Ne yapardınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ziyangil

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2024
62
10
26
hanımlar merhaba, bir konuda fikir almak istiyorum.
Erkek arkadaşım polis, evi ya da arabası yok.
biz onlara göre maddi olarak daha iyi bir durumdayız var. Annem sıkıntı çekerek bir şeyler sahibi olduğu için ileriye dönük benim sıkıntı çekmemi istemiyor…
Erkek arkadaşımın ailesinin de evi yok ama babası da aynı kendisi gibi polis, yani anlayacağınız durumları kötü değil. Gayet kendi kendine yeten bir aile.

Annem maddiyat konusunda sıkıntı çekeceğimi düşünüp yeri gelince,
karşındaki de senin kadar varlıklı olsun diyor.
Beni koruma iç güdüsü ile bunu dediğinin farkındayım ama artık düşününce o kadar bunalıyorum ki.
Annelerimizi tanıştıracağız bu ön yargılı yaklaşımı yüzünden tanıştırmak bile istemiyorum bazen,
ya acaba bir kulp bulur da ailesini sevmezse ve karşı çıkarsa diye çok yoruluyorum…
Ne yapacağım bilmiyorum.
Aynı durumu yaşayan ya da yaşamış olanlar var mı? Ne yapmalıyım?
Annemin bu ön yargısını nasıl kırabilirim?
Çok ama çok stres yapıyorum, çok mutsuz hissediyorum.
Erkek arkadaşımla birbirimizi 3 senedir tanıyoruz, 3 sene boyunca beni düşündüğümde kıracak hiçbir şey yapmadı, onunla ilgili hep güzel şeyler hatırlıyorum, çok seviyorum.
Bu durumda ne yapmalıyım?

Yapıcı yorumlar olursa çok sevinirim, hiç iyi bir ruh hâlinde değilim ve mutsuz hissediyorum.❣️
Hepinize teşekkür ederim

Siz çalışıyor musunuz?
Maddi durumunuz iyi derken neyiniz var onlardan farklı?

Kaç yaşındasınız ?
Sevgiliniz kaç yıldır meslekte?
Borcu harcı yoksa evlilik için birikim yapıyordur. Bu devirde hem evi olsun hem arabası olsun diye beklentiler zor. Zamanla beraber çalışıp yapacaksınız biz de öyle yapıyoruz :)

Kaç yaşındasınız ?
Sevgiliniz kaç yıldır meslekte?
Borcu harcı yoksa evlilik için birikim yapıyordur. Bu devirde hem evi olsun hem arabası olsun diye beklentiler zor. Zamanla beraber çalışıp yapacaksınız biz de öyle yapıyoruz :)
Herhangi bir borcu yok, ben de aynısını düşünüyorum.

hanımlar merhaba, bir konuda fikir almak istiyorum.
Erkek arkadaşım polis, evi ya da arabası yok.
biz onlara göre maddi olarak daha iyi bir durumdayız var. Annem sıkıntı çekerek bir şeyler sahibi olduğu için ileriye dönük benim sıkıntı çekmemi istemiyor…
Erkek arkadaşımın ailesinin de evi yok ama babası da aynı kendisi gibi polis, yani anlayacağınız durumları kötü değil. Gayet kendi kendine yeten bir aile.

Annem maddiyat konusunda sıkıntı çekeceğimi düşünüp yeri gelince,
karşındaki de senin kadar varlıklı olsun diyor.
Beni koruma iç güdüsü ile bunu dediğinin farkındayım ama artık düşününce o kadar bunalıyorum ki.
Annelerimizi tanıştıracağız bu ön yargılı yaklaşımı yüzünden tanıştırmak bile istemiyorum bazen,
ya acaba bir kulp bulur da ailesini sevmezse ve karşı çıkarsa diye çok yoruluyorum…
Ne yapacağım bilmiyorum.
Aynı durumu yaşayan ya da yaşamış olanlar var mı? Ne yapmalıyım?
Annemin bu ön yargısını nasıl kırabilirim?
Çok ama çok stres yapıyorum, çok mutsuz hissediyorum.
Erkek arkadaşımla birbirimizi 3 senedir tanıyoruz, 3 sene boyunca beni düşündüğümde kıracak hiçbir şey yapmadı, onunla ilgili hep güzel şeyler hatırlıyorum, çok seviyorum.
Bu durumda ne yapmalıyım?

Yapıcı yorumlar olursa çok sevinirim, hiç iyi bir ruh hâlinde değilim ve mutsuz hissediyorum.❣️
Hepinize teşekkür ederim
Çıkarlar çatışmaz ise kimse kimse ile problem yaşamaz.
Aşk meşk güzel de
Aileler mevzuya girince ne olacak onu görmek lazım
Ayrıca Aşk karın doyurmuyor evlenince çifte kumruluk da bir yere kadar. Fakir ama mutluyuz çiftleri yeşilçamda kaldı

Aynı durumdayız eşim ve ben. Ailesi normal memur, henüz evleri yok ama birikimleri var alacaklar emekli olmak üzereler yerleşecekleri yerde almak istiyorlar . Benim ailemin durumu bi tık daha iyi , bizimkiler de memur ama bizde hem annem hem babam çalıştığı için. Sıkıntı olacak bi konu yok, herkes artık evini arabasını kendi çalışıp çabalayıp alıyor siz de kendiniz alırsınız. Şu an bizim için öyle bi durum pek mümkün değil yakın zamanda ama ilerde alacak olsak zaten ailelerle bunun bi alakası da yok. Sorun değil bence kültürel olarak vs aşırı bi fark yoksa.

Yaslariniz küçükse nasıl o adamın evi olsun ki?
Kaç yillkk polis?
Maaşını napmis?
Tutumlu mu değil mi bir aile gecindirebilecek yeteneğe sahip mi bu onemli.
Ben de böyle düşünüyorum,
Ailesinin yardım etmesi gerektiğini söylüyor annem de.
Kendi basına yapamaz ama ailesi yarım edebilir diyor…
Tutumlu biri, birikim yapmaya calısıyor.
Tesekkür ederim yorumunuz için

Herkesin anası babası çocuğuna ev bırakmak zorunda degil.
Gençler çalışıp beraber yapıyor.
Tabii ki ben aynı fikirdeyim zaten
Ama annem ne yazık ki bu fikirde değil pek.
Bunu nasıl aşabiliriz onu sordum, aynı durumda olanlar nasıl bir yol izledi.

Ben de böyle düşünüyorum,
Ailesinin yardım etmesi gerektiğini söylüyor annem de.
Kendi basına yapamaz ama ailesi yarım edebilir diyor…
Tutumlu biri, birikim yapmaya calısıyor.
Tesekkür ederim yorumunuz için
Ailesinin kendi evi yok çocuğa nasıl alsın?
Babası emekli mi?
Kaç çocuğu var kendi kirada mi oturuyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X