Mönü yardım

gerekli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
237
1
42
Arkadaşlar bir şey danışacağım...
Salı akşamIna kalabalık misafirlerim var. Hamile olduğumdan yalnızca çorba , balık ,salata yapsın demişler. Yanına hafif neler ekleyebilirim. Nasıl bir mönü önerirsiniz? Nasıl br salata yapsam?

arkadaşım öncelikle nasıl bir balık çeşidi yapacaksın? büyük balık (çinekop, alabalık vs...) yapacaksan bunları kişi başı bir tane düşünebilirsin... salata olarakta bol yeşillikli bir salata düşünebilirsin... çorba basit zaten... tatlı olarakta sütlaç, yalancı tavuk göğsü ya da şekerpare yapabilirsin... cokacimcoook bir derdim var bölümünde seninki pek dert gibi gelmedi bana ama hamile olduğun için bir şeyler yazma mecburiyeti duydum birden... kolay atlatırsın inşallah... :teselli:

balığın yanına hazır helva koyabilirsin gücüm yeter diyorsan (hamilesin ya ondan) un ya da irmi helvası da yapabilirsin. (evlenmeden akıl verir oldum :)) salata da bol yeşillikli salata olabilir ya da balıkla güzel giden domatesli ve soğanlı salata olabilir ki misafirin ağzının kokmasını istemiyorsun yeşil salata daha iyi gibi:)

balığın yanına hazır helva koyabilirsin gücüm yeter diyorsan (hamilesin ya ondan) un ya da irmi helvası da yapabilirsin. (evlenmeden akıl verir oldum :)) salata da bol yeşillikli salata olabilir ya da balıkla güzel giden domatesli ve soğanlı salata olabilir ki misafirin ağzının kokmasını istemiyorsun yeşil salata daha iyi gibi:)

Olur mu hiç öyle. İlla evli olmak gerekmez:) Teşekkür ederim.

İçerik nedeniyle”İçerik nedeniyle” Yemek bölümleri“Bölümüne taşınmıştır
Editör arkadaşımın da bilgisine

Balığın yanına bol roka salatası birde benim herzaman yaptığım bir patates salatam var onu yapabilirsiniz.Patatesleri kabukları ile haşla.(orta boy).Piştikten sonra kabukları soy dörde böle borcama bırak.Sıcakken sirke zeytintağı limon koyuyorsun.O arada kırmızı soğanları ince yuvarlak doğra elinle ayır halkaları ,patateslerin üstüne ekle ,bir tutam maydanoz ufak doğra onuda ekle, en son kırmızı pul biberle süsle.Hem görünüm güzel hemde tadı.İYorulmazsanda zeytinyağlı kereviz yada pırasa yapabilirsin.Hayırlı doğumlar ,misafirlerin içinde kolay gelsin:)

Son düzenleme:
X