namaza baslamak

Canim bend etesetturluyum calisirken bu sebebpten kilmiyordum yanimdaki arkadasta tesetturluydu ama makyaj yapmadgi icin abdestini alip kilardi bende ozenir kilardim ama seytan yne bna makyaj yap derdi ben namazi brakirdim

Aynen namaz elbiseleri var artik onlardan edinebilirsin ven artik calismiyorum evdeyim o yuzden is ile bahanem yok hatta hic bir bahanem yok Allaha dua ederken utaniyorum namaz kilmadigim icin ama artik kilicam insallah borcjmu oducem

Aynen namaz elbiseleri var artik onlardan edinebilirsin ven artik calismiyorum evdeyim o yuzden is ile bahanem yok hatta hic bir bahanem yok Allaha dua ederken utaniyorum namaz kilmadigim icin ama artik kilicam insallah borcjmu oducem
maaşallah sana :) hadi bakalım mübarek olsun şimdiden :)

Canım bende kapalıyım ve işyerine abdestli gidiyordum..Akşam namazına kadar yetiyordu abdestim ve yatsıyı evde kılıyordum. Temiz elbise demişsin zaten işe giderkende temiz giyinmiyormuyuz. Hadi diyelim öğle ikindiyi ancak kıldın diğer akşam kazaya kalıyor, yatsı zaten uzzun süre geçmiyor. bir tek kazaya kalan akşam oluyor...Bunun için bütün namazlarını terk etmeni şeytan istiyor ve sende bunu kabul ediyorsun. Ben sabah namazlarımı Rabbime emanet ettim o beni uyandırttıyor meleklerine Bebeğim 5 aylık ve eşim dışarda çalıştığı için yalnızız ama ben onu yanıma alarak yine kılıyorum çünkü gördsün alışsın şimdiden inşallah:))) Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. Yok böyle bir mutluluk yok böyle bir huzur

Canim bend etesetturluyum calisirken bu sebebpten kilmiyordum yanimdaki arkadasta tesetturluydu ama makyaj yapmadgi icin abdestini alip kilardi bende ozenir kilardim ama seytan yne bna makyaj yap derdi ben namazi brakirdim

Abdestini aldıktan sonra üzerine makyaj yapabilirsin ve böyle kılınıyor..domuz ürünleri olmadığı sürece sakınca yok. Bunlar hep şeytan vesvesesi...sanki kalkıp far ruj falanda sürmüyorsundur...göz kalemi rimel allık falan yani ben böyle yapardım İnsanların karşısına temiz bakımlı çıkmayı biliyoruz ben Rabbimin karşına daha da güzel temiz çıkmak isterim

canm sabah ve yatsi namaziyla alakali bir hadis-i serif var "sabah ve yatsi terki munafiklik alametidir.." surekli bu hadisi serifi aklina getir boylelikle yenersin.. hepimiz ayniyiz ama yinede tamamen kopmayalim.insallah.. birde esleriniz kiliyormus cok sanslisiniz benm esim kilmiyor oda cok istiyor fskat bir turlu duzene koyup sonunu getireniyoe. 3gun kiliyorsa sonrasinda yarim kaliyor. dua edelim.insallah hepimiz icin Rabbim ibadetlerini hakkiyla yerine getirenlerden eylesin cunlemizi...
dua ile...

ne güzel eşinizde kılıyormuş çok şanslısınız bende kılıyorum ama eşim kılmıyor bende sabah namazına kalkamazsam çok rahatsız oluyorum bu yüzden bir ara alarm kurdum çünkü bazen kalkamıyorum ama eşim rahatsız oldu alrmdan allaha şükür çoğunlukla ezanı duyup kalkıyorum eşime dua ediyorum inşallah oda başlar

Yaa çok guzel maşallah esinizin kılması ve bunun icin sizi teşvik etmesi..
Ben de kapaliyim ve ayni sorunları yaşadım, yuzumde makyaj oluyordu o da ara ara ve agir değil, ama bunların hepsi bahane.. Unideki bir arkadaşım sayesinde Allah ondan razi olsun okulda namazlarını kiliyorum eve gelince sorun yasiyorum, neden kilamiyorum neden huzura kabul edilmiyorum bilmiyorum...
Ama bu konu bana bize bir işaret bundan sonra inşallah kaçırmadan kilariz

banada cok zor geliyordu eskiden namaz kilmak ama simdi Rabbime cok sukur 7 ayi gecti devamli kiliyorum ve Rabbim izin verdikce hep kilicam olunceye kadar insallah 1 vakti kacirsam okadar huzursuz oluyorum ki sen kil seytana uyma birakma namazini ben simdi gercekten bi vaktini kacirsam sanki bi kabahat yapmisim gibiyim ve ne aptalmisim eskiden neden kilmiyormusum ben diyorum

Kizlar bgun icim cok hzuurlu namaza basladigim icin bu huzur sizlerede nasip olsun baslicam dyip erteleyenler seytani yenip namaza baslamanizi tavsiye ediyorum inan hayatiniz dha kolaylasicak burada birsuru sorun okuyoruz hep inanc eksikliginden dunya konularindan kimse ahireti icin uzulmuyor hatta benim ble onceki konumda vesvese ettgim sacma sapan konular vardi smdi herseye sukur edip namaza basladim kalbi m i temiz tutcam

Cnm bende bgun basladim birakmamak icin dua ediyorum birakmayalim 40 gun sonra msjlasalim olurmu :))
Merhaba , 40 gün sonra haberleşelim yazmıştınız. İnşallah yoluna girmiştir alışmışsınızdır merak ettim. Ben de başlayacağım demiştim başladım hala devam ediyorum çok şükür

bunu bende çok istiyorum ama birtürlü başlayamıyorum,açık bir bayanım,hatta bazı haftasonları alkolde alıyorum ama namazda kılmak istiyorum.siz başladıysanız ne mutlu size,bende çok istiyorum ama sebebini bilmiyorum olmuyor işte.

çok iste ve çok dua et Rabbim yardım eder birer birer başlarsın tatlım. Başlangıçta çok düzenli kılmayabilirsin bu seni vazgeçirmesin zamanla oturur inş. Sen Seni en çok seven ve sana en yakın olanla kurduğun bağın tadını çıkarmaya çalış, bu insana çok büyük huzur veriyor, denemelisin...
Açık olabilirsin şu an, bu namaz kılmana engel değil. Lakin içki içmen seni bu tarz hayırlı işlerden alıkoyar güzelim. İçkide büyük kötülükler gizli, vücuttan temizlenmesi günler haftalar sürüyor. Önce içkiden vazgeçip sonra namaz kılmaya yeltenirsen sana daha kolay geleceğini bizzat tecrübe edersin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…