Ne alabiliriz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet ama eşim üzülüyor napayım.Yoksa içimden almak gelmiyor
Çok hata yapıyosun, asalak çifte çeyrek bile fazla. Kocan kardeşine üzülceğine karısına üzülsün. Bilezik falan takma sakın. Eşin üzülsün, üzüntüden yataklara düşmez merak etme, böyle yapa yapa tepene çıkmışlar. Kayınvalidenin takacağı bileziklerden al çok istiyosa onu taksın kocan

o halde kocan da adam olsun "ailem, bizi yiyip yiyip bitiremedikleri için ve keriz gibi daha fazla para vermemiz gerektiği için eşimi ikinci işe soktum. eşşek gibi çalıştırdığımdan dolayı düğüne gelmeye vakti kalmadı" desin. demeye gücü yoksa da insanlara ayıp olduğunu düşünmekten vazgeçecek çünkü dediklerimin hepsinde doğruluk payı var.
sen de lütfen tabir-i caizse g.tünde ayı gibi çalıştıktan sonra halen iki haftalık gelirinle asalak kaynına düğünde ne takacağını ya da asalak kayınpederinin çekeceği krediyi düşünmekten vazgeç.
Haklısın.İnan o kadar yoruluyorum ki.Hergün 6 da kalk,9 da eve gel.Bedenim yorulmuyor.Ama beyin olarak bitiyorum.
Eşime ben gelmeyeceğim galiba yarın dedim.O da bende yorgunum, gidesim yok dedi.Olmazsa iş yerine sonra uğrar takacağımız parayi veririz dedim.
Takı konusunu tekrar düşüneceğim.
Çalıştığımı söylememeye devam edeceğim.Çünkü kp kredi çekecek.Ya da kvnin kardeşine altın borçlanacaklar.Altın olarak ödemek zor olacak.Altın borcu vereninde oğlu nişanlı.Yaza kadar ödemeleri gerek.O yüzden bu şekilde yapmayı düşünüyorum.

Çok hata yapıyosun, asalak çifte çeyrek bile fazla. Kocan kardeşine üzülceğine karısına üzülsün. Bilezik falan takma sakın. Eşin üzülsün, üzüntüden yataklara düşmez merak etme, böyle yapa yapa tepene çıkmışlar. Kayınvalidenin takacağı bileziklerden al çok istiyosa onu taksın kocan
Haklısın.Birşey yapamıyorum kardeşime diyor.Bende ev hediyesi yerine az daha koyup bilezik alalım dedim.Evet,birde yarın eşimin arkadaşının düğünü var.Kvde gelecekmiş. Beni evden alın dedi.İş yeri aracıyla gideceğiz.Kv dönüşte çay kahve ısrar eder.Ertesi gün işe gideceğim.Mahvolurum.
Birde şimdi bizde araç yok.Eşimle düğün günü araç kiralamayı düşündük.Ama eşim diyorki, bak bilezik takmiyorlar ama araç kiraliyorlar.Bende kardeşime anlattım.O da benim arabayı alın dedi.Hangisi mantıklı sence

Haklısın.İnan o kadar yoruluyorum ki.Hergün 6 da kalk,9 da eve gel.Bedenim yorulmuyor.Ama beyin olarak bitiyorum.
Eşime ben gelmeyeceğim galiba yarın dedim.O da bende yorgunum, gidesim yok dedi.Olmazsa iş yerine sonra uğrar takacağımız parayi veririz dedim.
Takı konusunu tekrar düşüneceğim.
Çalıştığımı söylememeye devam edeceğim.Çünkü kp kredi çekecek.Ya da kvnin kardeşine altın borçlanacaklar.Altın olarak ödemek zor olacak.Altın borcu vereninde oğlu nişanlı.Yaza kadar ödemeleri gerek.O yüzden bu şekilde yapmayı düşünüyorum.

ben senin geleceğin konusunda oldukça endişeliyim. bu adamla evli olduğun sürece bu sorunların asla bitmeyecek çünkü farkında değilsin belki ama suistimal ediliyorsun.

ben senin geleceğin konusunda oldukça endişeliyim. bu adamla evli olduğun sürece bu sorunların asla bitmeyecek çünkü farkında değilsin belki ama suistimal ediliyorsun.
Aldığım maaşi eşime vermiyorum.Hepsini kenara atıyorum.Ama hep ailesinden çalıştığımızi saklayacak miyim? Sırf para istemesinler diye.Eşim arkadaşına falan para saçtığı için onu kartları falanda Bende.Kaynim eşimin kartını bende gördü,yüzü asıldı 😇

Aldığım maaşi eşime vermiyorum.Hepsini kenara atıyorum.Ama hep ailesinden çalıştığımızi saklayacak miyim? Sırf para istemesinler diye.Eşim arkadaşına falan para saçtığı için onu kartları falanda Bende.Kaynim eşimin kartını bende gördü,yüzü asıldı 😇
Ay kıyamammmm, asalak kaynın üzülmüş mü kocanın kartı sende diye. Tabi anladı sömüremeyeceğini. O evliliğini de sağlıklı yönetemez para konularında. Ağlar durur kapınızda.

Evet ama eşim üzülüyor napayım.Yoksa içimden almak gelmiyor
Eşin çok üzülüyorsa kendi girsin ikinci işe, kardeşine bileziği kendi taksın.
Biraz kendine acı, ikinci işe girmişsin. Onun parasını da tutup kaynına mı vereceksin? Kış geliyor, kendine mont ayakkabı falan al.

Abisi olduğu için ayıp olurmuş.
Yarım altın takmanın nesi ayıp? Benim kaynım evli ve bizim düğümüzde çeyrek takacaklarını duyurdular bile şimdiden :KK70: :KK70:
Hiç "biricik kardeşim evleniyor, çeyrek ayıp olur" demedi valla karısına. Canları sağ olsun, isterlerse hiçbir şey takmasınlar.
Birileri gelip bilezik taksın diye evlenmiyoruz. Sizde bu kadar sıkmayın kendinizi ayıp olacak diye. Yapacağınızı yaptınız zaten şimdiye kadar.

Yarım altın takmanın nesi ayıp? Benim kaynım evli ve bizim düğümüzde çeyrek takacaklarını duyurdular bile şimdiden :KK70: :KK70:
Hiç "biricik kardeşim evleniyor, çeyrek ayıp olur" demedi valla karısına. Canları sağ olsun, isterlerse hiçbir şey takmasınlar.
Birileri gelip bilezik taksın diye evlenmiyoruz. Sizde bu kadar sıkmayın kendinizi ayıp olacak diye. Yapacağınızı yaptınız zaten şimdiye kadar.
Eşim kafasına takıyor.Bende prim yatacak ve biryerle daha anlaştım diye takmayı düşündüm açıkçası

Kızlar gelecek ay kaynimin düğünü var.Yarim altın az gibi durur.Sizce hediyelik bilezik mi alsak kibar altın kolye falan mi? Ne önerirsiniz?
Ben biryerle daha anlaştım.Pazar günü başlayacağım.Gelecek ay 2 haftalık paramı alınca almayı düşünüyorum.
Aman aman aman az olsun öz olsun gülüm bitane göstermelik uygun bi bilezik yeterli kameralara gülümseyip takacaksınız alt üstü yarın bittin pişman olursun etliye kaliteli bişey taktın diye 🤣

Kızlar gelecek ay kaynimin düğünü var.Yarim altın az gibi durur.Sizce hediyelik bilezik mi alsak kibar altın kolye falan mi? Ne önerirsiniz?
Ben biryerle daha anlaştım.Pazar günü başlayacağım.Gelecek ay 2 haftalık paramı alınca almayı düşünüyorum.
Çeyrek öneririm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X