Neden evlilik

Bir kere en azından Türkiye'de evlilik kadın için zulüm, erkek içinse nimet.
Neden çünkü yemeğini yaparsın, temizliğini yaparsın, düzenli cinsel hayatı olur ha üstüne bir de paşaların nazını, kaprisini çekersin çünkü kocişin ne de olsa.
Bir de üstüne aldatırsa, şiddet gösterirse yine kocişimdir yapar dersin, sineye çekersin.
Adam daha ne istesin.
Hayatını her türlü düzene koyan bir de üstüne saçma sapan tavır ve davranışlarını çeken bir insan evladı var karşısında. Azcık da zalimse istediği gibi eziyet eder.
Evlilik kadını çökertiyor bana göre. Erkek için ise güvence.
Ayrıldığımdan beri tipim gençleşti yemin ediyorum, suratımda huzur var herkes öyle diyor.

Neden çünkü yemeğini yaparsın, temizliğini yaparsın, düzenli cinsel hayatı olur ha üstüne bir de paşaların nazını, kaprisini çekersin çünkü kocişin ne de olsa.
Bir de üstüne aldatırsa, şiddet gösterirse yine kocişimdir yapar dersin, sineye çekersin.
Adam daha ne istesin.
Hayatını her türlü düzene koyan bir de üstüne saçma sapan tavır ve davranışlarını çeken bir insan evladı var karşısında. Azcık da zalimse istediği gibi eziyet eder.
Ayrıldığımdan beri tipim gençleşti yemin ediyorum, suratımda huzur var herkes öyle diyor.

Bak bu son cümlene katılıyorum. Ben 26 yaşımda boşandım o dönemki halim 45 yaşında bir kadın gibiydi çökmüştüm. Şimdi 9 sene geçti yaşım 35 o hallerimden daha gencim güzelim yüzüme renk gelmiş.

Bak bu son cümlene katılıyorum. Ben 26 yaşımda boşandım o dönemki halim 45 yaşında bir kadın gibiydi çökmüştüm. Şimdi 9 sene geçti yaşım 35 o hallerimden daha gencim güzelim yüzüme renk gelmiş.

herkes öyle diyor vivecim.
onlayken 30-35 yaşında gibiydin diyor
genç kız gibi olmuşsun hayırdır ne oldu diye sordu da öyle öğrendi herkes ayrıldığımızı
bilerek söylemediler yani :KK51:
insanın için güzel olursa dışını yansıyor demek ki :KK51:

herkes öyle diyor vivecim.
onlayken 30-35 yaşında gibiydin diyor
genç kız gibi olmuşsun hayırdır ne oldu diye sordu da öyle öğrendi herkes ayrıldığımızı
bilerek söylemediler yani :KK51:
insanın için güzel olursa dışını yansıyor demek ki :KK51:

Aynen öyle cicim içimiz neyse dışımız da o inşallah bundan sonra seni hak edecek kişiler çıksın karşına :KK60:

Adam daha ne istesin.
Bedava hizmetçi, düzenli cinsel hayat, bedava aşçı e hakkaten mantıklı be ya!
Şimdi övlülük möştörök diyenler çıkacaktır. Ama maalesef uygulamada o pek tutmuyor.
Bunu yazanlar nereden yazıyor acaba Norveç, Mars? Türk kültüründe maalesef erkek iş yapmaz, öyle öğretilmiş geneline. Azıcık işin ucundan tutsa kılıbık, karı gibi yakıştırmaları yapılıyor. Şu an ki 20 yaş üstü erkeklerin genelinde bu kafa yapısı var. Bu zamanla değişir mi evet, olabilir, yeni nesil farklı düşünebilir. Ama şu anki elimizde bulunan modeller bu kafada. Övlölök möştörök falan değil anacım, daha değil!
Bazı kazma erkek türleri de azıcık salata yapsa, iki halı süpürse sanki lütfediyor gibi sana yardım bile ettim diye gün gelip başına kakıyor. Daha kafa yapısı oturmamış, bilincini kazanamamışlar henüz.

Bedava hizmetçi, düzenli cinsel hayat, bedava aşçı e hakkaten mantıklı be ya!
Şimdi övlülük möştörök diyenler çıkacaktır. Ama maalesef uygulamada o pek tutmuyor.
Bunu yazanlar nereden yazıyor acaba Norveç, Mars? Türk kültüründe maalesef erkek iş yapmaz, öyle öğretilmiş geneline. Azıcık işin ucundan tutsa kılıbık, karı gibi yakıştırmaları yapılıyor. Şu an ki 20 yaş üstü erkeklerin genelinde bu kafa yapısı var. Bu zamanla değişir mi evet, olabilir, yeni nesil farklı düşünebilir. Ama şu anki elimizde bulunan modeller bu kafada. Övlölök möştörök falan değil anacım, daha değil!
Bazı kazma erkek türleri de azıcık salata yapsa, iki halı süpürse sanki lütfediyor gibi sana yardım bile ettim diye gün gelip başına kakıyor. Daha kafa yapısı oturmamış, bilincini kazanamamışlar henüz.

ama onun aksine kadınlar evlenince kendilerini güvenceye almış gibi hissediyorlar bu da ilginç
sanki kadın için güvenceymiş gibi bahsediliyor ama bana kalırsa erkek için bir güvence :KK51:

Cinsellik dışında, diğer yaptığı işleri başka bir evde yapsa, aylık 1500 lira maaş alır haberi yok:KK53:

üstüne insan iki güzel laf edip gönlünü hoş tutacağına bir de naz, kapris, paşalık tribi, şiddet, aldatma çekmiyor mu kadınlar o erkeklerini k.çlarından falakaya yatırmak istiyorum kör müsünüz diye :KK62:

üstüne insan iki güzel laf edip gönlünü hoş tutacağına bir de naz, kapris, paşalık tribi, şiddet, aldatma çekmiyor mu kadınlar o erkeklerini k.çlarından falakaya yatırmak istiyorum kör müsünüz diye :KK62:
Ahahah haklısın valla, cidden haklısın. Bu işler zor ya çok zor. En sevgili dostum dediğim insan bile vakti geldiğinde zehir gibi şeyler söyledi ki, inanamadım yani. Kocam 10 senelik evliliğimin sonunda, bana öyle şeyler söylerse naparım bilemiyorum. Herşeyin sonunun olduğunu bilmek berbat bir şey. O yüzden artık arkadaş bile edinemiyorum. Nasıl olsa bitecek neden çaba harcayayım ki diyorum...

Ayni yastayiz. 3 yillik evliyim. Evet cok boktan bisey. Hele ki yeni bir aileye karsi sorumluluk kismi. Her aksam yemeklerini yapiyorum sanma. Yilda iki kere goruyorum. Aramak bile zor gelmeye basladi. Hayatim boyunca bununla mi sevisecegim dusuncesi beni de yoruyor. Neyse ki o konuda uyumluyuz. Ama o konu istedigim gibi olmasaydi zulum gelirdi bana. Is dolayisiyla ayri yasiyoruz. Bu guzel bisey. Hem biloyosun ki bi kosede seni bekleyen bi adam var. Bigun beraber yasayabilmeye baslayip cocuk mocuk yapicaz. Ama simdi bekar hayatimin tadini cikariyorum gibi. Bi tek gece gezmelerimde flortlesemiyorum. O koyuyo bazen. Bekarliktan onu ozledim sanirim :)
Hayatım boyunca bununla mi sevisecem , değişik bi tabir :))) istedginiz kişi ile sevisebilirsiniz ama yarin öbür gün eşiniz " ben sürekli bu kadınla mi sevisecem" deyip başka bi kadınla sevisirse, gelip buraya , aldatildim yıkıldım falan demeyeceksiniz.....Ayrıca evlilik cinsellikten öte KALBİNE DENK Bİ KALP olmasidir

Güzel soru , saf kalpli duygusal , zor aşık olan oldumu salya sümük giden sümük gibi yapışıp , terkedilen bi tiptim . Sonra bi aydınlanma geldi , yediğim kazıklara baktım . Dedimki erkekler sizin ne kadar aşık olduğunuza , sevdiğinize sevgiden verdiğiniz tavizlere bakmıyor . Evlenilecek kadına evime namusuma sahip çıkacakmı , maaşıyla diğer arkadaşlarımla rekabet edecekmiyim , yada sadece görsel güzelliğinize bakıyor . Çocuğa nasıl analık yapacak vs. Vs. Kadını hayatına kullanım amaçlı alıyor ve kullanışına bakıyor . Aaaa dedim bende böyle bakayım . ... Böyle bakınca , güzelmiş be . İnsanın kalbi hiç kırılmıyor
tabiri caizse hippi zippi tiplerle çıktıysan ondan olmuştur bu durum...

Hayatım boyunca bununla mi sevisecem , değişik bi tabir :))) istedginiz kişi ile sevisebilirsiniz ama yarin öbür gün eşiniz " ben sürekli bu kadınla mi sevisecem" deyip başka bi kadınla sevisirse, gelip buraya , aldatildim yıkıldım falan demeyeceksiniz.....Ayrıca evlilik cinsellikten öte KALBİNE DENK Bİ KALP olmasidir

Sanane.

bir gün karşına öyle biri çıkar ve dersin ki...daha önce nereleydin ve aşk evlilik çocuk çoluk bakmışın 30 senedir aynı adamla sevişiyor ve aile olmuşun:KK45:

"Yakışıklı ama boş beyinli " buna çok güldüm :) Evlilik konusuna gelince daha sevebileceğiniz adam karşınıza çıkmamış çok doğal evliliği düşünmemeniz. İnsan sevdiğine böyle şeyleri konduramıyor,şöyle ki bazen kötü yönlerini bile görmezden gelebiliyor :) Diyeceğim o ki sizin tabirinizle "Pastam dursun,karnım doysun" diye bir şey yok varsa bile geçici süre.

Kalbin de kırılıyor, aşık da oluyorsun, pişman da oluyorsun... akışına bırak canın isterse birgün evlenirsin istemezse de takılırsın kafana göre... gençsin güzelsin ekonomik özgürlüğün de var... karar senin, hayat da senin :)

Ben isteki sorunlara katlandigim gibi evlilik sorunlarina katlansaydim cok daha mutlu olurdum bugun...zaten simdi de mutsuzum...ne farki var..Hic degilse ailem olurdu...Hyatimda boyle buyuk bir bosluk olmazdi...

Aşık olacağın insanla karşılaştığında hiçbir şey yük gibi görünmeyecek gözüne.
Mesele doğru adamla kavuşabilmek.
Aksi halde olumsuz bakman gayet normal bence.
Yeter ki sevgiyi, aşkı bul önce, sonra seve seve yaparsın yemeğini de.
Bunlara kafa yorup da düzlüğe çıkabilene de rastlamadım ayrıca.
Düşünmeye bile gerek yok gibi. :S Mantıkla çözüm bulunamıyor.

X