Nasıl Davranacağımı Şaşırdım

Ayxsxenur Amine Su

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2008
967
8
Yıllarca eşimin ailesiyle birbirimizi yedik diyebilirim
tabi boşu boşuna,
tam barıştık artık yoluna girdi herşey diyordum

hatırlarsınız bayram hediyeleri almıştım onlara,

geçen hafta kayınvalide torunu ile kavga etmiş, hastanedeydik eşimle,
hastane çıkışı eve bile uğramadan doğruca 90 km lik yere apar topar gittik,
çünkü kadın ağlıyordu telefonda ölüyorum çabuk gel diyordu.

hemen gittik tabi yolda bir de kaza atlaktık aceleden,

neyse birşey yokmuş
torununu annesi döverken anneannesinin arkasına saklanmak istemiş,
bu sırada dirseği bizim kaynananın kafasına çarpmış çocuğun
bütün kıyamet bu,
çocuk anne baba ayrı büyüdü, başında baba yok ya
kaynana oğluna çocuğu döv diyor, onun için çağırmış, çocuk 13 yaşında genç kız
ben araya girdim ve dövdürmedim

daha sonra otururken tayinimizin çıktığını söyledim,
ama doğumdan sonra gideceğimizi,
taşınmamızın haziranı bulacağından bahsettik

ertesi gün akşam annesi eşimi arıyor ve oğlunun tayinimizin çıktığı ile gitmemesini söylüyor telefonda
şok oldum
eşime "sen gitme o gitsin "diyor,
bu ne demek şimdi,
ben yeni doğum yapacağım bir de

ben bu insanlara daha nasıl davranacağım şaşırdım,
insanlıktan anlamayanlara ne denir sizce?
ne yapmalıyım??????????

bence sana zarar veren,seni anlamayan insanlardan uzak dur.
Kaynanan dahi olsa

kocanla konuş ve annesinin sözünü dinlemekten vazgeçsin artık kendi kararlarını kendi verebilir sanırım yerimseniben

Önemli olan kayınvalidenin sözleri ve davranışlarından ziyade Eşinin tutumu.
Ailenizle ilgili kararları eşinle birlikte alabiliyorsanız sorun çıkmaz bence.

Oğullarınız bu kadar kıymetliyse evlendirmeyin efendim...

ne enteresan bir düşünce sistemine sahip oluyor bu erkek ananaları ya...herkezi aynı kefeye koymuyorum yanlış anlamayın sakın..ama geneli böle sanırım ya ..bir zamanlar onlarda gelin konumundalardı hayır ne değişti..ben bu durumun kbullenememekle alakalı olduğunu düşünüyorum..erkek evladım biricik oğlum ...kendi doğurdu ya ona göre dünyanın en muhteşem varlığı
..allah akıl fikir versin ne diyelim ..bu duaya ihtiyaçları var arkadaşlar..her evli bayanın yaşadığı sıkıntılar bunlar şekerim sıkma canını aksine kocana sıkı sıkı sarıl.şöle bir havan olsun olsun ki onu bırakmayacağını anlasın.böyle insanlara sinir oluyorum...

Yerinde olsam hicte fazla üzerinde durmam, Kaynanan cok dengesiz bir kadinmis, insan hic ogluna sen kal o gitsin dermi?? O dedigide gelini oglunun karisi, torununun annesi!!

Tabiki esinin tepkisini merak etmiyor degilim! O ne dedi annesi böyle konustuktan sonra??benneyaptımki

Asil önemli olan bu bence!!

arkadasim kaynanan ne derse desin sonucda is esinde biter, olacak ismi bu ya bu kaynanalardan nedir bizim cektiklerimiz?
allah korkusu yok bazi insanlarda, sen en iyisi uzak dur kaynanadan birak ne halleri varsa görsün

Üzgünüm ama boylelerine denicek pek bir laf bulamıyorum ben benim kayınvalidemde arkamdan konuşmaya bayılan cinsden :) Ama benim eşim asla yeirmez bana lafları yani annesi bile olsa korur beni Eğer eşin yanında olursa sorun yok yani eşin annesine sennin onun için çok değerli olduğunu kanıtlarsa bence herşey güzel olabilir.

onlarin yaptiklari degilde,esinin onlara ne dedigi onemli daha cok bence,esinde onlardan yana ise haa iste o kotu....ama esin senden yana ise kapat kapini otur asagi ilgilenme artik...boyle densizlerle ugrasarak 3 gunluk dunyanida zehir etme,,,,,,,yakinda dogumda yapicaksin,ne guzel hayirli evlat olmasini dilerim simdiden.......:1hug:

anlattigin kadariyla zaten senin kayinvaliden pekte normal degil....
esinde böyle bir anormalligi dinleyecek degildir heralde...
hamilesin canim bence hic bosuna takip kendini üzme...
birak konussun abuk sabuk....

canım bende sinir oldum okurken ama burda kaynanan belli cahil bir kadın.aklı basında insan boyle seyler yapmaz.kaynanayla muhattab olunmamalı esler tampon vazifesi gormeli ki yuz goz olunmasın..

sen bosver onu asıl esin ne dedi bu konuya,ya da annesiyle ne gibi bir konusma yaptı?mesela bence bunu sana anlatmamasına ne gerek var.. direkt annesiyle konusup" anne olur mu oyle sey?dediğinde hiç mantık yok.bu konuyu kapatalım "dese... senin haberin bile olmadan. işler boyle buyumez.

bu erkeklerde hiç akıl yok!

Öfff hakikaten bende sinir oldum okurken... Böyle kadınlar çocuğunun mutluluğunu istemeyen, sadece kendi çıkarlarını düşünen insanlardır...
Yani atsan atılmaz satsan satılmaz türden şeyler vardır ya,işte böyle bu durumda. Asla düzelmez iş eşinizde bitiyor, sizinde taviz vermemenizden.

cnm kaynanalar söyler artık öyle şeyler duyuyoruzki hiçbirinde mantık aramıyorum.ipe sapa gelmez yaşını başını almış insanların sarfedeceği sözler değil.burda önemli olan bu sözler karşısında eşinin tavrı ne oluyor.senin yanındamı, ana kuzusumu yada her iki taraf arasında gidip gelen ne şiş yansın ne kebap, tarzı bir kocamı.yanında durup seni savunuabiliyorsa söylenenleri hiç ciddiye alma.ama yalnız kalıyorsan saygıda bir yere kadar hadlerini bildir.sonuna kadar hakediyorlar.bu kıskanç tavırları çok terbiyesizce ve zavallı buluyorumkötükedihüso

Canım sen hiç takma onu arkanıza bile bakmadan gidin başka şehire..Ne kadar uzak olursan o kadar sorunun problemin azalır..Birde üstüne kıymetini bilir üz me sen kendini eşinin yanıda senin yanındır..

Esinin tutumu senden yanaysa hic kafana takip dert etme bence,
bak bide hamileymisin böyle seylerle yipratma kendini bos yere.
Kaynanin belli ki kafadaki hcüreleri normal insanlar gibi calismiyor
yoksa hangi zekasi yerinde insan ogluna karin cocugun gitsin sen benim yanimda kal diyebilir ki.
Oglu o kadar kiymetliyse, hic yanindan ayirmayip evlendirmeseymis bari.
Evlilik o kadin icin ne ifade ediyor anlamadim, oglunun evli oldugunu anlayamadi mi acaba?
Kendisine sormak lazim, yeni evli ve elinde bebegiyle kocasini kaynanasinin yaninda birakip baska sehre gider miydi diye... cok merak ediyorum cevabini...

Dün bir profesör'ün konferansina gittim.
Konu psikoloji.
Adam kendi ailesi ile ilgili örnekler verdi.
Annesinden bahsetti. Annem yillardir babaannemin ona neler cektirdigini anlatir, sonrada hep aglardi dedi. Yillardir hep anlatir, hic bikmadi anlatmaktan dedi.
Neyse, gün geldi catti, benimde evlilik zamanim geldi dedi.
Dügün arifesinde annesi kendisini yanina cagirmis.
Bahcede ufuga dogru bakti bakti bakti dedi. Sonra bana döndü dedi.
Ve "oglum babaannen hakliymis" demis:))))

Bizde gördügümüzü sorgulamadan uygulamak diye bir kavram var dedi.

Simdi bu kadar cok gelin-kaynana sendromu varken etrafta, ve nerdeyse herkes kaynanasindan sikayetciyken aklima dün o söylenenler geldi.

Kisa ve öz : Ogullarini kiskaniyorlar:)))
Olay bu.
Bosver be canim takmaaaa..
Herkese hakettigi degeri ver, mesafeli ol, ozaman hic bir sey yapamazlar.
Ne yazikki bundan anliyor bazilari.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…