Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Annem bugün bamya pişirdi yanına pilav yaparım bende. Belkı corba da yaparız bellı deıl o :)

selam kızlar
nasılsınız bakalım
bu akşam yemekte neler var
ben bugün pek birşey yapamıcam
migrenim tuttu beynim zonkluyor
dün yaptığım türlüm var ilk defa yaptım çokta güzel olmuştu neyseki:KK1:
yine dünden kalan mantar sote var az birşey
birde pilav yapayım diyorum salatada yaparım yeter gider

Ooooo ooo yeter de artar bile gözdem .

Bugün yorma kendini , migren dinleme ile geçer .

Ben bu akşam kayınvalidedeyim iftarda . Bu hafta sık oldu ziyaretler , yemek yapma faslı yok yine :KK8:

sen başımın tacısın canım ablammmmm:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

ben o baklavalara bittim bittim bitttttttttiiiiiiimmmmmmmmm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

:KK19::KK17::KK19::KK17:

Nasıl zorla iltaifat ettiriyorum kendime ama :KK9:

Canım o baklavalara bende bayıldım , kaç tane yedim bir günde Allah bilir :KK52:

Çok güzel olmuştu , yiyorsun yiyorsun hiç yakmıyor mideni.

Kızlaaar sarımsaklı koftem:)

Eki Görüntüle 762362

Tarıfım elossanın fellah koftesyle hemen hemen aynı :KK66: Detaylı tarıf ısteyen olursa yazarım

Ellerine sağlık canım , çok severim :KK56::KK56:

Benden bugun tik yok kizlar. Cok kottuyum tansiyonum dustu. Vertigo var bende
ayaga kalkinca heryer donuyor gozlerim karariyor. Senede birkac kez olur boyle:KK43: yemek yapamadim. Esim aparatif yapti biseyler kofte vardi buzlukta onu kizartti. Kahvalti gibi yiyecez artik. Allah kimseye hastalik vermesin. Saglik gittimi hic biseyin tadi yok sukur yinede beterinden saklasin rabbim

Benden bugun tik yok kizlar. Cok kottuyum tansiyonum dustu. Vertigo var bende
ayaga kalkinca heryer donuyor gozlerim karariyor. Senede birkac kez olur boyle:KK43: yemek yapamadim. Esim aparatif yapti biseyler kofte vardi buzlukta onu kizartti. Kahvalti gibi yiyecez artik. Allah kimseye hastalik vermesin. Saglik gittimi hic biseyin tadi yok sukur yinede beterinden saklasin rabbim

Annemde de vertıgo var , cok gecmıs olsun cnm. cdden saglıgımızın kıymetnı bılmemz lazımm

Kızlar ırmık helvası yaptım smdı ilk yapısım yarı olculerle yaptım burdakı arkadasn verdgı tarıfle yaptm ,

$helva.jpg

çok güzel görünüyor çokta basit ellerine sağlık:KK56:
yalnız hamburger ekmeklerinin arası kesik olmuyor my
parçalamadan üzerinemi koyuyoruz malzemeleri
öylede kalın olmuyor mu:26:

Bütün hamburger ekmeğine değil iki parçalı oluyor ya onlara yapılıyor.

Kimse resim eklemiyor artık.Yemek yapılmıyor mu yoksa:)

Ben ekleyeyim resimlerimi.

Tavuklu,yoğurtlu,sarımsaklı çorbamız.
7rjQM.jpg

Bu adra usulu mahlube:) Tavuk etiyle yaptım.
tmUHg.jpg

Bu da ramazan pidesi.
Wrw9.jpg

Son düzenleme:
Kimse resim eklemiyor artık.Yemek yapılmıyor mu yoksa:)

Ben ekleyeyim resimlerimi.

Tavuklu,yoğurtlu,sarımsaklı çorbamız.
7rjQM.jpg

Bu adra usulu mahlube:) Tavuk etiyle yaptım.
tmUHg.jpg

Bu da ramazan pidesi.
Wrw9.jpg

çok leziz görünüyorlar canım ellerine sağlık..ramazan pidesinin tarifini yazarmısın...eşim çok sever evde yapılan ekmeği...

çok leziz görünüyorlar canım ellerine sağlık..ramazan pidesinin tarifini yazarmısın...eşim çok sever evde yapılan ekmeği...

Teşekkür ederim.Ramazan pidesi aynı geçen verdiğim simit tarifi gibi aslında.

5 bardak un
1 paket Dr.Oetker tek kullanımlık maya (Suyla karıştırmaya gerek yok)
1 çorba kaşığ tuz (Çok dolu değil)
1 çay kaşığı şeker
Yarım çay bardağı sıvıyağ
Çörekotu,susam

Tüm malzemeler karıştırılıp ılık suyla yoğruluyor.Üzeri örtülü iki saate yakın mayalanıyor.Sonra tepsiye alınıp elimiz sıvıyağa batırılıp hamur yayılıyor.Sonra elle dilimlere ayrılıyor.Bir yumurta hafif sulandırılıp üzerine yayılıyor.Çörekotu ve susam serpilip pişiriliyor.Sıcakken üzerine kapak kapatılıyor.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim.Ramazan pidesi aynı geçen verdiğim simit tarifi gibi aslında.

5 bardak un
1 paket Dr.Oetker tek kullanımlık maya (Suyla karıştırmaya gerek yok)
1 çorba kaşığ tuz (Çok dolu değil)
1 çay kaşığı şeker
Yarım çay bardağı sıvıyağ
Çörekotu,susam

Tüm malzemeler karıştırılıp ılık suyla yoğruluyor.Üzeri örtülü iki saate yakın mayalanıyor.Sonra tepsiye alınıp elimiz sıvıyağa batırılıp hamur yayılıyor.Sonra elle dilimlere ayrılıyor.Bir yumurta hafif sulandırılıp üzerine yayılıyor.Çörekotu ve susam serpilip pişiriliyor.Sıcakken üzerine kapak kapatılıyor.

sağol canım deneyecem en kısa zamanda inşallah...5 su bardağı un çok değilmi...kaç tane çıkıyor bu pideden..

sağol canım deneyecem en kısa zamanda inşallah...5 su bardağı un çok değilmi...kaç tane çıkıyor bu pideden..
Tepside göründüğü kadar çıktı işte.:KK1:Fazla olmuyor ama istersen dört bardak da koyabilirsin.

Bu tarifi de yapıyorum.Bu da çok güzel oluyor.Ama daha yumuşak oluyor.Ben biraz dışarıdakiler gibi hafif sert olsun diye öbürünü yaptım.

http://www.kadinlarkulubu.com/ekmekleramppideler/215963-ramazan-piidesi-resimli.html

Son düzenleme:
Kızlar bugün sünger tatlısı yaptım çok hafif bir tatlı oldu..
MALZEMELER
4 Tepeleme yemek kaşığı şeker
4 Tepeleme yemek kaşığı un
4 Tepeleme yemek kaşığı irmik
4 Yumurta
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
1 Tatlı kaşığı limon suyu

ŞERBETİ
4 Su bardağı süt
1 Su bardağı şeker

ÜZERİ İÇİN
1 Su bardağı soğuk süt
1 Paket krem şanti

Şekeri ve yumurtayı 30 saniye kadar çırpın. Pandispanya da olduğu gibi çok çırpmaya gerek yok. Diğer malzemeleri ekleyip karıştırın ve az yağlanmış tepsiye dökün. .
180 derecelik önceden ısıtılmış fırında kızarana kadar pişirin.
Kek pişerken, şerbet için olan 1 bardak şekeri, 1 bardak sütün içinde ısıtarak eritin. Şeker eridikten sonra 3 su bardağı sütü de soğuk olarak ilave edin.
Kek fırından çıkar çıkmaz, soğuk şerbeti üzerine dökün. Kek sıcak, şerbet soğuk olacak.
2-3 dakika içinde kek bütün sütü çekiyor ama yerken sütü mutlaka hissediyorsunuz
Üzerine ister krem şanti, ister kendi yaptığınız bir kremayı dökün.
Tatlı bir gün beklerse çok daha güzel oluyor.

$şerbetli tatlı.jpg

Ellerine sağlık herkesin , çok güzel tarifler gelmiş yine .

Ben iki akşamdır yemekte dışardayım , birinde kayınvalide de bu gece de eşimin iş yemeğinde .

Pek güzel oluyor akşama ne pişirsem diye düşünmeden :KK8::KK8:

bizde dün akşam iftara davetliydik...ne pişircem diye düşünmemek çok güzel gerçekten...
bugünde oğlumu doktora götürdük grip ve öksürük fena..
öldük resmen bayılacak hale geldik sıcaktan...hastaneden çıkıp pazara uğradık...sebze falan aldık, allahım insan aç olunca pazardaki herşeyi almak istiyor :) en sevmediğim meyveler sebzeler bile nasıl leziz görünüyor anlatamam :) bi daha pazara gitmeyecem oruçluyken :)
marketten eşim alıyordu iyi oluyordu :) size tavsiyem pazara gitmeyin kızlar..:)
bugün iftara eşimin ısrarı üzerine kıl biberler varya ince ince sivri biberler, onu kızartacakmışım :) üzerine de domates rendesi sosu yapacakmışım :) canı çekmiş yapıcaz artık :)
yanına da ya çayla bişeyler hazırlarım yada tarhana çorbası ve makarna yaparım kararsızım.. ne zamandır fırında beşamelli makarna yapasım var çok seviyorum belki yaparım...eklerim yaparsam..herkse hayırlı iftarlar kızlar...

selam kızlar

menüm

yayla çorbası
galeta unlu çıtır tavuk
pilav
salata
zeytinyağlı barbunya

tatlı olarak bilmiyrum ne yapsam Kıbrıs tatlısnndan kalmıştı belkide yapmam.:)

hayırlı iftarlar.allah tuttuğumuz oruççları kabuul etsin

X