Muayeneye gittiğinizde doktor neler yapıyor?

otuzsekiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2009
5
0
Konunun yeri umarım ki burasıdır en uygun yer olarak burayı gördüm çünkü...

11+4 günlük hamileyim... Dğum yapmış veya şimdi benimle birlikte hamile olan arkadaşlarımdan aldığım bilgilere göre benim gittiğim doktor muayenesini tam yapmıyor... O yuzden sizlerdende doktorunuzun neler yaptığını öğrenmek istiyorum...

Kilomu tansiyonumu şimdiye kadar hiç ölçüp kayıt altına almadı ki danıştığım kişiler hep ölçülerinin alındığını ve doktorun bu bilgileri bir karta sürekli işlediğini söylediler...

Bana yapılan muayeneyi aynen aktarıyorum sizlerde aktarırsanız neler yapılması gerektiğini öğrenmemde yardımcı olacaktır... gerekirse ve büyük ihtimalle çok geç olmadan doktorumu değiştirmekde istiyorum bu yüzden...

Randevulu gittiğimiz muayeneye 10-15 dakka sonra giriyoruz(çok fazla beklemediğimiz için bu önemli bir sorun değil aslında...) Doktorumuzun ilk yaptığı şey son adet tarihine göre bebişin kaç haftalık olduğunu hesaplayıp söylemek oluyor(zaten bebişinin kaç haftalık olduğunu bilmeyen anne adayı olamaz di mi?...)Sonraki yaptığı iş ise ultrasonda bebişe bakıp bu haftaya göre normal görünüyor diyip muayeneyi bitirmesi oluyor...Muayeneden çıkarkende en son bi şikayetim olup olmadığını soruyor ve gidebilirsiniz diyor...

İlk gebeliğim olduğu için bende heralde herkes bu şekilde muayene ediyor zannediyordum ama çevremden duyduklarıma göre hiçde iyi muayene etmiyormuş gibi geliyor... yakında 11-14 testine gideceğim ve çok önemli hassas bi test olduğu için doktorumu değiştirmek istiyorum... Sizce çok mu geç kaldım acaba?

benim şuanki doktorum ilk gittiğimde kilomu boyumu yaşımı vs bilgileri aldı işte bebek büyüdükçede bebeğin suyunu baş karın çapını kilosunu boyunu herşeyini ölçerek söyler ve anlatır işte şurası bacağı şurası burnu şurası ayağı gibi..
ayrıca cep nmr verdi gece gündüz herhangi bir sorunda ara dedi ben onu aradığımda hemen tanıyor sesimi ve gittiğimde de hatırlayıp ee geçen aydan beri ne yaptı bebek şikayetin varmı günde kaç defa vuruyor herşey normalmi diye soruyor bence gayet ilgili 9 haftadan şuana kadar aynı doktordayım ama hast çok pahalı olduğu için doğum için değiştiricem aynı bu doktorum gibi ilgili bi doktor arıyorum haftalardır..

ben kontrole devlet hastanesine gidiyorum o kadar kalabalık oluyo ki bi an önce bitsin istiyorum artı. ultrasondan bakıp kalp atıyo iyi diyo sadece dr.tansiyon kilo vs.nerdee.özele gitme sansınız varsa rahatsız oluyosanız, dr içinize sinmiyosa değiştirin bence de..bende internetten okuyup öğreniyorum neler yapılması gerektiğini.bi haberim yoksa..

Arkadasim ben dogum yapmadim daha once ama ablalarimdan biliyorum ALTUNHAN'in dedigi gibi aynen yapiyordu doktorlar yani galiba senin doktor biraz üsengeç geldi bana...baska doktora danismanda fayda var bende...Allah yardimcin olsun

valla benim doktorda seninkinden başka bişey yapmıyor ama
ben aklıma gelen soruları sordukça biraz daha ilgileniyor benimle

Verdiğiniz bilgiler dahilinde doktorumu değiştirmeye karar verdim... Hemen başka bir doktordan randevu aldım cuma gününe... Ha buarada belirteyim gittiğim hastane özel hastane ama hasta ile ilgilenme hiç yokmuş anladığım kadarıyla...

Aynı özel hastanenin bir başka doktoruna gittim ve sonuç ilkiyle kıyaslanamaz bile... İlgi ,alaka ,kayıtları düzgün ve muntazam tutma herşeyiyle dört dörtlüktü gerçekten...Üzerimdeki gerginlik geçti artık gönül rahatlığıyla kalan haftaları geçiririm...İçinizde herhangi bir şüphe varsa doktorunuzu değiştirin ve stres yaşamayın...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…