Ne düşünürdünüz ?

E

EU3

Ziyaretçi
bir erkek arkadasiniz var ama sadece arkadas, sevgili falan degil...bir gun gel aksam bi yemek yiyelim diyor, gidiyorsunuz, hesabi o oduyor...sonra yine bir gun aksam bulusuyorsunuz ve cay kahve iciyorsunuz, evinin onunden alip evine birakiyorsunuz...cay kahve icerken de siz kalkalim mi hesabi isteyelim diyorsunuz ve daha once yemek ismarladi diye elinizi cuzdaniniza goturuyorsunuz...o ise bir sen bir odeyelim, bidahaki sefere ben oderim diyor...ama zaten siz elinizi cuzdaniniza atmissiniz, ben mesela bir sen bir ben hesabi yapmaktan hoslanmam, kim musaitse o oder...yani gecen sefer kim odemisti gibi seylere girmek istemem, arkadas arasinda paranin hesabi boyle ince yapilmamali diye dusunuyorum ben yanlis mi dusunuyorum...iki kere sen ismarlarsin sonra 3 kere o ismarlar ne biliyim hesap kitap isi olmamli bunlar ya ben bozuldum acikcasi

bu durumu normal mi karsilarsiniz ve ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
çok normal..gerçekten arkadaşımsa ortakta öderim, o da öder ben de öderim....gerçi sevgilimse de çok farketmez..kimin yanında para varsa ödeyebilir....

Son düzenleme:
Bende hiç sevmem bu hesap ödeme muhabbetlerini, siz zaten ödemeye kalkmışsınız neden bi r sen öde bir ben ödeyeyim diyor ki, can sıkıcı bir durum.

ben yorum yazdıktan sonra konuyu biraz daha açmışsın.....ayrıca yine de normal karşılıyorum....o arkadaşınında para hesabına takıldığını fazla sanmıyorum....çünkü sen de parayı ödemek için sonunda cüzdanına uzanmışsın.....o da bence sohbet olsun diye öyle demiştir....anormal bir durum yok bence....

aaa buda benim gibi vallahi hassas çoçukmuş bende öderdim doğrusu konu etme....

bncede
sonuçta normal bi erkek arkdaşışnmış
ama sevigilin olsa ödettrisin
takma bu kadr kafayaa

Ben bu tür ayy yok şimdi ben ödiyim ötekinde sen ödersin laflarına acayip kılım..
Kim zaten yediği içtiğinin parasını başkasına ödemetmek isterki..
Nazekettir en başta..
Kız kıza çıkıldığında herkes kendi parasını öder ama iş erkek olunca bence bi bayana hesap ödetilmemeli..
Sonra bende sana gel kahve ısmarlıyım der kapatırsınız..

Canım baktığın açıdan haklısın bende rahatsız olurdum. Fakat belki hep o öderse rahatsız olacağını düşünüp seni rahatlatmak için bir sen bir ben demiştir.

canım ben sinir olurum eğer yanımdaki erkek bayana hesap ödetiyorsa, ama eğer arkadaşımsa o erkek,daha toleranslı bakabilirim duruma,ama eğer sevgilim yada sevgili adayımsa olumsuzlar hanesine bi çizgi atmış olurum onun hakkında,çünkü erkek yanındaki kadına hesap ödetmez hele sevgilisi yada sevgili adayı ise,benim gözümde bi derece düşer ama senin durumunda bu arkadaş diyorsun yine de arkadaş da olsa bayana hesap ödetmemesi gerekir ama çok da bozulmam ben açıkçası çünkü arkadaşım sonuçta. ama mesela sevgilimdir,durumu kötüdür yanında para yoktur vs. o zaman başka tabi, hayat müşterek kimin yanında varsa öder o durumda

canım arkadasın erkekse bu çok normal erkek olarak bır bayanın elini cebine atması hoş olmaz diye düşünmüştür boyle seylerı problem yapmayın aranızda

goruselim diye olup biten kendisiydi, herzaman gorustugum biri degil, 2. kez gorustum ve her firsatta goruselim diyen bir arkadas kendisi...beni de sevgili adayi gibi goruyor gibi geliyor bazen konusmalarindan ama benim icin sadece arkadas hep te oyle olacak...

cnm bence sıkıldı utandı senin ödemenden o yüzden öyle söyledi.çok takma bence.sadece kendinizi enayi yerine koydurmayın bu zamanda.tabiki arkadaşlarımıza birşeyler ısmarlamak çok hoş ancak sürekli yaşanıyorsa insan biraz rahatsız olur.sevgili yada eşle yenen yemeklerde hesabı kadının ödemesi istisnai durumların dışında bana çok itici gelr.sonuçta adamın parası varsa yemeğe giderim yoksa ayağımıza göre yorgan uzatırız onuda zor duruma düşürmem.

Ben de nasıl düşündüm biliyor musun.

Sen elini cüzdanına attığın anda bence mahçup oldu bir an. Erkek olarak aslında onun ödeme yapması gerektiğini falan mı düşündü. Sonra da konuya bu şekilde bi açıklama yapma gereği hissetti belki de.

Ayrıca o kadar bir sen bir ben yapacağını sanmıyorum yaa... gene kimde varsa o öder, rahatsız olma bence hiç. Ben olsam takılmam.

haklısınız da ben erkek olsaydim diye dusunuyorum, bi kizi disari davet edince ona odetmezdim. sonucta cok sık bulusuyor olsak, e artik biz de essek degiliz oderiz ama zaten ben daha 2. kez gorusmemde elimi cebime attim...belki orda ben oderken sessiz kalmamak icin o cumleyi kurdu ama ne biliyim bana cok itici geldi...Paraci biri degilim yanlis anlamayin, cimri hic degilimdir ama sadece hosuma gitmiyor bi erkekten bunu duymak, onu sadece arkadas olarak gorsem bile...Bir de oraya giderken onu da evinin yakinindan aldim, donuste yolumun uzeri degildi yine de git gel yaptim ve biraktim...Bir de hesabi ben odedim yani sanki ben goruselim demisim gibi ve ben erkekmisim gibi oldu...

Onemli olan burda para degil benim icin, sadece insan arkadas ta olsa biraz gorgu bekliyor. Ha bu kiz olsaydi tamam ama gunumuz erkekleri kiz erkek ayrimi yapmiyorlar masallah. Bilmiyorum sogudum birden..

arkadaşlar arasında paranın lafı olmamalı diye düşünüyorum. benin çevremdeki arkadaşlarım ne kdr ısrar etsem de hesabı bana ödetmez. böle bi duruma ben de bozulabilirdim doğrusu ama çok da büyütmemek gerek..

arkadaşlar arasında paranın lafı olmamalı diye düşünüyorum. benin çevremdeki arkadaşlarım ne kdr ısrar etsem de hesabı bana ödetmez. böle bi duruma ben de bozulabilirdim doğrusu ama çok da büyütmemek gerek..

baska arkadaslarim var kizli erkekli ciktigimizda mesela onlar cagirdiysa kesinlikle odetmiyorlar, zorla kredi kartini uzatiyorum elime vuruyorlar bi kere zar zor odemisimdir onun disinda hic odetmediler biz cagirdik diye mesela...

ha bir de gecen gun bi arkadasin dogumgunu varmis disarda cagirdilar, para falan toplandi pasta ve hediye icin...mekana gitmeden once dogum gunu olan cocuk, sevgilisi ve bi arkadas ve ben yemek yiyelim dedik millet gelmeden...kepapciya gittik ama benim canim istemedi salata yedim sadece...hesap geldi, herkes kendininkini masaya koyuyordu, kizin elinde 20 vardi bende de 10 vardi ama salata 10 milyon degildi tabi...kizin sevgilisi dedi ki; sen onu sade_kahve den 10 al, 20 yi masaya birak dedi...buna da cok kizdim mesela sozde herkes yedigini oduyordu ben onlarin yedigi kebabin da bi kismini odemis oldum, salatam 5 milyondu zaten...

biraz ince fikirli olmak lazim bence bu tur konularda

vallahi adam dediğim bana hesap ödetmemeli ister sevgili ister arkadaş.hadi öğrenci olursunuz herkes alman usülü öder hesabını.ama çalışıyor ve sevgili olmak gibi bi niyette seziyosunuz.kafadan kaybetti o bence.konu para değil centilmenlik.sinir olurum soğurum ben.
bence o cimri biraz allah korusun sevgili olsan evlensen ömür geçmez vallahi senin paran benim param yapar maazallah..

Birinci konu; zaten daha ikinci kez buLuşmuşsunuz ve o çağırmış..Kesinlikle o arkadaşınızın ödemesi gerekir.Ödeyemiyeceksen çağırma dimi ama..(Zaten yol parası da ödememiş siz bırakmışsınız.Eee bu adam cebinde kuruşsuz mu çıkıyor sokağa?) He çok samimi arkadaşın olur aranızda paranın lafı olmaz ödersin.Ama bu kişi ile samimi de değilmişsiniz.Kabalık etmiş.
İkinci konu; doğumgünü çocuğu da düşüncesizlik etmiş.Ben sizin durumunuzda kalsam kendimi enayi gibi hissederim.Ha o an kibarlık elden gitmesin diye salatam 5ytlydi de diyemem :nazar: ama ne olur birdaha onlarla buluşurken yanımda bozuk para ile giderim.Salata 5 ytl ise ortaya 5 ytl koyarım :içelim:

Birinci konu; zaten daha ikinci kez buLuşmuşsunuz ve o çağırmış..Kesinlikle o arkadaşınızın ödemesi gerekir.Ödeyemiyeceksen çağırma dimi ama..(Zaten yol parası da ödememiş siz bırakmışsınız.Eee bu adam cebinde kuruşsuz mu çıkıyor sokağa?) He çok samimi arkadaşın olur aranızda paranın lafı olmaz ödersin.Ama bu kişi ile samimi de değilmişsiniz.Kabalık etmiş.
İkinci konu; doğumgünü çocuğu da düşüncesizlik etmiş.Ben sizin durumunuzda kalsam kendimi enayi gibi hissederim.Ha o an kibarlık elden gitmesin diye salatam 5ytlydi de diyemem :nazar: ama ne olur birdaha onlarla buluşurken yanımda bozuk para ile giderim.Salata 5 ytl ise ortaya 5 ytl koyarım :içelim:

d.gunu cocuguna ben zaten benim salatam su kadardi diye bisey demedim, asla da demem, belki baskasi olsa orda masadan paranin ustunu alirdi madem onlar bu kadar rahatlar....Parayi arkadaslar arasinda sozkonusu asla etmem ben ama dusuncesizlige de gelemiyorum...Erkeklerden centilmenlik beklerken aksine centilmenligin otesinde belese getirmeye calisiyorlar.

Ben bu gidisle zaten kesin evde kaldim kizlar :))) Benim kafamdaki modelden kalmamis artik
şakkıdı:eek:klava:

X