Nasil bu gelip gitmelerin önünü kesebilirim ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana diyor ki sen pogaca yap ben kek. Komsusunu bile cagirdi gecen hafta komsusunu agirladim ne diyim
Yani bunu diyen kaynana aynı zamanda hareket et dinlenme kilo alırsın diyor bir yandan da kek poğaça yap diyor bu ne yaman çelişki yahu :)
Diyeceğiniz annecim kilo alma dedin ya eve un bile almıyorum öyle şeyler yapmıyorum da yemiyorum da.
Komşunu ağırlamak istiyorsan sen ağırla ben evde uzanıp dinlenip sonrada yürüyüşe çıkacağım diyeceksiniz.
Günü o planlamasin yani buna izin vermeyin kendi gününüzü siz planlayın.

Planliyorum zaten ben nasil hayir diyebilirim kirmadan diye sizlerden fikir aldim onu da uyguladim artik gorusleriniz icin tesekkur ederimmm

Eve geldiğinde ayakkabılarına birer pinçik tuz atın.
Benden duymadınız

Sizden başka komşusu kızı akrabası falan yok mu?bence sıkıntıdan size sarmış ben öyle anladım.Allah yardımcınız olsun,hamileyim bende ve kimseyi görmek dahi istemiyorum.
Var da burasi oglunun evi ya gelmek istiyor gelenekci biraz bayiliyor gelin kaynanacilik oynamaya. Bir arada cat kapi geliyorlardi yuruyus yapiyorduk sana bir ugradik diye. 3.ye acmadim kapiyi.

Evet. Ben eski kocamı evden öyle yolladım.
Boşanmamıza rağmen gitmiyordu, "ev bulamadım, kanepede uyuyayım" diye oyalanıyordu. Bi akşam ayakkabılarına tuz attım ertesi gün ev bulup defolup gitti.
Ben tuzla yikarim kayganami yeter ki gitsin evden ansnabab

Gelmeyin niye diyemiyorsunuz ben onu anlamadım. Müsait değilim gelmeyin, yorgunum dinleniyorum veya işim var gelemem demek zor değil ki. Kayınvalideniz zihninizi okuyama. O şu an sizin bu durumdan memnun olduğunuzu gönüllü gelip gittiğinizi düşünüyordur muhtemelen. Karı-koca yetişkin insansınız bir şeyi istemiyorsanız söylemelisiniz

Ben tuzla yikarim kayganami yeter ki gitsin evden ansnabab
Sanırım eşine bu derece rahatsız olduğunu söylemedin, söylemelisin. Eşin arkanda olsun olmasın kvnize net olmali mesafe koymalisiniz. Şimdi hamilesin dogurana kadar yaptin yaptin simdi koti olmazsan bebek dogdugunda daha beter olacak. Lohusayken inan çekemezsin, sütünü bile etkiler

Musait degilim diye Soyledim bir iki kere sonra bana tavir alip küstüler.

Açık açık söylemekten çekiniyorsanız eğer. Belim ağrıyor kalkamıyorum vs diye sağlıksal bahaneler sunun. Hamilelikte bi evi çekip çevirmek bile zorken sık sık misafir ağırlamak çok yorucu olur. Bebeğe bakmaya gelin deseniz gelmez

Gunduzleri ariyorlar zaten esime gelelim demiyorlar aramiyorlar da onu bunun icin bana diyorlar.
Eşiniz evdeyken sizin telden ararlarsa eşiniz açsın uyuyor halsiz vs desin eşiniz yokken ararlarsa da açmayın duştaydım uyuyordum vs dersiniz
.Böyleleri kötü olmadan anlamıyor malesef illa huzursuzluk çıkacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…