Neden evlilik

30 sene ayni adamla mi sevisecegim ne demek her gun degisik degisik istiyorsan ne evlenmek sana gore ne de turkiye!
Hergun degisik degisik istiyorum dememis kimse siz bunu nerden cikardiniz.ewlilik ve cocuk sonrasi uzun soluklu iliskilerde tutku kaybolur bahsedilen ve endise edilen sey bu.sadece daha duzgun bir sekilde ifade edilebilirmis.

arkadaslar evliligi sadece cinsellikten.ibaret gorurseniz elbette evlilik size ,birine mahkum olmak gibi.gorunebilir...Evlilik.programlarina.katilan.yasli.neneler inan.ki.cinsellik.icin.cikmiyor o kanallara...ha bi de dediginiz kadar uzun bi cinsel.hayatiniz olacak mi onu da bilmiyorum,cunku simdi yas 26 , 30 yil sonra 56.olacak......ayrica 30 yil ayni adamla mi sevisecem demissin , bu sozlerle aldatan erkeklere de haklilik payi vermis oluyorsun...Aldatan bir erkek soyle dese " hep ayni kadinla sevisemezdim farkli kadinlari da denemek istedim" hicbirimix kabullenmeyiz.....Eger sen de boyle dusunuyorsan, demek ki sen karşı taraftan sadakat güven beklemeyeceksin,...Ayrıca aldatilinca da sesini cikarmayacaksin....aldatilma diye bir kavram da olmayacak

Özgürlük demiyelim , gerçekçilik , çalışma ortamında evli beyler bayanlar var , bizden daha fazla flörtleşiyorlar . Flört sadece cinsellik değildir . Benim bekar olarak yapmadığım davranış biçimleri . Aynı adam birden fazla bayana mavi boncuk dağıtıyor ? Benimle ilginiyor sanırsın her çicekten bal alayım tadında ? Nasıl güvenip evleneceksiniz ? Yarın nasıl içiniz rahat olacak ? Maaşımı soranmı istersiniz babamın mal varlığınımı .. Kimse mükemmel değil ama asgari müşterekler vardır . İstediğimle beraber olmak istesem şuandada olurum , bunu yanlız kalma korkumdan değil kendime olan özsaygımdan yapmıyorum . Birçok olumsuz düşüncelerim kaynağı , evli bayanların anlattıkşarıdır
O zaman şöyle diyeceksin, evlilik için kimseye guvenemiyorum, evlilikten korkuyorum diye....şoyle demiyeceksin 30 yıl aynı adamla mi sevisilir diye...Böyle diyince sanki tek adama bağlı olmaktan korktuğunu zannwdecek millet....Sen evlilikten korkuyorsun, etrafında düzgün adam olmadığından yakiniyorsan,tek bir adamla sevismekten degil....

arkadaslar evliligi sadece cinsellikten.ibaret gorurseniz elbette evlilik size ,birine mahkum olmak gibi.gorunebilir...Evlilik.programlarina.katilan.yasli.neneler inan.ki.cinsellik.icin.cikmiyor o kanallara...ha bi de dediginiz kadar uzun bi cinsel.hayatiniz olacak mi onu da bilmiyorum,cunku simdi yas 26 , 30 yil sonra 56.olacak......ayrica 30 yil ayni adamla mi sevisecem demissin , bu sozlerle aldatan erkeklere de haklilik payi vermis oluyorsun...Aldatan bir erkek soyle dese " hep ayni kadinla sevisemezdim farkli kadinlari da denemek istedim" hicbirimix kabullenmeyiz.....Eger sen de boyle dusunuyorsan, demek ki sen karşı taraftan sadakat güven beklemeyeceksin,...Ayrıca aldatilinca da sesini cikarmayacaksin....aldatilma diye bir kavram da olmayacak
Orhan gencebay ne demiş ; bence sende haklısın

Ayni yastayiz. 3 yillik evliyim. Evet cok boktan bisey. Hele ki yeni bir aileye karsi sorumluluk kismi. Her aksam yemeklerini yapiyorum sanma. Yilda iki kere goruyorum. Aramak bile zor gelmeye basladi. Hayatim boyunca bununla mi sevisecegim dusuncesi beni de yoruyor. Neyse ki o konuda uyumluyuz. Ama o konu istedigim gibi olmasaydi zulum gelirdi bana. Is dolayisiyla ayri yasiyoruz. Bu guzel bisey. Hem biloyosun ki bi kosede seni bekleyen bi adam var. Bigun beraber yasayabilmeye baslayip cocuk mocuk yapicaz. Ama simdi bekar hayatimin tadini cikariyorum gibi. Bi tek gece gezmelerimde flortlesemiyorum. O koyuyo bazen. Bekarliktan onu ozledim sanirim :)

Bu düşüncelerden her özgür ruhlu kadın geçmiştir ve eminim çok azı bekar kalmıştır. Bu sadece doğru insanı bulamamaktan kaynaklanıyor. Ben onca saçma olay yaşadım nişan attım derken internetten tanıştığım biriyle evlendim. Hem de "ben elalemin çorabını yıkayamam" derken. Şimdi donunu bile yıkıyorum...

Bu düşüncelerden her özgür ruhlu kadın geçmiştir ve eminim çok azı bekar kalmıştır. Bu sadece doğru insanı bulamamaktan kaynaklanıyor. Ben onca saçma olay yaşadım nişan attım derken internetten tanıştığım biriyle evlendim. Hem de "ben elalemin çorabını yıkayamam" derken. Şimdi donunu bile yıkıyorum...

İnternetten nasıl tanisiliyor biraz bahseder misiniz? Mesela diğer kutusuna birçok mesaj geliyor ama cvp yazmak basitlik gibi geliyor bana

İnternetten nasıl tanisiliyor biraz bahseder misiniz? Mesela diğer kutusuna birçok mesaj geliyor ama cvp yazmak basitlik gibi geliyor bana
O şekilde değildi bizimki. Tıpkı burada yazdığım gibi bir forumda yazıyordum. Kızlı erkekli bir arkadaş grubumuz oluşmuştu. Hatta İstanbul'da olanlar buluşma düzenliyordu ama ben katılamıyordum. Zamanla hoşlandık birbirimizden. O gruptan evlenen 3. çiftiz :)
O tarz direk flört amacı taşıyan tanışmalara hiç girmedim ben.

Be
Hiç bir erkeğe evlilik gözüyle bakamıyorum , mesela hoşlanıyorum , konuşmak sohbet etmek hoşuma gidiyor , güzel hayal kuruyorum , evlilik hayaline geldimi ? Yakışıklı ama boş beyinli , yada cimri , çapkın , sorumsuz , görgüsüz ! Güzel bi aşk yaşanır evlenilmez diyorum . Öyle dediğime bakmayın kendime yakıştırıp flörtte edemiyorum . Evlilik bana tırsınç geliyor , 30 sene aynı adamlamı sevişeceğim? Gün gelir sıkılırsam , olaki başka birinden hoşlandım ? Seda sayan gibi boşanıp duracakmıyız :/ bir evin içinde erkek hayali bana zul , yük gibi geliyor ,hergün yemek hazırlamak , yatağını toplamak , duşu yıkamak , tuvalet kokusu ! Mıç mıç her dakika .. Ama çocuk sahibi olmak aile olmakta istiyorum .30 tane kediyle hasır şapkayla yaşamak hedeflerimde yok . Sperm bankasından çocuk sahibi olmak ! Çocuk babasını sorsa arasa . Niye ben normal kızlar gibi düşünüp aşık olamıyorum /: neden ? Hem pastam dursun hem karnım doysun , deveyide gütmek istemiyorum diyardanda gitmek , napcam ben .
nde senin gubi dusunuyodum ama malesef kısmetin karşına çıkınca kendimi bile taniyamadim

karşınıza "evet bu adamdan olur" diyebileceğiniz biri çıkmamışta ondan böyle düşünüyorsunuz bence...

kimisi evleneyimde nolursa olsun modunda kimisi de sizin gibi aman evlensem nolcak modunda...ama sizdede evliliğe dair sıcak bir bakış açısı var.

bence evlenirsiniz çocukta yaparsınız aynı adamla bıkmadan usanmadan sevişirsinizde :KK59: ama önce sevmelisiniz hemde çok!

O şekilde değildi bizimki. Tıpkı burada yazdığım gibi bir forumda yazıyordum. Kızlı erkekli bir arkadaş grubumuz oluşmuştu. Hatta İstanbul'da olanlar buluşma düzenliyordu ama ben katılamıyordum. Zamanla hoşlandık birbirimizden. O gruptan evlenen 3. çiftiz :)
O tarz direk flört amacı taşıyan tanışmalara hiç girmedim ben.

Ay o site kismeti acıyor herhalde ki üç çift evlenmiş maşallah :-) merak ettim hangi site acaba

X