Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 mesajını okuyunca çok güldüm akşam akşam benimde tatlı krizim tutuyor ama seninkide bir başka oluyormuş kaydirigubbakcemile2

bende regli olmadan önce acayip derecede yemek yerim . ama tabi monti amcama hiçbir şekilde ihanet etmiycem bu sefer hiç kaçamaksız atlatacağım inşallah istediğim kiloya inene kadar .

bende regli olmadan önce acayip derecede yemek yerim . ama tabi monti amcama hiçbir şekilde ihanet etmiycem bu sefer hiç kaçamaksız atlatacağım inşallah istediğim kiloya inene kadar .

inş.yaza kadar istediğimiz kilolara kavuşuruz hepimiz.

referans
ay yaşıtmışız. Neden abla dediysem sana :roflol:

Kaçtım ben kızlar. Yarın görüşürüz. a.s.

arkadaşlar aslında pek masum olduğunu sanmıyorum fruktozuyn
fruktoz aslında meyve şekeri demek diğer kutuda tablet olarak satılan çaya falan atılan başka bişey ve o daha zararlı biliyorsunuz aspartam var için de hiç önermiyorum
1 hafta çayınızı şekersiz içseniz inanın bana birdaha şekerli içmek istemiiceksiniz
bikere yanlışlıkla abimin çayını yudumladımda lavaboya koştum hemen yutmam imkansızdı ve abim sonra az şeker koymuşum diye tekrardan şeker koydu yaklaşık 1 senedir bu şekilde içiyorum çayı kahveyi
fruktoza gelirsek o meyveden ve baldan elde edilen şeker tamam çok fazla yükseltmiyo olbailir ama fazlası zarar arkadaşlar belki haftada 1 bu şekilde tüketebilirsiniz
aebencim gelince daha çok aydınlatır sizi
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis daha durun bakalım bende yaptım süt tozuyla dolapta duruyor ama yemeye hiç niyetim yok bu aşamada furuktozdo olsa ..:dilcikar:..
sabredin biraz ne oluyor hemen .:eek:lmaz:
şimdi vaktim az yazamadım valla hepinizi sopalıycam şimdi :mymeka::roflol:

nedense bugün çok acıkıyorum ve 2 kere ara yapmak zorunda kaldım 1. si öğlen yemeğinden 1 saat önce diğeride yemekten sonra 3 saat sonra genelde sabahla öğlen arası ara yapmam ama miğdem kazınıyordu ve her ikisindede 1 avuç ceviz + fındık karışımı yedim:eek:klava::eek:klava:alsanaalsanasmilemafoldumben
bilmiyorumkismile çok olmuş.. ara deyil nazlım olmayan yedigin .:1no2:. yanında paket süt bulundur ara için en iyisi meyve al yanına olmadı kayısı .... çereze bukadar yüklenme ....
ama açda kalma baktın bu regl dönemimde zorluyor seni sık ye aralarını geçimce düzltirsin tekrar..a.s
sabah 81,2 cıktım :KK43:( gecen yaz 73 e kadar inmiştim....bende kan şekeri de var 2 saat arayla bır seyler yemem gerekıyor....
destinam bende hipogilisemiyim... dr. banada 2 saatte bir şey ye diyor . kan şekerim düşük . ama bu beslenme oturdugunda inan açlıgın normale dönecek ...
tatlı yediginde kesin halsiz olyordursun hatta sinirli .kızgın . yorgun bitkin .
ama bu beslenme hepsine iyi geliyor.... uykunu bile düzene sokuyor çok dinç oluyorsun bi kaç güne kalmadan bunu sende fark edersin .a.s

selam,
ben bir ara aranıza katılıp çıkmştım, kilolarıma acaip derece de kafayı taktığım için sonra kendimce bir yöntem deniycem deyip ayrılmıştım. Buradan da çok faydalandığımı söylemem gerek ve tesadüfen geçen haftaki beslenmem ile 4 günde 1 kilo, takip eden günlerde de 200-300 gr vermeye devam ediyorum. Gerçi daha 6. gündeyim ama bunun böyle devam edeceğine de eminim.
Buradaki grup bence en düzgün diyet yapan grup, çünkü sağlıklı beslenme burada önemli. Ben yaptıklarımı kısaca sizinle paylaşmak istedim.
kahvaltı: k-flakes yarım yağlı sütle koca bir kase (tatlı isteğinizi bütün gün bastıracaktır)

2 saat sonra (acıkınca) portakal ya da elma ya da 3-4 kuru kayısı ya da domates

öğle az yağda pişmiş, salçalı patlıca yemeği iki dilim kepek ekmeği, ayran ya da cacık ya da sadece yoğurt hem de yağlı)

öğleden sonra
acıkınca portakal, küçük bir kase salata, elma

akşam koca bir kase salata, peynir (ki ben hem tam yağlı beyaz, hemde krem peynirden nerdeyse 3 kibrit kutusu kadar yedim ) yağsız iki yumurtadan omlet ya da balık (fırında ve az zeytinyağı sarımsak ile pişmiş) 2 dilim kepek ekmeği

gece yatmadan yarım saat kadar önce meyve suyu (kendiniz sıkın hazır içmem ben, elma, havuç, portakal, limon ya da sadece portakal, bir gece hastaydım nane-limon içtim ballı)

Bu diyette bence en etkili olanlar şunlar;

Sizin diyetinizdeki gibi mutlaka her öğün süt ürünü tüketmek,

Gece yatmadan önce metabolizmayı hızlı tutsun diye meyve suyu tüketmek

ve de en önemlisi karnım acıkınca yedim, midem guruldayınca ve de aç olduğuna kesin emin olunca, bunu kendinize öğretebilirseniz vücut yeterince gıdada alıyorsa zaten kendiliğnden kilo vermeye başlayabilirsiniz. Bundan önceki haftalar çok az kilo vermiştim ama bu süreçte acıkmayı, doymayı ve de lezzetli yemeyi öğrendim. Tadını beğenmediğim şeyi asla yemiyorum.

Hepinize kolay gelsin...:enbuyukkk:

ıyi akşamlar arkadaşlar
Bugünkü menümü yazaym,spor yapcam sonra.
KAHVALTI
domates
peynir zeytin
az şekersiz marmelat
1.5 dilim tam buğday ekmek
Öğlen geç yedim.akşamla birleşti o yüzden.
közlenmiş patlıcanla karnıyark
2tavuk but fırında pişmiş
yoğurt
salata
GECE
meyve
süt
SPOR
1saat yürüyüş
1saat bisiklet
50 mekik

iremcim iyiyiz cnm,oğluşta iyi...tam ele avuca gelecek gibi oldu en sevilecek zamanı şimdi.ayına göre biraz tosuncuk oldu bu gün tüm gün kucağımdaydı kollarımı koparttı valla zor yazıyorum.arkadaşı görmeye gitmiştik bu gün indirip çıkartırken apartmana koptu kollarım valla.:emir_bebek:
cuma günü son kez yazıyor olacağım sanırım.cumartesi taşıyorum evi.telef olurum artık eyvahedigeldismile şu anda yorgunluktan parmağımı kıpırdatamıyorum ama sizi takip etmedende duramıyorum valla.(kızlar hepmiz yaşlanıyormuşuz ama hala burda oluyormuşuz düşünsenize zemuszemus ,montiden emekli oluyormuşuz bayanssulusmile
yeni başlayan arkadaşlar montiye iyi adapte olun lütfen..ilk günlerden kaçamağı düşünmeyin .yada şeker yerine konulabilecek şeylerle şeker ihtiyacınızı karşılamaya çalışmayın..kendinize edersiniz.ben 7 yıldır kaçamak hayaliyle yaşamamayı öğrendim.siz şeker yerine geçecek şeylerle kaçamak yapmayı silin aklınızdan,kaçamaksız yaşamanın yollarını nasıl öğrenirim diye düşünün..yaz geliyor kiraz yersiniz bol bol.glisemik indeksini bilmiyorum şu an acaip yorgunum bakamıycamda ama aebenim müsade ediyorsa onunla giderirsiniz tatlı ihtiyacınızı.hemde bol bol wc ye çıkartır sizi .hem susuzluğunuzu giderir,hem ödeminizi alır,hemde bağırsaklarınızı temizler.ayrıca kanda yapar...dondurma yerine süzme yoğurda çilek doğrayın,kayısı (kuru taze farketmez) doğrayın yiyin.süzme yoğurdun yağ oranı çok düşüktür üstelik.hatta yazmışımdır önceki yazılarımda ben monti yaparken çekmecemde süzme yoğurt duruyordu.gelip geçtikçe bir kaşık atardım ağzıma.akşama kadar yarım kiloluğu bitirirdim.hatta arkadaşlar inşaatçılar gibi tüm gün yoğurt yiyyorsun diye takılırlardı.boşwerin dondurmayı tatlıyı şunu bunu..hele hele ilk etapta...:eek:lmaz: yoksaaaa aebenim oklayı çıkartır ona göree kaydirigubbakcemile3
şimdilik yazacaklarım bunlar kızlar aklıma gelen olursa eklerim yine...öptüm hepinizi....opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
günaydınlar herkese
dün yediklerim

3 dilim kızarmış tam buğday ekmeği
yarım domates
1 adet salatalık
kk kadar beyaz peynir
4 adet zeytin

ara
1 avuç fındık + ceviz karışımı

öğlen
1 tabak kabak yemeği
1 kase yoğurt
1 adet salatalık

ara
1 avuç ceviz+fındık

akşam
1 tabak yeşil mercimek yemeği
3 yemek kaşığı yoğurtlu bakla
salata

Günaydın Herkese dün ki menümü yazdım hemen

Sabah
Yeşil çay,1 dilim tam buğday ekmeği,domates,salatalık,peynir

Ara : 1 avuç beyaz leblebi,yeşil çay

Öğle : Tavuk ızgara,salata ve ayran

Ara : 3 kuru kayısı ,Elma(farklı farklı saatlerde yedim ) ,yeşil çay

Akşam : Yaz türlüsü(taze fasulye,patlıcan,kabak ve domatesten yaptım )
yarım Haşlanmış tavuk göğsü,salata,ve 1 kase yoğurt

Su :3 lt - 3 bardak yeşil çay

herkese günaydın şekerler...akşam tükkanı ben kapatmışım,bu sabahta ben açıyorum..yorgunluktan adım atamıyorum,et kesiği olmuş gibi ağrıyor bacaklarım...akşam 22.30'da yatmama rağmen sabah 6 ya kadar uyuyamadım yorgunluktan ve düşüncelerden :uhm: taşınma işini,vakit daraldı,eşimin işleri felaket yoğun,ne yapacağız,ne edeceğiz diye düşüne düşüne bi baktım sabah olmuş..oğluş emmeye uyanmış. sonrada tekrar çalışmaya koyulmak için kalktım aynı hızda toplanmaya devam ediyorum şu andada.birde düşünün evden eve nakliye olayına girdik.herşeyi kendim topladım adamlar pis elleriyle ellemesinler temiz eşyalarımı diye sempatiksalakcinni adamlara ne için para vericez elleme diyor eşim ama küçücük çocukla onların batırdıklarını yıkamaya çalışmayayım diye toparladım valla..bana şans dileyin kızlar...acaip stresliyim.hiç iş yapmak istemiyorum yorgunluktan ama el mecbur yapacağız..kaldıki eşim bu gün nöbetçi.çocukla birlikte bu işleri tek başıma yapacağım artık...bana dua edin şekerler..

gunaydınn

menüleriniz harıka....

dun sabah ac karnına bır adet yesıl elma 11 de kahvaltı

öglen 2 tabak corba + yogurt

ara şekersız cay + elma

aksam 3 adet haslanmıs kemıklı et + salata + yogurt

kacamagım yok...

gece 2 tane mavi-yeşil diyet bıskuvi yedım bılmıyorum bu sayılırmı?

günaydın kızlar..
dünüm berbat oldu benim yaa.
hiç yazmak istemiyorum menülerimi..işyerinin yoğunluğu yetmezmiş gibi bir de bizimkinin ev alma stresi eklendi..
hemde hiç sevmeyip istemediğim bir ev için...
akşam misafirliğe gidicektik..
ben geçtim kızımla kendisi sonra gelicekti..
içmiş içmiş geldi..hiç duymak istemediğim şeyler..hemde orda insanların önünde
şimdi ne yerdeyim ne gökte
acaip fenayım..
aslında pek konuşmam ama
anlatmak istedim yabancı görmedim sizleri

herkese günaydın şekerler...akşam tükkanı ben kapatmışım,bu sabahta ben açıyorum..yorgunluktan adım atamıyorum,et kesiği olmuş gibi ağrıyor bacaklarım...akşam 22.30'da yatmama rağmen sabah 6 ya kadar uyuyamadım yorgunluktan ve düşüncelerden :uhm: taşınma işini,vakit daraldı,eşimin işleri felaket yoğun,ne yapacağız,ne edeceğiz diye düşüne düşüne bi baktım sabah olmuş..oğluş emmeye uyanmış. sonrada tekrar çalışmaya koyulmak için kalktım aynı hızda toplanmaya devam ediyorum şu andada.birde düşünün evden eve nakliye olayına girdik.herşeyi kendim topladım adamlar pis elleriyle ellemesinler temiz eşyalarımı diye sempatiksalakcinni adamlara ne için para vericez elleme diyor eşim ama küçücük çocukla onların batırdıklarını yıkamaya çalışmayayım diye toparladım valla..bana şans dileyin kızlar...acaip stresliyim.hiç iş yapmak istemiyorum yorgunluktan ama el mecbur yapacağız..kaldıki eşim bu gün nöbetçi.çocukla birlikte bu işleri tek başıma yapacağım artık...bana dua edin şekerler..

küçük sanırım bebeğin allah yardımcın olsun :ecrin_bebek:

selam,
Buradaki grup bence en düzgün diyet yapan grup, çünkü sağlıklı beslenme burada önemli.
Hepinize kolay gelsin...:enbuyukkk:

Teşekkür ederiz. İşallah azimle verirsin kilolarını canım.

İyi akşamlar arkadaşlar
Bugünkü menümü yazaym,spor yapcam sonra.
KAHVALTI
domates
peynir zeytin
az şekersiz marmelat
1.5 dilim tam buğday ekmek
Öğlen geç yedim.akşamla birleşti o yüzden.
közlenmiş patlıcanla karnıyark
2tavuk but fırında pişmiş
yoğurt
salata
GECE
meyve
süt
SPOR
1saat yürüyüş
1saat bisiklet
50 mekik

Canım anlamadım öğlen karnıyarık akşam but mu yedin. Yoksa hem karnıyarık hem but akşam mı yedin. Eğer öyleyse ikisi birden biraz fazla gibi geldi bana.

iremcim iyiyiz cnm,oğluşta iyi...tam ele avuca gelecek gibi oldu en sevilecek zamanı şimdi.ayına göre biraz tosuncuk oldu bu gün tüm gün kucağımdaydı kollarımı koparttı valla zor yazıyorum.arkadaşı görmeye gitmiştik bu gün indirip çıkartırken apartmana koptu kollarım valla.:emir_bebek:
cuma günü son kez yazıyor olacağım sanırım.cumartesi taşıyorum evi.telef olurum artık eyvahedigeldismile şu anda yorgunluktan parmağımı kıpırdatamıyorum ama sizi takip etmedende duramıyorum valla.(kızlar hepmiz yaşlanıyormuşuz ama hala burda oluyormuşuz düşünsenize zemuszemus ,montiden emekli oluyormuşuz bayanssulusmile

Maşallah paşana. Çok zor olacak taşınmak çocukla umarım vardır birileri yardım edecek canım. Allah kolaylık versin. Hangi semte taşınacaksın.

günaydınlar herkese
dün yediklerim

3 dilim kızarmış tam buğday ekmeği
yarım domates
1 adet salatalık
kk kadar beyaz peynir
4 adet zeytin

ara
1 avuç fındık + ceviz karışımı

öğlen
1 tabak kabak yemeği
1 kase yoğurt
1 adet salatalık

ara
1 avuç ceviz+fındık

akşam
1 tabak yeşil mercimek yemeği
3 yemek kaşığı yoğurtlu bakla
salata

Nazcım menün güzel afiyet olsun ama kahvaltı ve öğlen arasından ara yapmasan daha iyi canımcım. En azından iki arandada ceviz fındık yerine birinde daha hafif yesen.

Günaydın Herkese dün ki menümü yazdım hemen

Sabah
Yeşil çay,1 dilim tam buğday ekmeği,domates,salatalık,peynir

Ara : 1 avuç beyaz leblebi,yeşil çay

Öğle : Tavuk ızgara,salata ve ayran

Ara : 3 kuru kayısı ,Elma(farklı farklı saatlerde yedim ) ,yeşil çay

Akşam : Yaz türlüsü(taze fasulye,patlıcan,kabak ve domatesten yaptım )
yarım Haşlanmış tavuk göğsü,salata,ve 1 kase yoğurt

Su :3 lt - 3 bardak yeşil çay

Süpersin çiçekim. Sende de iki ara var ama sanırım senin kan şekerinle ilgili bir sorun vardı.

Nakliye şirketleri işlerini iyi yapar aslında canımcım keşke bıraksaydın. Zaten taşınınca temizlik yapılmayacakmı evinde. Mutlaka batar heryer herşey.
Kolay gelsin zor valla.

gunaydınn

menüleriniz harıka....

dun sabah ac karnına bır adet yesıl elma 11 de kahvaltı

öglen 2 tabak corba + yogurt

ara şekersız cay + elma

aksam 3 adet haslanmıs kemıklı et + salata + yogurt

kacamagım yok...

gece 2 tane mavi-yeşil diyet bıskuvi yedım bılmıyorum bu sayılırmı?

Canım kahvaltı da yediklerini yazmamışsın.
Öğlen sadece çorba öğün olamaz.
Monti de diyet ürünler tüketmiyoruz.
Kaçamağın yok evet ama hatalar var şekerim. Aman dikkat edelim ki kilocuklar gitsin.

günaydın kızlar..
hiç yazmak istemiyorum menülerimi..işyerinin yoğunluğu yetmezmiş gibi bir de bizimkinin ev alma stresi eklendi..
acaip fenayım..
aslında pek konuşmam ama

Canım ya kıyamam. Zaman zaman yaşanıyor böyle anlaşmazlıklar.
Allah yardımcın olsun. Umarım eşin mantıklı olanı yapar ve seni de dinlemeyi öğrenir.

valla daha ıkıncı günüm özge işte yavas yavas uymaya baslıyorum :))

kahvaltı tam buğdaylı ekmek ve yağsız light peynir cok sevdım ekmegın tadını evde de herkes yıyor...o yuzden acık acık yazmadım....bıizim evdede meyve kültürü pek yok ...bugun onada baslıycam ınsallah :)) gece 10 da taze fasulye yaptım bugun ıcın bugunku aksam yemegım de hazır....

Merhaba kızlar,
Ben epeydir giremiyorum ama devam ediyorum montiye.
En son 76lıları gördüm bugün... hihoyyyt
Aslında düşününce 26 Martta başlamıştım, bugün 28 Nisan, yaklaşık 81,5 tum.
Vay be, ne güzel bi rejimmiş şu monti... zemuszemus
Kaç zamandır etkili bir yöntem arıyordum, işte buldum, sayenizde öğrendim ve inandım. Artık umutsuz değilim. kaydirigubbakcemile5
Başta aeben ve monti amca olmak üzere hepinize teşekkürler opuyorumnanaktan

seni çok iyi anlıyorum canım 2 ay önce evimi taşıdı bende evden eve hemde nakliyat ama bütün toplama işini ben yaptım :)) eşim bırak yapma yapacak onlar dedi ama iyiki yapmışım koltuklara kılıf geçirdikleri halde çok pisletmişlerdi,canım çıktı onları temizlerken en iyisi kendi işimizi kendimiz yapmak canım,ama sende birde bebiş varmış allah yardımcın olsun,kaç aylık bebeşin emmeye uyandı demişsin o zaman küçük sanırım daha.

günaydın kızlar..
acaip fenayım..
aslında pek konuşmam ama

kafana takmamaya çalış canım,bazen bir yere gidince ne dediklerini bilmiyorlar,benim eşimde bazen ailesinin yanında coşuyor,sıkma canını onunda belki başka sorunları vardır,istemeden yapmıştır.

.

Süpersin çiçekim. Sende de iki ara var ama sanırım senin kan şekerinle ilgili bir sorun vardı.

saol canım. evet canım kan şekerim çok aç kaldığım zaman hemen düşüyor,buda beni yemeğe itiyor,ileride inş.aralarıda bırakıcam beslenmemi düzenli oturtunca

X