Nasıl bir yol izlemeliyim arkadaşlar?

yahs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2011
813
3
arkadaşlar selam eski konularımdada var ama kısaca özet geçiyim 5 aylık evliyim ilk 3 ay ailelerden farklı şehirde yaşıyorduk sonra iş nedeniyle eşim farklı bi yere gitti ve ben ailemle kalıyorum.eşmin aileside aynı ilde ama bazı sorunlardan dolayı onlara gitmedim.(bi önceki konum)eşimde giderken beni kimseye emanet etmedi ne ailmle vedalaştı aramadı bile çıktı gitti.bende yalnız kalmaktansa ailemin yanına geldim bir süreliğine.

eşim gittikten sonra çok yaralıydım giderken birdaha hiç görüşemicekmişim gibi ayrıldım içimde ona karşı özlem yoktu sadece hırs vardı.çok tazeydi herşey tartışmalar yaralar daha kabuk bağlamamıştı.beni her aradığında özlediğim için morelimin bozuk olduğunu sanıyordu ama benim sorunum onu özlemek değildi evliliğimin ilk aylarında daha uğradığım haksızlıklar aileme hakaretler küfürler beni tartaklamaları falan.kollarımın dermanı kalmıyordu itilip kakılmaktan ona karşı koymaktan.belimi incitti bi keresinde komidinin üzerine attı beni sürahi kırıldı onun üstüne düşmekten korkutum kendimi korurken belimi incittim 1 ay yamuk gezdim..konuşmuyorduk ev içinde sorunlarımızdan dolayı.üzerine sorumsuzluğu borcu harcı har vurup harman savurması aile bilincinde olmaması hesapsız harcamaları derken olay çekilmez boyuta geldi.benim içime kocaman bir yara açıldı gittiğinemi üzüleyim yaşadıklarımamı

eşim giderken söz verdi bundan sonra daha dikkatli olacağına kart borçlarını kapattım bileziklerimle iptal ettik kredi kartlarını.herşeyi darmadağın ettim gidiyorum sana yaptıklarımdan dolayı çok üzgünüm falan bidaha olmıyacağı konusunda söz vererek gitti.ama ben bu sürede sürekli evliliğimi sorguladım adeta pişmanım kafayı yemek üzereyim aileme bişey söyleyemiyorum çünkü kendim istedim.üzülsünler istemiyorum sürekli rol yapmaktan sıkıldım mutlu rolü yapmak çok zor arkadaşlar naptım ben diyorum her gün.ama onlar her zman arkamdalar biliyorm.bunlar eski konumdada var.

neyse ben bu süre zarfında kpss ye hazırlanıyorum temmuzda sınavım var kursta bir bayan hoca benim evli olmama şaşırdı.feminist biri erkek düşmanı sürekli bana laf çarpıyor benim üstümden örnek veriyor bana göre değil falan diyor.bilmiyorum niyeti belki kötü değilde bir örnke verdi evlileri 2. sınıf vatandaşmış gibi yansıttı haklarının tam olmadığını özgür olmadıklarını söyledi sen daha çok küçüksün falan die acır gibi bakıyor sürekli göz temasında benle konduramadı bana evliliği.hocayla ders dışında konuşcaktım benim üzerime örnek vermemesi için.bende eşime söyledim laf arasında telde eşim deilirdi kimmiş o ne hakla sana laf söyler herkes dilediği gibi yaşar o biliyormu bizim ne şartlarda evli olduğumuzu ben kimseye laf söyletmen sana gelen laf bana gelir die delirdi yönetimle konuşcağını söyledi.kadını kurstan attırcak abarttı iyice olayı.velim değilsin sen benim konuşamassın ben konuşurum dedim.kaç yaşındayım ben senin bana verdiğin zararlar hocanın verdiğinden çok daha fazla dedim eski mevzuları açtım aşamadım çünkü hala onları.

olay burdan patlak verdi msj atmış seni en küçük aşağılama durumuna bile aşırı tepki göstermem seni hertürlü değerin üsütnde tutmamdır demiş.ya onun dediği gibi olurmuşum yada çeker gidermişim en mantıklısıda ikincisiymiş ona göre benim gibi bi zihniyetle evli kalamazmış beni arama ddedi olay bu boyuta geldi.ama kendi verdiği zararlar noluyor kendi herkesten çok zarar veriyor bana.bende aramadım öyle dediği içim.o tekrar aradı dün kayışı koparttık hakaretler birbirimize küfürler olay annesine ablasına uzandı ablasıyla aramızda geçen bir konuşmayı söledim bana inanmadı ablasını aradı.dinlemedi bile beni.ablası beni yalanladı.eşimde sana inanmıyorum 30 yıllık ablama inanıyorum dedi.ben iyice delirdim.haklıyken haksız duruma düşmek çok zor nasıl hırslandım.msj yağdırdım.sonra hatlarımız onun üzerine idi.hatlarımızı iptal ettrmiş birbirimize ulaşacağımız numara bile yok artık servis dışı.ben yeni bi numara aldım bugün.sana para göndercem bana dava aç dedi en son.açmassan ben açcam diyor.mahkemede konuşcakmışız artık.o hırsla annemi aradı annemede aynı şeyleri sölemiş.bende annemi sakinlştirdim sen ona bakma bişey yok falan dedim ama ortada çok büyük bi problem var.gittim para flan yollamamış bugün.o dava bile açamıcak kadar uzakta.şimdi araştırıyorumda anlaşmalı boşanmada 1 yıllık evli olma zorunluluğu var çekişmeli boşanmada öyle bir şart yok ama çok uzun sürüyor ondada.benim maddi hiç bir delilim yok.şahidimde yok yaşadıklarıma tanık ne hak idda etcemki.barodan avukat tutsam fakirlik belgesi falan gerekiyor.yani bu kadar işede tek başıma nasıl kalkışıyım.yada napıyım aklım ermiyor artık.numarasını bile bilmiyorum eşimin nasıl ayrılcamki zorluyor beni dava aç die.napıyım beklemelimiyim ailememe söylemeliyim (aileme söylesem dönüşü olmaz)yada nasıl bir yol izlicem kafayı yicem ya hiçbişey olmamış gibi davranıyorum üzülmesin annemler die rol yapıyorum resmen ama içim yanıyor uzaklaşmak istiyorum herşeyden herkesten.bir yanım diyorki çok yeni evliyiz sorunlar uzak kalmamız etken beraber olsaydık aşardık diyorum bir yanım diyor daha ilk zmanlardan böyleyse sonrasından ne hayır gelcek diyor kafayı yemek üzreyim.

cok zor bi durum hic bisey icin acele etme once bir kafani toparla sakin kafaylay dusun tasin ve basina gelen herseyinde hakkinda hayirlisi oldugunu unutma.her dertten buyuk allah var!!

evliliğin temelleri ilk aylarda atılır. özellikle ilk yıl çatışma olması çok normal. ama tabii ki saygı çerçevesinde. ben 3 yıllık evliyim ve severek evlendim. ilk zamanlar atışmalarımız oldu ama zamanlar herşey rayına girdi. şimdi çok şükür örnek gösterilen bir evliliğimiz var. üstelik ailem eşim alevi diye evlenmemizi istememiş, ailemin rızası olmadan evlenmiştim.
evlenirken karşıdaki kişinin karakterine bakabilmeyi başarsak kadın olarak hüsrana uğramayacağız.
anlattıklarına bakılırsa eşin karakter olarak evliliğin gerektirdiği özelliklere sahip değil. herşey bir tarafa evlendikten sonra artık biz olup ailelerinizi dışarda tutmayı bilmeniz lazımdı. bunu öğrenmek zaman alır evet ama yapılan saygısızlığın hiçbir şekilde bahanesi yok.
dava açacak durumunuz yoksa bekleyin. zaten belli bir süre birlikte yaşamadığınızı ıspatlarsanız mahkeme boşar sizi. delil olarak da smsler diyeceğim ama hatlar kapandı. ama yine de gsm operatörlerinden öğrenilebilir sanıyorum.
ayrıca boşanmaya kesin karar verdikten sonra ailenizle bunu paylaşmanız en doğrusu.

arkadaşım eşin zaten bitirmiş sen ailene anlat neden saklıyosun ki ailenden anlat olanları
tamam severek evlenmiş olabilirsin evlenmeden önce okadr iyi olup ayrılan çift var ki emin ol sen ilk değilsin
hakkında hayırlısı olsun

Diğer konularını okumadan,bu konu üzerinden yorum yazıyorum.

Eşin uzakta ve sanıyorum (umuyorum) önceki hatalarını (borç gibi) kapatmaya çabalıyor.
Böyle bir durumda,sen nispeten daha rahatsın.Ve kurstaki kadının sözlerinden etkilenip ona anlatmışsın.
Söyleyemediklerini,o kadının ağzından aktarmışsın gibi olmuş.Yani hakvererek...
Eşin uzakta olduğu için çılgına dönmüş.Ki burada sadece burada haklı.
Elaleme neden anlatıyorsun,o kim oluyor da yorum yapıyor diye düşünebilir.
Ben de eşimle sorunumu birisine anlatsam,sonra eşime gelip o kişinin dediklerini söylesem,eşim de bana kızar.

Sonrası malum can acıtacak konuşmalar,aileleri işin içine katmak vs...
Bir de eşinin "para göndereyim,mahkemeye ver" demesi hoşuma gitti neden bilmem :)
Yani bir centilmenlik,düşüncelilik sezdim sanki.

Biraz bekle bence...Yani eğer devam etmek istiyorsan.
Sular durulsun,etraf sakinleşsin,bir daha konuşursunuz.Mümkünse yüzyüze...

allahim buyuk konusmayayim diyorum ama

bu kadinlar kocalarindan gordukleri siddeti nasil iclerine sindiriyorlar anlamiyorum.. yani benim cekip gitmem icin elini kaldirmasi ya da ima etmesi yeter..

kinamak icin degil ama anlayamiyorum.. evlenince kafayi mi yiyor kadinlar, eziklesiyor mu nedir??

evli değilsin sanırım
dediğinde haklısın arkadaşım ama
okuyoruz bazı arkadaşları çalıştıkları kendileri ayakta durdukları halde bile dayak olayına katlanıyolar
bu sevgiden umutsuzluktan çocuktan herşeyden olabiliyor
bende evliyim ama dayak olayında asla taviz vermezdim ALLAHım böyle bişeyle karşılaştırmasın

yahs, öyle samimi anlatmışsınız ki gözlerim doldu.

Siz tüm bunlara rağmen hala direniyorsunuz ya da korkuyorsunuz hayatla mücadele etmekten.

Eşinizin sizi hırpalaması bile sizin ondan ayrılma nedeninizdir.

Buna rağmen kavga olsa bile boşanmak istemesi, bunun için para yollaması, size inanmaması çok çok büyük saygısızlık.

Daha ağırı söylenir ama haddim olmadığı için susuyorum.

Bu konuda da sizi kışkırtmak istemiyorum ama hala geri dönüşü olmaz diye annenize anlatmıyorsanız vazgeçmek istemiyorsunuzdur demektir.

Ne diyeyim bilemedim ki..

Evliliğin başları evet çok çok çetrefilli geçiyor ama içinde şiddet ve küfür varsa en az beş yıl böyle gider, zaten sonrada saygı sevgi kalmaz.

Zoraki çocuk birlikteliği olur bu. Böyle bir hayat için yakmayın kendinizi.

...

Danışabileceğiz bir avukat varsa, yoksa ücretsiz danışılabilecek yerler var oraya, forumdaki ya da başka bir forumdaki avukatlarla konuşun bu konuyu bence.

En azından davayı siz açarsanız kaybınız-kazancınız ne olur bunu öğrenirsiniz.

Allah islah etsin eşinizi.

amin.. hayir evli degilim ama dayak olmayan bir ortamda buyudum, ne babam anneme siddet uyguladi ne dedelerim eslerine, belki de ese karsi siddeti bu yuzden garipsiyorum..biliyorum, universite mezunu calisan kendi ayaklari uzerinde duran kadinlar bile dayak yiyor. bu kadinin degil erkegin karaktersizligi, ama bu durumda evliligine devam etmek ve dayaklarin devam etmesi kadinin sucu. dayak yemeyi ekonomik olarak daha sıkıntılı bir hayata tercih ediyorlar.. sevgiden demissiniz... bir kadin kendisine kalkan eli nasil sevebilir, nesini sevebilir? seven adam incitir mi? kadin aciz bir adami sevebilir mi? cocuk annesini doven baba ile birlikte saglikli bir psikolojiye nasil sahip olabilir???

allah dayagi sineye ceken kadinlara biraz cesaret ve gurur versin

Evlenince kafayıda yiyenler var, ezilmek zorunda kalanlarda..

Bu konuya bu kadar fevri davranmanızı anlıyorum (bende çok hassasım ve sizin gibi düşünüyorum) ama uzaktan bu kadar kolay konuşup, kafayı yemişler muamelesi yapmanızı anlamıyorum.

Hayat öyle zor ki, herkesin şartları öyle farklı ki kimse kimsenin hayatını anlayamaz, sadece aklıyla değerlnediremez.

O an öyle birşey olur ki, tüm değerlerini hiç sayıp kaldığı yerden devam ederler, açıklaması yok.

Her yuva kendi ışığında yaşıyor ne yaşayacaksa.

Yoo bunun evlilikle değil karakterle ilgisi var.
Nice bekar kız var ağızlarını burunlarını dağıtıyor sevgilileri hamile bırakıp kürtaj masasında yalnız bırakıyorlar ama kızlar tapıyor o erkeklere.

haklisiniz bu konuda "evlenince anlarsin" demek bile mumkun degil.. kimi aldatmayi kimi dayagi sineye ceker ama devami geliyorsa hala arkasindayim, bu kadinin sucu..

olay çarpıtıldı eziklik flan denmiş ben dayak yediğimi söylemedim itişmek farlı bişey dayak yemek farklı bişey.hiç biriyle tartışırken elinizle kolunuzla birbirinizi itmedinizmi.tartışmanın alevlendiği zmanda benim anlatmak istediğim o.bir keresinde beni komidinin üzerine itti ve sürahi devrildi bende oraya oturmamak için kalkmaya çalıştım düşme anımda o yüzden belim incindi.ezik falan denmiş kendimi ezik olarak görmüyorum aksine çok güçlüyüm.vede kurstaki hocama ben derdimi anlatmadım evli olduğumu bile söylemedim alyansımdan farketti vede sordu öğrendikten sonrada sürekli laf çarptı

cok ozur dilerim, benim hedefim direkt olarak siz degildiniz. ben genel durumdan bahsettim..

yalniz sunu da belirteyim, siddet gormek icin illa tokat yemek gerekmiyor. itismek de dayak sayilir. o anda sadece beliniz incinmeyip kafa travmasi vs de gecirebilirdiniz, basit bir olay degil.. fizyolojik olarak sizden ustun birinin uzerinize uyguladigi fiziksel guc sekli her ne olursa olsun siddet ve acizliktir.. kadin uzerine siddet uygulayan erkek acizdir ve o durumda kusura bakmayin ama evet siddet gormussunuz..

yahs senin işin zor görünüyor,yaşın kaç bilmiyorum ama bu kafayla yaşayacağın herşeyi sen belirliyorsun.
Ezilmekten kasıt nedir sence yaşadıklarından sonra hala ezilmedim,yıpranmadım yaşadıklarım olağan şeyler mi diyorsun?
Öyleyse telefonunu değiştiren senin sesini bile duymak istemeyen adamın git kapısında yat,yalvar yakar belki affeder.

Eski konularını okudum.
Böyle başlayıp böyle devam eden bir birlikteliğiniz varmış meğer.
İkiniz birden öfkeleniyor,söylememeniz gereken şeyler söylüyor ve mutlaka aileleri işin içine katıyorsunuz.

İlişkinizin dili böyle.Tuhaf bir kimya tutturmuşsunuz,paldır küldür birbirinize giriyorsunuz.

Sadece eşin sinirli diyemem.Senin de fevri davranışların ve sivri cevapların olmuş.
Evlenmeden önceki konunda,çoğu yorumlar,devam etmemen yönünde yazılmış.
Hakkında hayırlısı olsun.

korkmuyorum hiç bişeyden gerçeklerle yüzleşmekten falan.dünyanın sonu değil.tek düşüncem ayrı olduğumuz içinmi bu sorunları yaşadık beraber olsaydık atlatabilirmiydik.yuva kolay kurulmuyor sabretmek gerek biliyoruz duyuoruz evliliğimiz daha oturmadı ondanmı diyorum.sabretmek derkende dayağa sabretmek değil elbette.ben dayak yemedim sadece itiştik kavgalarımızda.yani korkmuyorum hiçbişeyden ama bunlar kurcalıyor kafamı ikilemdeyim.ikilemi geçtim bu kadar büyük bir adımı yalnız başıma atamam en azından nasıl beraber evlendiysek ayrılırkende yanımda olmalı.telefon numarasını bile bilmiyorum nasıl koşturıyım ben onun peşinden ayrılmak için

ay merak etmeyin eski konulariniza baktim 100 kere ayrilip barismissiniz bisey olmaz is ciddiye binince ozur diler esiniz.. nisanliyken de aynisi olmus git ailene soyle demis siz de soyleyince geri adim atmis..

ayrilik kelimesini lackalastirmissiniz kusura bakmayin.. bu kelime agizdan bir kere ciktimi o isin sonuna vardirilir yoksa sizinki gibi cilki cikar..

yaşadıklarım elbette olağan değil.ama biz daha çok yeni eviliyiz daha ne olduğumuzu anlamadan bişeyler ters gitti.en güzel günlerimizi ayrı olarak geçirmek zorunda kaldık.yaşamayan anlamıyor işte bunun zorluğunu nasıl bir psikolojide olduğumuzu.biz birde birbirimizi kırdık döktük öyle ayrıldık ama sonra hep eski mevzuları açtım.üzerine sünger çekemedim.bendede hata var madem sünger çekemicem neden hala devam ettiriyorum.çok yaralandık kırdık döktük birbiirmizi.bende ateş gibiyim çabuk parlıyorum.onun hatları kapatmasının sebebi benim artık msj yazmamam içindi.engel oldu bana bişekilde çünkü ben çıldırmış gibi mesj yazıyodum

doğru laçkalaştı aramızda ayrılık kelimesi.nışanlıykende çok problemliydi herşey ozamnada zor bir süreç geçirdik.koşullarmı bizi bu hale getirdi uzaklıkmı bilmiyorum inanın yaşamayan anlayamaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…