Ne yapmam gerekiyor?

İnanın bugün konuyu konuşurken ben o kadar zaman senden nasıl ayrı kalacağım dedi bana. İçimde bir burukluk oluştu. Kendi de üzülüyor bu duruma şimdi bence ona da çok zor geliyor bu durum kim ister yeni doğmuş bebeğinden ayrı kalmayı çünkü çok heyecanlı şimdiden
O zaman bu durumu tekrar düşünün. Ailenizin yaptığı hazırlıklar yüzünden kendinizi baskıda hissetmeyin. Gerekirse anneniz her şeyi alır gelir yanınıza 1 hafta 10 gün kalır yanınızda..

Benim de ilk doğumda annem 15 gün yanımda kaldı ikincisinde de 40'ı çıkarıp gitmişti. Ve inanın kendisi çok istiyor diye karışmadım ama ben de gayet bebeklerime bakabiliyordum.

O zaman bu durumu tekrar düşünün. Ailenizin yaptığı hazırlıklar yüzünden kendinizi baskıda hissetmeyin. Gerekirse anneniz her şeyi alır gelir yanınıza 1 hafta 10 gün kalır yanınızda..

Benim de ilk doğumda annem 15 gün yanımda kaldı ikincisinde de 40'ı çıkarıp gitmişti. Ve inanın kendisi çok istiyor diye karışmadım ama ben de gayet bebeklerime bakabiliyordum.
Haklı olabilirsiniz o yüzden tekrar düşünecegim

Gelirsem diyor gelirim demiyor yani kesin bir şey yok ayrıca ilk hamileliğim telaşlanıyor korkuyor olamaz mıyım

Bilmiyorum bu telaşlanmak değil bence herkes kendine göre telaşlı ve korkuyor. Sizinki biraz daha yaslanacak yer aramak gibi oluyor. O izin alsın, araba bulsun, öteki baksın. Böyle mi geçecek bu süreç? Eşinizin babalık izni var oturun bakın bebenize birlikte. Anneniz de çok sizi merak edip ağlıyorsa kalksın gelsin. 35. Haftadan kalkıp gitmek falan bana bi garip geliyor.

34.haftadaki bir gebeyi hicbir doktor kabul etmez.

Pahali bir hastahane falan bulmalisiniz ki para ugruna belki kabul ederler.

Ayrica dogum cok ozel bir sürec, alistiginiz doktorla doguma girmeniz sakin kalmaniz acisindan daha dogru olacaktir.

Ayrica o haftada otobus yolculugu da riskli, kaza vb stres yaratacak bir durum dogumunuzu tetikleyebilir.

Ucak yolculugu düşünün derdim ama onun icinde doktorunuzun yazili izni gerekiyor haftaniz sebebiyle ki bu kadar yuksek haftada vermez.

Anneniz madem hasta alin ucak biletini gelsin 1 hafta yaninizda kalsin, 2.haftada esiniz babalik izni alir, ustune alabiliyorsa 1 haftada normal izninden kullanir. Siz o sirada bebegin rutinini olusturursunuz, kimseye de ihtiyaciniz kalmaz.

Bence hicbir yere kipirdamayin.

O da gelemiyor kendisi de çalışıyor gelirsem de en fazla 1 hafta kalabilirim diyor. Ama orda babaannem de var kendisi de gelsin ben bebege de ona da bakarım demiş. Annem de öğlene kadar çalışan biri ondan sonra benimle ilgilenir
30 yaşında, yetişkin bir kadınsınız. Baba evinizde yeni doğum yapmış halinizle ne kadar rahat edeceksiniz ? Bebeğinizi, onun ilk anlarını görmek, yaşamak eşinizin de hakkı değil mi ? Nerede yaşıyorsanız doğumunuzu da orada yapın; eşinizle el ele verir, bakarsınız bebeğinize.

30 yaşında, yetişkin bir kadınsınız. Baba evinizde yeni doğum yapmış halinizle ne kadar rahat edeceksiniz ? Bebeğinizi, onun ilk anlarını görmek, yaşamak eşinizin de hakkı değil mi ? Nerede yaşıyorsanız doğumunuzu da orada yapın; eşinizle el ele verir, bakarsınız bebeğinize.
Evt çok haklısınız. Yorumunuz için tşk ederim 🌺

Ben sezeryan oldum 3 gün hastane, bir hafta da kayınvalidem baktı. 10. gün baya toparlandım. 20 gün olsa çok daha iyi olurdu ama yetti hatta değişen düzenimi kurdum ve daha rahat hissettim o gider gitmez. Hormonların etkisi hep 🤣

Eşinizden ayrılmayın. Lohusa iken onun ilgisine, sevgisine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyacaksınız. O da görsün bebeğini, o da gece uyansın. Zorluk çeksin. Emek verilen her zaman daha değerlidir.

Eşimi çok sevmeme rağmen o süreçte ona daha çok bağlandığımı hissettim. Yaşayınca anlayacaksınız. Sadece size ilgili davransın ve nazik olsun yeter.

Aklın yolu bir. Annenizin gelmesi en mantıkı olan.

Yalnız, gelirse çok rica edin de damada laf sokmasın. Yoksa lohusalığınız çok kötü geçer.

Adam işinde gücünde çalışırken anneniz bir sürü nifak tohumu serpmiş size. Ne kadar ayıp gerçekten.

Başka çarem kalmamıştı malesef burda da kimsem yok ki eşimden başka
Başka kim olması gerekiyor? Bizdeki bu bütün kadınlar toplansın ben doğurucam derdi başka milletlerde yok. Kaç tane yabancı arkadaşım doğurdu, hepsi kocasıyla hastaneye gitti yine kocasıyla eve geldi. Beraber baktılar çocuklarına. Annem gelsin kayınvalidem gelsin kardeşim gelsin... Onlar gelemezse ben gideyim. İlle yanınızda biri olacaksa da bu kişi anneniz.

Eşinizin de ilk çocuğu ilk babalığı. Niye adamı dışarıda tutuyorsunuz, doğar doğmaz çocuğuyla bağ kurmasına engel oluyorsunuz? Sonra adamlar hiç bir şeyi beceremiyor, bir çocuğa bakamıyor oluyor.
Gelen giden olur endişesi yaşıyorsanız eşiniz annesiyle konuşsun 1 hafta kimseyi almayın eve. Karnı burnunda kadın hiç bir mecburiyeti yokken en az 6 saat yol gidecek.

Emin olun annenizin evinde doğum yaparsanız bir süre sonra evinizi ararsınız. Eşiniz iyi niyetli çözüm bulmaya çalışmış. Ben 6 hafta hastanede yatarak erken doğum yaptım prematüre bir bebeğim oldu ve evdeki bakımları zor oluyor. İlk bebeğimdi. Bu kadar kendinize baktırmaya çalışmayın anne olduğunuz an güncelleme alır gibi o duygularla o çocuğa en iyi şekilde bakmanın yolunu buluyor olacaksın. Bu çok küçük tutamam diye ağladığım zamanlar vardı küvezdeyken ama çıktığında öyle de güzel tutuyorsun ki :)
Yani özetle evinizde olun bebeğinizin bu güzel zamanlarını eşinizle yaşayın. Çünkü bebeğinizi kucağına almadan baba olduğunu anlamayacak ve siz bu duyguyu 2 ay geciktirmiş olacaksınız bence bu haksızlık.
Annem bana 2 saat mesafede 1 hafta kaldı evine döndü bebeğim ben eve geldiğinde. Gittiği zaman daha rahat ettik. Çünkü büyükler illa fikir veriyor şöyle yap böyle yap ve bunu çok istemiyor insan kendi istediği gibi bakmak istiyor. Annenizin çabuk parlayan biraz laf sokar tarz konuşan biri olduğu belli emin ol eşinle de aran bozulur böyle

Emin olun annenizin evinde doğum yaparsanız bir süre sonra evinizi ararsınız. Eşiniz iyi niyetli çözüm bulmaya çalışmış. Ben 6 hafta hastanede yatarak erken doğum yaptım prematüre bir bebeğim oldu ve evdeki bakımları zor oluyor. İlk bebeğimdi. Bu kadar kendinize baktırmaya çalışmayın anne olduğunuz an güncelleme alır gibi o duygularla o çocuğa en iyi şekilde bakmanın yolunu buluyor olacaksın. Bu çok küçük tutamam diye ağladığım zamanlar vardı küvezdeyken ama çıktığında öyle de güzel tutuyorsun ki :)
Yani özetle evinizde olun bebeğinizin bu güzel zamanlarını eşinizle yaşayın. Çünkü bebeğinizi kucağına almadan baba olduğunu anlamayacak ve siz bu duyguyu 2 ay geciktirmiş olacaksınız bence bu haksızlık.
Annem bana 2 saat mesafede 1 hafta kaldı evine döndü bebeğim ben eve geldiğinde. Gittiği zaman daha rahat ettik. Çünkü büyükler illa fikir veriyor şöyle yap böyle yap ve bunu çok istemiyor insan kendi istediği gibi bakmak istiyor. Annenizin çabuk parlayan biraz laf sokar tarz konuşan biri olduğu belli emin ol eşinle de aran bozulur böyle
Neyse ki ben gazına gelip eşimle aramı bozmuyorum. İşin tuhaf tarafı onun da annesi bazen böyle şeyler yapabiliyor neyse ki o da dinlemiyor.Açıkçası burda kalıp ta kvnin gelip her şeye burnunu sokmasından da korktum biraz ardından ben rahatsızım çok inip çıkamam yanına bakamam deyince birz içim rahatlamıştı çünkü kendisi de kronik rahatszlığı var ve bazen aşırı derecede öksürür o yüzden kesinlikle bebeğin yanına yaklaşmasını istemiyorum.Bu arada güzel yorumunuz için tşk ederim

Ben sezeryan oldum 3 gün hastane, bir hafta da kayınvalidem baktı. 10. gün baya toparlandım. 20 gün olsa çok daha iyi olurdu ama yetti hatta değişen düzenimi kurdum ve daha rahat hissettim o gider gitmez. Hormonların etkisi hep 🤣

Eşinizden ayrılmayın. Lohusa iken onun ilgisine, sevgisine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyacaksınız. O da görsün bebeğini, o da gece uyansın. Zorluk çeksin. Emek verilen her zaman daha değerlidir.

Eşimi çok sevmeme rağmen o süreçte ona daha çok bağlandığımı hissettim. Yaşayınca anlayacaksınız. Sadece size ilgili davransın ve nazik olsun yeter.
Ya bide insan doğum yaparken eşini yanında istiyor ne bileyim kapının diğer ardında olduğunu bilmek bile bence insana güç veriyor. Evt annem babam hepsi saolsun yanında olcaz diyorlar fakat hiç biri eşimin bana verdiği güç olamaz ki

Neyse ki ben gazına gelip eşimle aramı bozmuyorum. İşin tuhaf tarafı onun da annesi bazen böyle şeyler yapabiliyor neyse ki o da dinlemiyor.Açıkçası burda kalıp ta kvnin gelip her şeye burnunu sokmasından da korktum biraz ardından ben rahatsızım çok inip çıkamam yanına bakamam deyince birz içim rahatlamıştı çünkü kendisi de kronik rahatszlığı var ve bazen aşırı derecede öksürür o yüzden kesinlikle bebeğin yanına yaklaşmasını istemiyorum.Bu arada güzel yorumunuz için tşk ederim
Önceki konularınızda zaten kv kp ilişkileriniz öyle çok samimi değil. Elbette sorunlar olabilir ama en rahatı evinizde olmanız. Eşiniz destekçiyse hiç korkmayın annesini babasını dizginler. Benim eşimin ailesi 7-8 saat mesafede. Gelmeyin prematüre bir bebek olduğu için 4-5 aylık olsun Beste de rahat edemez dedi konuyu kapattı. Zaten hormonlar nedeniyle dalgalı bir durumda olacaksınız annenizin gaza getirmesi işe yarayabilir çünkü lohusayken insana herşey batıyor kocası bile 😂

Aklın yolu bir. Annenizin gelmesi en mantıkı olan.

Yalnız, gelirse çok rica edin de damada laf sokmasın. Yoksa lohusalığınız çok kötü geçer.

Adam işinde gücünde çalışırken anneniz bir sürü nifak tohumu serpmiş size. Ne kadar ayıp gerçekten.
Ayy emin olun benden daha iyi anlaşıyor damadıyla. :) sadece o an onun gidemeyeceğini öğrenince birz öfkelendi zaten telefonu kapatırken de siz iyi olun da başka bir şey istemem dedi öyle kapattı. Bazen ne dediklerini bilmiyorlar malesef

Önceki konularınızda zaten kv kp ilişkileriniz öyle çok samimi değil. Elbette sorunlar olabilir ama en rahatı evinizde olmanız. Eşiniz destekçiyse hiç korkmayın annesini babasını dizginler. Benim eşimin ailesi 7-8 saat mesafede. Gelmeyin prematüre bir bebek olduğu için 4-5 aylık olsun Beste de rahat edemez dedi konuyu kapattı. Zaten hormonlar nedeniyle dalgalı bir durumda olacaksınız annenizin gaza getirmesi işe yarayabilir çünkü lohusayken insana herşey batıyor kocası bile 😂
Sorunlar olsa bile lohusalıgı bahane eder hepsinin hakkından gelirim 😂 kocam bi süre batsa da bir şey olmaz emin olun hamilelikte daha çok battı sonra neyse ki toparladım🤣

Arkadaşlar merhabalar. Hepinize hayırlı geceler diliyorum öncelikle. Ben uzatmadan direk konuya gireceğim. 34+2 haftalık hamileyim. Ailem doğumumu onların yanında yapmamı istediler çünkü gurbetteyim ve burda bana doğumdan sonra bakacak kimsem yok. Kayınvalidem var fakat kendisi sürekli rahatsızlandıgı için ona da güvenemiyorum. Kendisi de dedi ailenin yanına gitmen daha iyi olur onlar sana benden daha iyi bakarlar dedi(yani nazikçe bakamam demek istedi) eşim çok yoğun çalışıyor. O da eğer gitmek istersen seni götürürüm demişti. Sonra babalık iznimde gelirim yanında da dururm demişti. Bugün konuyu kesinleştirelim dedik. Çünkü az bir zaman kaldı doğuma ve erkenden gitmem gerekiyor diye düşündük ne olur ne olmaz. Annem bebeğin bezinden tutun her şeyini almış hazırlamış. Sadece benim gitmem kaldı. Kız kardeşim yanımda şuan bana yardımcı oluyor. Neyse bugün konuyu konuştuk eşim canım ben izin alamıyorum o yüzden istersen eğer sizi otobüs ile göndereyim dedi. Ya da annen ve baban ile görüş gelip seni alsın birileri eğer gerekiyorsa ben mazot paralarını falan her şeylerini karşılarım dedim. Bende birz kızdım ne olacak bir araba ayarla falan ben otobüs ile gidemem mahf olurum yollarda üstelik demezler mi hamile karısını tek başına yolladı diye. O da ne yapayım elimde olan bir şey yok izin alabilsem seni götürmez miym dedi. Ardından ben annemle görüştüm anne dedim gelip beni alacaksanız eğer eşim mazot parasını falan her şeyi karşilayacak sadece izin alamıyor ama doğumda gelecek babalık iznini kullanacak dedim. Bunun üzerine annem çok sinirlendi neden seni tek başına göndermeye çalışıyor bize hiç gelmedi ne zaman gelmeyi düşünüyor diye söylendi.kadın kendince haklı birz çünkü biz evlendk evleneli eşim hiç gidemedi ailemin yanına. Bir defa izin kullandı o da bayrama denk geldi onda da beni tatile götürmüştü. Bir de başka şehirler olunca ve malum arabamız da yok.. Hatta annem eğer o getirmezse binin kardeşinle otobüse gelin dedi. Yani bana geliriz ya da gelmeyiz diye bir şey söylemedi. Bende çok üzüldüm hem eşim tarafından planlarımn bozulmasına hem de annemin o şekilde konuşmasına. Hatta düşündüm ki en iyisi gitmemek çünkü gitsem sürekli eşin neden seni bu halde yalnız gönderdi diye söylenirler kısacası kafam agrır. Fakat bir yandan da burda bakan kimse yok bana. İlk gebeliğim ve tecrübesizim o yüzden birilerinin yardımına ihtiyacm olacak. Siz olsaydınz ne yapardınız arkadaşlar kime ne tepki vereceğimi şaşırdım. Bir de 34.haftadan sonra sizce de otobüs ile gitsem zorlanmaz mıyım?
Ne o halinle yollara dus, ne de eşini suçla.annen gelsin bir haftaysa bir hafta..olsun bir haftada yeter, alışmaya başlarsın bebeğine..ailesin onceligin kendi ailen. Doğumu kendi sehrinde yap kardesinde varmış işte daha ne...gitme lütfen. Mantıklı düşün

Ne o halinle yollara dus, ne de eşini suçla.annen gelsin bir haftaysa bir hafta..olsun bir haftada yeter, alışmaya başlarsın bebeğine..ailesin onceligin kendi ailen. Doğumu kendi sehrinde yap kardesinde varmış işte daha ne...gitme lütfen. Mantıklı düşün
Evt tabikide önceliğim her zaman eşim ve bebeğim. 💕

Böyle konular okuyunca şaşırıyorum ben yanımda sadece ve sadece eşimi görmek istiyordum. Annem benim herşeyim çok seviyorum o başka ama bu çocuğu kocamla yaptım. O ultrasona giderken ki heyecanlarımız doğumda kapıda beklemesi.. onu ilk kucağına eşimin alması… sadece ikimiz baktık o bağı kurmak istedim aramızda. Eşimin alışması için çok sorumluluk verdim. Ve düşündüğüm gibide eşim çocuğuna misler gibi bakıyor hala. 5 buçuk yaşında o bağ ilk günkü gibi. 7 yıllıkta evliyim evimden başka yerde asla duramam. Düzenimi özlüyorum. Gidip orda aylarca kalıp döndüğünüzde o aile bağını kurmanız çok zor olacaktır

X