Ne takmalıyız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
4 yıldır evliyiz.Evimiz kira ve evden çıkma durumumuz var.Geçen şubattan beri işsizdim,maddi olarak bizi yordu.Kredi kartlarına borcumuz var.İşe gireli 1 ay olacak,henüz maaş bile almadim.
Gelecek ay kaynımın düğünü var.Biz evlendiğimiz zaman o çalışmıyordu.Kvlerin aldığı çeyreği taktı.Nikahta da kvlerin aldığı bileziği taktı.Ev hediyesi falan hiçbir şey almadı.
Eşim kardeşim evleniyor birşey yapamadım,cepte para yok,para isteseler veremeyeceğim diyor.Kızın abisi mühendis ve bizim maaşımızın 3 katı kazanıyor.Kız tarafının durumu maddi olarak çok iyi.Takmazsak ayıp olur diyor.Ben açıkçası kendi bilezigimide vermek istemiyorum.Sizce ne takmalıyız?
Bir çeyrek yeterli işsiz, sorumsuz kaynına...

Tamamda o keyfi calismiyordu .Halaa calismiyor.Napayim canımı mı vereyim. Param yok diyorum.Takta tak diyorsunuz
Kendi kardeşiniz evlenecek olsa aynını yapacaksanız takmayın o zaman.
Ama yok kardeşime takmazsam ayıp olur diyorsanız samimiyetle ,eşinizin kardeşine de uygun birşey takmalısınız.
Ha maddi anlamda zordaysanız kayın ailenizden talep edebilirsiniz bizim durumumuz yok bizim yerimize de alabilirmisiniz diye. Sonuçta zamanında yapılmış bu kayınbirader için,sizin içinde yapılabilir.

Kız tarafı zengin.Yarim falanda ayıp olur.Karşi taraf aşırı zengin
Aşırı zengin kızın senin boş beleş kaynınla ne işi olur yaaa, akıl kârı değil, bu kız ve ailesi kör mü ne , kıza kendini farklı mı yansıttı acaba ?

Sizin paranız var ama siz kimseye bir şey takmak istemiyorsunuz belli ki! Eksi konunuz bu:

Eşimle sevdiğimiz bir arkadaşımız var.Bu adam yıllardır nişanlı.Adam 40 yaşında nişanlısı 45 yaşlarında.Bu adam yıllardır birikimiyle altın alıp kadına veriyor.Şimdi evlenecekler.Evi kadının ailesinin dibinden tutmuşlar.Eşya ikinci el aldılar.Yani o altınlar kullanılmadı.
Sıkıntı şu ki, bunlar bu ay kapıda düğün gibi eglence yapacaklar.İmam nikahı da olacak.Ama nikah 2 3 ay sonra olacak.Kadının adama davranışları narsist gibi.Acaba altınları alıp kaçacak mı?Hiç böyle şey duymadık.
Birde bu kadını pek sevmiyoruz açıkçası.Maaşını bile adamdan ayırır.Para takacağız ama adama mı versek parayı.Kadın el koyacak nasılsa.”

Edit: eski konu dediğim de daha 1 ay olmamış açalı agdjssksl

Sizin paranız var ama siz kimseye bir şey takmak istemiyorsunuz belli ki! Eksi konunuz bu:

Eşimle sevdiğimiz bir arkadaşımız var.Bu adam yıllardır nişanlı.Adam 40 yaşında nişanlısı 45 yaşlarında.Bu adam yıllardır birikimiyle altın alıp kadına veriyor.Şimdi evlenecekler.Evi kadının ailesinin dibinden tutmuşlar.Eşya ikinci el aldılar.Yani o altınlar kullanılmadı.
Sıkıntı şu ki, bunlar bu ay kapıda düğün gibi eglence yapacaklar.İmam nikahı da olacak.Ama nikah 2 3 ay sonra olacak.Kadının adama davranışları narsist gibi.Acaba altınları alıp kaçacak mı?Hiç böyle şey duymadık.
Birde bu kadını pek sevmiyoruz açıkçası.Maaşını bile adamdan ayırır.Para takacağız ama adama mı versek parayı.Kadın el koyacak nasılsa.”

Para takacağız yazmışım.200 tl

Bunu daha önce konu olarak açtınız mı çünkü bire bir aynısını daha önce okumuştum da o yüzden 😳😳😳

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X