Nasıl anlatmalıyım? Ne yapmalıyım bu durumda? Yardım edermisiniz?

zencefillikurabiye0

😎
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2022
25
5
Hanımlar yardım edin çaresizim. Sizden yardım istiyorum. Aileme, arkadaşlarıma söyleyemiyorum. Uzun zamandır hiç iyi değilim. Ağır bir depresyon geçiriyorum galiba. İntihar etsem mi diye düşünüyorum ama kararsızım. Psikologa gitmeyi, anlatmayı düşünüyorum. Belki yol gösterir, seçim yapmama yardım edebilir ama utanıyorum ve nasıl anlatsam, nereden başlasam, hangi kelimeleri kullansam bilmiyorum. Direk intihar etmeyi düşünüyorum mu desem? Bu konuda bana yardım etmenizi istiyorum. İçimde, derinde küçük bir umut var ama oda bir azdan yok olacak. Garip bir şey. Bir yanım pes etmiş ama öbür yarım hala direniyor gibi. Hayat ve ölüm. İki yol var önümde ve birini seçmeliyim. Bıktım Böyle yaşamak çok zor

İlk önce psikiyatriste gidin bence. Psikolog ikinci adım olsun
Gidince zaten şikayetlerini soruyorlar, önceden ne konuşacağını planla istersen. Şunları hissediyorum, kafamda intihar düşüncesi var gibi. O sana zaten farklı sorularda soruyor o şekilde kendini anlatmış oluyorsun

Hepimiz bazen çok zor zamanlardan geçiyoruz, daha fazla kaldıramayacağımızı sandığımız zamanlar oluyor. Psikiyatrist bana şöyle açıklamıştı: insanın nasıl bedeni, karaciğeri bacağı hastalanıyorsa ruhu da hastalanabilir. Çok normal.

Şu anda intihar düşünceniz olabilir, umutsuz hissedebilirsiniz ama 2 sene sonra da böyle hissedeceğinizi bilemezsiniz, tam tersine çok iyi günlerinizin olmayacağını da bilemezsiniz. Hayat da her şey bir anda değişebiliyor, iyi ya da kötü her şey geçici. Öyle ya da böyle geçecek, direkt psikiyatri doktoruna gidin ve dürüstçe her şeyi anlatın ve dayanmaya çalışın.

Keşke destek alsanız.

Bir de kitap tavsiye edeyim. Dr. Bedri Ruhselman’ın Ruhlar Arasında isimli bir kitabı var. Muhteşem bir kitap. intiharla ilgili bir bölüm de var. Okuduktan sonra bırakın o kelimeyi kullanmayı, aklınızdan bile geçirmeye korkarsınız. Telegramdaki kitap kanallarında var. Bende var ama buradan gönderemiyorum.

Nedenlerinizi bilmiyorum ama aynı yoldan defalarca dönmüş biri olarak ben yardım aldım psikyatri + psikolog emdr terapi olarak ilerledim.çok iyi geldi şuan kendimi seviyor neyi hakettiğimi çok iyi biliyorum.bu çiçek bu ağaç bu gökyüzünde benimde hakkım var ve bunu birileri beni üzdü diye elimin tersiyle itmeyeceğim!az sonra güneş doğacak bende bunun tadını bir fincan kahve ile çıkaracağım! İlahi adalete her zaman güvenin ne olursa olsun…

Yarınlardan ümitliyim bu yüzden yapmıyorum siz de yapmayın. Benden daha ciddisiniz o yüzden ilk önce ilaca başlamanızın doğru olduğunu düşünüyorum. Psikoloğa ne söylediğinizin önemi yok isterseniz tek kelime etmeden ağlayabilirsiniz isterseniz havadan sudan bahsedin o sizi konuşmanız gereken konulara götürür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…