Ne yapmam gerekiyor?

Dogurmayi abartiyoruz çünkü. Eltim geçen ay doğum yaptı 3. Çocuğu ilk ikisi de üst üste en büyük 4.5 yaşında. Baştan sona da dikisliydi kendi kendine yetti.kocasi ilgilendi.
Valla ben de bol keseden atmayayım bana kayınvalidem desteğe gelecek. Ama gelecek kimsem olmasaydı 9 saatlik yola 9 aylık hamile halimle gitmezdim valla kk'yi sorulara boğar yine de evimde otururdum

Kardeşim üniversiteye gidecek. Annem de gelemiyorum demişti. Kısacası kimsem yok
İyi de siz ona yok buna yok diyorsunuz tam olarak ne istiyorsunuz ki ayrıca kimse bebek bakmayı anasının karnından öğrenmiyor açıkcası biraz da kendinize güvenin yaa

Valla ben de bol keseden atmayayım bana kayınvalidem desteğe gelecek. Ama gelecek kimsem olmasaydı 9 saatlik yola 9 aylık hamile halimle gitmezdim valla kk'yi sorulara boğar yine de evimde otururdum
Alışıyorsun ya😂 ben yengemi görüntülü arayıp bezi baglayamiyorum diyordum😂

Tamam o zaman en mantıklı annenin yanına gelmesi bu çok zor bi durum degil yani
Gelmiyor gelirsem de en fazla bir hafta kalırım diyor. Gerçekten bu durum çok da zoruma gidiyor evlendim evleneli annem daha evimi bile görmedi ben kaç defa gittim. Hastayım diyor çalışıyorum diyor evt gerçektn hasta onu da anlamaya çalışıyorum uzun yolculuğa gelemiyor da. Orda da sürekli aglıyormuş kızım oralarda tek başına hamile haliyle ne yapıodur diye. Ama madem öyle ne olursa olsun binin gelin bakın görün madem ki çok merak ediyorsunuz :KK43:

Gelmiyor gelirsem de en fazla bir hafta kalırım diyor. Gerçekten bu durum çok da zoruma gidiyor evlendim evleneli annem daha evimi bile görmedi ben kaç defa gittim. Hastayım diyor çalışıyorum diyor evt gerçektn hasta onu da anlamaya çalışıyorum uzun yolculuğa gelemiyor da. Orda da sürekli aglıyormuş kızım oralarda tek başına hamile haliyle ne yapıodur diye. Ama madem öyle ne olursa olsun binin gelin bakın görün madem ki çok merak ediyorsunuz :KK43:
Hem annen hiç evine gelmedi birde damadım gelmedi diyemi hayıflanıyor pesss kusura bakma yani

Biraz panik olmuşuz :) Özellikle anneniz biraz fazla paniklemiş. Hamile halinizle ne yapacaksınız rutin hayatınızı devam ettiriyorsunuz:) Son gün doğurana kadar çalıştım hatta sancım resmi kurumda geldi. Eve geldik eşyalarımız hazırdı doğuma gittim. Ailem doğumdan sonra iki hafta boyunca bana yardımcı olmaya geldiler ama onlar gidince ne yalan söyleyeyim kendime geldim. Bebeğimle daha rahat ilgilendim. Zaten çok hızlı adapte oluyorsunuz. Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almak nasip olsun 🧡

Benim de kimsem yoktu, eşimle hallettik. Birbirimize daha da bağlandık üstelik.
Aynen..
Bağlar böyle dönemlerde ya kuvvetleniyor ya zayıflıyor.

Eşler birlikte bebeklerini doya doya severek büyütürse bağlar çok kuvvetleniyor,
birbirlerine olan güven artıyor..

Yok, olaya aileler karışıp, özellikle eşler ayrı gayrı, özellikle baba bebeğinden uzaktaysa.. Eşler arasına ilk uçurumlar açılıyor.

Sonra gelsin kaynana gelin kavgaları, damat kayınvalide çekişmeleri..

Bence otobüs hem rahatsız hem risk. Mesafe ne kadar bilmiyorum ama sonuçta hamilesiniz. Ve her an her şeyin olabileceği döneme girmişsiniz inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız. İki taraf için de bişey diyemicem ama 5 ay önce prematüre bir bebek annesi olarak yanımda kimseyi istemedim. 1 ayımız küvözde geçti zaten o arada dikişlerim iyileşmişti. Eve getirince de kimseden destek istemedim benim de ilk bebeğimdi. Ama öyle bi güven geldi ki sanki daha önce 3 çocuk büyütmüşüm gibi rahattım. Eşimin desteğini aldım sadece yemek konusunda temizlikte vs. İşime karışılmasını pek sevmem 🤪 bence halledersiniz illa birilerinden destek almak zorunda değilsiniz. Zaten ilk dönemler kucak emzirme ve boll bol temasla geçiyor
İnşallah size de çok geçmiş olsun 🌺

Kardeşinlz niye şimdi sizin yanınızda? Riskli bir gebeliğiniz yoksa yanınızda birine de ihtiyacınız yok. Gencecik kızı niye tutuyorsunuz?
Ayrıca doğum 40. haftada olur. 34. haftada gidip aylarca annenizin evinde ne yapacaksınız?
Benim doğumumda 7. gün herkes gitmişti. Tek başına da bakılır bebeğe. Anneniz gelsin 1 hafta kalsın, sonra idare edersiniz.

Adam ne yapsın işinden mi olsun sizi götürmek için. Kendi işi olsa hadi neyse. Bence gitmeyin. Belli ki anneniz sizi dolduracak. Bebekle stres olur gelirsiniz. Hem çalışan anne ve yaşlı babaanne size ne kadar yardımcı olabilir? Şu şartlarda gitmeyi baştan hiç düşünmezdim. Eşinizle başbaşa halledersiniz.

Aynen..
Bağlar böyle dönemlerde ya kuvvetleniyor ya zayıflıyor.

Eşler birlikte bebeklerini doya doya severek büyütürse bağlar çok kuvvetleniyor,
birbirlerine olan güven artıyor..

Yok, olaya aileler karışıp, özellikle eşler ayrı gayrı, özellikle baba bebeğinden uzaktaysa.. Eşler arasına ilk uçurumlar açılıyor.

Sonra gelsin kaynana gelin kavgaları, damat kayınvalide çekişmeleri..
İnanın bugün konuyu konuşurken ben o kadar zaman senden nasıl ayrı kalacağım dedi bana. İçimde bir burukluk oluştu. Kendi de üzülüyor bu duruma şimdi bence ona da çok zor geliyor bu durum kim ister yeni doğmuş bebeğinden ayrı kalmayı çünkü çok heyecanlı şimdiden

Kardeşinlz niye şimdi sizin yanınızda? Riskli bir gebeliğiniz yoksa yanınızda birine de ihtiyacınız yok. Gencecik kızı niye tutuyorsunuz?
Ayrıca doğum 40. haftada olur. 34. haftada gidip aylarca annenizin evinde ne yapacaksınız?
Benim doğumumda 7. gün herkes gitmişti. Tek başına da bakılır bebeğe. Anneniz gelsin 1 hafta kalsın, sonra idare edersiniz.
Gencecik kızı neden tutayım. Üniversite kaydını yapmaya gelmiş ordan da yanıma geldi yakın bana çünkü. Ablasını özlemiş gelmiş ne var bunda.?

E yeter 1 hafta daha ne istiyorsunuz ki anlamadım. Hamileliğim sizden 1 hafta ileride, yanıma kimseyi de dikmedim. Abartmanın alemi yok.

X