi duruyo. En son gebelik testi için gittim olumsuz olunca dr gebelik istiorum dedim ilacı normalde sabahları 1 tane iciyodum s8mdi haftasonları iki tane iç dedi. Bu ay bakalım gelecek mi nazlı bebek :KK66:

Allah hepimizin yardimcisi olsun bizde cocuk istiyoruz bu 5. Deneyişimiz olmadi dr gttm mantar enfeksiyonu var ddi ilaclarmi kullandm bu ay nolucak bilmiorm adetime 8 gun var ins olmustur iliski sıklıgından mı baska bi problem mi var bilmiyorum canim cok sklmaya basladi allahm hepimze nasip etsin

Olur mu gitmeden. Ben hala ilaç kullanıyorum kullanmaya da devam edecem gibi duruyo. En son gebelik testi için gittim olumsuz olunca dr gebelik istiorum dedim ilacı normalde sabahları 1 tane iciyodum s8mdi haftasonları iki tane iç dedi. Bu ay bakalım gelecek mi nazlı bebek :KK66:
Bence sen bu yakın zamanlar içerisinde gebe kalırsın gibime geliyor. İnşallah da yani öyle olur 💋🤗

Bence sen bu yakın zamanlar içerisinde gebe kalırsın gibime geliyor. İnşallah da yani öyle olur 💋🤗
Ağzın bal yesin canım benim inşallah isteyen herkese nasip etsin rabbim 😇🤭😍😊🤗

Hayırlı akşamlar bayanlar yine bir gebelik konusu ve yine ben...
Evet bu aydan itibaren gebelik icin 6.ayımı boş geçirmiş bulunmaktayım. Yine bir umuttur yaşamak deyip 3 gün gecikmeyle adet oldum. Ve sinirlerim ciddi manada bozuldu.

Fsh yüksekliği ile gittiğim doktor alttan muayene yaparak yumurtacıklarimi görmüştü gebeliğe engel bir durum görmediğini söylemişti. Fakat bence hala bu hormon benim için gebeliğe engel teşkil ediyor. Troid desen 3 küsür bilmem kaç.
Doktor bunca şeye rağmen nasıl gebeliğe engel bir durum olmadığını söyleyebildi bilmiyorum.
Adet düzensizliği şey tam olarak nasıl oluyor bilmiyorum ama benim âdetlerim 2 3 gün erken yada 2 3 gün gecikmeyle gelir bazen de tam gününde olur bu adet düzensizliğine giriyor mu bilmiyorum. Korkudan doktora da gidemez oldum. Çünkü duyduğum yada okuduğum en küçük olumsuz şeyi fazlasıyla takıntı edecek bir potansiyele sahibim.

Gelelim ilişki durumuna. Artık hatayı pozisyonlarda ilişki düzenin de aramaya başladım.

Affınıza sığınarak söylemek zorundayım. 3 4 günde bir iliski oluyor. İlk ilişkiden sonra 5 10 dakika ayaklarım yukarıda bekliyorum.Lavaboya gidiyorum.Sonra 2. Ilişki de oluyor ondan sonra ayaklarim havada 45 dakika bekliyorum.
Sizce sıkıntı hormonlarda mi yoksa bu ilişki düzeninde mi bilmem.
Ne yapacağımızı şaşırır olduk.
Folık asıte basladınız mı. Bırde ılıskı sıklıgınız az geldı bence bırgun durup bırgun yapın adet bıtımı hemen baslayın. Çörekotu bal karıstırıp yeyın. Ovulasyon suresı kısa oldugu ıcın kacırma olasılıgınız yuksek benım abımlerın uc yıl sonra kendılıgınden oldu olmuyordu. Umudunu kaybetme bırde su adet bıtıs baslangıc fılan takıp etme kafan rahat olsun ben sılmıstım onları akısına bırak bence sorun olsa doktor ılac verırdı.

Folık asıte basladınız mı. Bırde ılıskı sıklıgınız az geldı bence bırgun durup bırgun yapın adet bıtımı hemen baslayın. Çörekotu bal karıstırıp yeyın. Ovulasyon suresı kısa oldugu ıcın kacırma olasılıgınız yuksek benım abımlerın uc yıl sonra kendılıgınden oldu olmuyordu. Umudunu kaybetme bırde su adet bıtıs baslangıc fılan takıp etme kafan rahat olsun ben sılmıstım onları akısına bırak bence sorun olsa doktor ılac verırdı.
6 aydır düzenli olarak folik asit kullaniyorum hayıt tohumu kullanıyorum. Valla iliski duzeni kafamiza gore gidiyor. Akisina birakmaya çalışıyoruz artık hayırlısı sağol canım benim

Merhaba kendimden biraz bahsedeyim size 3 yıl çocuk için uğraştık bu süreçte rahimde perde ameliyatı oldum laparoskopi ile tüplere bakıldı biri kapalı çıktı fsh zaten hic yakamı bırakmadı 35 40 çıkıyordu ve adet olamıyordum nerdeyse tedaviden sonuç alamiyordum biraz da doğal yöntemleri deneyim diye soğan kürü yaptim onunla birlikte hayıt meyvesi ekstratı içtim sabah aksam aç karnına iki ay kullandim totalde. Ve iki sefer üst üste cok iyi şekilde adet oldum fsh 6 yi gördü üçüncü ay kendiligimden hamile kaldım simdi oğlum 1 yaşında sakın içinizi karartmayin ben hep şunu dedim Allah demekki dogurarak değil evlat edinerek anne olmamı uygun görüyor peki dedim kafamdan attım hamile kalmaliyim fikrini ne olur cok yogunlasmayin elinizden gelen yöntemleri uygulayın zamani geldiğinde olacaktır insallah
canım yaaa ne güzel yazmışsın kesinlikle kafada bitiyor ilk gebeligimde bende olmuyorsa bi tatile çıkalım gelelim ozaman düşünürüm dediğin ay olmuştu kızım şuan 4 yaşında 1 yıldır yine istiyorum.bi kimyasal gebelik yaşadım 8 ay önce hala bisey yok rabbimin takdiri bu ay sogan suyu içtim 9 gün bakalım her şeyin bir zamanı var umudumuzu kaybetmeyelim

canım yaaa ne güzel yazmışsın kesinlikle kafada bitiyor ilk gebeligimde bende olmuyorsa bi tatile çıkalım gelelim ozaman düşünürüm dediğin ay olmuştu kızım şuan 4 yaşında 1 yıldır yine istiyorum.bi kimyasal gebelik yaşadım 8 ay önce hala bisey yok rabbimin takdiri bu ay sogan suyu içtim 9 gün bakalım her şeyin bir zamanı var umudumuzu kaybetmeyelim
soğan kurunu adet bitiminde baslayip 15 gün yapiyorsun kuzum genelde bu şekilde oneriyorlar

biliy
soğan kurunu adet bitiminde baslayip 15 gün yapiyorsun kuzum genelde bu şekilde oneriyorlar
evet öyle başladım ama 6. günden itibaren şeffaf akintim cokk fazla olunca yumurtlamam oldu zannedip bıraktım.belki bebek vardır diye bat 8 nisan bakalım inşallah hayirlisi ile adetim gecikirde hamile kalırım

6 aydır düzenli olarak folik asit kullaniyorum hayıt tohumu kullanıyorum. Valla iliski duzeni kafamiza gore gidiyor. Akisina birakmaya çalışıyoruz artık hayırlısı sağol canım benim
Çok ayıptır söylemesi ama söylemek zorundayım hamileler de bunu doğrulayıp yalanlayabilir benim hiçbir bilgim yok okudum sadece oral sex hamileliğe engelmiş bilginiz olsun 🙇

X