Mutfak Püf Noktaları Mutfaktaki kokuyu gidermeK İçin?

Sadegul84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2008
5
0
40
Selam hanimlar, benim bi derdim var. Dun kavurma yaparken etleri birazcik yaktim ve mutfak dumanla doldu. Havalandirdim fakat kokusu hala gitmedi, koyun eti oldugu icin agir kokuyor. Ne onerirsiniz?:Saruboceq:

perdeleri falan yıkasanız, halıyı silseniz yada yumoş çiçek bahçesi çok kalıcı ve hoş bi koku öneririm.

ocakta bir miktar sirkeyi kaynat yada tavada seker kavur yada halıya keklerde kullandıgımız vanilya vardır ya onu dök ve yerleri elektirikli süpürge süpür tabi ilk önce aspilatör ve perde temizliği şart..

Selam hanimlar, benim bi derdim var. Dun kavurma yaparken etleri birazcik yaktim ve mutfak dumanla doldu. Havalandirdim fakat kokusu hala gitmedi, koyun eti oldugu icin agir kokuyor. Ne onerirsiniz?:Saruboceq:

selam temizlik malzemeleriyle temizledikten sonra mutfağınızda kekik ve karanfil kaynatabilirsiniz.

arkadaşlar büyükçe bir cezvede adaçayı kaynatın.zaten kaynarken daha kokuyu alıyor.ocaktan indirincede cezveyi 5 er dk.diğer odalarda bekletiyorum.sonuç süpperrrrr

birşeyide bilmeyin be herşeyden anlıyor bu kk hatunları kardeşim...a.s.:enbuyukkk:

Benim de bir yöntemim var:
Eğer fırından çıkardığınız bir yemek yüzünden mutfağınız kokuyorsa bir parça aliminyum folyoya tarçın dökün ve daha soğumamış olan fırınıza bunu koyun. Fırın kapağını da açık bırakın..
Eğer fırında yemek yapmadıysanız bu sefer de aliminyum folyodaki tarçını kalörifer üzerine koyabilirsiniz...

selam kızlar bende arkadaşlara katılıyorum önce aspiratör kapağı dolap yüzeyleri yağdan arınmış olmalı fımın altı yani yer fırını koyduğunuz yer temiz olmalı. ben yerleri fırcalar oluya saplı onunla yere çamaşır suyu domestos türü döküp birazda sıcak kaynar su döküp fırçalıyorum birazda yüzey temizlayiçi cifin krem varya onula. iyice fırçalıyorum. sonra çekçekle suyu bir noktaya toplayıp bezle alıyorum. en son yüzey temizleyiciyi döküp sarı vile da beziyle bir güzel siliyorum. ben saplı temizlik malzemelerinin yeri pek temizlediğini düşünmüyorum mis gibi oluyo yerler insan yere yakın oluca kiri daha iyi görüyoo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…