nasıl çözmeliyim lütfen

eswsss

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Mart 2023
1
0
24
Merhaba, öncelikle beni yargılamayacağınızı düşünerek konuya girmek istiyorum. 8 aylık çok güzel, tatlı bir ilişkim var. Ancak eski sevgilim son aylarda beni çok rahatsız ediyordu, mesajlar aramalar ve ben olabilecek her yerden onu engellemiştim. Ancak her mesaj attığında gayet doğal bir şekilde yazıyordu. Ve ben onu her defasında geri çeviriyordum. Sevgilimin bundan haberi yoktu çünkü onun böyle eski mevzulara karışmasını istemiyordum çünkü nihayetinde o benim geleceğim ve onu sorumlu tutamam. Elbette geçmişte bir ilişkim olduğunu biliyordu. Eski sevgilimle deprem bölgesinde yaşadığı için kısa bir konuşma gerçekleştirdik ve ben bu durumda onu geri çevirmenin kötü olacağını düşündüm. Yardıma ihtiyacı olursa elimden geldiğince bir şeyler yapabileceğimi düşünüyordum ve ona da bunu söyledim. Duygusal mı düşündüm bilmiyorum ama deprem kim olursa olsun ufak bir mesele değildi. Ailesinin ve kendisi gibi çevresinin de güvende olduğunu öğrendikten sonra engel falan kalmamıştı ve iki gün önce daha sık konuşmaya başladık. iki gün öncesine kadar deprem oldu bitti ve biz bir daha tekrar konuşmadık. Bu iki günlük konuşma gayet mesafeli ve normaldi, ancak uzun uzun konuşmak beni çok huzursuz ettiğinden her şeyi silip onu yeniden engelledim. Bunu sevgilime nasıl açıklayabilirim bilmiyorum ancak kendimi o kadar huzursuz hissediyorum ki. Sanki onu aldatıyormuşum gibi kötü bir his çöküyor üzerime ve asla onu kaybetmek istemiyorum. Eski sevgilimle konuşurken gram bir his beslemediğimi söylemek isterim. Ancak onun benim peşimde olması pek de masum düşündüğünü göstermiyor belki bilmiyorum. Arkadaş kalabileceğimizi ve hislerin hiç olmayacağını söyledi ancak kabul etmedim. Ne yapabilirim, şu an gerçekten çok huzursuz hissediyorum. Sevgilime gerçekten değer veriyorum ve değer verdiğin halde neden bunu yaptın derseniz gerçekten duygusal düşündüm. Bana geçmişte gerçekten üzerimde iyiliği dokunan birini kötü anında geri çevirmek bana ayıp olur gibi geldi. Kendisi de ona karşı duygularımın kalmadığını ve ilişkim olduğunu biliyor. Sadece ona karşı sert davranamadım ve kendimi çok kötü hissediyorum. Lütfen tavsiye verebilir misiniz? En doğrusu nedir?

Konuşmaların içeriği normalmiş insanlık edip hal hatır konuşmuşsun sonuçta kendini kötü hissetme ama bir daha da konuşma ne olursa olsun. Arkadaş olunmaz eski sevgiliyle hem de ne gerek var. Sana ulaşmaya çalışan biri olduğu için her yerden engelle öyle kalsın. Ama artık tek kelime dahi konuşma sevgiline haksızlık olur bundan sonrası.

Aranızda bir şey geçmemişse kimseye bir şey açıklamak zorunda değilsiniz. Vijdan yapmaya da gerek yok. Eski sevgilinizle de iletişimi tamamen bitrin.

Sevgilinizin yerine kendimi koyuyorum, 'deprem olur olmaz aklına eski sevgilisi mi geldi? Hadi geldi iyi olduğunu öğrendikten sonra neden hala konuşmaya devam etti? Bütün bu konuşmalardan neden benim haberim olmadı? Acaba hala ona karşı hislerimi var?' Diye düşünür, haberim olmadan eski sevgilisi ile iletişime geçtiği için güvenim sarsılırdı. Eğer enkaz altında kalmış ve çıkarılması için caba gösterdiyse bisey demezdim ama diğer türlü konusmanin devam etmesi hoş değil.

sizde kendimi gördüm, benim şu anki sevgilim bana “daha önce bir ilişkin oldu mu” diye sorduğunda “acaba okulda beğendiğim ama asla açılmadığım 2 gün sadece sevdiğim çocuğu söylesem mi” diye düşünmüştüm fkskfkşxs arkadaşlarım salak mısın her şeyi bilmek zorunda değil, ilişkiyi bırak o beğendiğim çpcuğun bundan hbaeri bile yoktu ben kendi kendime kurup çocuğa durduk yere saçma salak bir şey anlatacaktım. yani demem o ki, bazen gizlilik iyidir. yaptığınızda yanlış bir şey yok, gayet insani. bence siz çok bağlı ve sadakatli biri olduğunuzdan en ufak bir igtimali bile düşünüp üzülüyorsunuz. ama sakin olun, sevgiliniz bilmeyiversin çok önemli bi şey değil. siz doğru olanı yapmışsınız. gidip durdul yere anlatırsanız bu sefer sevgiliniz içinde bir şey arar bence

X