Neden herşey kötü olmak zorunda?!?

algida

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2010
953
3
Beni tanıyan tanır minik bebişimiz aramıza yeni katıldı sayılır
O kadar zor bi bebek ki tek başımıza başa çıkamıyoruz malum kolik bi bebek olunca
Ailem burda olmadığı için eşimin annesini bazen yardıma çağırıyoruz
Fakat ondan da beklediğimiz ilgiyi göremiyoruz ne zaman işimiz düşse devamlı geziyor evde olmuyor
Hoş kimse bakmak zorunda değil tabi madem bi bebek dünyaya getirdik biz bakacaz ama öyle değil işte
O kadar bıktım ki hayatımdan...eşimle o kadar koptukki birbirimizden...
Bebeğimizi çok seviyoruz ama bebek ağlamaya başlayıp susmadığı için o gerginlikle ikimiz birbirimize giriyoruz
Hatta öyle ki en çok sinirlenen agresif taraf benim maalesef
Bebeği tam uyutuyorum eşim geliyor bi ayak tıpırtısına uyanıyor Elfide
ve onun suçu olmadığı halde eşime bağırıyorum dikkatli olsana diye
Hapşuruyor ,öksürüyor bizim ki uyanıyor...yine eşime kızıyorum
Adamın suçu yok biliyorum ama o yorgunlukla kendime hakim olamıyorum
Gündüz uyuyamıyorum fırsat tanımıyor dinlenmeme
Gündüz ev işi,yemek ,bulaşık...tabi kızımız gündüzde poposunu bi, yere koy hemen çığlık çığlığa ağlıyor
yani gündüz evde bişey yapmak imkansız
Eşim evde olduğu günler ilgileniyor gündüz ama o evde yokken inanır mısınız susuzluktan ölecem nerdeyse kalkıp içemiyorum onla ilgilenmekten
akşam zaten tam kolik saati tutuyor bi eşimde bi bende evde oda oda dolanıyoruz
Ben zaten geceden kalma yorunluk yetmezmiş gibi bi de gündüz yorulunca akşam sarıyorum artık makarayı
Birazda sen ilgilen diye eşime kükrüyorum aslında ilgileniyor
Pff neyse bizde artık varolan saygı kalmadı
Eşim ilk 20 gün o kadar iyiydi ki hatta bazı arkadaşlar eşimi anlayışından dolayı bayağı kutlamışlardı
Bende eşim sahiden düzeldi diye çok seviniyordum çünkü hamileliğimin ilk 3 ayı yine saygısız kavgacı bi tipti
fakat son 6 ay çok güzel geçmişti eşimin hakkaten beni çok sevdiğini biliyordum en önemlisi hissediyordum
Annemin ona karşı saygısızlığına bile tek ses etmemiş,hep aşkım cicimli hitap etmiş,dışarı çıkarken öpmüş,içeri girerken öpmüş,beni hiç ilgisiz bırakmamıştı.Bu ilgi karşısında o kadar mutluydum ki
ama dedim ya çok kısa sürdüaramızdaki ufacık tartışmalar annem gidince tamamen bitecek diye düşünürken
daha da arttı şuan sığdıramıyorum artık devamlı patlıyorum
Eşim bana ismimle hitap etmeye başladı , dışarı çıkarken öpmüyor,eve geliyor öpmüyor
Ben onla birlikte olmaya çalışıyorum kendisinden önce davranma gibi bi faaliyet yok
Ev işlerine yardımcı olurdu artık afedersiniz evi b*k götürse umrunda değil herşeyi benden bekliyor
Bi de gündüz evde olduğunda arkadaşlarının yanına gitmek için izin istiyor yani evde en azından bebeğe bakimde eşim temizlik ypsın demiyor.Allah var gerçi eşim çok sık dışarı çıkan bi insan değil ama ben o kadar bunalıyorum ki haftada 2 kere çıkması bile beni yoruyor
Geçen gün kayınvalidemi çağırdım sen bebişe bak da ben temizlik ypayım diye
Geldi saolsun evi sil süpür, camları sildim,mutfak halısını falan sildim.Bayağı bi yorulmuşum yemek hazırlayım da yiyelim dedim kayınvalideme yok yok ben hemen gideyim dedi ki toplasan daha 3 saat kalmıştı yanımızda
Neyse ısrar etmeme rağmen gitti gitti ama en azından benim yemeğimi yememi bari bekleseydi ki biliyor bebiş su içmeme bile rahat vermiyor.ve ben o yorgunlukla onu uyutmaya çalıştım saat 4 oldu yok 5 oldu yok 6-7-8-9 oldu yok uyumuyor en son saat 10 da uyudu ve ben öğlen 12 de yediğim yemekle akşam 10 a kadar durdum aç karnına
Altını değiştirmek için bile yatağına koyduğumda çığlık çığlığa.
İş böyle olunca biz kaynanadan biraaz yardım görmeyince iyice birbirimize sardık
Eşimin bana ilgisiz saygısız tavırları da tuz biber oldu
Dışarda bi kız selam verse iş arkadaşlarından ,eve gelene kadar kafasının etini yedim o kız kim diye
Vay efendim niye sana öyle güldü vs vs...telde konuşurken arkadan bi bayan sesi duysam bizimkine laf yetiştiren ,sen neden kızlara yüz veriyorsun da o senle bu şekilde konuşmaya cesaret ediyor gibi...
KızlaR O KADAR KÖTÜ DURUMDAYIM Kİ doğum yaptım hayatım alt üst oldu
Herşey çok güzel olacak diye umut ederken gün geçtikçe kötüye gidiyor
Eşim yatağa bile benden sonra geliyor geldiğinde sarılmıyor
Yine dün bebeği zar zor uyttum uyandırdı diye eşime bağırdım çağırdım tabi o da bana
Onu bıktırmışım yeter artık falan dedi bende dayanamadım ağzıma ne geliyosa saydım salak manyak gibi
Sonra küstüm konuşmadım
Gecede o film izliyodu ben yattım tabi uyuyamadım saatlerce
Sonra geldi bana sarılmadı bile yatakta dönüp duruyor sıcaktan
bende konuşmadı ya dönüp durma bende uyuyamıyorum döneceksen git dedim
tabi bu da onu bekliyomus aldı yastığını gitti
aradan 2 dakka geçmedi yanına gittim horlaya horlaya uyuyor
o kadar sinirlendim ki dürttüm yatağı ayırmayı mı bekliyodun diye
sen istedin bi git başımdan dedi ben iyice sinirlendim bi kaç kere omzuna koluna vurdum
Biliyordum yanlış yaptığım ama dayanamadım işte
sonra elimi bi büktü canım çok yandı ne yapıyorsun deyince de arkamdan tekme attı
bende hıçkırarak ağlaya ağlaya yatağıma geldim o kadar çok ağladımki kendime engel olamadım
gittim bi duş aldım
sonra da uyuyakalmışım ağlayarak yatakta
ve işte sabah oldu 8 de mesai başladı bizim bebişle
bu zamana kadar onla ilgilendim şimdi de size derdimi dökmek istedim
kusura bakmayın anlatmak istedim o kadar bunaldımki biliyorum çoğunuz beni suçlayacak ilk şiddeti uygulayan benim diye...onun o kadar vurdumduymaz olmasına katlanamıyorum arkadaşlar hiç bişeyden pişman olmadı gelmedi bile ben sabahlara kadar ağlarken.Bugün de bana laf atıp duruyor konuşmayacağım hatta bugün bi arkadaşının düğünü vardı beraber ideriz annem bebeğe bakar demişti 2 gün önce.giteyeceğim de düğüne de kendi gitsin o kadar sıkıldım ki devamlı ağlamak istiyorum kendime güvenim yok,huzurum yok,mutlu değilim

Çok üzüldüm çook!
Anlattıklarınıza inanın çok üzüldüm.
Bir bebek bir aileyi bu kadar dağıtabiliyor mu yani?
Bence eve yardımcı kadın alın. Ya bebekle ya da evle ilgilensin.
Bu şekilde Allahım korusun iyice sarsılacak evliliğiniz!
Kocaya vurmak,adamın tekme atması,sonra hiç bir şey yokmuş gibi düğünden bahsetmek!
İyi değilsiniz arkadaşım,yardım alın!

cok üzüldüm yazdiklarinizi okuyunca.....ama okudugumda bile biraz kocaniza hak verdim siz her ne kadar vede yipransanizda o adam arti birde calisiyor eve geldiginde ev isiydi bebekti hani bi huzuru bulamiyor bende insanim diyeceksiniz dogru ama sizin gerginliginiz bebisede yansiyor yapmayin belkide okadar huzursuz olmasi bu yüzden sakin olmaya calisin biraz birazda yardim alin bakici veya temizlik arkadasin dedigi gibi ama böyle devam etmeyin ailenizi kopariyorsunuz yazik...

Canım biraz sabret bir kaç ay sonra düzelecek herşey kaç aylık bebişin 4 aylıktan hoppalaya oturt benim oğlumda kucaktan inmiyordu hoppalayla kurtardım. Çoğumuz aynı yollardan geçiyoruz. Yapabileceğin tek şey sabretmek bebişin büyüdükçe düzelecek göreceksin.

herşeyden önce bebekte mi bir sorun var acaba?
bir doktora götürdünüz mü?
karnı falan ağrıyor olabilir sürekli ağlıyorsa?çok anormal bir durum bu.

malesef ılk 3 ay cok zor bır donem. bebek dogunca herkesın kımyası degısıyor, hersey farklılasıyor. evlılık derınden buyuk bır sarsıntı ıle sallanıyor sonra dengeye gelmesı uzun zaman alıyor. benım oglumda cok zor bır bebektı ona sesım cıkmazdı ama aksama kadar bırıktırdıgım sınırle eşime çatardım. doğumdan yeni çıkmısın vucudun cok degısmıs duyguların hormonların cok degısmıs uykusuz geceler bıtmek bılmeyen mesaı baslamıs, ama eşin bekledıgın ılgıyı gostermıyor yada gosterdıgı ılgı beklentıyı karsılamıyor.
bunları yasayan tek sen degılsın ve sanmıyorumda tek sen olacaksın. eşinle barıştıgınızda daha sabırlı olmasını ıste ve sende sabretmeye calıs. aılesı yardımcı olmuyorsa enazından 2 haftada yada ayda 1 eger durumunuz el verıyorsa bı kadın getırmeye calısın temızlıgını utunu halletsın.
yemek ısınıde azıcık esıne yık, nekadar cok dınlenırsen okadar mutlu olursun
kolık bebek cok zor ve yasadıkların buyuzden cok normal tek yapmanız gereken sabır hersey bebek buyudukce rayına oturuyor

Canım sana da hak veriyorum,sıkıntınızı çok açık ve güzel bir şekilde ifade etmişsin..

Bebek de bunaltmış seni..Ama eşine biraz fazla yükleniyorsun gibi geldi bana..

Zaten kendin de söylüyorsun,onu biraz bunalttım diyorsun..Annen gelse biraz yardımcı olsa ya da arkadaşların dediği gibi bir bayan bulsanız sanırım üçünüz için de daha iyi olur..

Bana kalırsa tek sorun bebek değil..Eşin de biraz fevri bir insan,e sen bir de onunla niye konuştun,niye selam verdin gibi kıskançlıklar,hoş olmayan hakaretler,biraz da vurma çarpma işin içine girince çıkmaza dönmüşş..

Evet eşin de problemli ama sen de biraz asabisin arkadaşım..Anlattıklarından bunu çıkardım ben..

Bebeği annene bırakıp sakin bir yerde belki bir deniz kenarında saatler süren bir konuşma yapmanızı tavsiye ediyorum..

Birbirinizden beklentilerinizi,hşnut olmadığınız şeyleri açıkça dile getirin..Olmazsa bir uzmandan yardım alırsınız (ben uzmandan yardım aldım ama sinirlerim iyice laçka oldu,onu da söyleyeyim..)

İnşallah mutlu olursunuz..

herşeyden önce bebekte mi bir sorun var acaba?
bir doktora götürdünüz mü?
karnı falan ağrıyor olabilir sürekli ağlıyorsa?çok anormal bir durum bu.

bence de tek sorun bebekte
bebek olunca evliliklerin çoğunda bir sarsıntı oluyor evet ama böylesini hiç mi hiç görmedim
altını değiştirmek için yatınca bile aglıyorsa kesinlikle normal değil bu, ee tabi bu durum sizi yorur, siz eşinizi yoruyorsunuz
sürekli stres gerginlik...
ve bu bebeğe yansıyor, bebekten tekrar size, sizden tekrar eşinize.....
sürer gider böyle.

canım bebeğin ilk ayları eğer kolikli bi bebekse ve yanında yardım edenin yoksa gerçekten çok zor..durumunuz müsaitse bence yanına akşam saat 5e kadar durabilcek bi yardımcı alırsan senin ve bebeğin için çok iyi olur..insan uykusuz ve yorgun kaldığında gerçekten çok sinirli olabiliyo hatta depresyona bile girebiliyo..bende ilk 5ay çok yaşadım bu uykusuzluğu ve yorgunluğu..sebepsiz yere ağlıyodum eşime çatıyodum şuan herşey yoluna girdi birazcık sabret..ailen uzaktaysa onların yanına git bikaç günlüğüne kafanı dinle yemeği ev işlerini unut bi süre..seni çoook iyi anlıyorum

Uuuuffffffff okuyunca afakanlar basti beni.
Iyiki cocuk yapmamisim.......
Bu arada kimseyi suclama canim, hic kimsede senin cocuguna bakmak mecburiyetinde degil. Bunlari konu bile yapma.

Gercekten cocuk büyütmek cok zor. Insallah bebekler hakkinda cok kitaplar okumussundur hamileliginde.
Normalinde sakin bir annenin sakinde cocugu olur, ama eger hamilelik döneminde stressli gecmis ise, bunu bebek simdi yasiyorda olabilir.
Onun icin hep derler, sakin ve huzurlu bir hamilelik gecirin diye.
Bence bir cocuk doktoruna gidin, bakalim ne diyecek.
Bu arada dogumunda zor olmussa eger, dogan bebek kücük bir trauma yasadigi icin, hep dogdugu saatlerin civarinda aglarlarmis sanki bir daha o dogumu yasar gibi....cok ilginc ama Alman tv`de cok güzel bir programda anlatmislardi.
Hatta bu bebeklere almanca : "Schreikind" derler, yani bagiran bebek...Gecmis olsun...

@Laale; canım bebekle hayatımızın değişeceğini umuyorduk ama olumsuz yönde hiç düşünmemiştim
canım eşim yardımcı bayan almama da sıcak bakmıyor
özelimizi herkes bilmesin diyor
düğünden 2 gün önce bahsedilmişti canım bugün değil
ne olursa olsun yapılmaması gereken şeylerdi tabiki de
aslında bi uzman yardımı almam lazım acilen

@prenssevgilisi canım eşim gardiyan.2 gün evde 3.gün gidiyor işe
yani 2 gün çalışmıyor o yüzden yardım alıyorum zaten
canım huzursuz olmamam,stres olmamam mümkün değil
3 aydır ne gece ne gündüz uyku yok,temizliğimi yemeğimi hiç bişeyimi tam yapamıyorum
kayınvalidem bi sokak ötemde oturuyor bi kap yemek getirmiş değil daha
en azından gündüzleri gelse yada beni davet etse o da yok

@Flurry09 canım sabır sabır diliyoruz Allahtan
zaten başka çaremiz yok
herkes bu yolardan geçti,geçiyor biliyorum ama işte insan kendisine hakim olamıyor
tşk yorum için

@demrecix; hemde nasıl zor canım
maalesf eşimin en son yapacağı şey yemek sanırım
o kadar söylerim de daha bana bi kahvaltı hazırlamışlığı yok
yardımcı bayana da karşı offf ne yapacam ben

@Laale; canım bebekle hayatımızın değişeceğini umuyorduk ama olumsuz yönde hiç düşünmemiştim
canım eşim yardımcı bayan almama da sıcak bakmıyor
özelimizi herkes bilmesin diyor
düğünden 2 gün önce bahsedilmişti canım bugün değil
ne olursa olsun yapılmaması gereken şeylerdi tabiki de
aslında bi uzman yardımı almam lazım acilen

@prenssevgilisi canım eşim gardiyan.2 gün evde 3.gün gidiyor işe
yani 2 gün çalışmıyor o yüzden yardım alıyorum zaten
canım huzursuz olmamam,stres olmamam mümkün değil
3 aydır ne gece ne gündüz uyku yok,temizliğimi yemeğimi hiç bişeyimi tam yapamıyorum
kayınvalidem bi sokak ötemde oturuyor bi kap yemek getirmiş değil daha
en azından gündüzleri gelse yada beni davet etse o da yok

@Flurry09 canım sabır sabır diliyoruz Allahtan
zaten başka çaremiz yok
herkes bu yolardan geçti,geçiyor biliyorum ama işte insan kendisine hakim olamıyor
tşk yorum için

@demrecix; hemde nasıl zor canım
maalesf eşimin en son yapacağı şey yemek sanırım
o kadar söylerim de daha bana bi kahvaltı hazırlamışlığı yok
yardımcı bayana da karşı offf ne yapacam ben

aaa aklıma geldi milupanın gece çayı var ondan verdin mi bebişine benim oğlum onu içmeden uyumuyordu anason var içinde rahatlatıyor. Eğer gazı çok fazlaysa bir çay kaşığı anasonu demle suyundan 1 çay kaşığı içir belki işe yarar karın ağrısına iyi gelir canım. Bebişin biraz sakinleştiğinde sizde düzeleceksiniz durumunu çok iyi anlıyorum insan sinir küpü oluyor bağırmaya yer arıyor resmen.. İnşallah bir an önce düzelirsiniz canım allah sabır ve kolaylık versin.

@silenzio; canım bebeğimiz kolik yani çok gazlı bir bebek
Zaten bebek kolik olduğu için sıkıntı çekiyoz ya
milletin bebeği gibi sakin yese içse uyusa prolem olmayacak
defalarca doktora götürdük bana da çok anormal geliyordu önceden
ama internetten araştırınca kolik bebekleri ve insanların şikayetlerini de okudukça
benim sorunlarımı bi çok insanın paylaştığını gördüm

@prometheus; Canım eşime yükleniyorum farkındayım
ama ne yapabilirim kimden çıkarayım yorgunluğumun acısını
annem zaten bi geldi hiç yardımcı olmadı maşallah
yeni doğum yapmışım annem oturmuş eşime çay koy yemek hazırla her bişeyi yaptırdı
onunda sıkıntısını çekiyorum ya şimdiden
Olan bize oldu anneme yapamadıklarını şimdi eşim bana yapıyor
Eşimde asabi bi insan eski konularımı okuduysan eşim evde kırılmadık camlar sehpalar bırakmadı
eline ne geçse fırlatıyordu
diyorum ya hamileliğimin 3.ayından beri rahattım
sanırım şimdi yine başladı bi tekmeyle başladık bakalım
gerçi ben ona vurarak bu fırsatı verdim

@cemreeylul; kolik bebek canım :KK43:
altını değiştireceğimi bilmiyor yatırınca ağlıyor
bi tek bezini açtığım esnada mutlu kapatınca tekrar başlıyor
doktor 4-5 ay sabredin dedi bakalım

@LuNaRiA; canım ben sanırım depresyona girdim bile
o kadar kötü durumdayım ki ve gün geçtikçe de kötüleşiyorum
ağlamak ağlamak istiyorum kafamda türlü türlü şeyler dönüyor hep mutsuzum

@olivia;canım yazımı okuduysan eğer maksatım kimseyi suçlamak değil
kimse bebeğime bakmak zorunda deil yazdım
ama herkesin babaannesi anneannesi bakıyor
bi sokak ötemde oturan kayınvalidemin arayıp sormaması çok zoruma gidiyor
hamileliğimde de bi kere olsun ne yapıyorsun durumun nasıl demedi
hep ben aradım hep ben halini sordum
şuan bebekte var insan bi kap yemek bile gönderse bizim de içimiz bi hoş olur
canım kolik bi bebeğin olunca kitaplar falan hepsi fasa fiso
bende bebek olmadan önce yok şöyle yok böyle diyordum ama beni şuan yalnızca kolikten çekenler anlar ve eminimki kk da çok var.her akşam saatlerce cebelleştikten sonra elektrik süpürgesi ile uyutuyorum yavrumu
yarım saatten fazla çalışıyor ancak dalıyor kafa beyin hiç bişey kalmadı artık
doğdu doğalı çocuk doktorundayız da ezberledik artık ne diyeceğini kolik bi bebişiniz var kolik bebekle yaşamayı öğreneceksiniz başka çareniz yok

Algida bu günler geçecek biliyorsun dimi? :KK19:Eşinin yaptıkları çok kaba her ne sebeple olursa olsun yapmaması gereken şeyler... Çocuk olunca evlilğin dengesi mi bozuluyor acaba? Sen bu kadar kendinden sosyal hayatından evinden temizliğinden ödün verirken bunların yaşanması çok üzücü :KK43: Ama geçecektir diye düşünüyorum birkaç ay sonra herşey yoluna girer....

Bir de bunlar okudukça korkuyorum ben :KK43: Çocuk istiyoruz ama cesaret edemiyorum :KK43:

aaa aklıma geldi milupanın gece çayı var ondan verdin mi bebişine benim oğlum onu içmeden uyumuyordu anason var içinde rahatlatıyor. Eğer gazı çok fazlaysa bir çay kaşığı anasonu demle suyundan 1 çay kaşığı içir belki işe yarar karın ağrısına iyi gelir canım. Bebişin biraz sakinleştiğinde sizde düzeleceksiniz durumunu çok iyi anlıyorum insan sinir küpü oluyor bağırmaya yer arıyor resmen.. İnşallah bir an önce düzelirsiniz canım allah sabır ve kolaylık versin.

onu da denedik canım
rezene-anoson karışımı çay da veriyorum
karnına masajlar,sıcak havlular ayağının altına pet şişe ile sıcak su..off off allah olmayan sabrıma merhamet etsin
yediklerime de dikkat ediyorum gaz yapan yiyecekler yemiyorum ama nafile offf

Algida bu günler geçecek biliyorsun dimi? :KK19:Eşinin yaptıkları çok kaba her ne sebeple olursa olsun yapmaması gereken şeyler... Çocuk olunca evlilğin dengesi mi bozuluyor acaba? Sen bu kadar kendinden sosyal hayatından evinden temizliğinden ödün verirken bunların yaşanması çok üzücü :KK43: Ama geçecektir diye düşünüyorum birkaç ay sonra herşey yoluna girer....

Bir de bunlar okudukça korkuyorum ben :KK43: Çocuk istiyoruz ama cesaret edemiyorum :KK43:

canım ben artık hiç bişey bilmiyorum
geçecek dedikçe daha kötüye gidiyoruz
bebeğim o kadar tatlıki bi görseniz :nazar: ama çok gazı var işte
onu çok seviyorum ama eşimi de çok seviyorum ikisine de zarar veriyorum böyle
tabi benim ruhumda zarar görüyor
canım bütün bebekler kolik olmuyor korkma yani
İnşallah seninki kolik olmaz

Özelinizle ne alakası var arkadaşım? Eve gelen hangi kadın özelimize giriyor ki?
Eşinizle konuşun,iyi olmadığınızı anlatın. Birbirinizie hem psikolojik hem de fizyolojik şiddet uyguluyorsunuz daha ne olabilir?
Yazık değil mi o bebeğe?
Böyle bir ortamda büyüme zorunda değil ki!
Doktor 4,5 ay sabredin dedi ya o aylar içinde size neler olacak?
Ağırlığınızı koyun böyle olmaz!

Özelinizle ne alakası var arkadaşım? Eve gelen hangi kadın özelimize giriyor ki?
Eşinizle konuşun,iyi olmadığınızı anlatın. Birbirinizie hem psikolojik hem de fizyolojik şiddet uyguluyorsunuz daha ne olabilir?
Yazık değil mi o bebeğe?
Böyle bir ortamda büyüme zorunda değil ki!
Doktor 4,5 ay sabredin dedi ya o aylar içinde size neler olacak?
Ağırlığınızı koyun böyle olmaz!

cnm bence de alakası yok da
ilk evlendiğimizde benim ısrarım üzerine bahar temizliği için bi bayan ayarlamıştım
saolsun o da evden ayrılırken bişeyler kayboldu bi kaç çeyrek altın bir miktarda para
herkesi kendimiz gibi bildiğimizden aklıma bile gelmedi
bizim dikkatsizliğimiz sonucu kaybolan bazı şeyler yüzünden de şimdi eşim güvenmiyor
eşyalarımıza yabancı bir el değsin istemiyormuş
ben ev pislikten görünmez hale gelecek yakında dediğimde de temizleriz bi ara el birliğiyle diyor
ama o bi ara hiç gelmiyor
o 4-5 ay içinde biz boşanırsak hiç şaşırmayacağım

Eşim bugün konuşma çabalarına girişti kendince
Ama ağzından hiç özür mözür yok
hoş belki benimde ondan dilemem gerekiyor ama
sabaha kadar kafaya takıp ağlayn ben olduğum için ilk önce özrü hakeden benim diye düşünüyorum
sonrada yanıma gelmiş düğüne gidelim diyor
LaLecim sen haklı çıktın canım bak bugün yine düğün konusu açıldı
tabiki de gitmedim ve surat asıp tersledim ...:KK43:
o da şimdi düğüne gitti eğleniyordur
Allahtan Elfide'm uyudu bi tanecik bebişim

öncelikle bebeğiniz anneli babalı büyüsün.

benim kızım da kloikliydi. doktorun dediği her yöntemi denedik sonunda eskilerin yöntemine baş vurduk. günde iki kere yarım çay kaşığı sızma zeytinyağını içirdik az da olsa rahatlatıyordu. ayrıca yine zeytinyağını karnına ve kasıklarına sürüp, dairesel hareketlerle 15 dk kadar masajın da çok faydasını gördüm.5-6 ayın sonunda da tamamen geçti.

eğer hem bebek hem ev iişleriyle başa çıkamıyorsanız eşinizi en azından haftanın bir günü, eve temizlikçi kadın almaya razı edin. yoksa bu gidişle aranız iyice bozulacak. birbirinize olan davranışlarınız dışarıdan hiç hoş görünmüyor. bebeğiniz de etkilenir.

sizin ihtiyacınız olan DESTEK arkadaşım. kayınvalideniz ya da anneniz destek olmuyor ya da olamıyorsa bunu deneyin.

eşinize de onu sen şunu yapmıyorsun, bana böyle davranmıyorsun deyip suçlayarak değil de, ben dilini kullanarak çok yorulduğunuzu, ona karşı istemeden de olsa fevri davrandığınızı, eğer bir yardımcım olsa kendinize daha fazla zaman ayıracağınızı, zinde olacağınızı, ona da zaman ayırabileceğinizi söyleyin.

bu günler elbet geçer. ama nasıl geçtiği çok önemli. birbirinizi yaralayıp, kırıp incitteikten, aranıza dağlar girdikten sonra ne kıymeti var. unutmayın geleceğin tohumları bugünden atılıyor.

umarım en kısa sürede bu süreci atlatır, mutlu olursunuz:KK71:

X