Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Kızlar gerçekten çok kötüyüm dışkı

Kızlar selam kısaca özet geçeceğim.
Temmuz ayından beri inanılmaz kötüyüm. 2 sene önce güzel bir markanın meyve suyu gibi bir kollajenini kullanmıştım. Temmuzda yine içtim 10 gün(toplam 60 gün içmek gerekiyordu) ama sıcaktan bozuldu mu bilmiyorum bağırsaklarımı mahvetti full ishal oldum. Bıraktım onu. Geceleri sıcaktan hep uyanıyordum cam açık yatıyordum sabaha belim üşümüş şekilde büyük tuvalete koşarak gidiyodum. Kan ter içinde. Sonra kan değerlerime baktırdım. Demirim referans aralıklarında olsa da doktor düşük olduğunu söyledi. Ferrosanol duodenal isimli Demir ilacına başlattı. 40 gün günde 1 tane içmem gerekiyordu. 12 gün içebildim böyle bir karın ağrısı kramp ishal görmedim hayatımda. Sanırım ölüyorum diyodum artık kizlar size anlatamam. 12 gün dayandım sonra bırakmak zorunda kaldım. Dışkıma bakıldı virüs kan va hiçbir şey çıkmadı. Gastroenterolog doktora gittim sıcaklardan ve stresten olabilir dedi. Probiyotik verdi Reflor. Kutu bitene kdar onu içtim tamam ishali kesti ama o da feci bi gaz yaptı ama kızlar böyle tuvalete gidince pat diye bi gaz. Neyse o da bitti şuan hiçbir ilaç vs içmiyorum ama her gece 4 te kan ter içinde büyük tuvalete uyanıyorum. Dışkım tam ishal değil ama çok yumuşak ve sulu. Hatta kizlar böyle sanki kapı gıcırtısı gibi gazla başlıyor dışkım ve bugun yemek yedikten sonra gazla sıvı dışkı kaçırdım. Çok kötüyüm. Yardımcı olur musunuz?
Zaten bağırsak problemin varken bağırsakları mahveden bir ilaca başlatması yanlış bence doktorun. Demir takviyesini o an almayadabilirdin yani. Tekrar doktora gitmelisin şikayetlerinin devam ettiğini söyle belki ileri tetkik yapar. Sen de bol bol su iç su kaybetme

Kızlar haftaiçi doktora gideceğim ya şu an baya araştırıyorum da sizce çölyak mıyım? Onlar da dışkı yaparken kan ter içinde sancılarla kalıyormuş. (Ben ekmek vs yedikten sonra pek rahatsız hissetmiyorum ama bu kronik ishal olayı beni mahvetti)

İlac ismi vermek be kadar dogru bilmiyorum ama iki haftadir suren krampli ishalimi flagyl adli ilac cozdu,acilde yazildi,adini soyledim,omdan once verilen haplar ise yaramamisti

Hassas bağırsak sendromu var bende tetiklendiğinde böyle oluyor malesef ayrıca salgında var gecmiş olsun gerekirse kolonoskopi yaptırın şekeriniz veya tansiyonunuzda düşüyor olabilir terliyorum demişsiniz

Canım benimde ishalim vardı 1 haftadır.hemde mukuslu korkudan olmustum.gecti cok sukur ana suan da sanki tuvaletim varmıs gibi baskı oluyor.sende de oluyormuydu

İlac ismi vermek be kadar dogru bilmiyorum ama iki haftadir suren krampli ishalimi flagyl adli ilac cozdu,acilde yazildi,adini soyledim,omdan once verilen haplar ise yaramamisti
Gecmis olsun canım bende de 1 haftadır vardı.salgın varmıs gecti flagy bende kullandım.ama suan biraz büyük abdest varöıs gibi hissi oluyır.sizde de oluyor muydu

Merhaba 14 Ağustos’ta ishal olduk kızımla o tedavi görmedi geçti benim geçmeyince Dr flagly verdi 1 hsfta kullandım düzelmiştim.Bu arada amip giardia aramasında 10/15 lökosit gaitada gizli kan pozitif çıkmıştı.Benim hemoroid Fistül de var.2 hafta toplamıştı bağırsağım.2 hafta sonun da kızım da ben de tekrar ishsl olduk.Bu kez testinde amip giardia negatif gizli kan pozitif devam ediyordu hala.Flagly başladık yine bu kez kızım da kullandı 10 güne tamamladık bu kez.Toplanıyor sma ilacı içerken bile 5 kez tuvalete gittiğim de oldu ilk ikisi normal 3 ü cıvık şekilde.Nasıl bi mikropsa iştah halsizlik hakimiz kalmadı.İlaç bitti yine tekrarlar mı aklım çıkıyor.Ben gaitada gizli kan pozitif olunca taktım kafayı.Enfeksiyonda Fistül basurda da olurmuş üst üste 3 kez pozitif çıktı.3 sene önce de 1 sene hep ishaldim kolonoskopi yapıldı normal çıktı.2 seneye bağırsak toplanmıştı taki bu yaşadıklarımıza kadar.Ara ara ishsl olsam da toplanırdı.

Merhaba 14 Ağustos’ta ishal olduk kızımla o tedavi görmedi geçti benim geçmeyince Dr flagly verdi 1 hsfta kullandım düzelmiştim.Bu arada amip giardia aramasında 10/15 lökosit gaitada gizli kan pozitif çıkmıştı.Benim hemoroid Fistül de var.2 hafta toplamıştı bağırsağım.2 hafta sonun da kızım da ben de tekrar ishsl olduk.Bu kez testinde amip giardia negatif gizli kan pozitif devam ediyordu hala.Flagly başladık yine bu kez kızım da kullandı 10 güne tamamladık bu kez.Toplanıyor sma ilacı içerken bile 5 kez tuvalete gittiğim de oldu ilk ikisi normal 3 ü cıvık şekilde.Nasıl bi mikropsa iştah halsizlik hakimiz kalmadı.İlaç bitti yine tekrarlar mı aklım çıkıyor.Ben gaitada gizli kan pozitif olunca taktım kafayı.Enfeksiyonda Fistül basurda da olurmuş üst üste 3 kez pozitif çıktı.3 sene önce de 1 sene hep ishaldim kolonoskopi yapıldı normal çıktı.2 seneye bağırsak toplanmıştı taki bu yaşadıklarımıza kadar.Ara ara ishsl olsam da toplanırdı.
Midemize kramp giriyordu sarı mukuslu gaita yapıyorduk.Su gibi.bizim her neyse dirençli çıktı her yerde de ishal salgını var.Dr da hemen aklına kötü bişey getirmesin mikrop dirençli çıkıyormuş bazen flagly i uzun kullanmak lazımmış.

Bende de uzun süre, sık sık ishal olma durumu oldu. Bu durumdan düzenli ev yapımı kefir içerek kurtuldum. Bağırsak floramı düzenledi. Şuan ishal olmuyorum. Tavsiye ederim.
Midemize kramp giriyordu sarı mukuslu gaita yapıyorduk.Su gibi.bizim her neyse dirençli çıktı her yerde de ishal salgını var.Dr da hemen aklına kötü bişey getirmesin mikrop dirençli çıkıyormuş bazen flagly i uzun kullanmak lazımmış.

X