Mol gebelik/Üzüm gebeliği yaşamış olan varmı?

evet doktor söyledi gülerkan. Ben haziran sonu hamilelik düşünmeye başlıyacağım için şimdiden kullanmaya başlamalısın dedi ve folic asit yazdı şuan kullanmaya başladım yani.

tabi, paylaşırım yaşadıklarımı gulerkan.

folik asite henüz başlamadım doktorum söylemedi ama hamilelik düşünülüyorsa kullanmak gerekiyormuş, biliyorum. hap içmeyi sevmediğimden ertelemiştim. bu ay başlarım artık ben de..

slm arkadaşlar ben yine dr gittim kanım 0 çıktı bi daha gelme dedi dr ama benim kürtajımın üzerinden 5 ay geçti neden dr gelme dedi anlamadım ben başka dr gitmeyi düşünüorum

niye gelme dediki? gerçi bende doktora gitmiyorum sadece test yaptırıp sonucunu alıyorum okadar. 0 çıkıyosa doktora göstermene gerek yok ondan demiş olabilir. Bu arada 0 çıkmasına sevindim geçmiş olsun gülerkan.

bende dış gebelik yaşadaım canım. benim yaşasdığım daha kötüydü. 1 günüm üçünde ne olduğunu anlamadan ameliyata girdim. ikiz gebelik sanıyorduk dış gebelik olduğunu anladım. benim de biraz geçikme olsaydı yumurtalarımı kaybetmem an meselesiymiş. canını sıkma doktor 6 dedi bana ama 2 ay ancak sabretim e şimdi 12 haftalık hamileyim hiç üzülme bunların hepsini peş peşe yaşadım. bir düşük ve hemen ardından dış gebelik geçirdim. umarım sana moral olurum

tşk ederim lightlife.pinkaya87 gerçekten çok moral oldun hepimiz için çok saol inş bebğini sağlıklı kucağına alırsın bende 5 ay oldu ama beklemk çok zor gelio rabbim hepimizin yardımcısı olsun

valla bende beklememek konusunda bazen karar kılıyorum ama sağolsun eşim bekleyelim diyo :KK43:
Allah hayırlısını versin ne diyeyim.

bende 1 ay sonra yine doktora gidip herşey normalse artık korunmayı bırakmayı düşünüorum.tabi korkularım var yine aynı şeyleri yaşarmıyım die ama doktor ilk başlarda en az 6 ay en fazla 1 sene demişti benimde 2 ay sonra 6 ay bitiyo inşş aynı şeyleri bi daha yaşamam

valla bana doktor bhcg sıfırlandıktan sonra 1 sene demişti. başka doktora gittim aralık ayında " temmuzda 1 senem doluyo ama ben nisan ayında korunmayı bırakmak istiyorum kolay hamile kalamıyorum" dedim doktor ne derse beğenirsin :) dediki" bizim kara kaplı kitabımızda bu şekilde yazıyor bu durumla karşılaşanlar 1 sene korunmalıdırlar diyo sen ister korunursun ister korunmaz karşılaşacağın risklerle karşı karşıya gelirsin ama 1-2 ayın konusunu yapmayalım " dedi :)))) nerdeyse dövecekti beni :)
sonuç olarak ben çok kararsızım eyvahedigeldismile

bugün yine test yaptırdım. yarın sonucumu alıcam. bi sonraki test nisan 17 de.. inşallah bi problem yoktur.

merhaba arkadaşlar.bende agustos ayında mol gebelik tanısıyla kurtaj oldum 7 haftalıktı..çok zor günler yaşadım kendime gelemedimm.1 ay sonra eylül de degerlerim tamamen sıfırlandı bu ay 6. ayımı bitirmek üzereyim..sıfırlandıktan sonra 1 kere kan testi yapırdım. sonra doktora gitmek istemedim.. çok bunalmıştım ruhen çok sıkıldım..buraya yeni üye oldum daha önce hiç rastalamıştım yazdıklarınızı okuyunca kimsenin yaşamasını istemediğim şeyleri yaşayanlar varmış diye üzüldüm ama birazda kendime getirdi sanki benii..ama doktora gitmek istemiyorum çok sıkıldım çok ağlıyorum...neyse ama her ay düzenli adetlerim oluyoren fazla 2 gün geçikiyor..arada gebelik testi yapıyorum..sonuç yok eger degerlerim yükselse gebe görünürüm sonuçta korkmuyor değilim ama doktpra gitmeye cesaretim yok..:KK43:((

merhaba arkadaşlar.bende agustos ayında mol gebelik tanısıyla kurtaj oldum 7 haftalıktı..çok zor günler yaşadım kendime gelemedimm.1 ay sonra eylül de degerlerim tamamen sıfırlandı bu ay 6. ayımı bitirmek üzereyim..sıfırlandıktan sonra 1 kere kan testi yapırdım. sonra doktora gitmek istemedim.. çok bunalmıştım ruhen çok sıkıldım..buraya yeni üye oldum daha önce hiç rastalamıştım yazdıklarınızı okuyunca kimsenin yaşamasını istemediğim şeyleri yaşayanlar varmış diye üzüldüm ama birazda kendime getirdi sanki benii..ama doktora gitmek istemiyorum çok sıkıldım çok ağlıyorum...neyse ama her ay düzenli adetlerim oluyoren fazla 2 gün geçikiyor..arada gebelik testi yapıyorum..sonuç yok eger degerlerim yükselse gebe görünürüm sonuçta korkmuyor değilim ama doktpra gitmeye cesaretim yok..:KK43:((

geçmiş olsun mec selina. Bende mol gebelik yaşadığımda benimle aynı durumda olan birilerini bulamamıştım ve dünyada tek benim başıma geldi sanırıyordum o yüzden bu topici açma gereği duydum . Kafamda birçok soru vardı hemen hemen hepsine cevap buldum burdaki diğer arkadaşlar sayesinde. Benim korunma sürem 1 sene. ama çoğu arkadaşa doktorları 6 ay demiş ve bir arkadaş 6 ay dolunca bıraktı korunmayı ve hemen hamile kaldı. Şuan maşallahı var nerdeyse doğuracak. :) ben doktoruma korunmayı bırakma meselesini sorduğumda 1 sene için tekrar etme riski yüksek dedi. o yüzden ben bırakamıyorum.. Gerçi herşey Allah'tan. Olacağı varsa şimdi korunmayı bıraksanda olur süre dolunca bıraksan da olur..
Allah'tan hayırlısını sağlıklısını isteyelim.
Şanslıyızki patoloji sonucu isteyip sebebini öğrenip önlemimizi alıyoruz. Çoğu kadın bunu bilmiyorlarmış bile. sadece düşük olarak biliyorlar..

evet..ben hala çok kötüyümm..düzelemedim bir türlü..doktora gitmeye cesaret edemiyorum..senin kaçıncı ayın..korunuyormusun..

X