ne olacak şimdii:(

E

EU2

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU2
arkadaslr yaza kısmetse evleniyorum ama şimdi bı sorun cıktı napacam bılmıyorum kaldım ortada nişanlımla cocuk konusu acıldı ve dedıkı evlenınce hemen cocuk yapalım dedın bende olmaz 1 2 sene sonra dedım bıraz evlılııgımızn tadını cıkaralım sonra dedım ben cok cıddıyım hemen ıstıyorum dedı bende olmaz bende cok cıddıyım dedım anlasamıyoruz.sız olsanız neyapardınız napacam bılmıyorum sımdıden basladık yanı offf((Çok üzgünüm çoook

• Konu Sahibi EU2
canım ya işallah tek sorunlarınız bu olur evliliğin tadını tabiki çıkarmak hakkın ama çocuklada çıkarabilirsin bak canım şöyle düşün hiç çocuğun olmuycakmış gibi ve okadar çok uğraşıyorsun ki allaha yalvarıyorsun işte ozaman sende evinde ufacık bişeyin olmasını bi ses çıkmasını ağlamalar gülmeler olmasını okadar çok istiyceksin ki inan bana bende evlenmeden önce istemiyordum ama 4 aylık evliyken eşime istediğimi söyledim maddi olarak hazır değildik ama eşim buna kendini alıştırdı ve tamam dedi sonra olmadı ve nezama olucak bilmiyorum 1 yıllık evliyim tüp bebek denedik tek şans tutmadı artık tüp bebek yaptırmanıza gerek yok dedi doktor çünkü eşimde hiç sperm yok o yüzden döllenme olmuyor anladınmı canım herşeyin hayırlısı bitanem böyle şeyler için sıkma canını

• Konu Sahibi EU2
sende haklısın canım ama ben hazır olmam sanırım hemen evlenır evlenmez cocuk tabıkı ıstıyorum ama bıraz zaman gecsın ne olacagını kımse bılemez kı ılk once evde bırbırmızı bı alısmamız lazım belkı benım gormedıgım huyları cıkacak sonradan anlasmazlık olacak falan ıste ama napacm bılmıyrm

• Konu Sahibi EU2
bu zamana/aşamaya kadar çocuk konusunu konuşmamış mıydınız? Biz çıkmaya başladıktan 6 ay sonra bu konuyu enine boyuna konuşmuştuk. aksi takdirde ben devam edemezdim. karşımdakinin ne düşündüğünü bilmem gerekirdi. ama biraz da yaşla alakalı olabilir, eskiden olsa belki ben de sırası gelmedikçe konuşmayabilirdim.

• Konu Sahibi EU2
canim bence kendinde söylemissin zaten, ilerki zamanlarda araniz nasil
olur bilinmez, dünyaya cocuk getirdikten sonra araniz bozulup,siddetli
gecimsizlik oldugunda, cocuk ortada kalacak, yazik degilmi o günahsiz bebege?
madem seni seviyor, cocuk istememe kararina saygi duymali, ki sen zaten
kesinlikle cocuk istemiyorum dememissin,ilerde demissin..

• Konu Sahibi EU2
bencede hemen çocuk sahibi olmak mantıklı degil enaz 1sene geçmeli evlilikte.

• Konu Sahibi EU2

neden çocuk olayına sıcak bakmıyosun...
1 2 sene korunanlarıda görüyoruz...
sonra çocuk olmuyo işte...
bizim gibi doktor doktor gezersin üstüne tonlarca parada ödersin,ama tedavilerin bi türlü cevap vermez... hamilede kalamazsın...
bunumu istiyosun?

• Konu Sahibi EU2
valla evlenir evlenmez hemen çocuk yapmak mantıklı değil her şeyi geçtim hepimiz demiyormuyuz evliliğin ilk yılı birbirine alışma dönemi diye en fazla kavga edilen dönem denir her zaman biz ki çok çok az tartışan bir çiftiz biz bile evliliğin ilk yılı normal halimize göre çok tartışma yaşadık hamile halinle o tartışmalarla uğraşmak daha kötü bir kere anne üzülünce bebek de üzülür

ayrıca bir kaç yıl korunmanın sonradan çocuk olmayı engellemesiyle ilgili bir durum yok tıbben eğer çocuk olmasına fiziksel bir engel varsa korunmasan da vardır korunsan da sadece bir kaç yıl korunanlar daha geç fark eder bu durumu o kadar

• Konu Sahibi EU2
bence en doğrusunu düşünmüşsün evlenir evlenmez çocuk zor...her ne kadar tanıdım desende farklı bir insanla aynı evi paylaşmak,farklı bir ortam ne bilim yani birbirinizle yaşamaya alışmadan çocuk yapmayı düşünmeyi yanlış buluyorum.örneğin ben 3 senelik evliyim 1.5 sene korunduk 8 ay ayrıydık şidiyse çocuk düşünüyoruz henüz bi gelişme yok ama ben hiç pişman değilim.neler yaşadım ne sorunlar 8 ay ayrı kaldık boşanmanın eşiğinden döndük vs. ya bunları hamile veya çocuğum varken yaşasaydım Allah korumuş.ben kendi adıma konuşuyorum gerçi herkes böyle sorunlar yaşamaz ama hiç olmadı evliliğinizin tadını çıkarır birbirinizi tanır yeni hayatını benimsersin diye düşünüyorum.

canim ayni sorunu bende yasadim
hatta ikna ettim...doktora gittim..bekleme salonundayken aradi ve çabuk git ordan vazgeçtim dedi
çikmadim.
vede doktorla konustum, herseyi anlatan prospektusler goturdum nisanlima ve tek tek anlattim
onun korkusu, hapi kullanirsam çocugum asla olmaz idi...
pes etmedim inan; bikmadan konus. onu ikna etmenin yollari var, bulursun
çocuk yapmak 2 kisinin kararidir, sadece o karar veremez
bunu anlat...
kolay gelsin

korunmakla ne alakasi var ?
eger bebek olmuyorsa, sorun esinin birinde daima olmustur demektir ama farkina varmamislardir
milyonlarca insan korunuyor, ama herkes de de sorun olmuyor
yengem hiç bir zaman korunmadi...ve 10 sene bebegi olmadi
taktir i ilahi
lutfen yanlis bilgiler vermeyelim

evet bende oyle dedım kendısıne ama ben cok ciddiyim dıyor hemen olacak dıyor bende 1 sene gecsın barı dedım bırbımıze alısalım dedım bıraz tadını cıkartalım dedım cocuk oluncada cıkartırz dıyor ayrıca annem onları ıstemıyordu sımdı ıstıyor ama bıraz sımardı gıbı oldu arkadsımda annemde farkında bıraz da olsa napacam bılmıyorum kızlar nasıl vazgecırecm onu cok kotuyum sankı evlendıgım zaman o sevdıgm bana tapan erkek gıdecek baska bırı gelecek dıye dusunmeye basladın sankı sogudum gıbı oldu cunkı sımdıen degısmeye basladı bunu soyledıgımde de sana oyle gelıyor falan fılan dıyor ne olur yardım edın banamirmirmirmir:çok üzgünüm:

öncelikle tebrik ederim bir gelin adayı olarak seni.İnşallah ömrünüzün sonuna kadar mutlu yaşarsınız.Tabii evlenmek , çocuk sahibi olmak çok güzel duygular.Helede belli bir zaman sonra çok daha anlamlı oluyor.Ama bu ilişkilerde en önemli şey sevgiden önce saygıdır.Eğer bir konuda konuşup karar veriyorsanız ve fikir ayrılığı varsa buna saygı duymalı eğer seni gerçekten önemsiyor ve seviyorsa sana ve senin fikirlerine saygı duymalı bence.Hem sen kesinlikle olmasın demiyorsun ki.İleride diyorsun.Bunda yerden göğe kadar haklısın.Zaten bu çocuk işi ha deyince olmaz.Evlendikten sonra ikinizinde doktora gidip muyane olup sağlıklı bir şekilde çocuk sahibi olmanız gerekir.Hem ne malum eşininde yada sende gerçekten bir sorun varsa ne olacak o zaman .... Bu sorun şimdi varsa ilerdede olacaktır.Bu nedenle mantıklı olarak konuşun ortak noktada buluşun.Sen bir kadın doğum uzmanına görüneceksin eşinde sperm sayımı yaptıracak.Bunlar sonucunda sorun yoksa o zaman ne zaman isterseniz çocuk sahibi olursunuz.Eğer sen ileride diyorsan bunu doktorunla konuşup korunma yöntemleri hakkında bilgi alabilirsin.

Şimdiden mutluluklar diliyorum size

iyi olcak iyi.her derdiniz bitti bu kaldı di mi.ne mutlu size.

gönül yarası.canım ben de ilk yıllar istemiyodum.ama korunma sadece prezervatifleydi.yani ilaç falan değil .1 yıl sonra korunmadık ama 3 yıl bebeğimiz olmadı.üzülme canım.bir defa aşılama yaptırdım tuttu ama bebek öldü karnımda.ama şimdi 3 yıl sonra kendiliğinden oldu.doktora çok gitme.bünyeyle alakalı olduğunu zannediyorum.benimki 3 yılda hazır oldu.seninki de olur merak etme.biz özel bi doktora gittik.para tuzağı.hemen tüp bebek dedi.ama bak ALLAH'a şükür bebeğim oluyor.sakın ümitsizliğe kapılma canım.:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…