Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
'moskof cariye hürrem 'adlı kıtabı okusaydı keske bazı arkadaslar

evet ılk nıkah kıyılan cariye hürrem ..

kıtapla aynı gıtmıyor ..

rus kıızı türkçeyi ne zmaan ögrendı kı bırden bıre gmeıde Türkçe konustu ..

begnemedım ,Halit cok yanlıs bır secım..

Hürrem desen güzel degil..hani nerede o dillere destan güzelligi ile Süleymanı deli eden.

Hürrem çok güzel bir kadın değildir zaten. Farklı bir cazibesi ve çekiciliği vardır. Süleyman ı etkileyen onun tatlı dili, cilvesi gibi şeylerdir daha çok.

Kitaptakilerlehiç uymuyor karakterlerin görünüşleri. Hürrem kızıl saçlı ama aynı zamanda çıtı pıtı bir kız. Minicik elleri var diye geçiyor kitapta. Dizideki Hürrem at gibi ama. Çok sönük kalıyor kitabın yanında bütün karakterler.. Nebahat Çehre hariç.

Diziye kendimi o kadar kaptırmışım ki, sabaha kadar rüyamda padişahlarla, validelerle uğraştım
Padişahın etrafında hünkarım diye diye dolanıyordum

çok şatafatlı dizi. o yüzden izlerim izlersem:))
gülben ergen'in oynadığı dizide hürrem sultandı.en azından o diziden on kat güzel ama genede aradığım "the tudors" tadını bulamadım

halit ergençi zaten beğenmem yanlış seçim.
survivor merve pes doğrusu .bu ülkede hiçmi tiyatrocu çokmu zor yaa.
nebahat çehre canım benim yaa özlemişim.
ayrıca osmanlının haremini sert şekilde eleştirenler gitsinler ingilizlerin saraylarını okusunlar iğrençlik pisliklerini bilseler
diziye gelince beğenmedim art niyetli.tims yapımın bütün dizillerinde kasıt var.melekler korusunda imam nikahını ayaklar altına almışlardı

bu arada en üstünde durduğum sahne venedik elöçisinin sürünerek padişahın karşısına çıkması. geçen yıl israildeki büyükelçimize yapılan muameleyi düşününce

Evet venedik elcisinin Sultan Süleymanin önunde diz cökmesi vede saraya getirilen kizlara zührevi muayene yapilmasi etkileyici sahnelerdi.Ama daha öncede dedigim gibi Kanuniyi sadece haremden ibaretmis giibi göstermelerine cok icerledim ben.

yabancilarin hic animsamak bile istemedikleri bir dönem bu
o yüzden bilseler bile görmezlikten geliceklerdir diye düsünüyorum

biz kavga etmeden olumlu olumsuz eleştirirken birileride işi siyasi tarafa çekmeye çalışıyor anlaşılanne alakası var konuyla..

Hürremin raksı mest etti beni 2 ci bölümü merakla bekliyorum
Merve Oflaz dışında gözümü tırmalayan çok bişi yoktu
Adını koyamadığım bir kopukluk var ama 2 ci bölümde onunda sebebini anlarım

kızlar ben daha önce hiç görmedim bas roldeki hürremmi kimdir o bileniniz varmı?

Yanlış hatrlamıyorsam İslam dininde cariyeden çocuğu olan erkek o cariyeyi karısı olarak nikahlamak zorunda. Dolayısı ile sonradan nikahlı eşi olmuştur. Dediğin gibi bir zaman makinesi olacak gidip göreceğiz :) Neden sorusuna da uzun bir cevap vardı konuda, yani bence mantıklı.

show tv her dizisi gibi bunuda bitirir inşallah.
günahlarıyla, sevaplarıyla ben ecdadımı tertemiz anmak ve hatırlamak isterim.
bunların yapacağı renytingleri yükeltmek için içine bol bol seks koymak olacaktir.
bana ağır gelir bu!.
gelecek nesillerimizde böylemi bilecek osmanlıyı.

ben iyiki osmanlı zamanında yaşamamışım..şu kontrol öldürdü beni.bide harem ne kadar gurur kırıcı birşey bekle padişah beni seçecek diye oldu oldu sonra seçil çocuk doğur mahidevran gibi acaba bu akşam kiminle diye ye bitir kendini..amannn aman izlerken afakanlar bastı..

bide halit ergenç i hiç sevmiyorum

bilemedim sevdim mi sevmedim mi karar veremedim hemen

Bende akşam diziyi izledim hoşuma gitti gerçekten tabi saptırmalar olabilirde kıyafetler,ihtişam değişik geldi..
Yalnız Hürrem rolüne ben en çok Ferhunde yi yakıştırıyorum
Kızıl saçsa kızıl saç entrikaysa entrika,Hürrem normalde çokta güzel değilmiş birazda etli butluymuş cuk diye otururdu bence ne dersiniz?

Bence de Ferhunde ya da Bihterin biraz kilolu hali de olabilirdi...tam fettan hırs küpü...

Diziye öylesine baktım. İzleyeceğimi düşünmüyorum. Nedeni showtv. Deli Saraylı`yı apartopar bitirdiler hazırda iki bölüm olmasına rağmen

Burdaki yorumları takip ediyorum. Bence bu dizi sayesinde bir çok kişi tarihe merak saracak. Nasıl Aşk-ı memnu ve Yaprak Dökümü`nün kitabı çok sattıysa bu dizidede durum bu olacak. En azından bunu umut ediyorum.

FLAŞ!.. SHOW TV’DEN SON DAKİKA “MUHTEŞEM YÜZYIL” AÇIKLAMASI!.. [SIZE=+0][/SIZE]

İŞTE SHOW TV’DEN YAPILAN AÇIKLAMA!..

Show TV olarak 20 yıllık yayın hayatımızda her zaman kaliteli ve iddialı yapımlara imza atma çabası içinde olduk. Ülkemizin ilk özel televizyon kanallarından biri olarak gerek haber, gerek tartışma, gerekse eğlence programlarına her zaman farklı bakış açımızla yeni soluklar getirdik.

Aradan geçen zaman içinde, başarılı dizilerle de ülkemizde bu sektörün gelişmesinde büyük katkı ve rolümüz olduğu kanısındayız. Bu düşüncemizin gerçekliğini dün akşam ilk bölümüyle Show TV ekranlarına gelen ve izleyiciden rekor izlenme payı alan Muhteşem Yüzyıl dizimizle, bir kez daha görmüş olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyor ve bunun haklı gururunu yaşıyoruz.

Muhteşem Yüzyıl, Show TV ekranlarında fragmanlarının yayınlanmaya başlamasıyla planlı ve kasıtlı olarak bazı çevrelerce Osmanlı hanedanının yanlış tanıtıldığından ve dizinin o dönemdeki karakterleri ve ilişkileri çarpıttığı konusunda haksız bir şekilde itham edilmişti. Dün gece ekranlarımızda yayınlanan ilk bölümünde bu iddiaların gerçek dışı olduğu ve dizinin Osmanli tarihinin en parlak dönemlerinden biri olan Kanuni dönemini tarihi gerçeklerden esinlenerek dramatik bir kurgu ile seyirciye yansıttığı ortaya çıktı. Dekoru, kostümleri, görsel efektleri ve sanat yönetimiyle Türk televizyon tarihinin en iddialı ve yüksek bütçeli projesinde emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyor ve diziyi art niyetle değil objektif yayıncılık anlayışıyla değerlendiren medyamıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Saygılarımızla

içki içmiyor filmde içdiği şerbettir dikkat ediniz, ayrıca lutfen gercekcı olununuz seferden sefere kosan bır ınsanın haremden bir kadınla ya da bır kac kadınla beraber olması anormalmidir? onlara üstelik karısı gözüyle bakılıyor islami olarak. ben acık bir sahne de göremedim . sarayda entrika tabiki olur o kadar ınsan var ve elbette bırının gozu diğerinde olacak . kanuni gayet asilce anlatılmıs bence venedik elçisiyle konusmaları mısırlı halka memleketlerıne gıtme ıznı vermesi, halka zulmedeni cezalandırması ve daha nicesi..hersey hiç bir zaman sanılan kadar mükemmel olamaz onlar da insandı. onlarında elbet kusurları olabılır kı bence fılmde boyle bi durum bile yok ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…