Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
Fehriye Hürrem'in eyerine oynayacakmış ama sonradan şimdi oynayan kızda karar kılınmış diye biliyorum ben..

ya bu bir kurgu..illa herşey tam anlamıyla kanuninin hayatına uyacak değil ana tema hürremle kanuni geri kalanı masalsı yazılmış yani..burda zaten belgesel izlemiyoruz ikisi çok farklı..

burada dizideki yaşananlarla ilgili konuşmak istiyorum diziyi beğenen arkadaşlarla..diğer dizi topiklerinde olduğu gibi.. fragman çıktımı kızlar haberi olan varmı..

Ben beğendim ilk bölümü, ön yargılı yaklaşıldığını düşünüyorum. O kadar kötüleme göremedim. Gördüğüm kararlı güçlü bir padişah. Bir laf söyledi çok hoşuma gitti;
"Kör ve sağır vicdanın iktidarı adaleti olur mu?"

Venedik elçisinin huzurunda diz çöktürülmesi hareme cariye seçilmesi bunlar o dönemin o ihtişamlı hükümette gayet normal geliyor. Hangi krallıkta yoktu ki böyle şeyler.

The Tudors dizisine dikkat edersiniz, daha şehvet dolu uçkurundan başka bir şey düşünmeyen kral portresi çiziliyor. Onlar daha çok kötülüyorlar o zaman geçmişlerini. O zaman kölelik sistemi vardı halk arasında sınıflar olmayan devlet yoktu ki yine Osmanlı da o kadar köylüler, köleler, asiller gibi ayrık sınıflar yoktu.

Bence Hürrem de çok güzel. Kendini Kanuni nin kucağına attığı hali enfesti.

veziri azam diziye çok yakışmış hani yabancı damattaki dede..birde valide sultan ikisi cuk diye oturmuş çok beğendim ben..

arkadaş o bu beni ilgilendirmiyo. ben bu dizinin tahlillerini beğenmedim. nokta. diziyi ortadan kaldıramayacağıma göre kişisel tepkimi verip izlemeyecem.
bu kadar.

:KK9::KK9::KK9::KK9:

Bu dizi İngiliz saraylarını anlatan Boleyn Kızı filminin kopyası gibi olmuş...

TİM yapım bugüne kadar hangi faydalı yapımı yapmış ki bu ülkeye..?
Diziyi çok başarısız buldum.Anlatılanların farzedelim ki hepsi doğru ama sunuş şekli çok hmm başarısız.
Asmalı Konak entrikasında yazamazsınız ki..
Koskaca devletten üç kuruşluk reytin kazanmak ne kadar doğru..
Vay efendim tudors da yapılıyormuş..? Bana ne ..! ben istemiyorum saygı duyduğum padişahın kadın azmanı gibi gösterilmesini.. Evet o da erkekti evet o da sevişiyordu. 17 tane sefere gitti,gittiği seferleri da kadınlarla yatarak mı kazandı..? devşirme bir adamın ağzına bakıp onun lafını ikiletmeden mi yönetti ülkeyi...? insanların bilinçaltına mesajlar veriliyor..Aman izliyoruz geçiyoruz demeyin,bir düşünce yapısı oluşuyor beyinde..
ben şahsen şikayet ettim rtük'e,başkanı da üniversiteden hocamdır.özellikle de kendisine mail attım.

Diziyi çok başarısız buldum.Anlatılanların farzedelim ki hepsi doğru ama sunuş şekli çok hmm başarısız.
Vay efendim tudors da yapılıyormuş..? Bana ne ..! ben istemiyorum saygı duyduğum padişahın kadın azmanı gibi gösterilmesini.. Evet o da erkekti evet o da sevişiyordu. 17 tane sefere gitti,gittiği seferleri da kadınlarla yatarak mı kazandı..? devşirme bir adamın ağzına bakıp onun lafını ikiletmeden mi yönetti ülkeyi...? insanların bilinçaltına mesajlar veriliyor..Aman izliyoruz geçiyoruz demeyin,bir düşünce yapısı oluşuyor beyinde..
ben şahsen şikayet ettim rtük'e,başkanı da üniversiteden hocamdır.özellikle de kendisine mail attım.

ah be arkadaşım. saygılar güzel yüreğine.:KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:.

Diziyi madem izliyorsunuz başındaki ibareye de dikkat edin..
Dizi başlarken "Dizideki karakterler gerçek kişilerden esinlenilip kurgulanmıştır" diyor..
Kurgunun ne olduğunuz söylememe gerek yok zaten biliyorsunuzdur.Bu bir belgesel değildir,kurgulanmış bir dizidir...Nasıl yaprak dökümünde roman bire bir diziye dönüştürülemediyse, bu dizi de aynı şekilde olacaktır..
İzlemek istemeyenler neden izlemek isteyenleri düşünmez? Ben izlemek istiyorum izlicem, sizler de izlemek istemiyorsanız kumanda elinizde..

Diziyi madem izliyorsunuz başındaki ibareye de dikkat edin..
Dizi başlarken "Dizideki karakterler gerçek kişilerden esinlenilip kurgulanmıştır" diyor..
Kurgunun ne olduğunuz söylememe gerek yok zaten biliyorsunuzdur.Bu bir belgesel değildir,kurgulanmış bir dizidir...Nasıl yaprak dökümünde roman bire bir diziye dönüştürülemediyse, bu dizi de aynı şekilde olacaktır..
İzlemek istemeyenler neden izlemek isteyenleri düşünmez? Ben izlemek istiyorum izlicem, sizler de izlemek istemiyorsanız kumanda elinizde..

agzına saglık arkadsım

Valla koskoca Kanuni Sultan Süleyman'ı ,Ali Rıza amcayla bir tutmak bence pek mantıklı değil :KK9:
Ayrıca herkes izleyip izlememekte özgür,bu başlıkta diziyle ilgili düşüncelerin konuşulduğu bir başlık.Olumlu veya olumsuz... İzlemiyorum ama toplumsal açıdan yayınlanmasını yani başkalarının izlemesini de zararlı görüyorum.Kaldırılması için bireysel olarak yapabileceğim ne varsa yapacağım.

Derinscim ben hiç kadın azmanı padişah göremedim bu ilk bölümde, sonraki bölümlerde nolur bilemiyorum, bu da benim görüşüm...

herkes kendi fikrini paylaşıyor neden ünlemler koyarak sanki bağırıyormuşcasına konuştuğunu anlayamıyorum.

Belki de senin dediğin gibi bir düşünce yapısı oluşturmaya çalışıyor olabilirler, önümüzdeki bölümler de göreceğiz. Ama ben ilk bölümü öyle bulmadım.

Valla koskoca Kanuni Sultan Süleyman'ı ,Ali Rıza amcayla bir tutmak bence pek mantıklı değil :KK9:
Ayrıca herkes izleyip izlememekte özgür,bu başlıkta diziyle ilgili düşüncelerin konuşulduğu bir başlık.Olumlu veya olumsuz... İzlemiyorum ama toplumsal açıdan yayınlanmasını yani başkalarının izlemesini de zararlı görüyorum.Kaldırılması için bireysel olarak yapabileceğim ne varsa yapacağım.

Koskoca Kanuni insan değil mi? Evet herkes özgür izleyip izlememekte, ama izlemeyenlerde topiğe her defasında gelip "şikayet edicem, ettim" gibi yazılar yazıp, diziyi kötüleyip izleyenlere saygısızlık edip rahatsız etmesinler o zaman.Bir topic açıverin "Muhteşem yüzyılı şikayet edenler" diye..Orda istediğiniz kadar kötüleyin..Ben şahsen rahatsız oluyorum beğendiğim dizinin yerden yere vurulmasından.Eminim benim gibi rahatsız olan arkadaşlar da vardır.
Ayrıca ben de kadın azmanı bir Kanuni görmedim..Sevişme sahnesi bile yoktu yahu :KK23:

Derinscim ben hiç kadın azmanı padişah göremedim bu ilk bölümde, sonraki bölümlerde nolur bilemiyorum, bu da benim görüşüm...

herkes kendi fikrini paylaşıyor neden ünlemler koyarak sanki bağırıyormuşcasına konuştuğunu anlayamıyorum.

Belki de senin dediğin gibi bir düşünce yapısı oluşturmaya çalışıyor olabilirler, önümüzdeki bölümler de göreceğiz. Ama ben ilk bölümü öyle bulmadım.

DepresifPolyanna..
Sadece noktlama işaretleri nokta da koysam aynı ünlem de :KK55:
Bağırmıyorum,neden bağırayım ki,sinirli falan değilim .
Dizi batının doğuyu gördüğü şekilde yapılmış polyannacığım..
Oryantalist bakış açısı baz alınmış,bize bizi anlatıyorlar ama Batı'nın bakışıyla..
Biz bu değiliz,dilerim diziyi severek izleyen herkes alır bir kitap okur yada çocuklarına izletmez.
Tim ,toplum ahlakını bozmak hususunda zaten ünlüdür yapımlarıyla,bu kadar tesadüf olamaz bence..

X