Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları ne yatabiliyorum ne oturabiliyorum ne kalkabiliyorum

Çok teşekkür ederim cevaplar için .
15 yıl önce 46 kiloydum daha iyiydim hatta çok daha iyiydim çalışıyordum muhasebeci olarak. Sonra bir gün şiddetli Karın ağrısıyla Sabah uyandım ama basit bir karın ağrısı değil bayılmışım acil de Açtım gözümü 7 santimlik Bir kistim patlamış küsüptürü olmuş hızlı bir şekilde Kan kaybettim o zaman 46 kiloydum dediğim gibi ve gayet iyiydim çalışıyordum. Sonra o olaydan sonra taburcu oldum ama devamlı Mide bağırsak sorunlarım olmaya başladı ve hızlı bir şekilde kilo vermeye başladım eşimden çıkmak zorunda kaldım Çünkü artık devam ettiremiyordum evde toparlarım sandım bu süre zarfında daha beter oldu 35 kiloya kadar düştüm. Yaklaşık 15 yıldır da bu kilodayım dediğim gibi daha önce 2 kere kolonoskopinin kısası bakıldı bir sorun yok dendi ama o yeterli değilmiş Çünkü bağırsağın tamamına bakılması lazımmış Ben de her seferinde korktum kaçtım acıdı bir süreç diye bağırsan tamamına bakmak Hani hem zayıfım hem kilom kaldırmaz anesteziyi diye Sonra bir gün cesaretimi topladım bir doktora gittim kolonoskopi için o doktor da gerek yok dedi hassas bağırsak sendromu var vesaire vesaire dedi Neye dayanarak söylediğini bilmiyorum ama diğer bütün Doktorlar kolonoskopinin tamamını önermişti Ben de ona güvenerek Neyse dedim gitmedim ama keşke o zamanlar yaptırsaydım Çünkü Gün geçtikçe daha kötü oldu yaklaşık koronadan önceden beridir Yani herhalde 2-3 senedir daha sıkıntılı oldu her şey ne yesem gaz yapıyor dokunuyor özellikle abur cubur daha çok dokunuyor en sevdiğim çikolata 2 dilim yesem bile dokunuyor ama normalde yemek 2 kaşık giyeyim o da dokunuyor. Kilom çok düşük demişsiniz Evet çok düşük ama yemek yiyemiyorum ki alayım tam birkaç gün iyi oluyorum istediğimi yiyebiliyorum birkaç gün demeyeyim de bir süre diyeyim 37'ye falan çıkıyorum sonra Vurgun gibi gene geliyor vuruyor gene aynı süreçlerden geçiyorum aşırı gaz yoğun yine bu sefer 35'e düşüyorum kısır bir döngüye girdim.
Özellikle adet öncesi sonrası yumurtlama dönemi çok daha sıkıntılı. Bana bu sıkıntı yapan yumurtalıkların mı var Sana baskı mı yapıyor onu da bilmiyorum Bir kist oluyor bir küçülüyor bir büyüyor.

yani şu sorunları yaşayan herkese aynı yorumu yapıyorum ama safra kesenize bakıldı mı?
sistematik olarak pankrearif yaşıyormuşsunuz gibi geldi bana.
çikolata 2 dilim yesem bile demişsiniz çikolata yasak zaten safra sorunlarında.

yani şu sorunları yaşayan herkese aynı yorumu yapıyorum ama safra kesenize bakıldı mı?
sistematik olarak pankrearif yaşıyormuşsunuz gibi geldi bana.
çikolata 2 dilim yesem bile demişsiniz çikolata yasak zaten safra sorunlarında.
Ultrasonla bakıldı temiz çıktı başka tahlili var mı acaba onun anlaşılması için

Çok geçmiş olsun öncelikle. Önemli bir sağlık sorununuz var ama ihmal etmişsiniz hep. Tam kolonoskopi yaptırmalıydınız. Prof ların kapılarını aşındırmalıydınız. 15 yıl beklenir mi? Aşırı zayıflık iyi beslenememe uzun yıllar sürerse organlara da zarar verir. Belki mama gibi olan besinlerden verirdi dr ya da enjeksiyonla serumla alırdınız gerekli vitamin ve minaralleri. Kendinizi sevmiyor musunuz? Lütfen yarın randevu alın gidin dr a.
Merhabalar. Bir sürü doktora gittim acildeyim zaten sık sık. Ama nasibim midir kısmetim midir nedir hep bir geri püskürtüyorlar beni. o ona atıyor o buna atıyor tabiri caizse. profesöre de gittim özeline de gittim devletine de gittim. fakülte hastanesine gittim 33 kilo olunca yatırıyoruz dediler üniversite hastanesi sınır koymuş. Mama verdiler dokundu.
Özel Hastaneye gidince Yatırırlar Ama ona da bir en az herhalde 150 milyar gerekir ki yeniden bütün tahliller şunlar bunlar yapılması için ona da bütçem yok.
Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım şu an

Aklima ilk gelen lidt oldu.
Gecen sene dediginiz gibi oldum,ilk defa 112 i aramak zorunda kaldim. Kipirdiyamiyordum.
Kistim varmis ve patlamis.
Belki sizde de tekrar vardir ? Onun disinda yediklerinizi not almayi denemediyseniz deneyin. Birseyler dokunuyor olabilir.
Cok gecmis olsun
Çok geçmiş olsun. Sıklıkla kist rüptürü oluyorum zaten. Bu arada litd dediginiz ne oluyor acaba

Yani burdan çözemezsiniz bunu tekrar doktora gidip bakılması gerekir. yeterli gelmezse psikolojik destek almanızı öneririm. Kilonuz hiç iyi değil zayıf olmanız bile rahatsız ediyor olabilir. Acilen doktora randevu alın
Hep doktordayım kismetime tutup Kolumdan bu kızın derdine uğraşalım ilgilenelim diye sonuna kadar uğraşacak doktor mu var Ancak çok belirgin hastalıkları tedavi ediyorlar böyle benimki gibi gizemli hastalıkları tedavi edecek Nerede doktor mu var Ancak özellerde var Ona da herhalde bir ev parası gerekir

Solda da var Sıkıntılarım her sabah zaten yaşatıyor o sıkıntıyı bana sağda devamlı var Apandisit Çok kere bakıldı yok dendi bilmiyorum zaten çok zor teşhis ediliyormuş apandis
Bağırsağa iyi gelen gıdalar tüketiyor musunuz? Mesela ilik suyu, sebze, baklagil, et çok iyi geliyor. Market süt, yoğutlarından uzak durmaya bakın bizim gibi hassas mideleri bozuyor. Bir de abur cuburu kesmek lazım ben haftada 1 gün yiyorum diğer günler dikkat ediyorum. Akşamları sadece meyve yiyorum mesela. Bol su bol yeşil çay. Bağırsaklarım biraz rahat ediyor bu şekilde.

Bağırsağa iyi gelen gıdalar tüketiyor musunuz? Mesela ilik suyu, sebze, baklagil, et çok iyi geliyor. Market süt, yoğutlarından uzak durmaya bakın bizim gibi hassas mideleri bozuyor. Bir de abur cuburu kesmek lazım ben haftada 1 gün yiyorum diğer günler dikkat ediyorum. Akşamları sadece meyve yiyorum mesela. Bol su bol yeşil çay. Bağırsaklarım biraz rahat ediyor bu şekilde.
Zaten çok sınırlı şeyler yiyebiliyorum dediğiniz gibi et haşlama Hani hastanelerde verilir ya et haşlamanın içinde işte patates havuç patateslerini yemiyorum havuçlarını eti ve suyunu içebiliyorum tavuk suyuna çorba pilav en az dokunan bunlar

Süt, süt ürünlerinin tamamen kesmeyi denediniz mi hiç? Bir yerde okumuştum. Normal yaşam sürenler bile bırakınca çok rahatladiklarini yazmışlardi.
Bir şey medical park hamit Taşdemir i tavsiye edicem

İnş çözüm bulursunuz ,çok geçmiş olsun🙏

Süt, süt ürünlerinin tamamen kesmeyi denediniz mi hiç? Bir yerde okumuştum. Normal yaşam sürenler bile bırakınca çok rahatladiklarini yazmışlardi.
Bir şey medical park hamit Taşdemir i tavsiye edicem

İnş çözüm bulursunuz ,çok geçmiş olsun🙏
Bir de iyi bir diyetisyenler görüşün lutfen

Solda da var Sıkıntılarım her sabah zaten yaşatıyor o sıkıntıyı bana sağda devamlı var Apandisit Çok kere bakıldı yok dendi bilmiyorum zaten çok zor teşhis ediliyormuş apandis
Çok geçmiş olsun, sorununuz nedir bilemeyiz ama çölyak olup olmadığınıza bakıldı mı? Anlattıklarınız çölyak’ a da benziyor, geçirgen bağırsak sendromuna da benziyor.

Bu hastalıklardan bağımsız göbek fıtığınız var mı?

Annem sizin gibi, onun kilo sorunu yok aksine maalesef obez ama yılda birkaç kere şiddetli mide bağırsak ağrıları çekiyor, ne yemek ne su hiçbir şey tüketemediği gibi günlerce süren öyle şiddetli ağrılar çekiyor ki nefesi kesiliyor, göbek fıtığınız var ondan denilmiş, göbek fıtığı bağırsaklarda soruna yol açıyor.

Hep doktordayım kismetime tutup Kolumdan bu kızın derdine uğraşalım ilgilenelim diye sonuna kadar uğraşacak doktor mu var Ancak çok belirgin hastalıkları tedavi ediyorlar böyle benimki gibi gizemli hastalıkları tedavi edecek Nerede doktor mu var Ancak özellerde var Ona da herhalde bir ev parası gerekir
Başka bir devlet Hastanesi'nin doktoruna tekrar gidin. Bu hâlde yaşanmaz biliyorsunuz yardım isteyin iyi bir doktor denk gelir inşallah

Çok geçmiş olsun, sorununuz nedir bilemeyiz ama çölyak olup olmadığınıza bakıldı mı? Anlattıklarınız çölyak’ a da benziyor, geçirgen bağırsak sendromuna da benziyor.

Bu hastalıklardan bağımsız göbek fıtığınız var mı?

Annem sizin gibi, onun kilo sorunu yok aksine maalesef obez ama yılda birkaç kere şiddetli mide bağırsak ağrıları çekiyor, ne yemek ne su hiçbir şey tüketemediği gibi günlerce süren öyle şiddetli ağrılar çekiyor ki nefesi kesiliyor, göbek fıtığınız var ondan denilmiş, göbek fıtığı bağırsaklarda soruna yol açıyor.
Annenize çok geçmiş olsun.
Hiç bir dr bahsetmedi göbek fıtığı diye.
Nasıl bir tetkik oluyor acaba

X