Erkek İnfertilitesi Muhteşem üçlü ile hamile kaldım. Hem de ikincisi yolda :) darısı başınıza...

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
herkese merhabalar aranıza yeni katıldım ben 4 yıl hapla korunduktan sonra 2 yıldır çocuk sahibi olmaya çalışıyorum.bende hiç bir sorun çıkmadı hatta tüplerime dahi bakıldı sorun yok sonra anladıkki sorun eşimde sperm testi sonucu 4.400.000 çıkmıştı dr. hızı falan çok iyi ama sayıda sorun var demişti ve bizi direk tüp bebeğe yönlendirdi.ben eşimi sperm testine bile zor ikna etmişken eyvah dedim hayatta gitmez.nitekimde öyle oldu aylarca hiç doktora gitmedi en son geçen ay kavga gürültü ürolojiye gitti doktor ilaç verdi nasıl olsa varikosel yok önce ilaçla şansımızı deneyelim dedi dün 25 gün oldu ara verdi 5 gün sonra yine başlayacak kullanmaya. bu arada ben en son 17 nisanda regl oldum ve yumurtlama dönemime falan çok dikkat ettim o günlerde ilişkiye girdik şimdi bu ayın 13 ünde tekrar regl olmam lazım olmıyım diye dua ediyorum 2 gündür 5 kere gebelik testi yaptım tık yok sadece bu sabah midem biraz bulandı onun dışındada hiç belirti yok tabi buda psikolojik olabilir saatler günler durdu sanki beklemek çok zor inşallah hamileyimdir diye dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden ve çok korkuyorum kusura bakmayın sizinde başınızı ağrıttım sadece çok bunaldım ve yazmak istedim teşekkür ederim.

herkese merhabalar aranıza yeni katıldım ben 4 yıl hapla korunduktan sonra 2 yıldır çocuk sahibi olmaya çalışıyorum.bende hiç bir sorun çıkmadı hatta tüplerime dahi bakıldı sorun yok sonra anladıkki sorun eşimde sperm testi sonucu 4.400.000 çıkmıştı dr. hızı falan çok iyi ama sayıda sorun var demişti ve bizi direk tüp bebeğe yönlendirdi.ben eşimi sperm testine bile zor ikna etmişken eyvah dedim hayatta gitmez.nitekimde öyle oldu aylarca hiç doktora gitmedi en son geçen ay kavga gürültü ürolojiye gitti doktor ilaç verdi nasıl olsa varikosel yok önce ilaçla şansımızı deneyelim dedi dün 25 gün oldu ara verdi 5 gün sonra yine başlayacak kullanmaya. bu arada ben en son 17 nisanda regl oldum ve yumurtlama dönemime falan çok dikkat ettim o günlerde ilişkiye girdik şimdi bu ayın 13 ünde tekrar regl olmam lazım olmıyım diye dua ediyorum 2 gündür 5 kere gebelik testi yaptım tık yok sadece bu sabah midem biraz bulandı onun dışındada hiç belirti yok tabi buda psikolojik olabilir saatler günler durdu sanki beklemek çok zor inşallah hamileyimdir diye dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden ve çok korkuyorum kusura bakmayın sizinde başınızı ağrıttım sadece çok bunaldım ve yazmak istedim teşekkür ederim.

bende aynı senin gibiyim hiçbir sorun yok bizde eşimdede sorun yok ama olmuyor..gene hastalandım yarın doktora gideceğim..her ay hüsran olunca umutlanamıyor insan çok iyi biliyorumm..

bundan 3 yıl evvel gittiğimiz hemen her doktor hayallerimizi alt üst etmiş yerin dibine sokup üzerinde tepinmişlerdi. Daha sonra bu kulupte gezinirken bir paylaşım gördüm formül gibi. ümitsiz bir şekilde eşime verdim bunları bulabilirsen git al diye. ümitsiz çünkü doktorun verdiği klomen ve trental adlı haplar pek bi işe yaramamıştı. Sayı 4.5 tan 9 milyona çıkmıştı ancak hız ve marfoloji ortalamanın altındaydı. Eşim verdiğim kimyasal denklemle :) tanıdık eczaneye gitmiş ve listeyi göstermiş, oda muhteşem üçlüyü vermiş.

Pharmaton (multivitamin) günde bir aç

zinco (çinko) günde bir aç

sıvı l-carnıtın şurup (esas bu, bunu mutlaka alın. Solgar marka) aç karnına günde 1 yada 2 yemek kaşığı

:nazar: Ilk çocuğumuzda bunları kullandık ve bir aya kalmadan hamile kaldım allah'a şükür. :nazar:
Daha sonra baktık yine olmuyo eşim tekrar başladı ayrıca bu sefer bunların yanında eczanede arı sütü tabletini almış onu ikimizde kullandık ve arıdunyası.com dan arı sütü ve polen sipariş etmiştik. Allah'a çok şükür darısı tüm bekleyen ve isteyenlerin başına yine bir aya kalmadan hamile kaldım :nazar: Ama tavsiyem önce hapları deneyin daha sonra olmazsa oyle alın arı sütünü falan çünkü onlar biraz pahalı.
Lutfen paylaşımı yayalım yayabildiğimiz kadar ki herkes faydalanabilsin inşaallah !!!!

mrb hayırlı doğumlar olsun inşallah sağlıkla bizimde sıfır denilcek kadar azdı sayımız bu ilaçları eşimde kullandı 1 yıl etki etmedi sandık sonra ilaçlar ve bitkisel birşey yaptırdık çok da uygun fiyatlıydı onunla sayı kalite 3 ayda yükseldi tüp bebek bile olmaz demişlerdi ark şuan 15 aylık oğlum var sayımız tamamen düzelmiş dr korun dedi rabbim çok büyük isteyen ark o bitkisel şeyin adınıda öğrenip yazarım ama unutmamak için bana msj yazın unutabilirim hepinize tombiş bebişler versin rabbim

mrb hayırlı doğumlar olsun inşallah sağlıkla bizimde sıfır denilcek kadar azdı sayımız bu ilaçları eşimde kullandı 1 yıl etki etmedi sandık sonra ilaçlar ve bitkisel birşey yaptırdık çok da uygun fiyatlıydı onunla sayı kalite 3 ayda yükseldi tüp bebek bile olmaz demişlerdi ark şuan 15 aylık oğlum var sayımız tamamen düzelmiş dr korun dedi rabbim çok büyük isteyen ark o bitkisel şeyin adınıda öğrenip yazarım ama unutmamak için bana msj yazın unutabilirim hepinize tombiş bebişler versin rabbim

canım istersen sende paylaş ki belki faydalanan olabilir İnşaAllah hemi bitkisel diyosun daha makbul görünüyo

böyle umutlu şeyleri okuyunca çok mutlu oluyrm sabahtan beri okuyrm çok güzell çokk umut verici:))
bende bir formul söyliyim ozaman arıdünyası.com 200-300 verip aldığınız şeyleri biz 3 yıl önce malatyada yaptırdık 100 tl biraz fazlaydı ek bişeyler almıştık çünkü rabbime şükürler olsun bebeğimiz 2 .ayda geldi biz anzer ballı karışım ve eşim taze fındık yemişti :))
şifa dünyası işte rabbim ol demezse elbet olmaz ama şifa olan bitkileride rabbim yaratıyor...

adnan saraçoğlunu çayınıda eşim 4 ay içti işe yaramadı:KK43:
cenani usta malatyalıdır hiçte paracı değildir oğlum doğduğunda gaz için bişeyler sormaya aradık bize hiç para almadan göndermişti bir danışın isteyen görüşsün kızlar milyarlar verip hemen tüp bebek yaptımaktan iyidir elbet..
mail adresi var bende eklemiştim cenaniustasifa@hotmail.com

ne kullandığınızı yazarsanız bizde faydalanırız

ed 32 sana ulaşamıyorum özeldende atamıyorum daha yenı uyeyım.mesajımı görünce lütfen dönüş yaparmısın.sadece bu ilaçlarımı kulladınız.bırde mg falan varmı.hangı dozlarda aldıızdeğerlerınız nasıldııı.çok teş ederım

böyle umutlu şeyleri okuyunca çok mutlu oluyrm sabahtan beri okuyrm çok güzell çokk umut verici:))
bende bir formul söyliyim ozaman arıdünyası.com 200-300 verip aldığınız şeyleri biz 3 yıl önce malatyada yaptırdık 100 tl biraz fazlaydı ek bişeyler almıştık çünkü rabbime şükürler olsun bebeğimiz 2 .ayda geldi biz anzer ballı karışım ve eşim taze fındık yemişti :))
şifa dünyası işte rabbim ol demezse elbet olmaz ama şifa olan bitkileride rabbim yaratıyor...

adnan saraçoğlunu çayınıda eşim 4 ay içti işe yaramadı:KK43:
cenani usta malatyalıdır hiçte paracı değildir oğlum doğduğunda gaz için bişeyler sormaya aradık bize hiç para almadan göndermişti bir danışın isteyen görüşsün kızlar milyarlar verip hemen tüp bebek yaptımaktan iyidir elbet..
mail adresi var bende eklemiştim cenaniustasifa@hotmail.com

merhabalar ben cenanı ustaya bu maıl adresinden ulasamaım acaba tel nosu falan varmı yada sız nasıl ulaşıyorsunuz bana anlatırömmısınız.teşk.

BUNDAN 3 YIL EVVEL GİTTİĞİMİZ HEMEN HER DOKTOR HAYALLERİMİZİ ALT ÜST ETMİŞ YERİN DİBİNE SOKUP ÜZERİNDE TEPİNMİŞLERDİ. DAHA SONRA BU KULUPTE GEZİNİRKEN BİR PAYLAŞIM GÖRDÜM FORMÜL GİBİ. ÜMİTSİZ BİR ŞEKİLDE EŞİME VERDİM BUNLARI BULABİLİRSEN GİT AL DİYE. ÜMİTSİZ ÇÜNKÜ DOKTORUN VERDİĞİ KLOMEN VE TRENTAL ADLI HAPLAR PEK Bİ İŞE YARAMAMIŞTI. SAYI 4.5 TAN 9 MİLYONA ÇIKMIŞTI ANCAK HIZ VE MARFOLOJİ ORTALAMANIN ALTINDAYDI. EŞİM VERDİĞİM KİMYASAL DENKLEMLE :) TANIDIK ECZANEYE GİTMİŞ VE LİSTEYİ GÖSTERMİŞ, ODA MUHTEŞEM ÜÇLÜYÜ VERMİŞ.

PHARMATON (MULTİVİTAMİN) GÜNDE BİR AÇ

ZİNCO (ÇİNKO) GÜNDE BİR AÇ

SIVI L-CARNITIN ŞURUP (ESAS BU, BUNU MUTLAKA ALIN. SOLGAR MARKA) AÇ KARNINA GÜNDE 1 YADA 2 YEMEK KAŞIĞI

:canım tebrık ederım allahım kımsenın kucagını bos bırakmasın yanısırada bizlerin.bende 13 yıllık bebek özlemı çekıyorum.hıç hamıle kalamadım.eşime denemedıgım bıtkı kalmadı ama duzenlı içmedi.yıllar sonra sperm sayımızı arttırdık.86milyona çıktı.şimdi hız problemım var.bende l carnıtın ve çakşıra başladım bunları kadınlar kulubu formundan yanı sızlerden gördum uyguluyorum senden bır rıcam var.2 çocuga hamıle kalmandan ne kadar önce sperm testı yaptırdınız.sayınız ve en önemlisi hızınız neydı ve testten ne kadar sonra hamıle kaldın.testle hamıle kalman arasında bıtkı ilaç kullandınmı lutfen hatırlamaya çalış tesekkurler

canım biz ilk hamileliğimden 2 ay önce falan test yaptırmıştık sayı 10milyondu hızı hatırlamıyorum ama o da düşüktü aşılama bile olmsaz demişti dr sonra biz bu ilaçlara başladık 2 ay olmadan hamile olduğumu öğrendik daha sonrasında iki yıl yine korunmadık olmayınca tekrar ilaçları aldık ve 20 gün olmadan tekrar hamileydim test falan yaptırmadık bi daha.. 7 aydır deneyen hız problemi olan bi arkadaşıma önermiştim 2 ay olmadan onun da bebek haberini aldık rabbim herkese nasip etsin

canım biz ilk hamileliğimden 2 ay önce falan test yaptırmıştık sayı 10milyondu hızı hatırlamıyorum ama o da düşüktü aşılama bile olmsaz demişti dr sonra biz bu ilaçlara başladık 2 ay olmadan hamile olduğumu öğrendik daha sonrasında iki yıl yine korunmadık olmayınca tekrar ilaçları aldık ve 20 gün olmadan tekrar hamileydim test falan yaptırmadık bi daha.. 7 aydır deneyen hız problemi olan bi arkadaşıma önermiştim 2 ay olmadan onun da bebek haberini aldık rabbim herkese nasip etsin

Canim merhaba esimde 2 aydir kullaniyor insallah bize de yarari olur yarin3. Asilamami olcam ne olur dua edin bende bebegime kavusayim:KK43:

merhaba uzun zamandır sitede araştırma yapıyodum ve sizin tavsiyelerinizi gördüm eşimede sperm testi yaptırdık ve sayıda değilde hızında problem çıktı ve doktor varikosel olabileceğini söyledi muayenede bişey çıkmamıştı ama ultrasonda varikosel çıktı.acaba senin önerdiğin ilaçları kullansak hızına faydası olurmu. ve ilaçları eşinle beraber sende kullanmışmıydın.

merhaba uzun zamandır sitede araştırma yapıyodum ve sizin tavsiyelerinizi gördüm eşimede sperm testi yaptırdık ve sayıda değilde hızında problem çıktı ve doktor varikosel olabileceğini söyledi muayenede bişey çıkmamıştı ama ultrasonda varikosel çıktı.acaba senin önerdiğin ilaçları kullansak hızına faydası olurmu. ve ilaçları eşinle beraber sende kullanmışmıydın.

canım aynı sorun bizde de var sayımızda pek sorun yok fakat hızımız az eşim varikosel ameliyatı oldu ama şöyle durum var el ile muayene de anlaşılmayan varikoselin ultrason sonucuna göre pek bir önemi yok.yani ultrason da diyelim varikosel çıktı ama el ile muayene de çıkmadı o zaman çoğu doktor ameliyat önermiyor...eşim 3 üroloğa göründü varikosel el ile muayene sonucunda gözle görülebilen bir şey, 2 doktor eşime varikoselin var dedi biri ultrason kağıdına bakarak biri el ile muayene sonrasında ama eşim bir türlü ikna olamadı madem el ile muayene de gözle görünüyorsa ben neden göremiyorum diye en sonunda başka bir ürolağa gittik sağolsun onun sayesinde ikna oldu eşim el ile muayene olurken doktor kendi göstermiş bak bunlar varikosel diye o zaman kendi de görünce ameliyat olmaya karar verdi...gitmeden önce internette bakmıştı varikoseli olanların damarları nasıl oluyor nasıl görünüyor diye...benim size tavsiyem bir doktora bağımlı kalmayın canım bir de değerleriniz de sürekli düşme varsa bu da varikosele işaret canım onun için de en az 3 test yaptırmanız gerekiyor...ilaca sıra gelince eşim ameliyat öncesi 3 ay ilaç kullandı ama hiç bi etkisi olmadı varikoseli olduğu için galiba damarlar zaten tıkalıydı sağlıklı spermlerde damarlar yüzünden olmuyordu o yüzden ameliyat öncesi ilaçlar bize hiç etki etmedi...ama sizin el ile muayene de varikosel çıkmadıysa o zaman ilaç etki edebilir...

doktor elile muayenede bişey yok dedi daha sonra birde sperm değerlerine bakalım olmazsa esine birde rahim filmi çekeriz dedibenim testlerimde bir problem çıkmamıstı.daha sonra sperm testi yaptırdık ve sayı yüksekti 112 milyon ama hızı ve hareketi %25 ti doktor bu yeterli değil değil varikosel olabilir dedi ve biziultrasona yönlendirdi ve sonucunda varikosel var dedi ve amelyat önerdi. bir başka doktora göstericez sonuçları bakalım inşallah iyi çıkar.bende internette araştırmıştım eğer elle muayenede çıkmazsa ultrasondaki teşhis geçersiz sayılıyomuş ve o sonuca göre ameliyat gerekmiyomuş.

doktor elile muayenede bişey yok dedi daha sonra birde sperm değerlerine bakalım olmazsa esine birde rahim filmi çekeriz dedibenim testlerimde bir problem çıkmamıstı.daha sonra sperm testi yaptırdık ve sayı yüksekti 112 milyon ama hızı ve hareketi %25 ti doktor bu yeterli değil değil varikosel olabilir dedi ve biziultrasona yönlendirdi ve sonucunda varikosel var dedi ve amelyat önerdi. bir başka doktora göstericez sonuçları bakalım inşallah iyi çıkar.bende internette araştırmıştım eğer elle muayenede çıkmazsa ultrasondaki teşhis geçersiz sayılıyomuş ve o sonuca göre ameliyat gerekmiyomuş.

evet tatlım aynen dediğin gibi ultrason sonucuna göre ameliyat yapmıyor doktorlar...el ile yapılan muayene de varikosel varsa o zaman değerlere etkisi oluyor diyor çoğu doktor...ama sayınız iyi zaten hızınız da çok kötü sayılmaz ilaçla yükselebilir belki bunun için de proxeed plus veriyor doktorlar...kaç yıldır çocuk düşünüyorsunuz canım?

evet tatlım aynen dediğin gibi ultrason sonucuna göre ameliyat yapmıyor doktorlar...el ile yapılan muayene de varikosel varsa o zaman değerlere etkisi oluyor diyor çoğu doktor...ama sayınız iyi zaten hızınız da çok kötü sayılmaz ilaçla yükselebilir belki bunun için de proxeed plus veriyor doktorlar...kaç yıldır çocuk düşünüyorsunuz canım?

1 yıldan fazla oldu canım ya biz hiç korunmadık evlendiğimiz günden beri çalışıyoruz sonuç yok aklıma takıldı doktora gittim bende acaba bendenmi kaynaklanıyo diye benimde hipertiroidim vardı ilaç kullanıyorum onla alakalı olabilirmi diye testlerimi yaptırdım doktor muayene etti bişey yok dedi herşey normal birde eşinin sperm değerlerine bakalım dedi.olmazsa asılama yada tüp bebek yaparız. bir tedavisi varsa niye bunlarla uğraşalım normal yolla olur diye düşünüyorum olmazsa son çare onları düşünürüz.bakalım eşime dün vitaminleri aldım birazda böyle deniyelim dedik olmazsa gidicez mecbur zaten eşimde biraz doktordan tedirgin oluyo ama yapcak bişey yok nasıl biz herşeye katlanıyosak onlarda fedakarlık etmesini bilmeli.ALLAH inşallah bizede çocuk sahibi olmak isteyen herkesede nasip eder...

X