Nasıl başlarım ki söze ?Boşanmayı nasıl yazarım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hakaret küfür etmedim , değmeyen tekme evet çok yanlış bence ben yaptım maalesef ... naif yazdığım ne anlayamadım nasıl biri olacağımı düşünemiyorsunuz ...

O kadar naif, ince yazmışsınız ki benim verdiğim örnekteki kadın gibi canavara dönüşen bir kadın olacağınızı düşünmüyorum, demek istedim.

haklısın, bunun farkına vardığımdan beri dikkat ediyorum ama az geliyor sanırım biraz daha dikkat etmeliyim pasif kalmalıyım biraz bi süre haklısın..peki bunu uzuun metnimde soracaktım ama buradan sorayım.. evlendiğimizde bize takılan bilezikler kadınların ortak dilinde güvence demek değil midir? bileziklerimi vermiştim ona istemişti araba aldık borç ödedik filan yıllar geçti bi ara dedim ki hazır paramız varken bileziklerimi alabilir misin dedim yaaa acelesi yok dedi , ama benim güvencem o dedim.. yıllardır güvencen benim, bilezikler değil diyip durdu. beni yanlış anladı para pulun ondan daha değerli olmadığını bile bile sürekli bana bu kavgamızda da diyor ki güvencen bileziklerim demiştin hatırlıyor musun ben de ona her kadının güvencesi odur dedim hala bu konuda anlaşamadık dert etmiş etmeye devam ediyor
canım ama o parayla araba alınmış sen neden tekrar bılezıklerını ıstedın ko??takıyormuydun onları??oylesıne gıtmıs olsa bılezıkler haklısın dıyecem ama neden guvencen olsun kı??farzedelım kı boşanma aşamasında kendıne saglama almak ıcın ama araç alındıgı ıcın o senın hakkındı zaten.Sankı kafanda hep bunun planlanmasını yapıyormus gıbı anlasılır olabılırsın hesapcı olmak adına.Öyle olsa bile belli etmeyecektın ya da ya ben onları sevıyorum takmak ıstıyorum vs dıye soyleyecektın guvencem dıye degıl🙊

Anlamadın sen, bilezikler senin evet ‘güvencem’ demen yanlış.. Düşünsene adam diyor ki yarın bir gün bişey olsa demek bu bilezikleri alıp gidecek, yoksa bileziklerini istemesen zaten vermezdin doğru. Ben yazını komple okudum, ama o evin içinde ne yaşandığını sadece Allah bilir. Sen babana git ablana git bi süre değerini anlayayım, böyle saçmalık mı olur. Yanlış anlama lüffen kimae kimseye muhtaç değil. Kurtarabilirsen kurtar evliliğini varsa hatan, ama eşin seni gözden çıkarmışsa çok da haklı sebepleri varsa bunu bilemem ...
annesi de babasına öyle diyor orada müdahale bile etmiyordu.. ama olsun saygı duyuyorum 6 yılda sadece bir kez söyledim ve biriktirmiş içinden atamamış bugün bana bunu söyledi..Değerini anlayayım dedi çünkü ben tamam ayrılalım dedikten sonra pişman olacaksın işin 2 aydır cok yoğun 11 saat her gün bir fiil çalışmak zorunda kaldı ,iş durumu cook yıpratıcı pandemi sebebiyle işine son verdiği insanlar oldu ve kendine bile vakit ayıramıyor sevip sevmediğini sağlıklı düşünemiyor işi onu eline aldı o işini başka bir şey yapamıyor , psikolojisi yıpranmış görüyorum sağlıklı karar veremediğini söylediğimde bana hak verdi ve bunu teklif etti bende tamam ayrılmayalım ara verelim dedim..hala gözden cıkarmış olarak mı düşünüyorsun ? lütfen yanlış anlama farklı bakışlara ihtiyaç duyuyorum

annesi de babasına öyle diyor orada müdahale bile etmiyordu.. ama olsun saygı duyuyorum 6 yılda sadece bir kez söyledim ve biriktirmiş içinden atamamış bugün bana bunu söyledi..Değerini anlayayım dedi çünkü ben tamam ayrılalım dedikten sonra pişman olacaksın işin 2 aydır cok yoğun 11 saat her gün bir fiil çalışmak zorunda kaldı ,iş durumu cook yıpratıcı pandemi sebebiyle işine son verdiği insanlar oldu ve kendine bile vakit ayıramıyor sevip sevmediğini sağlıklı düşünemiyor işi onu eline aldı o işini başka bir şey yapamıyor , psikolojisi yıpranmış görüyorum sağlıklı karar veremediğini söylediğimde bana hak verdi ve bunu teklif etti bende tamam ayrılmayalım ara verelim dedim..hala gözden cıkarmış olarak mı düşünüyorsun ? lütfen yanlış anlama farklı bakışlara ihtiyaç duyuyorum
Sevip sevmediğini sağlıklı düşünemiyor mu? Şaka mı bu, dur ben bi düşüneyim seviyor muyum sevmiyor muyum ona göre boşanırız belki, oldu o zaman evliliklerde bunu da normal görelim.. Bence ikiniz de sağlıklı düşünemiyorsunuz kusura bakma. İyi akşamlar.

canım ama o parayla araba alınmış sen neden tekrar bılezıklerını ıstedın ko??takıyormuydun onları??oylesıne gıtmıs olsa bılezıkler haklısın dıyecem ama neden guvencen olsun kı??farzedelım kı boşanma aşamasında kendıne saglama almak ıcın ama araç alındıgı ıcın o senın hakkındı zaten.Sankı kafanda hep bunun planlanmasını yapıyormus gıbı anlasılır olabılırsın hesapcı olmak adına.Öyle olsa bile belli etmeyecektın ya da ya ben onları sevıyorum takmak ıstıyorum vs dıye soyleyecektın guvencem dıye degıl🙊
Ben de tam olarak bunu anlatmaya çalıştım ama arkadaş anlamıyor boşa uğraşıyoruz sanırım..

Sevip sevmediğini sağlıklı düşünemiyor mu? Şaka mı bu, dur ben bi düşüneyim seviyor muyum sevmiyor muyum ona göre boşanırız belki, oldu o zaman evliliklerde bunu da normal görelim.. Bence ikiniz de sağlıklı düşünemiyorsunuz kusura bakma. İyi akşamlar.
yazacak bir cevap izni bırakmadın iyi akşamlar

Umarim bu ara vermek işi ayrılığı kabullenme süreci olmasin..
Anlattiklariniz kabul edilmeyecek seyler degil insallah eşiniz bir şans daha verir..

hesapçı olmadığımı bilir beni 10 yıldır tanıyor maaşımı cok zaman bekar olmama rağmen ona verdiğimi bilir hatırlar ve gururlanır.. fakat lükse düşkün olduğu için üstüne kredi çekti ve aldık arabayı 1 yıl olmadan sattı ödeyemedik.. bunu yaşadık biliyordum satacağını ...birikim yaptık para orda dururken bende bileziklerimi alsak mı dedim yaaa alırız diye beni geçiştirince bende güvencem dedim..olduğu gibi anlattım böyle oldu.bir daha demedim ama cok uzun zaman oldu nasıl unutamadı hala ,beni tanıyan eşim buna bu kadar nasıl taktı anlayamıyorum

Biraz kafa tatili yapın,Ayrı kalmak iyi gelecektir. Seviyorsa zaten kendisi gelip alır sizi. Ensene neden tokat attı orasını anlamadım sebebi nedir? Kendisi istemiş tekme yemeyi 🙄

Biraz kafa tatili yapın,Ayrı kalmak iyi gelecektir. Seviyorsa zaten kendisi gelip alır sizi. Ensene neden tokat attı orasını anlamadım sebebi nedir? Kendisi istemiş tekme yemeyi 🙄
Ensemden tutup itti iki adım ileri gittim ... yaptığı el hareketinin ağırlığını farketmiyor el şakası yapıyor ama bu beni iki adım öteye itti herkesin içinde..bende refleks tekme attım değmedi sıyırdı.. spor geçmişim var bi anlık koruma içgüdüsü işte

Bugün konuşmamızın sonunda al eşyalarını git diyesim geldi ama diyemedim boşanmak istedi gururum incindi , çok kırıldım ben bunu kaldıramam diye düşünüp al eşyalarını git diyecektim diyemedim ... hala düşünüyorum gitse mi kalsa mı yoksa dediği gibi bir süre ayrı yerlerde mi kalsak

Ensemden tutup itti iki adım ileri gittim ... yaptığı el hareketinin ağırlığını farketmiyor el şakası yapıyor ama bu beni iki adım öteye itti herkesin içinde..bende refleks tekme attım değmedi sıyırdı.. spor geçmişim var bi anlık koruma içgüdüsü işte
O zaman yapmayacak el şakası. Hem suçlu hem haklı bırak üzerine gitme özür dilemen ona güç vermiş. Hiç yalvarma kendin bilirsin moduna geç git aile nin yanına kafanızı toparlayın. Kendisi ailenin içinde ensene tokat atacak bu normal bir şeymi? Şaka nında bir haddi uslubu vardır.

Nedense hayatında başka biri var gibi hissettim. Bi tekmeyle buralara gelmek oldukça saçmaaaa

Bugün konuşmamızın sonunda al eşyalarını git diyesim geldi ama diyemedim boşanmak istedi gururum incindi , çok kırıldım ben bunu kaldıramam diye düşünüp al eşyalarını git diyecektim diyemedim ... hala düşünüyorum gitse mi kalsa mı yoksa dediği gibi bir süre ayrı yerlerde mi kalsak
Ailenin yanına gitmek istemiyorsan kendisi gitsin. Böyle aciz davranma lütfen.

Deme onu.. Ama ortada çocuk yok ya resti çekmen daha kolay. Ailenin yanına git kafanı dinle... Gururun incindi bunu çok iyi anlıyorum. Ama resti çekmek de o incinmeyi telafi etmiyor.
Sen o duruma düşme...
Herkes ettiğini yaşar.. Ektiğini biçer. Sen çizginden çıkma çok olumlu yapıcı bir insansın ben öyle anladım. Senin kıymetini anlasın en kısa zamanda inşallah 🙏🏿

İstemesem gider zaten .. ben gitmek istedim o evde kalsın daha zor olur onun için fotoğraflarımız var duvarlarda yatağım yastığım düzenim
Duygusal düşünüyorsun. Mantıkla düşün biraz lütfen yahu. Biraz ayrı kalmak ikinizede iyi gelicektir inan bana. Karşısında da aciz kalma kendinden daha da uzaklaştırırsın bu şekilde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X