Erkek İnfertilitesi Muhteşem üçlü ile hamile kaldım. Hem de ikincisi yolda :) darısı başınıza...

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
1 yıldan fazla oldu canım ya biz hiç korunmadık evlendiğimiz günden beri çalışıyoruz sonuç yok aklıma takıldı doktora gittim bende acaba bendenmi kaynaklanıyo diye benimde hipertiroidim vardı ilaç kullanıyorum onla alakalı olabilirmi diye testlerimi yaptırdım doktor muayene etti bişey yok dedi herşey normal birde eşinin sperm değerlerine bakalım dedi.olmazsa asılama yada tüp bebek yaparız. bir tedavisi varsa niye bunlarla uğraşalım normal yolla olur diye düşünüyorum olmazsa son çare onları düşünürüz.bakalım eşime dün vitaminleri aldım birazda böyle deniyelim dedik olmazsa gidicez mecbur zaten eşimde biraz doktordan tedirgin oluyo ama yapcak bişey yok nasıl biz herşeye katlanıyosak onlarda fedakarlık etmesini bilmeli.ALLAH inşallah bizede çocuk sahibi olmak isteyen herkesede nasip eder...

inş canım en yakın zamanda nasip eder, biz de bu güzel duyguları tadarız...beklemek, bazı şeyleri zamana bırak lazım ameliyatımızı olduk bekliyoruz allah kimseyi bebekle sınamasın inş çok farklı duygular içindeyim bizim de bir gün bebeğimiz olacak mı acaba diye her gün bu düşüncelerle uyanıyorum. akşam yastığa başımı koyduğum zaman ne düşünüyorsam sabah yine o duygularla uyanıyorum...rüyalarım, hayatım bebek oldu...

inş canım en yakın zamanda nasip eder, biz de bu güzel duyguları tadarız...beklemek, bazı şeyleri zamana bırak lazım ameliyatımızı olduk bekliyoruz allah kimseyi bebekle sınamasın inş çok farklı duygular içindeyim bizim de bir gün bebeğimiz olacak mı acaba diye her gün bu düşüncelerle uyanıyorum. akşam yastığa başımı koyduğum zaman ne düşünüyorsam sabah yine o duygularla uyanıyorum...rüyalarım, hayatım bebek oldu...

sizede geçmiş olsun canım ya inşallah en kısa zamanda güzel haberlerinizi alırız tabi bizimde inş.birde doktorlar diyorki bu kadar kendinize stres yapmayın çok düşünüp kafaya takmayın 2 tarafta hiç bir sorun olmasa bile herkes aynı değil hemen hamile kalmıyabilir streste en büyük etken düşünmemeye çalış Allah nasip ederse olur inş.

BUNDAN 3 YIL EVVEL GİTTİĞİMİZ HEMEN HER DOKTOR HAYALLERİMİZİ ALT ÜST ETMİŞ YERİN DİBİNE SOKUP ÜZERİNDE TEPİNMİŞLERDİ. DAHA SONRA BU KULUPTE GEZİNİRKEN BİR PAYLAŞIM GÖRDÜM FORMÜL GİBİ. ÜMİTSİZ BİR ŞEKİLDE EŞİME VERDİM BUNLARI BULABİLİRSEN GİT AL DİYE. ÜMİTSİZ ÇÜNKÜ DOKTORUN VERDİĞİ KLOMEN VE TRENTAL ADLI HAPLAR PEK Bİ İŞE YARAMAMIŞTI. SAYI 4.5 TAN 9 MİLYONA ÇIKMIŞTI ANCAK HIZ VE MARFOLOJİ ORTALAMANIN ALTINDAYDI. EŞİM VERDİĞİM KİMYASAL DENKLEMLE :) TANIDIK ECZANEYE GİTMİŞ VE LİSTEYİ GÖSTERMİŞ, ODA MUHTEŞEM ÜÇLÜYÜ VERMİŞ.

PHARMATON (MULTİVİTAMİN) GÜNDE BİR AÇ

ZİNCO (ÇİNKO) GÜNDE BİR AÇ

SIVI L-CARNITIN ŞURUP (ESAS BU, BUNU MUTLAKA ALIN. SOLGAR MARKA) AÇ KARNINA GÜNDE 1 YADA 2 YEMEK KAŞIĞI

:nazar: İLK ÇOCUĞUMUZDA BUNLARI KULLANDIK VE BİR AYA KALMADAN HAMİLE KALDIM ALLAH'A ŞÜKÜR. :nazar:
DAHA SONRA BAKTIK YİNE OLMUYO EŞİM TEKRAR BAŞLADI AYRICA BU SEFER BUNLARIN YANINDA ECZANEDE ARI SÜTÜ TABLETİNİ ALMIŞ ONU İKİMİZDE KULLANDIK VE ARIDUNYASI.COM DAN ARI SÜTÜ VE POLEN SİPARİŞ ETMİŞTİK. ALLAH'A ÇOK ŞÜKÜR DARISI TÜM BEKLEYEN VE İSTEYENLERİN BAŞINA YİNE BİR AYA KALMADAN HAMİLE KALDIM :nazar: AMA TAVSİYEM ÖNCE HAPLARI DENEYİN DAHA SONRA OLMAZSA OYLE ALIN ARI SÜTÜNÜ FALAN ÇÜNKÜ ONLAR BİRAZ PAHALI.
LUTFEN PAYLAŞIMI YAYALIM YAYABİLDİĞİMİZ KADAR Kİ HERKES FAYDALANABİLSİN İNŞAALLAH !!!!

canım yardım edin ya herkes kullanabilirmi eşiminde aynı problemi var lütfeeeeeeeeeeennnnn başka hamile kalan varmı yazın nolurrrrrrrrr

Allah kimseyi bununla sinamasin insallah.. Insanoglu ne kadar aciz iste yaaa... Kizlar beterin beteri var halimize cok sukur... Benim de 1yil oldu evleneli ama ne gelen var ne giden... Burda bi ton tavsiye okuyorumm AMA Pekinde yasiyorum istedigimi istedigim zaman bulamiyorummm... Cooookkkk zor!!!! Yalnizim burda Allah aklima mukayyet olsun..:KK50:

vitamin bunlar yan etkisi olan bişey değil..

selam Allah evlatlarını analı babalı büyütsün.senin adına çok sevindim.
benim eşimin sperm sayısı normal ancak ileri hızlı hareketli sıfır acaba eşime de faydası olur mu bu ilaçların?bizde bu ay aşılama yaptırcaz inşaallah ama ondan önce bunları kullansa diyorum:KK12:
başka çevrende bu ilaçlardan fayda görenler oldumu acaba?

Son düzenleme:
BUNDAN 3 YIL EVVEL GİTTİĞİMİZ HEMEN HER DOKTOR HAYALLERİMİZİ ALT ÜST ETMİŞ YERİN DİBİNE SOKUP ÜZERİNDE TEPİNMİŞLERDİ. DAHA SONRA BU KULUPTE GEZİNİRKEN BİR PAYLAŞIM GÖRDÜM FORMÜL GİBİ. ÜMİTSİZ BİR ŞEKİLDE EŞİME VERDİM BUNLARI BULABİLİRSEN GİT AL DİYE. ÜMİTSİZ ÇÜNKÜ DOKTORUN VERDİĞİ KLOMEN VE TRENTAL ADLI HAPLAR PEK Bİ İŞE YARAMAMIŞTI. SAYI 4.5 TAN 9 MİLYONA ÇIKMIŞTI ANCAK HIZ VE MARFOLOJİ ORTALAMANIN ALTINDAYDI. EŞİM VERDİĞİM KİMYASAL DENKLEMLE :) TANIDIK ECZANEYE GİTMİŞ VE LİSTEYİ GÖSTERMİŞ, ODA MUHTEŞEM ÜÇLÜYÜ VERMİŞ.

PHARMATON (MULTİVİTAMİN) GÜNDE BİR AÇ

ZİNCO (ÇİNKO) GÜNDE BİR AÇ

SIVI L-CARNITIN ŞURUP (ESAS BU, BUNU MUTLAKA ALIN. SOLGAR MARKA) AÇ KARNINA GÜNDE 1 YADA 2 YEMEK KAŞIĞI

:nazar: İLK ÇOCUĞUMUZDA BUNLARI KULLANDIK VE BİR AYA KALMADAN HAMİLE KALDIM ALLAH'A ŞÜKÜR. :nazar:
DAHA SONRA BAKTIK YİNE OLMUYO EŞİM TEKRAR BAŞLADI AYRICA BU SEFER BUNLARIN YANINDA ECZANEDE ARI SÜTÜ TABLETİNİ ALMIŞ ONU İKİMİZDE KULLANDIK VE ARIDUNYASI.COM DAN ARI SÜTÜ VE POLEN SİPARİŞ ETMİŞTİK. ALLAH'A ÇOK ŞÜKÜR DARISI TÜM BEKLEYEN VE İSTEYENLERİN BAŞINA YİNE BİR AYA KALMADAN HAMİLE KALDIM :nazar: AMA TAVSİYEM ÖNCE HAPLARI DENEYİN DAHA SONRA OLMAZSA OYLE ALIN ARI SÜTÜNÜ FALAN ÇÜNKÜ ONLAR BİRAZ PAHALI.
LUTFEN PAYLAŞIMI YAYALIM YAYABİLDİĞİMİZ KADAR Kİ HERKES FAYDALANABİLSİN İNŞAALLAH !!!!

slm canım ben aranıza yeni katılıyorum bu yazını okuduktan sonra birzda olsa umutlandım:nazar: ben 16 aylık evliyim ayrıca pco hastasıyım sorunu bende beklerken malesef eşimde çıktı sperm tahlili yaptırmamız istendi ve yaptırdık ve doktor eşimde hiç spermin olmadığını söyledi ve direk tüp bebek denildi daha sonra eşime varikosel teşhisi konuldu eşim ameliyat oldu varikoselden şuan 5 ay oldu hiç test yaptırmadık ama korunmadıkda ve ben faydası olmadığını düşündün tüp bebek yaptırmaya karar verdim perşemde günü randevumuz var ama senin bu yazını okuduktan sonra kafam karıştı daha erkenmiydi acaba kullansammı die aklımda sorular olmaya başladı ve ne yapacağımı şaşrmış durumdayım bana yardım edermisiniz?? hiç olmazsa fikir sahibi olurum:44:

Selam kızlar bende bu muhteşem üçlyü aldım. eşim 15-20 gündür kullanıyo bakalım faydası olacakmı. En azından hamile kalamassam bile belki değerlerimiz yükselir... İnş. bakalım gelişme olursa paylaşırım sizlerle Allah yar ve yardımcımız olsun...

Arkadaşlar ben bu ilaçları doktora sordum bizde sayı 40milyon ama a+b hareketlilik 15 sorun sayıda olsaydı kullanılabilir tabi hormon testinden sonra dedi horman testi sperm sayısı 10milyondan aşağıda olduğunda yapılıyormuş . Sizin hareket sorunu var . bunuda 3 aşamada deneyeceğiz dedi ilk olarak lökasit var buda enfeksiyon dedi ilaç verdi . hatta biz bu doktora gitmeden önce proxeed kullandık 3 ay hiç faydası olmadı. enfeksiyon ilaçı 1 ay kullanacak fayda yoksa kortizon oda olmazsa yardımcı üremelere başvuracaksınız dedi . ama ben şuan incir kürü ve keçi boynuzu reçeli yediyorum

bugunden itibaren bende aldım bu vitaminleri eşim kullanacak bir gelişme oldugunda gelip mutlaka bildireceğim bu konuyab...sanada ömür boyu dua ederim heralde aklıma geldikçe:))

Merhaba Eşim 10 gündür kullanıyor dün tahmini yumurtlama günümdü 22sinde eşim tekrar teste girecek sonucları buraya yazacagım bakalım nekadar etkili olmus...Hamile kalırmıyım bilmiyorum ama eşimin performansında çok fark etti hatta abartmak suretiyle ilişkiye girdiğimiz gunun ertesi günü rüyasında bosalmıs afedersiniz hergün kendini hazır hissediyor anlayacağınız şaşırdık kaldık umarım sperm değerlerinede yansımıştır...

valla eşimde kullanıyo dün yumurtlama günüydü bizimde bunları kullandıktan sonra eşim söylemesi ayıp boğa gibi geziyo inş. faydası olur bizde 23 ü filan gibi tekrar teste gidecez yazcam sonucları

Benim eşimde kullanıyor arkadaşlar 1 ay oldu kullanalı ama daha test yaptırmadık, 1 ay daha geçsin öyle yaptırıcaz. Bu arada bende yumurta takibine gittim yumurtalarım kendiliğinden büyüdü ve iğnesiz olarak çatlamasını bekledik çok şükür o da oldu yumoşum çatladı. Dr. o gün ilişki önerdi. Dr takibe aldığında bir yandanda evde ovulasyon testi yaptım testin güvenirliğini test etmek için. Gerçekten de güvenilirmiş. Doktorun yumurtamın büyüdüğünü çatladığını söylediği günlerde gerçekten test de bana aynı şeyi söyledi. Bundan sonra ki aylar da da en azından dr gitmediğim zaman testi güvenerek kullanıcam bende 28 günde bir adet oluyorum ama yumurtamın çatladığı gün 17. günümdü yani 14. gün falan diye sabit kalmayın arkadaşlar nacizane tavsiyemdir.

ferdilara lütfen sende bizi merakta bırakma herhangi bir gelişmede bildirmeni dört gözle bekliyorum

ayşem bızım yumurtlama gunlerı denk geldi sanırım o yuzden yeni bitti ancak haftaya belli olur:)

bu ay ovulasyon testleride saçma sapan sonuçlar verdi bu ay bi tuhaf hiç bişey anlamadım adetimde normalden cok uzun sürdü nolacak bilmiyorum

X