Nasıl bir yol izlemeliyim arkadaşlar?

cok ozur dilerim, benim hedefim direkt olarak siz degildiniz. ben genel durumdan bahsettim..

yalniz sunu da belirteyim, siddet gormek icin illa tokat yemek gerekmiyor. itismek de dayak sayilir. o anda sadece beliniz incinmeyip kafa travmasi vs de gecirebilirdiniz, basit bir olay degil.. fizyolojik olarak sizden ustun birinin uzerinize uyguladigi fiziksel guc sekli her ne olursa olsun siddet ve acizliktir.. kadin uzerine siddet uygulayan erkek acizdir ve o durumda kusura bakmayin ama evet siddet gormussunuz..

ozaman oda gördü.çünkü bende aynı şekilde onu ittim.ne yani ben şideet görünce mutlu olacaksınız sanırım böyle bi yarış içindeymiş gibitamam gördüm size göre haddi mutlu olun

allahim buyuk konusmayayim diyorum ama

bu kadinlar kocalarindan gordukleri siddeti nasil iclerine sindiriyorlar anlamiyorum.. yani benim cekip gitmem icin elini kaldirmasi ya da ima etmesi yeter..

kinamak icin degil ama anlayamiyorum.. evlenince kafayi mi yiyor kadinlar, eziklesiyor mu nedir??

hayır eziklik değil sadece yuva yıkmak zor ondan.belli ki bekarsınız

yahs,çok gerginsin diğer konularında da insanlara hakaret etmiş,konunda kovmuş,senin görüşün dışındaki her görüşü rencide etmişsin.
kaldıramıyorsun belli kocanı çok seviyorsun,ondan ayrılmak istemiyorsun bence korkunç derecede yanlış bir ilişkiyi devam ettirmek istiyorsun.
kimse sana burdan yardımcı olamaz hele de sen böyle kendini istediğin sözlerin dışındaki gerçeklere kapamışken.
kendine yazık ediyorsun yaşadığınızı aşk sanıyorsun bilemedim herkes sana trilyon kez ayrıl demiş yine aynı sonuç çıkacak.
sen yine herkese siz anlamazsınız bizim aşkımız başka siz böyle aşk yaşamadınız diyeceksin.
sonra yine sar başa.
sana da günah kocana da herşeyi geçtim anne-baban neler yaşıyordur onları düşünmek bile istemiyorum.

ozaman oda gördü.çünkü bende aynı şekilde onu ittim.ne yani ben şideet görünce mutlu olacaksınız sanırım böyle bi yarış içindeymiş gibitamam gördüm size göre haddi mutlu olun

sakin olun, neden isteyeyim boyle bir seyi?? sadece sunun ayrimina varmanizi isterim. o sizden guclu ve sizi itmesi farkli sonuclara sebep olabilir. evet o da siddet gormus sizden. ben burada sizi ezik durumuna sokmaya calismiyorum, cok yanlis anladiniz.. siz esinize karsi da bu sekilde fevri yaklasiyorsaniz surekli kavga etmenize sasirmamali. medenice tartismak derdini anlatmak, karsindakini sakince anlamaya calismak yok hemen carcarcar kavga..

hayır anlamıyorum evli olanlar hiçmi tartışma esnasında eşinizi itmediniz.futbolcular dayakmı yiyior sahada takım arkadaşlarıyla.itişmek farklı bişey dayak farklı bişey dayak erkeğin gücünün size fiziksel olarak kullanmasıdır.karşı koyamamaktır.biliyorum farkındayım bişeylerin tutmuş ahkam kesiyor ezikmişim bilmem neymişim ben dayak yedim desem bir o kadar mutlu olacak arkadaş.hayır yaşadıklarım hoş değil savunmuyorum haklıda görmüyorum bana yapılanları ama insanın hemcinsinden böyle bişey duyması destekken köstek olması hoşuma gitmiyor.zaten içim acıyor

hayır eziklik değil sadece yuva yıkmak zor ondan.belli ki bekarsınız

karisina el kaldirmak kolaysa yuvayi yikmak da kolay.. bu anlayis dayaga mahkum edor kadinlari ve ne aci ki kadinlar bunu savunuyor.. bekar olmakla alakasi yok medeni olmakla ve saygi gorulmeyen ortamda durmak isteyip istememekle alakali.. bana saygi duymayan ve beni dovebilecegi mali gibi goren adami ben sevip ayni evde yasayamam.. evli degilim ama cok uzun zamandir suren bir iliskim var, nisanliyim ve bir kac ay sonra evleniyorum. ve onu tanimak ve kendimi ifade edebilmek icin yeterli zamanim oldu ve buyuk de sinavlardan gectik.. o karakterde biri degil bizim yasak kelimemiz ayrilik.. ben onun saygisizliga tahammul edemedigini biliyorum, o da beni biliyor ve birbirimizi anlayip konusmaya calisiyoruz, kavga edip birbirimizi yiyerek degil. tabi ki yeri gelecek tartismalar olacak, anlasmazliklar olacak ama bunun cozumu carcarcar kavga etmek degil. is saygisizliga varirsa da ikimiz de durmayiz ve bunu bildigimiz icin de birbirimize olan saygimizi asla kaybetmiyoruz, allah da kaybettirmesin..

size de mecburen devam ettirilen degil saygi ve sevgi ile dolu bir evlilik dilerim allahtan

çok zor bir durum gerçekten.bence ailene söyle yaşadıklarını.en azından rahatlarsın bence

yahs,çok gerginsin diğer konularında da insanlara hakaret etmiş,konunda kovmuş,senin görüşün dışındaki her görüşü rencide etmişsin.
kaldıramıyorsun belli kocanı çok seviyorsun,ondan ayrılmak istemiyorsun bence korkunç derecede yanlış bir ilişkiyi devam ettirmek istiyorsun.
kimse sana burdan yardımcı olamaz hele de sen böyle kendini istediğin sözlerin dışındaki gerçeklere kapamışken.
kendine yazık ediyorsun yaşadığınızı aşk sanıyorsun bilemedim herkes sana trilyon kez ayrıl demiş yine aynı sonuç çıkacak.
sen yine herkese siz anlamazsınız bizim aşkımız başka siz böyle aşk yaşamadınız diyeceksin.
sonra yine sar başa.
sana da günah kocana da herşeyi geçtim anne-baban neler yaşıyordur onları düşünmek bile istemiyorum.

ben kimseye hakaret etmedim hiçbir konumda yalnızca bana yapılan saygısızlığa dur dedim.konumun kapanmaısnı kendim istedim diğer eski konumda.bazı şeylerin söylenme tarzı vardır hatırlamıyorum tam olarak ama ağır bişey yazmıştı bende engelledim.sizde onlardan birisiniz mesela.ben yardımcı olabilceksem yorum yazarım her konuya kimseyi yermek için aile yapısına karışmak için yazman beğenmiyorsam bana göre değilse konu çıkarım.sizde onu deneyebilirsiniz.ailemi düşünmek istemiyorum demişsin haddine değil zaten ailemi düşünmek

Son düzenleme:

yahs, şiddet yaşamak sadece size vurulması değil, psikolojik şiddet bile şiddet kadar kötü.

Kavgalar tek taraflı olmuyor, biri fevri hareketlerde bulunurken illaki diğeride aynısını yapıyor.

Sizin ezildiğinizi düşünmüyorum ben..

Evliliğiniz çok yeni diye belki düzelir umudunu taşıyorsunuz, fakat bu şekilde devam ederse giden sizden olacaktır.

Siz şiddetten öte, sizden ayrılmak isteyen hatta bunun için para yollayan eşinizin bu yaptığının affedilemez olduğunu kabul edin.

Bu nasıl çözülür bilmiyorum ama bu yaptığının haddsizlik olduğunu bilmeli eşiniz.

Buradan bakılınca çıkılmaz görünen yol, siz ayrıntıları bildiğiniz ve eşinizi tanıdığınız için belki daha kolay çıkar yol bulursunuz.

Bu yüzden yorum yapmak güç.. Yapacağınız şey ne olursa olsun tali yol aramamaktır.

İnşaallah gönlünüzce çözülür olaylar.

hayır anlamıyorum evli olanlar hiçmi tartışma esnasında eşinizi itmediniz.futbolcular dayakmı yiyior sahada takım arkadaşlarıyla.itişmek farklı bişey dayak farklı bişey dayak erkeğin gücünün size fiziksel olarak kullanmasıdır.karşı koyamamaktır.biliyorum farkındayım bişeylerin tutmuş ahkam kesiyor ezikmişim bilmem neymişim ben dayak yedim desem bir o kadar mutlu olacak arkadaş.hayır yaşadıklarım hoş değil savunmuyorum haklıda görmüyorum bana yapılanları ama insanın hemcinsinden böyle bişey duyması destekken köstek olması hoşuma gitmiyor.zaten içim acıyor

biraz once yazdigimi okumadiniz ya da magduru oynamak hosunuza gidiyor..

ben onu size ithafen yazmadim, tekrar okuyun lutfen. ben kostek olmuyorum sadece gozlerinizi acmaniz icin yardimci olmaya calisiyorum..

sanirim itismek konusunda ben sizi ikna edemeyecegim siz olayi iyice masumlastirip esinizi savunur duruma getirdiniz, uzgunum ama tartismaya kapali bir yapiniz var.

özür dilerim herkesten ama böyle.kimse ailesini mağdur etmek onları üzmek için evlenmez.ben hayırlı bir evladım.kimsenin haddine değil aileme acımak acıyan kendine acısın.konunun ailemle hiçbir ilgisi yok.onlar benim herzman arkamda.aileler evladın kötü gününde yanında olmıcakta ne zman yanında olcak.lafa bak ya ailemi düşünmek istemiyomuş.napmışım ben namussuzlukmu yaptım boyunlarını önemi eğdirdim.ne varki ailemin acıncak durumu.bak beni böyle hassas konulardan vuruyorsunuz.herkes kendi aile yapısına baksın haddine değil senin ailemin yerine koymak kendini.düşünmek istemiyomuş.ozman düşünme ve çık konumdan

ben kimseye hakaret etmedim hiçbir konumda yalnızca bana yapılan saygısızlığa dur dedim.konumun kapanmaısnı kendim istedim diğer eski konumda.bazı şeylerin söylenme tarzı vardır hatırlamıyorum tam olarak ama ağır bişey yazmıştı bende engelledim.sizde onlardan birisiniz mesela.ben yardımcı olabilceksem yorum yazarım her konuya kimseyi yermek için aile yapısına karışmak için yazman beğenmiyorsam bana göre değilse konu çıkarım.sizde onu deneyebilirsiniz.ailemi düşünmek istemiyorum demişsin haddine değil zaten ailemi düşünmek

Çaresiz çok zor durumdasın,sana söylenebilecek laflar var ama bu kadar zor durumda olan bir kadına birşey diyemem.
Üzüldüm yazık,körsün. Kocandan görmediğin saygıyı burada görmek için insanları azarlıyorsun.
Bu üslupla hiçkimseden saygı göremezsin sevgi konusuna girmek bile istemiyorum.
Ailene kocan hakaret ettiği zaman neredeydin bana tepki verdiğin gibi verdin mi?
Böyle ahkam kesmekle olmuyor ailene hakaret eden adam tapıyorsun hala..
Sonra gelip beni azarlıyorsun evet yazık ailene kimbilir ne kadar üzülecekler.

Yahs evliligin cok yeni birbirinize alisma sureciniz bile dolmadan esin gitmis

siddetse bende diger arkadaslarima katiliyorum itmekte siddettir

para yolliyim dava ac demesi ablasina inanmasida psikolojik siddettir

ailene bu durumu acmalisin bence kocana ulasacagin bir numara bile yok elinde aylar sonra cikip gelse kosa kosa hicbirsey sormadan gidebilecekmisin esinin yanina

dava acma konusuna gelince 6 ay bekle esinin 6 ay eve gelmedigini ispatladin mi tek celsede biter evliligin

yafs, çıkar yol aramak için konuyu açıyorsanız, sizin tam tersi düşünen kişilerin yazdıklarınıda dikkate almalısınız ki, eksiler artılar toplansın kafanızda ve daha sağlıklı karar verebilesiniz.

Ama siz burada sizin fikrinizin dışında yazanlara mesaj atmak için çabalıyorsunuz ve dikkatinizi toplayamıyorsunuz.

Eğer eşinizle kavga sırasında da böyle fevri davranıyorsanız kavgalarınızı büyüten durum bu olabilir.

Belkide eşinizden dolayı artık sinirleriniz bozulmuş bunu bilemiyorum.

Üzmeyin kendinizi, inşaallah herşey düzelecek. Yeter ki biraz daha sakin olun ve emin adımlarla dikkatli düşünün.

Kim ister ki hayatı böyle kırıcı olsun, sizinde amacınız tekrar toparlanmak..

Dediğim gibi bu mümkün ama tali yol ararsanız tıkanırsınız ya da yol boyunca hep sıkışırsınsınız.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

doğru laçkalaştı aramızda ayrılık kelimesi.nışanlıykende çok problemliydi herşey ozamnada zor bir süreç geçirdik.koşullarmı bizi bu hale getirdi uzaklıkmı bilmiyorum inanın yaşamayan anlayamaz.

acaba evliliği mi oturtumadık yeni olduğumuz için demişsin ama nişanlıykende sorunlarınız varmış demek ki sizin için doğru insan değilmiş
hem ne demek telefon numarasını bilmiyorum :KK53:

yahs, şiddet yaşamak sadece size vurulması değil, psikolojik şiddet bile şiddet kadar kötü.

Kavgalar tek taraflı olmuyor, biri fevri hareketlerde bulunurken illaki diğeride aynısını yapıyor.

Sizin ezildiğinizi düşünmüyorum ben..

Evliliğiniz çok yeni diye belki düzelir umudunu taşıyorsunuz, fakat bu şekilde devam ederse giden sizden olacaktır.

Siz şiddetten öte, sizden ayrılmak isteyen hatta bunun için para yollayan eşinizin bu yaptığının affedilemez olduğunu kabul edin.

Bu nasıl çözülür bilmiyorum ama bu yaptığının haddsizlik olduğunu bilmeli eşiniz.

Buradan bakılınca çıkılmaz görünen yol, siz ayrıntıları bildiğiniz ve eşinizi tanıdığınız için belki daha kolay çıkar yol bulursunuz.

Bu yüzden yorum yapmak güç.. Yapacağınız şey ne olursa olsun tali yol aramamaktır.

İnşaallah gönlünüzce çözülür olaylar.

teşekkür ederim yorumunuz için ama çok gerildim herkesten özür dilerim.ailem işin içine girince çok acımasız oluyorum kimse kusura bakmasın ailem çok önemli.çok hassas bi konu.gerçekten özür dilerim.bende yaşadıklarımın farkındayım iyi şeylr yaşamadığım düşüncesindeyim.ve asla savunmuyorum yaşadıklarımı.para yollması sadece sembol maaş kartı zaten bende.açmak istesem beni tutan maddi bişey yok.onun parasına ihtiyacım bile olmadan açarım.ama sorun şuki bunca olayın altına tek başıma girmekmi.o olmadan konuşulmadan nasıl bir yol izleyebilirimki telefonunu bile bilmiyorum.yani bir karara varıllmalı.önce nerden başlıcam bilmiyorum

acaba evliliği mi oturtumadık yeni olduğumuz için demişsin ama nişanlıykende sorunlarınız varmış demek ki sizin için doğru insan değilmiş
hem ne demek telefon numarasını bilmiyorum :KK53:[/QUOTE

ikimizinde numarası onun üzerine kayılı idi ve ben msj atmaya devam edince aramış vede iptal ettirmş hatları.nişanlıykende çok sorunlarımız olmuştu doğru

teşekkür ederim yorumunuz için ama çok gerildim herkesten özür dilerim.ailem işin içine girince çok acımasız oluyorum kimse kusura bakmasın ailem çok önemli.çok hassas bi konu.gerçekten özür dilerim.bende yaşadıklarımın farkındayım iyi şeylr yaşamadığım düşüncesindeyim.ve asla savunmuyorum yaşadıklarımı.para yollması sadece sembol maaş kartı zaten bende.açmak istesem beni tutan maddi bişey yok.onun parasına ihtiyacım bile olmadan açarım.ama sorun şuki bunca olayın altına tek başıma girmekmi.o olmadan konuşulmadan nasıl bir yol izleyebilirimki telefonunu bile bilmiyorum.yani bir karara varıllmalı.önce nerden başlıcam bilmiyorum

Derins, ailenizle ilgili kötü birşey yazmamış ki.. Evladının zor haline üzülebilecek bir aileyi hatırlatmış hepsi bu.

Siz farklı taraftan baktınız, belkide sinirleriniz bozuk olduğu için.

..

Mail atın, tlf. yoksa; sadece bir kaç cümle yazın uzatmadan.

Bu yaptığının çok büyük saygısızlık olduğunu, dava açmanın kolay olduğunu fakat açılan yaraların kapatılmasının imkansız olduğunu yazın.

Herneyse ne yazmak istiyorsanız kısaca belirtin.

Sonrada başka hiçbir şekilde ne arayın nede sorun..Bırakın o arasın.

Dava açmak konusuna gelince, bu konuda birşey diyemiyorum; ben olsam açardım ve kesin bir kararla açardım.

yafs, çıkar yol aramak için konuyu açıyorsanız, sizin tam tersi düşünen kişilerin yazdıklarınıda dikkate almalısınız ki, eksiler artılar toplansın kafanızda ve daha sağlıklı karar verebilesiniz.

Ama siz burada sizin fikrinizin dışında yazanlara mesaj atmak için çabalıyorsunuz ve dikkatinizi toplayamıyorsunuz.

Eğer eşinizle kavga sırasında da böyle fevri davranıyorsanız kavgalarınızı büyüten durum bu olabilir.

Belkide eşinizden dolayı artık sinirleriniz bozulmuş bunu bilemiyorum.

Üzmeyin kendinizi, inşaallah herşey düzelecek. Yeter ki biraz daha sakin olun ve emin adımlarla dikkatli düşünün.

Kim ister ki hayatı böyle kırıcı olsun, sizinde amacınız tekrar toparlanmak..

Dediğim gibi bu mümkün ama tali yol ararsanız tıkanırsınız ya da yol boyunca hep sıkışırsınsınız.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

haklısınız uyarınız için teşekkür edeerim amacım burda bi yol bulmak hedefimi unuttum ama ailem olunca konu böyle oldum.evet sinirlerim bozuk olaylardan dolayı belkide.herkesten özür dilerim fikirlerine saygım var hepsini okuyorum değerlendirmeye çalışıyorum ama aileme karşı hassasım sadece bu.eşimde hassas olduğumu bildiği için belkide ilk beni ailemden vuruyor beni aynen şimdi olduğu gibi raydan çıkartıyor sonra gerisi malum.teşekkür ederim uyarınız için.

Son düzenleme:
aslında çok kolay anlaşılabilecek bir insanım çocukla çocuk yaşlıyla yaşlı olurum hemen onun kimliğine bürünüveririm ben. hiç bir şartım yok gözüm yok hiçbişeyde neyi alıp veremiyoruz eşimlede anlamıyorum.inanın çok üzülüyorum çok kolay damarıma basıyor benim.damarıma basıncada bende onun canını acıtmaya çalışıyorum.öyle öyle derken dha ilk dakkalarda ayrılık lafı çıkıyor ağzımızdan.ondan sonra haydee o bana ben ona.böyle böyle acımasız kolay insan kırabilen bir insan oldum.bunun illa bişeylerin değeri kaybedince anlaşılır.oda beni kaybettiğinde anlıycak heralde.burdada yanlış anlaşıldım herkesi çabuk kırıyorum ama ben çok yıprandım.böyle değildim.herkesten özür diliyorum.derin sendende vişneli pastatanda.ama nolur aileme laf etmeyin hassiyetim o.ayrıca eşim aileme hakaret ettiğinde ben daha fazlasını yapıyorum annsinden babasından girip sülalesinden çıkıyorum adeta kaplan kesiliyorum burda yaptığımdan çok daha fazlasıı.iyi bişey değil elbet ama insan damarına basılınca öyle oluyor.son olaydada ailelerle ilgili hiçbir problem yoktu kurstaki hocanın benim evli olmama şaşırması ve evlileri sınırlı gibi görmesi üzerine çıkmış bir tartışma idi.ben kimseye sana laf söyletmem konuşcaksın yönetimle sen konuşmassan ben konuşurum dedi.bende velim değilsin dedim.ordan patlak verdi konu ama her yeri her şeyi sardı tartışma

Son düzenleme:
X