Nasil bu gelip gitmelerin önünü kesebilirim ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ziyagillerdenmiyimneyim

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2023
2.301
1.723
29
Kizlar ben 25 haftalik hamileyim su an calismiyorum ara verdim hamileyim diye kayinvalidemle aramizda 10 dakikalik bir mesafe var. Surekli bana gelmek istiyor yani her hafta mutlaka 2 kere plan yapiyor. Bi biz gidiyoruz bi onlar geliyor. Benim ayaklarim sis yorgunum temizlik camasir utu yoruyor beni gelmeyin de diyemiyorum. Esim de butun gun ayakta calisiyor kendi anne babasi dahi olsa bi dinleneyim demek istiyor ama diyemiyor. Kayinbabam bu durumdan hosnut degil o da evinde vakit gcirmek istiyor anliyorum yani esim cok sosyal bir insan zaten degil ama 10 saat calisip geldikten sonra da uzanip dinlenmek istiyor. Kayinvalidemin ayagini nasil kesebilirim bu evden daha gencecik bir de ama surekli hasta yok şuram agriyor yok buram agriyor hep hizmet bekliyor surat bes karis enerjimi dusuyor inanin onlara gittigimde asiri uykum geliyor çöküyorum surekli elinde bi krem bacaklarina orasina burasina suruyor hastayim diye cidden tam cift karakterli bi guluyor bir dudak sallandiriyor. Istiyor ki anne gelin yemek yaptim beraber yiyelim ama benim ne hevesim ne istegim var esimin de ayni oyle.Hic demiyor ama biseye ihtiyacim var mi hamilesin agrin sizin var mi diye. Daha gecn hafta iki kere gorustuk. Son 2 hafta icinde ben kahvaltiya cagirdin bir kere aksam yemegine geldiler daha ne yapayim yarin tekrar gelmek istiyorlar. Yoruldum..

çalışan insana bu kadar sık gidilmez bence. Bende gebeyim, kayınvalidemler biraz uzak oturuyorlar çok sık gelemiyorlar, geldiklerinde de çok az oturuyorlar işleri geç bitip, geç gelebildiklerinden. annemde ancak yardıma ihtiyacım olunca uğruyo, nadirende çay, kahve içmeye.. Biz genelde hafta içi yorgunsam annemlere yemeğe gidiyoruz. Zaten neredeyse her gün arayıp soruyo hamileyim diye, yemeğin var mı? yoksa buyrun gelin, ya da kavonoza falan yemek koyup veriyo bazen gitmeye bile enerjim olmadığında.. Kayınvalidem de yakında otursa annem gibi olmasını beklerdim, heleki hamileyken benim sürekli bi uyuma isteğim var.. evimin işlerini ancak yetiştirdiğim için durmadan bize gelmesini istemezdim muhtemelen.

Kizlar ben 25 haftalik hamileyim su an calismiyorum ara verdim hamileyim diye kayinvalidemle aramizda 10 dakikalik bir mesafe var. Surekli bana gelmek istiyor yani her hafta mutlaka 2 kere plan yapiyor. Bi biz gidiyoruz bi onlar geliyor. Benim ayaklarim sis yorgunum temizlik camasir utu yoruyor beni gelmeyin de diyemiyorum. Esim de butun gun ayakta calisiyor kendi anne babasi dahi olsa bi dinleneyim demek istiyor ama diyemiyor. Kayinbabam bu durumdan hosnut degil o da evinde vakit gcirmek istiyor anliyorum yani esim cok sosyal bir insan zaten degil ama 10 saat calisip geldikten sonra da uzanip dinlenmek istiyor. Kayinvalidemin ayagini nasil kesebilirim bu evden daha gencecik bir de ama surekli hasta yok şuram agriyor yok buram agriyor hep hizmet bekliyor surat bes karis enerjimi dusuyor inanin onlara gittigimde asiri uykum geliyor çöküyorum surekli elinde bi krem bacaklarina orasina burasina suruyor hastayim diye cidden tam cift karakterli bi guluyor bir dudak sallandiriyor. Istiyor ki anne gelin yemek yaptim beraber yiyelim ama benim ne hevesim ne istegim var esimin de ayni oyle.Hic demiyor ama biseye ihtiyacim var mi hamilesin agrin sizin var mi diye. Daha gecn hafta iki kere gorustuk. Son 2 hafta icinde ben kahvaltiya cagirdin bir kere aksam yemegine geldiler daha ne yapayim yarin tekrar gelmek istiyorlar. Yorulduo
Yakındığında anne inan seni ağırlamak isterim ancak hamilelik nedeni ile hiç bir şey yapasım yok...oğlunda 10 saat çalışıp geliyor ayaklarını uzatıp dinlenmek istiyor.Bu nedenlerle benden bir şey bekleme olur mu diyeceksiniz...

Gebelikten sürekli uykun geldiğini söyleyebilirsin, bu gün planımız var ben uygun olduğumuzda sana dönerim diyebilirsin. İşte çok yorulduğunu, erkenden uyuyacağını söyleyebilirsin. Veya eşininin anne babası sonuçta bi gün geldiklerinde koltukta falan mı uyusa :) anlarlar belki

Kizlar ben 25 haftalik hamileyim su an calismiyorum ara verdim hamileyim diye kayinvalidemle aramizda 10 dakikalik bir mesafe var. Surekli bana gelmek istiyor yani her hafta mutlaka 2 kere plan yapiyor. Bi biz gidiyoruz bi onlar geliyor. Benim ayaklarim sis yorgunum temizlik camasir utu yoruyor beni gelmeyin de diyemiyorum. Esim de butun gun ayakta calisiyor kendi anne babasi dahi olsa bi dinleneyim demek istiyor ama diyemiyor. Kayinbabam bu durumdan hosnut degil o da evinde vakit gcirmek istiyor anliyorum yani esim cok sosyal bir insan zaten degil ama 10 saat calisip geldikten sonra da uzanip dinlenmek istiyor. Kayinvalidemin ayagini nasil kesebilirim bu evden daha gencecik bir de ama surekli hasta yok şuram agriyor yok buram agriyor hep hizmet bekliyor surat bes karis enerjimi dusuyor inanin onlara gittigimde asiri uykum geliyor çöküyorum surekli elinde bi krem bacaklarina orasina burasina suruyor hastayim diye cidden tam cift karakterli bi guluyor bir dudak sallandiriyor. Istiyor ki anne gelin yemek yaptim beraber yiyelim ama benim ne hevesim ne istegim var esimin de ayni oyle.Hic demiyor ama biseye ihtiyacim var mi hamilesin agrin sizin var mi diye. Daha gecn hafta iki kere gorustuk. Son 2 hafta icinde ben kahvaltiya cagirdin bir kere aksam yemegine geldiler daha ne yapayim yarin tekrar gelmek istiyorlar. Yoruldum..
Belki iyi niyetlidir hamile kalınca mı arttı bu gelmeler

Gebelikten sürekli uykun geldiğini söyleyebilirsin, bu gün planımız var ben uygun olduğumuzda sana dönerim diyebilirsin. İşte çok yorulduğunu, erkenden uyuyacağını söyleyebilirsin. Veya eşininin anne babası sonuçta bi gün geldiklerinde koltukta falan mı uyusa :) anlarlar belki
Anlamazlar bence şuan ülkenin yarısı anladı onlar anlamadığı için 😅

Anne biraz yorgunum, sürekli uyumak istiyorum bu aralar, ben kendimi iyi hissedince haber vereyim olur mu

Diyeceksin

Onlar çağırınca da aynısı.
Ay aynisini dedim bana cok uyumak iyi olmaz kilo alirsin hareket et dedi oyle de hadsiz kaynanam illaki gelevek

İlk evlendiğimizde neler çektim kv hergün ama hergün bizdeydi özellikle yakınımıza taşındılar biz evlendikten sonra sabahtan gelirdi akşama kadar akşamda kp bize gelirdi uyumaya giderlerdi sadece evlerine aylarca sürdü bu,suratınızı asın ne yaparsanız yapın kendilerine misafir gelse onlarıda getirirlerdi ne yaptıysam olmadı artık eşim onlar geldiğinde uyuyordu yanlarına kıvrılıp uyuduktan sonra gidiyorlardı bende onlar gidince eşimi uyandırıyordum ama gelmedikleri bir gün geçmiyordu sonradan çok şükür kaynım evlendide kurtuldu bu seferde eltime aynısını yaptı

Belki iyi niyetlidir hamile kalınca mı arttı bu gelmeler
Yok onceden de boyleydi ben bekarken de bekar evime gelmek isterdi 1 arti 1 evde kose koltuga 10 kisi sigisip oturup pogaca yiyoduk ahahavgaha

Yakındığında anne inan seni ağırlamak isterim ancak hamilelik nedeni ile hiç bir şey yapasım yok...oğlunda 10 saat çalışıp geliyor ayaklarını uzatıp dinlenmek istiyor.Bu nedenlerle benden bir şey bekleme olur mu diyeceksiniz...
Dedim esimle konusacagim bugun zaten esimin gelip gitmelerden hoslanmadigini da biliyorlar

Bence yakın oturarak başta hata yapmışsın. Sorunun başı bu direkt. Yakın oturursan hep gelir. Kendiniz de gidip gelmeyi kesin eşinle onlar gelmek isteyince hastayım ayağa kalcak halim yok vs.de canım.
Canim esim uzakta calisiyordu o zaman ve oturdugumuz semtte uygun fiyata cok guzel bir evde oturuyoruz o yuzden istedim ben de burada oturmayi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X