Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

ayyyyyy helvaya baaakkkkkkkk
abla yaaaaa
nasıl canım çekti bak
ben hiç yapmadım
yapmayıda bilmem:KK1::KK1:
ama çok severim:KK56::KK56::KK56:
tatlı krizim tuttu:KK1::KK1:

ayyyyyy helvaya baaakkkkkkkk
abla yaaaaa
nasıl canım çekti bak
ben hiç yapmadım
yapmayıda bilmem:KK1::KK1:
ama çok severim:KK56::KK56::KK56:
tatlı krizim tuttu:KK1::KK1:

Yahu senin bu tatlı krizlerine ne yapmalı kuzum ya , yok o değil de iyi yine kilo almıyorsun o kadar , bak ben son 4 ayda 17 kilo aldım :KK52:

Helva kolay yaa , bir kere elin alıştı mı tamamdır , o kadar harika şeyler yapıyorsun bunu da yaparsın .:KK31:

$Görüntü000.jpg

bugün mutfağımda tepsi kebabı pişti bayılırımmm:KK56::KK56:

Gazelcim , söylemesi ayıp benim un helvam pek beğenilir :KK6:Ama tarif dersen annen gibiyim , göz kararı :KK52:

Tereyağ ve sıvıyağ karıştırarak kullanırım . Bol yağ kullan , un çekiveriyor hepsini . Unu yağda iyice kavurduktan sonra , epey bir rengi dönsün , şerbeti döküyorsun 2 ye 2 . Ben içine kuş üzümü ve ceviz koyarım .:KK56:Bak bu da fotosu , daha önceden çekmişim
.

Eki Görüntüle 826301

ausum çok güzel görünüyor eline sağlık...tekrar denemek istiyorum ama yine fiyaskoya dönermi :KK1:
netten almıştım tarifi ama doğru değilmiş demekki, bi daha nete güvenmeyecem :KK1:
2 ye 2 dediğin şerbetmi yoksa süt koyuyormusun sende?

ausum çok güzel görünüyor eline sağlık...tekrar denemek istiyorum ama yine fiyaskoya dönermi :KK1:
netten almıştım tarifi ama doğru değilmiş demekki, bi daha nete güvenmeyecem :KK1:
2 ye 2 dediğin şerbetmi yoksa süt koyuyormusun sende?

Yok ben süt koymam , 2 su 2 şeker .

Unu kavururken tel tel olmasın , yani ölçü veremiyorum ama yağın yeterliliğini ordan anla diye yazıyorum , böyle macunumsu kavuracaksın unu . Sonra da şerbeti ekle .

Hadi göreyim seni yaparsın sen canım benim .

Yok ben süt koymam , 2 su 2 şeker .

Unu kavururken tel tel olmasın , yani ölçü veremiyorum ama yağın yeterliliğini ordan anla diye yazıyorum , böyle macunumsu kavuracaksın unu . Sonra da şerbeti ekle .

Hadi göreyim seni yaparsın sen canım benim .

irmik helvasını çok yaptım ama un helvasını hiç bilmezdim....ama bazen insanın canı olmadık zamanda çekiveriyor en komik şeyleri bile :) tekrar deneyecem senin tarifi, inşallah beceririm :KK52:

$DSCN0300.jpg

Fırında tavuk baget :KK56:

$DSCN0302.jpg

Bu da kurutmayı başardığım domateslerim :KK1: 3 kg domatesi heba ettikten sonra, elimde olan minik domateslerden denemelik fırında kurutma yöntemini başarılya uyguladım :KK53: Bu domatesler ne işe yarayacak onu tam bilmiyorum şuan :KK1:

Eki Görüntüle 826358

Eki Görüntüle 826359

Bu da kurutmayı başardığım domateslerim :KK1: 3 kg domatesi heba ettikten sonra, elimde olan minik domateslerden denemelik fırında kurutma yöntemini başarılya uyguladım :KK53: Bu domatesler ne işe yarayacak onu tam bilmiyorum şuan :KK1:

bunları biraz suyun içinde beklet yumusayınca köfte yaptıgın zaman kızart cok lezzetli olyor ...dograyıp bulgur plavında filanda kullanabilirsin harika bi lezzet...biz kahvaltıda bile kızartp yeriz...

Eki Görüntüle 826358

Eki Görüntüle 826359

Canım bunları hafif sıcak suda ıslatıp salata şeklinde zeytin yağı tuz limonla bir sos hazırlarsan nefis olur :KK56:
Çolbaların içide ve bazı kuru sebze kavurmalarında kullana bilirsin:KK34:

Son düzenleme:
$image.jpg
Bugün bende sizlerle paylaşayım dedim mutfağımda pişenleri:KK56:
Malum bayram temizliği var bende hemen hazır olsun diye dondurucuya baş vurdum :KK1:önceden yapıp dondurucuya koyduğum içli köftelerimi haşladım yoğurtla servis yaptım Allah herkesin sofrasına Halil İbrahim bereketi versin :KK16:

Son düzenleme:
Selamlar.. Uzun zamandır annem evdeydi, yemekler ondandı.. Hiç ellemiyordum, işleri yoğunlaştı ve ben devir aldım yine.. :)

İlk tarifim..

Krem Şokola..
Allah yukarıda, hayatımda hiç yememiştim.. :KK1:
Erkek arkadaşım yap da yap diye tutturdu, okulda çıkmış yemekhanede aman pek de beğenmiş, araştırdım bende yaptım, puding gibi bişeymiş. :KK1:

Tarif :

5 su bardağı süt
1 su bardağı toz şeker
1 fincan su
5 çorba kaşığı nişasta
3 çorba kaşığı kakao
5-6 kare çikolata

Süt şekerle birlikte tencereye alınır.. Şeker eriyene kadar karıştırılır..
Nişasta suda eritilip, bu sütlü karışıma eklenir.
Kakao da eklenir..
Kaynamaya yakın, çikolatalar eklenir..

Bu kadarcık. :)
Ama güzelmiş. :KK16::KK9:

Dünün yemekleri de şöyleydi.. :)

Sütlü mercimek çorbası;

Bu da çok basitmiş,
İçinde patates bile yokmuş. :)
Mercimekle soğanı haşla; unu kavur içine süt ekle, kat içine.. :)
Çok doyurucu bir çorbaydı. :)

En en en en bayıldığım, salçalı makarna. :KK1:
Annem seviyor diye maydonoz da ekledim, evde kıyma olsaydı harika olurdu ama yoktu. :KK1:

Ve ve ve gazel ablamın patates mantısıı. :KK16::KK16:

Biz bunu çook sevdik yaa. :KK16:
Yeniden teşekkürler ablacım. :nazar:

Bu akşamın yemeklerii..

Adsız çorbam.. :KK1:
Tamamen uydurdum, evdeki malzemelerden yaptım.. :KK1:

Tel şehriyeyi kavurdum.. Arpa şehriyem bile yoktu düşünün.. :KK1:

Azıcık suda kaynattım..
İçine de unlu yumurtalı yoğurlu karışım yaptım, azıcık sütle de açtım. Attım suyun içine.. :)
Renk olsun diye de nane biber yaktım. :KK1:

Gönül daha iyilerini yapmak isterdi ama buna da şükür. :KK1: :KK1:

Garnitürlü pilavı ilk defa yaptım, suyu bitmeye yakın saldım sebzeleri, doğrusu nasıldır bilmiyorum, ay ben bu cahillikle çok yaşamam. :KK1:
Fena da olmadı hani. :)
Annem tavuk canavarı, ona tavuk. Babam ve kardeşim patates canavarı onlara patates.. :KK1: Bana da kırmızı biberle ayran, aah yalan dünyaa.. :KK1: :KK1:

Selam kızlar.:KK16:

Çok güzel lezzetler eklenmiş.Alıntı yapsam sayfa yetmez.Hepinizin eline koluna sağlık.:KK56:

Efser de gelmiş.:KK16:İçli köfteyi ben bir kere yapmıştım.Ama kızartarak.Zor yemek derler ama yapımı çok basit aslında dimi.Eline sağlık canım.

Aus sen ve oğlun hastaymış.Geçmiş olsun canım.:KK16:

Selam kızlar.:KK16:

Çok güzel lezzetler eklenmiş.Alıntı yapsam sayfa yetmez.Hepinizin eline koluna sağlık.:KK56:

Efser de gelmiş.:KK16:İçli köfteyi ben bir kere yapmıştım.Ama kızartarak.Zor yemek derler ama yapımı çok basit aslında dimi.Eline sağlık canım.

Aus sen ve oğlun hastaymış.Geçmiş olsun canım.:KK16:
bu kadar marifetli hatunun arasında olmak istedim :KK17:evet ben kızarmış halini daha çok severimde:KK56: ama kalori işin içine girince olmuyor işte:KK30:

Anam neler yaptınız öyle ağzım sulandı :KK53:
5February Allahtan beceriksizmişsin :KK33:

Ellerinize sağlık hanımlar, şimdi bunlara baktıktan sonra ben sıradan patates yemeği ve pilavı nasıl yicem :KK53:

Hemen krem şokola tarifini yapmaya gidiyorum, eşim bayılır tatlıyla alayım bari adamın gönlünü :KK55:

Son düzenleme:
5February baya bi kaynattım ama sulu gibi bu :44: sıcakken böyle mi oluyor acaba?

X