Nasil bu gelip gitmelerin önünü kesebilirim ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yaptığı ziyaret planlarını kabul etmeyin. Müsaitim değilim de, kapıyı açma, yorgunum başka zaman de. Sürekli reddet.
Ben konu sahibini anlıyorum bende yaşadığım için bazı insanlar ne yapsanız anlamıyorlar birde bizimkiler gibi habersiz geliyorlarsa kaç kere yakaladılar eşimle bizi ama yok gidip ertesi gün tekrar habersiz geldiler

Yok onceden de boyleydi ben bekarken de bekar evime gelmek isterdi 1 arti 1 evde kose koltuga 10 kisi sigisip oturup pogaca yiyoduk ahahavgaha
İnanamıyorum aynı 😀 iki yıl nişanlı kaldım yine hergün geliyorlardı oturup ağladığımj bilirim sadece pazartesi günleri bir tane dizi izliyorum sadece haftanın bir günü gelmeseler olmuyormu diye, kendilerine misafir gelse onlarıda getiriyordu annemgile,hayır birde nişanlım askerdi oda gelse neyse ama bazı insanlar inanılmaz yüzsüz olabiliyor

Kizlar ben 25 haftalik hamileyim su an calismiyorum ara verdim hamileyim diye kayinvalidemle aramizda 10 dakikalik bir mesafe var. Surekli bana gelmek istiyor yani her hafta mutlaka 2 kere plan yapiyor. Bi biz gidiyoruz bi onlar geliyor. Benim ayaklarim sis yorgunum temizlik camasir utu yoruyor beni gelmeyin de diyemiyorum. Esim de butun gun ayakta calisiyor kendi anne babasi dahi olsa bi dinleneyim demek istiyor ama diyemiyor. Kayinbabam bu durumdan hosnut degil o da evinde vakit gcirmek istiyor anliyorum yani esim cok sosyal bir insan zaten degil ama 10 saat calisip geldikten sonra da uzanip dinlenmek istiyor. Kayinvalidemin ayagini nasil kesebilirim bu evden daha gencecik bir de ama surekli hasta yok şuram agriyor yok buram agriyor hep hizmet bekliyor surat bes karis enerjimi dusuyor inanin onlara gittigimde asiri uykum geliyor çöküyorum surekli elinde bi krem bacaklarina orasina burasina suruyor hastayim diye cidden tam cift karakterli bi guluyor bir dudak sallandiriyor. Istiyor ki anne gelin yemek yaptim beraber yiyelim ama benim ne hevesim ne istegim var esimin de ayni oyle.Hic demiyor ama biseye ihtiyacim var mi hamilesin agrin sizin var mi diye. Daha gecn hafta iki kere gorustuk. Son 2 hafta icinde ben kahvaltiya cagirdin bir kere aksam yemegine geldiler daha ne yapayim yarin tekrar gelmek istiyorlar. Yoruldum..
Enerji vampiri bir ilgi manyağı sanırım kendisi.

Bı kaç kez açmayın, saatler sonra "uyuyordum çok yorgun hissediyorum hiçbir şey yapasim yok vb." diyerek bahaneler uydurun. Böyle böyle uzaklaşır..

En fazla hamilelik değiştirdi der.

Bı kaç kez açmayın, saatler sonra "uyuyordum çok yorgun hissediyorum hiçbir şey yapasim yok vb." diyerek bahaneler uydurun. Böyle böyle uzaklaşır..

Arayinca acmamak harika ama ya gelirlerse cat kapi

Canim esim uzakta calisiyordu o zaman ve oturdugumuz semtte uygun fiyata cok guzel bir evde oturuyoruz o yuzden istedim ben de burada oturmayi.

İşte şartlar ev güzelse işte ne yapcan.. Dediğim gibi sürekli hamilelik şeyine yor herşeyi başım çok dönüyor midem bulanıyor vs gelemem yada gelmeyin de. 🤣🤣

Gercekten enerji vampiri, kayinbabam genc yasta emekli olmus evde surekli yatiyor. Sanirim kaynanama zor geliyor surekli hizmet etmek biraz da gelinim hizmet etsin diye dusunuyor.
Ay onemli bi detay daha eklicem; mesela onlarda yemek yiyoruz ya zaten mutfak kucucuk bu hemen istiyor ki ben hazirda bekleyeyim hemen herseye kosusturup yoparlayayim bu asik suratiyla hemen yemek bitmeden mutfagi toparlamaya calisiyor. Sonra bana firsat kalmadi anne topladin diyorum bana ne desin gecen :)) gelin oturuyor kaynana hizmet ediyor :KK43:(

Gercekten enerji vampiri, kayinbabam genc yasta emekli olmus evde surekli yatiyor. Sanirim kaynanama zor geliyor surekli hizmet etmek biraz da gelinim hizmet etsin diye dusunuyor.
Ay onemli bi detay daha eklicem; mesela onlarda yemek yiyoruz ya zaten mutfak kucucuk bu hemen istiyor ki ben hazirda bekleyeyim hemen herseye kosusturup yoparlayayim bu asik suratiyla hemen yemek bitmeden mutfagi toparlamaya calisiyor. Sonra bana firsat kalmadi anne topladin diyorum bana ne desin gecen :)) gelin oturuyor kaynana hizmet ediyor :KK43:(
ayy okudukça kayınvalidemi bi kere daha sevdim. şaka gibiler ama gerçek olmaları sinir bozucu, sabrınız bol olsun.

Canim esim uzakta calisiyordu o zaman ve oturdugumuz semtte uygun fiyata cok guzel bir evde oturuyoruz o yuzden istedim ben de burada oturmayi.
Hamile iken bu kadar geliyorsa doğurduktan sonra hic çıkmaz KV. Bize doğumdan sonra her gün geliyorlardı. Galiba 5-6 gün oldu doğumdan sonra gelmeleri dedim bu böyle olmayacak çünkü bekar genç oğlunu da getiriyordu ve ben dikişlerden dolayı rahat oturamiyordum. 2 gün falan oturmadim onlarla birlikte KV anladı hemen halide yanımızda durmayacaksa gelmeyelim dediler eşime ve o son oldu arada gelip gitmeye başladılar. Simdi düşündüm de anlayışlı davranmış

Ay aynisini dedim bana cok uyumak iyi olmaz kilo alirsin hareket et dedi oyle de hadsiz kaynanam illaki gelevek
E cevabınızı verin ben zaten dinlenmek için işten ayrıldım diyin.
Bu haftada iki olayını önce bire düşürün.
Geldiklerinde de ne bulursanız onu yiyin özel hazirliga gerek yok.
Hatta bulantım var diyip yapmayın yemek falan.
Haftada bir yeterli bence onda da 2-3 saat oturup gelin yeme içme faslını uzatmayin.
Eşiniz diyecek ben yorgunum hadi kalkalım diyip kalkacaksiniz bunları söylemek zor şeyler değil çocuk değilsiniz.

Benim dogurmadan ayaklarini kesmem lazimmmm
eşiniz net olamıyosa, planımız var vs. diyemiyosa iş size düşecek gibi. Söylediğiniz sıklıklar çok fazla, bence bi kaç defa arkadaşlarla plan yaptık, bu hafta her gün bir planımız var diyebilirsiniz. haftada 1 sefere düşürün en azından hem fiziki hem mental sağlığınız için.

o eskidenmiş deyivericeksiniz
gelin kaynana olayı mı kaldı artık anne sende bir alemsin vs

surat mı asıyor birde haspam aman kötülük olmasın diye düşünmeyin asarsa assın
bırakın yapsın

yukarıda arkadaşlar hep yazmışlar o taktikleri de uygulayın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X