Ne düşünürdünüz ?

bir erkek arkadasiniz var ama sadece arkadas, sevgili falan degil...bir gun gel aksam bi yemek yiyelim diyor, gidiyorsunuz, hesabi o oduyor...sonra yine bir gun aksam bulusuyorsunuz ve cay kahve iciyorsunuz, evinin onunden alip evine birakiyorsunuz...cay kahve icerken de siz kalkalim mi hesabi isteyelim diyorsunuz ve daha once yemek ismarladi diye elinizi cuzdaniniza goturuyorsunuz...o ise bir sen bir odeyelim, bidahaki sefere ben oderim diyor...ama zaten siz elinizi cuzdaniniza atmissiniz, ben mesela bir sen bir ben hesabi yapmaktan hoslanmam, kim musaitse o oder...yani gecen sefer kim odemisti gibi seylere girmek istemem, arkadas arasinda paranin hesabi boyle ince yapilmamali diye dusunuyorum ben yanlis mi dusunuyorum...iki kere sen ismarlarsin sonra 3 kere o ismarlar ne biliyim hesap kitap isi olmamli bunlar ya ben bozuldum acikcasi

bu durumu normal mi karsilarsiniz ve ne dersiniz?

Bu durumu çok normal karşıladığım gibi ona olan güvenim de artar.
Hesabını bilen-birilerine yaranabilmek için fütursuzca para harcayan bir kişi olmaması çok ta hoşuma gider.
Bugün benim için elini cebinden cıkarmayan bir erkek-herkes için bunu
yapıyor demektir. Yarın evlendiğinde de aile bütçesini arkadaş hesabı ödemeye harcar.
Ödemeler konusunda seni kullanmıyorsa - adil olmaya çalışıyorsa o kişiyi kutlarım.
Erkek kadın eşitliği için yaygara kopardıktan sonra-hesap ödemek erkeğe yakışır
demeyi de çifte standart olarak görüyorum.
a.s.

sade_kahve Hesap konusunda bir açıklama yapmışBen iyi niyetine inandım arkadaşınızın.Ama duygularını da açıklamış belirttiğine göre.Sen bir elektrik hissetmiyorsan bence hiç buluşma.Yani biriyle belki ilerde elektriği yakalarım diyerek hoşlanmaya çabalamak insanı çok yoran birşeydir.Ve siz hoşlanmak için çabalarken, uğraşıyorken o çoktan abayı yakmış olur ve işler uzadıktan sonra kestirip atmak zorlaşır.Karşınızdaki insanı ümitlendirmemek için bence birşey hissedemediğinizi,sadece arkadaş olarak görebileceğinizi anlatın.

X