Namaz Kılmayı Bilmiyorum Çok Utanıyorum!

meyyke

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2015
3.933
5.970
Merhaba Arkadaşlar,

Namaz kılmak istiyorum ama nasıl kılacağımı bilmiyorum..
Bunu buraya yazarken de inanın çok utanıyorum ama nasıl öğrenebilirim bilmediğim duaları ezberleyene kadar yazıp kağıttan okusam olur mu?
Lütfen kızmayın çok utanıyorum

bunda kizilacak bişey yok canım üzülme lütfen zararın neresinden dönsen kardır sonuçta namaz kılmak çok kolay aslında öğrenmek için çabalarsan anlarsın canım ☺

Ben de ilk namaza başlamak istediğim zamanlar nasıl yapacağımı bilmiyordum kimseye sormaya da çekiniyordum :)
Sadece Fatiha ve ihlas suresiyle bile başlayabilirsiniz sakın hevesinizi kırmayın bu arada internetten öğrendim ben. Aklınıza takılan bi soru varsa özelden yazabilirsiniz

Once dualari ezberle
Sonra ruku secde nasil yapilir neler okunur onlari bir kagida yaz
Surekli hareketleri tekrar et kagida bakarak
Hazir oldugunu hissettigin an bismillah de niyet edip basla Allah herkese senin gibi iman aski nasip etsin..

kizmak ne haddimize. istedigin sey önemli
Allah simdiden kabul etsin

Internette namaz nasıl kılınır diye yazarsanız birçok bilgi olan siteler çıkar diyanetin resmi sitesinden daha doğru öğrenebilirsiniz.

Canım utanacak birşey yok öncelikle abdestti sonrasında namazda okunan dua ve sureleri ezberlersiniz gerisi gelir Allahın izniyle siz istedikten sonra Rabbim kolaylaştırır. Sormak istediğiniz başka şeyler olursa mesaj atabilirsiniz her daim.

Sadece rabbena duasını bilmiyorum şu an baktım da onu ezberleyene kadar kağıda yazıp okusam olur mu acaba?

Öğrenmek de namaz kılmak kadar güzel ve mubarek bişey. Öğrenmekle meşgul olun şanslısınız ki youtube gibi bir kaynak var.

Utanma asla.
Aksine bunu istediğin için sevin
İnternette eminim videoları, yazılı anlatımları vardır canım benim.
Oku izle.
Bir süre çıktı alıp kılarken seccadeye koyabilirsin öğrenmek adına.
O videoları da açarak sanki cemaatmiş gibi hareketleri bakarak yapabilirsin.
Bir kaç yapmaya öğrenirsin zaten.
Rabbim daim ettirsin inşallah

Ahh be canım ben biliyorum da ne oluyor ki kılacak zaman bulamıyorum. Lavaboya zor yetişiyorum çoğu zaman. Oysaki herşeyi sistematik yapsam namaza dahi zaman kalır ama... Çok utandım bende namaza başlamam vesile olacaksın inşaallah. Bir iki kolay süre ezberle olur allahın izniyle.

Size kızmak değil alninizdan öpmek geldi içimden sıcacık sarılmak istedim
Bilmediğiniz duaları internetten açıp sürekli dinlerseniz hemen hafızaya yerleşiyor su cabaniz bile herşeye değer ilk başlarda sürekli takip ederek farz ve sünnetleri öğrenirsin çok kolay eminim çok kısa sürede öğrenirsin sen yeterki kıl

Annem , babam ben küçükken trafik kazasında vefat etti beni sahiplenen aile de müslüman değil büyüttüler ama öğretemediler. Eşim namazında niyazında bir insan söylemeye çok utandım ona buraya yazmak istedim Allah razı olsun iyi karşıladınız

Rabbim rahmet eylesin.
Eşiniz kılıyorsa en güzel hoca işte :)
Söyleyin beraber kılın çok güzel olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…