Gebeliğe Hazırlık Neden herkes hamile 😭 neden olmuyo

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İnanın sizi çok iyi anlayabiliyorum . Bende 7 ay ( hatta bir hafta sonra 8 ay olacak ) önce bi düşük geçirdim ve hâlâ bi gebelik yok Benden 7 ay sonra evlenen yakın arkadaşım geçen hafta hamile olduğunu söyledi biliyorum yanlış ama kendim için ağladım Rabbim onlara hayırlısıyla evlatlarını kucaklarına almayı nasip etsin. Kurban olduğum Rabbim bize ve isteyen herkese hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip etsin inşaAllah

İnan yumurta zamanını bilmesen daha kafan rahat oluyor ya şimdi bilince çocuk için yapıyorsun o işi ve olmayınca da insan üzülüyor evliliğe de zarar veriyon

Bir kere oldu elbet bidaha olacak bilmek benim için daha iyi diğer türlü denedim kafama çok taktım

Rabbim gönlünüze göre versin inşaAllah . Size bişey sormak istiyorum bu kimyasal gebelik nasıl oluyor dış gebelikten farkı ne ?

Şu başkasının mutluluğuna ağlayanları yanlış anlayanlara çok kızıyorum. Bu ağlamanın adı kıskançlık değil. Bunun adı kendine üzülmek başka anlamlar yüklemeye gerek yok. Ağlamanızda yanlış bi şey yok. Bence ağlamanıza gerek de yok sonuçta hamile kalabiliyosunuz olaya burdan bakın Allah zamanını bekliyor. Bugün bir şey öğrendim burdan ilişkiden sonra 3 saat içinde ikinci ilişkiye girmek gebelik şansını arttırıyormuş.

Amin canım hepimize sağlıklı evlat nasip olur inşallahh ama insanız nitekim uzadıkça sabır kalmıyor .. bnde kimyasaldan sonra dedim belki erken olur ama yok eşim de yeni ameliyat oldu nasip ne zamana bakalım

Rabbim gönlünüze göre versin inşaAllah . Size bişey sormak istiyorum bu kimyasal gebelik nasıl oluyor dış gebelikten farkı ne ?
Canım benim de basıma geldiği için cevap vereyim istedim şimdi dış gebelik döllenen yumurta. Rahim dışında bir yerde tutunuyor ve büyümeye devam ediyor kürtajla alınıyor mecbur . Kimyasal ise döllenen yumurta Rahime geliyor ama tutunamayıp düşüyor yada tutunup sonradan düşüyor buda kimyasal oluyor . Mesela benim ki daha çok yeniydi 2 buçuk haftalıktı ve düştü canım

Cok doğru diyorsun canım insanın kendine üzülüyor sadece .. evet onu bnde okudum bi yerde 3 saat sonra ki ilişki de spermler daha hızlıymış ama bence sabah birliktelik te iyi vücut dinleniyor ya iyi geliyor . Bnde sabah olmustu hamilelik

Sabahları deneyelim bir de

Sabah olduğunu nerden anladın

Ben yumurtlama olayını hala çözemedim sırf bu yüzdn de doktora gideceğim bana söyle doktır hanım ne zaman yumurtluyorum diyeceğim :)

Amin cumlemizin. Kimyasal gebelikte döllenme oluyor fakat bebek rahime tutunamadan vücut onu sagliksiz olduğu için atıyor kendiliğinden ve beta hcg düşüşe geciyor kanama oluyor. Diş gebelikte döllenen yumurta rahime değil de tüplerere filan yerleşiyor beta hcg artışı oluyor ama anne için farkedilmezse çok tehlikeli tüp alınmasına neden olabiliyor.

Rabbim hepimize hayırlısıyla sağlıklı gebelikler nasip etsin inşaAllah

aynı duyguları paylaşıyoruz. Dün eşim heyecanla işyerinde 1,5 aylık evli iş arkadaşının hamile haberini veriyor, hııı öle mi diyebildim duygularımı saklamak için, dokunsalar ağlayacağım o dereceydim. Herkes ya doğuruyor ya hamile içimden bnde senin dediğin gibi , herşey normalken nedn olmuyor diye isyan ettm ve üzüldüm. İnşallah bizde o mutluluğu birgün tadarız.

Ben yumurtlama olayını hala çözemedim sırf bu yüzdn de doktora gideceğim bana söyle doktır hanım ne zaman yumurtluyorum diyeceğim :)

28 günde bir adet oluyorsan 15. Gunu veya 15 günü çatlıyor ben test aldım ovulasyon testi aldım adetin 10.gunu başlıyorum yapmaya

Elbet bizde de olacak hep böyle kalmayız demi . Birilerinin hamilelik haberini almak dahi artık azap oldu resmen ya bende umutlar tükendikçe .. ama sabır etmemiz lazım olacak olacak olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…