Tatlı Tarifi Muhallebili Muzlu Milföy- Pınar Süt Sponsorluğunda

11 Mart 2013
9.602
12.967
Malzemeler
2 yemek kaşığı nişasta
2 yemek kaşığı un
1 paket şekerli vanilin
1 çay bardağı toz şeker
1 adet yumurta sarısı
8_9 adet milföy hamuru
500 ml Pınar süt
1 tatlı kaşığı tereyağ
İç
Muz
Kivi
süslemek için
pudra şekeri
çikolata sosu
ceviz veya ne isterseniz

Yapılışı

1. Öncelikle muhallebi için gerekli olan süt, un, nişasta, yumurta sarısı ve şekeri tencereye alalım. Çırpıcı ile karıştırarak koyulaşıp kaynayıncaya kadar pişirelim.
  2. Kaynadıktan sonra tereyağı ve vanilyayı ilave ederek hızlıca çırpalım ve ocaktan alalım.
  3. Muhallebimiz soğurken milföylerimizi hazırlayalım.
  4. Milföy hamurlarımızı tezgaha açalım ve oda sıcaklığında yumuşamaları için birkaç dakika bekleyelim.
  5. Daha sonra her bir kareyi 4 küçük kareye bölelim. Dilerseniz kare yerine çay bardağı ile keserek daireler de elde edebilirsiniz. Şekil olarak güzel oluyor. Ancak kenarlardan kesilen fazla parçalar israf oluyor diye düşünebilirsiniz. Bu yüzden tercih size kalmış :)
  6. Kestiğimiz milföyleri pişirme kağıdı serdiğimiz fırın tepsisine dizelim. Dizerken arada pek boşluk kalmayacak şekilde sıkıca dizebilirsiniz. Çünkü milföyler pişerken zaten küçülüyor :) Pişirme kağıdı kullanmanızı her zaman tavsiye ederim. Hem pişirme daha güzel oluyor hem de temiz iş çıkıyor :)
  7. Milföylerimizi 180 derece ısıtılmış fırında kabarıp pembeleşinceye kadar pişirelim.
  8. Muhallebi ve milföyler ılıdıktan sonra bir araya gelebilirler :) Kabaran milföyleri ortadan ikiye ayıralım. Her iki parçasına da krema sürelim. Kapatmadan önce dilerseniz bir dilim muz kivi veya sevdiğiniz bir meyveden de yerleştirebilirsiniz.
  9. Hazırladığımız milföy pastalarını servis tabağına alalım. Üzerlerini pudra şekeri veya çikolata sosu ile süsleyelim. Dilerseniz hemen veya bence birkaç saat dinlendirdikten sonra servis yapabilirsiniz, şimdiden afiyet olsun :)

Kolay tatlı yapmanın püf
noktaları;

• Bu tatlının kreması çok akışkan olmamalı, aksi halde milföye sürdüğünüz gibi akabilir. Bu sebeple verdiğim un miktarında kaşık tepeleme dolu olacak.
  • Tatlınızı servis etmeden önce 1-2 saat dinlendirmenizi öneririm çok daha lezzetli olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ellerine sağlık başarılar dilerim :)

Cikolatalisindan alırım bir tane
Ellerine saglik canim basarilar dilerim

Elinize sağlık başarılar

Ellerine sağlık hayatım çok güzel olmuş,yarışmada başarılar dilerim sanada..
Bu arada pişti olduk seninle aynı tatlıyı yapmışsız.

Amanin cok guzel
Cikilatalisindan alayim bir dal
Bu arada kaktuslerine de bayildim
Ellerine saglik milfoyler hem guzel hem pratik basarilar diliyorum

Eline sağlık canım çok güzel olmuş başarılar diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…