Evliliğim ve eşim

Çocuğunuz okul çağındayken siz de işe girip bir ucundan tutabilirdiniz. Hem eşiniz haftanın 7 günü çalışmamış olurdu hem de siz kendinize alan yaratırdınız, sosyal ortamınız olurdu. Ama siz ikinci çocuğu yapmışsınız. Hem masraf artmış hem de tek maaşla yardımcı bakıcı vs tutamadığınız için bu kadar yoruluyorsunuz. Nasıl korunuyorsunuz diye soranlara niye çemkiriyorsunuz? Geneli geri çekilmeyle hamile kalıyor ve bunu doğum kontrol yöntemi sanıyor. Hem 2.çocuğu yapayım hem çalışmayayım hem eşim ek iş yapsın hem de ailece kaliteli zaman geçireyim olmuyor artık.

Kusura bakmayın da böyle ortamda, koca denen kişinin çalışmanı istemiyorum deme hakkı olamaz. Ne münasebet, ailece kaliteli zaman geçiremiyorsak, geçim derdi yaşıyorsak çalışıp çalışmama kararını sen veremezsin demek yerine kocam çalışmama izin vermiyor deyip oturuyorsunuz. Adama bak, akşam yatmadan yatmaya geliyor, pazar günü bile yok ortada, çocukları atmış kadının başına ama çalışmasını istemiyormuş.

Kadın eşinin ilgisizliğinden dem vuruyor yine mesajlar çocuk niye yaptın çocuk niye yaptın
Yapmış işte ne yapsın çocuğu atsın mı?

Yani buraya insan derdini dökmeye geliyor yargılanmaya değil. Kaldı ki konuda skandal bir olay da yok. İsterse on çocuk da yapar bu konuda şikayet etmediği sürece sorun yok. Çocukların arasında da 6 yaş var sanki peş peşe doğurmuş gibi baskı yapıyorsunuz. İstisnasız her ama her konuda neden çocuk yaptınnnnn diye zorbalamayı bırakıp esas konuya odaklansak bu platforma daha uygun olur düşene bi tekme de biz vurmayalım artık Allah aşkına ya

Kadın eşinin ilgisizliğinden dem vuruyor yine mesajlar çocuk niye yaptın çocuk niye yaptın
Yapmış işte ne yapsın çocuğu atsın mı?

Yani buraya insan derdini dökmeye geliyor yargılanmaya değil. Kaldı ki konuda skandal bir olay da yok. İsterse on çocuk da yapar bu konuda şikayet etmediği sürece sorun yok. Çocukların arasında da 6 yaş var sanki peş peşe doğurmuş gibi baskı yapıyorsunuz. İstisnasız her ama her konuda neden çocuk yaptınnnnn diye zorbalamayı bırakıp esas konuya odaklansak bu platforma daha uygun olur düşene bi tekme de biz vurmayalım artık Allah aşkına ya
Şimdi normal şartlarda ben de senin gibi düşünürdüm ta ki doğurup bakmaya başlayınca. :) böyle bir aile yapısına ikinci bir çocuk yapmak o bebeğe haksızlık. Birinciye haksızlık. Baba ortada yok. Anne mutsuz. Çocuk sorumluluğu çok yüksek bir şey kafan duruyor artık düşünmekten. Anne için zor ve tek kalacağını bile bile kendine zulüm oluyor. Millet o yüzden hangi kafa ile bu yola girdin diye sitem ediyor. Linç değil bence

Şimdi normal şartlarda ben de senin gibi düşünürdüm ta ki doğurup bakmaya başlayınca. :) böyle bir aile yapısına ikinci bir çocuk yapmak o bebeğe haksızlık. Birinciye haksızlık. Baba ortada yok. Anne mutsuz. Çocuk sorumluluğu çok yüksek bir şey kafan duruyor artık düşünmekten. Anne için zor ve tek kalacağını bile bile kendine zulüm oluyor. Millet o yüzden hangi kafa ile bu yola girdin diye sitem ediyor. Linç değil bence
Ama bunun konu sahibine faydası ne? Ne yapmalı mesela var olan çocuklarıyla ilgili? Çocuğuna düşman mı olsun öldürsün mü püü keşke seni yapmasaydım mı desin ne yapsın? Yani bu sözü söyleyenler tam olarak ne olmasını bekliyor?

Çocukların arasında 6 yaş var ve kadın eşini nasıl sevdiğinden de bahsetmiş sevdiği adamdan ikinci çocuğu yaptı diye zorbalamak ne?

Eğer konu "bir çocuğumuz vardı eşim ilgilenmiyordu bir çocuk daha yaptım yine ilgilenmiyor" olsaydı tamam da burda çocuklarla ilgili bir durum yok bir şey yok.

Ama bunun konu sahibine faydası ne? Ne yapmalı mesela var olan çocuklarıyla ilgili? Çocuğuna düşman mı olsun öldürsün mü püü keşke seni yapmasaydım mı desin ne yapsın? Yani bu sözü söyleyenler tam olarak ne olmasını bekliyor?

Çocukların arasında 6 yaş var ve kadın eşini nasıl sevdiğinden de bahsetmiş sevdiği adamdan ikinci çocuğu yaptı diye zorbalamak ne?

Eğer konu "bir çocuğumuz vardı eşim ilgilenmiyordu bir çocuk daha yaptım yine ilgilenmiyor" olsaydı tamam da burda çocuklarla ilgili bir durum yok bir şey yok.
Valla insanın çocuğu olunca yavrusunu kartal kapmış Fatma girik moduna giriyorsun :KK70: o yüzden sert yorumlara bir şey diyemiyorum. Adam değişmek istemiyorsa zorla değiştiremezsin. Konuşma ile ikna olsa o kadar yılda olurdu zaten. Anlardı bir şeyler

Ilk bebeniz hazir anaokulu vs başlamışken, yeni bebe yapacağınıza calismayi secebilirdiniz, (korunuyorken olmustur) esiniz de hic dinlenmeden 7 gun calismak ek is bulmak zorunda kalmazdi, bu kadar calisan biri nasil baska seylere ilgi gösterebilir ki?
Valla korunuyorken olmuştur diye diye başıma gelicek diye çok korkmaya başladım. Çift taraflı korunuyorum artık :KK70:

Valla korunuyorken olmuştur diye diye başıma gelicek diye çok korkmaya başladım. Çift taraflı korunuyorum artık :KK70:
Bunu da ben anlamiyorum. En az 5 kisiden korunurken hamile kaldim haberi aldim gectigimiz 2 senede. Ya turk milleti olarak korunmayi gercekten bilmiyoruz ya da insanlar korunmuyor sadece durumu kurtarmak icin yalan soyluyorlar. Ben yillardir dogum kontrol hapi ile korunuyordum. Biraktim hamile kaldim. Ama dogum kontrol hapi ondan once kac yil korudu. Kafam karisiyor valla. Kocami zorlicam vasektomie yaptiricam ya.

Bunu da ben anlamiyorum. En az 5 kisiden korunurken hamile kaldim haberi aldim gectigimiz 2 senede. Ya turk milleti olarak korunmayi gercekten bilmiyoruz ya da insanlar korunmuyor sadece durumu kurtarmak icin yalan soyluyorlar. Ben yillardir dogum kontrol hapi ile korunuyordum. Biraktim hamile kaldim. Ama dogum kontrol hapi ondan once kac yil korudu. Kafam karisiyor valla. Kocami zorlicam vasektomie yaptiricam ya.
Ya evet ben de anlamıyorum mesela prezervatif için de öyle temas eden bişey olmuyor aslında. Ben hem doğum kontrol hem prezervatif kullanıyorum. Benim iki teyzem de yıllar sonra spiralle hamile kaldı. En sonunda tüplerini bağlattılar.

Sorunu anlayan anlatsın sorun nerde adam iki çocuk siz calismiyorsunuz ben yanlismi okudum iki istemi çalışıyor vardiyalimi yani yorgundur sizede yaptığı bir hakaret yok Psikolojik şiddet görmedim ben hayır daha önce bal böceğiydi sonradan böyle oldu da dememissinizki.Hep böyleymiş .Tabiki ilgi istemeniz dünyanın en normal şeyi bence eşinizle konuşun sizi gecistirmesine izin vermeyin iki çocukla ki biri çok küçük tabiki çok yorulursunuz Allah bağışlasın ne diyeyim.Bence cocukda küçük siz ev iş bı monotonluğa girmissiniz beraber zaman geçirmek önemli hiç böyle bir gece iki saat olsun çocukları birabileceginiz başbaşa ne bileyim çıkıp yürüyüp bı çay içip çocuklardan başka konulardan konusabileceginiz bir yer yokmu.Bu çocuk ufak olan büyüyünce zaten diğeri iyice büyür belki sizde bir yere girer iyi kötü çalışırsanız parasını geçtim en azından olumlu manada nefes olur size iki sosyallesirsiniz para küçüğün kresine bile gitse olur

X