Nasil bu gelip gitmelerin önünü kesebilirim ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
kaynana dan nefret eden ben ...kolaylıkla rve sabır diliyorum sanki herkes her dakika müsait onlar için .adını duydugumda tüylerim diken diken oluyor.rabbim uzak etsin sizden de bütün kaynana mağdurlarından da .eşiniz söylemeli sizin aldıgınız tavır ve söylem sizin huzurunuzu kaçırır şimdiden önlem alın yoksa bebek dogunca o lohusalık döneminde size zarar verir

Eşinizin dili yok mu? Bence kendi yorgunluğunu ve misafir istememe durumunu kendi annesine söyleyebilir. Siz niye topa giriyorsunuz ki? Ana oğul kendi aralarında halletsinler. Bir şey deyince siz suçlu olursunuz. Arayıp sizi davet ettiğinde de uyuyorum şimdi gelemem, ağrım var gelemem, yorgunum gelemem diyebilirsiniz. Yani çok basit çözülecek şeyler bunlar. Ayıp olmasın diye düşünmeyin, kendinizi düşünün.

Bence ayaklarini kesecek olan siz degilsiniz esiniz. Bahane bulacak veya acik ve net olarak karim hamile oldugu icin hamilelik yorgunlugu var bu aksam bize musade edin diyecek bir diyecek iki diyecek ondan sonrasi icin zaten bu kadar gelip gitmek icin yuzsuz olmak lazim. Bunda utanilacak sıkılacak birsey yok. Ben hamileyken benim esim dedi. Biz ayri sehirlerdeyiz. Benim hamileligimde uzun sure kasik agrim oldu en baslarda buluttan nem kaptim ve surekli yatiyordum. Bir aksam kayinvalidem mi kayinpederim mi ne aradi ve bize geleceklerini söyledi, sac diplerime kadar sinirden uyustum 😆 Yani ben yatiyorum bunu biliyorlar ve yatili misafir olarak kaynim kayinpederim ve kayinvalidem bize gelecek. Esim aradi bizi mazur gorun durumlari biliyorsunuz artik dogumdan sonra torununuzu gormeye gelin dedi. Bunda kotu birsey yok. Onlarda alinmadi sagolsunlar ve dogumdan sonra kayinvalidem gorumcem geldi. Biraz anlayisli olmak gerek. Benim kendi erkek kardesim beni özlemiş gelmek istiyordu annem birakmamis ablan yatiyor senle mi ugrasacak diye. Ki benim kardesim de esim askere gittiginde yalniz kalmiyim diye gelip ben isteyken supurgeden yemege kadar yapmisti ve ona ragmen gelmedi, bende o donem kimsenin gelip gitmesini istemedim zaten. O yuzden salin gitsin siz sinir olacaginiza kayinvalideniz sinir olsun.

Kizlar ben 25 haftalik hamileyim su an calismiyorum ara verdim hamileyim diye kayinvalidemle aramizda 10 dakikalik bir mesafe var. Surekli bana gelmek istiyor yani her hafta mutlaka 2 kere plan yapiyor. Bi biz gidiyoruz bi onlar geliyor. Benim ayaklarim sis yorgunum temizlik camasir utu yoruyor beni gelmeyin de diyemiyorum. Esim de butun gun ayakta calisiyor kendi anne babasi dahi olsa bi dinleneyim demek istiyor ama diyemiyor. Kayinbabam bu durumdan hosnut degil o da evinde vakit gcirmek istiyor anliyorum yani esim cok sosyal bir insan zaten degil ama 10 saat calisip geldikten sonra da uzanip dinlenmek istiyor. Kayinvalidemin ayagini nasil kesebilirim bu evden daha gencecik bir de ama surekli hasta yok şuram agriyor yok buram agriyor hep hizmet bekliyor surat bes karis enerjimi dusuyor inanin onlara gittigimde asiri uykum geliyor çöküyorum surekli elinde bi krem bacaklarina orasina burasina suruyor hastayim diye cidden tam cift karakterli bi guluyor bir dudak sallandiriyor. Istiyor ki anne gelin yemek yaptim beraber yiyelim ama benim ne hevesim ne istegim var esimin de ayni oyle.Hic demiyor ama biseye ihtiyacim var mi hamilesin agrin sizin var mi diye. Daha gecn hafta iki kere gorustuk. Son 2 hafta icinde ben kahvaltiya cagirdin bir kere aksam yemegine geldiler daha ne yapayim yarin tekrar gelmek istiyorlar. Yoruldum..
İlahi sen, kendi kv mi gördüm 🥲

Haftada bir sefer de istemiyorum sogudum aşko cidden biraz yeter ya off off
güzelim ben hep söyle yapardim canim istemedigi süre icinde kimse benim evime misafir gelemez telefonumu evin zilini kapatirdim isteyen istedigi kadar arasin sorarsalar neden vs acmadin telin kapali bende istirahata ihtiyacim vardi bi telefonu degil kapi zili vs herseyimi kapatiyorum kapatmasamda bakmiyorum baksamda cok önemli olmadigi müddetce geri dönmüyorum diye söyleyin

Kizlar ben 25 haftalik hamileyim su an calismiyorum ara verdim hamileyim diye kayinvalidemle aramizda 10 dakikalik bir mesafe var. Surekli bana gelmek istiyor yani her hafta mutlaka 2 kere plan yapiyor. Bi biz gidiyoruz bi onlar geliyor. Benim ayaklarim sis yorgunum temizlik camasir utu yoruyor beni gelmeyin de diyemiyorum. Esim de butun gun ayakta calisiyor kendi anne babasi dahi olsa bi dinleneyim demek istiyor ama diyemiyor. Kayinbabam bu durumdan hosnut degil o da evinde vakit gcirmek istiyor anliyorum yani esim cok sosyal bir insan zaten degil ama 10 saat calisip geldikten sonra da uzanip dinlenmek istiyor. Kayinvalidemin ayagini nasil kesebilirim bu evden daha gencecik bir de ama surekli hasta yok şuram agriyor yok buram agriyor hep hizmet bekliyor surat bes karis enerjimi dusuyor inanin onlara gittigimde asiri uykum geliyor çöküyorum surekli elinde bi krem bacaklarina orasina burasina suruyor hastayim diye cidden tam cift karakterli bi guluyor bir dudak sallandiriyor. Istiyor ki anne gelin yemek yaptim beraber yiyelim ama benim ne hevesim ne istegim var esimin de ayni oyle.Hic demiyor ama biseye ihtiyacim var mi hamilesin agrin sizin var mi diye. Daha gecn hafta iki kere gorustuk. Son 2 hafta icinde ben kahvaltiya cagirdin bir kere aksam yemegine geldiler daha ne yapayim yarin tekrar gelmek istiyorlar. Yoruldum..
Pat diye görüşme sıklığını azaltmanız çok zor ama yavaş yavaş bence bir yerlerden başlayın derim :) bizimde bir aralar benzer durumumuz vardı. 10 dakikalık mesafede oturuyoruz, bize gelmezler pek ama sık sık oraya gidelim isterler. Hoş hâlâ aynı şeyi istiyorlar ama evlendiğimiz ilk zamanlar haftada 1 gitmediğim için trip yiyorken şimdi ayda 1 gitmeyince yiyorum en azından :KK70:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X