Mol gebelik/Üzüm gebeliği yaşamış olan varmı?

rica ederim yakınınızada geçmiş olsun.. onun mol gebeliği doğal yolla oldu dimi? niye tüpbebek anlamadım? yani nolmal yolla bebek olmaz diyemi tüp bebek yapalım dedi?
bana 1 sene korunma verdi yani bhch değeri sıfırlandıktan sonra 1 sene korunma verdi. ama burda karşılaştığım bazı arkadaşlara 6 ay vermiş.. benimki tam mol gebelikti.. 6 ay korunma verilen arkadaş kısmi mol'dü. O arkadaş 1 sene beklemedi ve şuan hamile :) korunmayı bıraktığı gibi hamile kaldı :) :CüvCüv:
ben başka doktora dedimki 1 sene değilde 10 ay korunsam dedim. oda bize tıp fakültesinde öğretilen budur bu hastalık 1 sene içinde tekrarlayabilir o sebeple 1 sene beklenmelidir dedi. bekleyip beklememek size kalmış ne ederseniz kendinize edersiniz dedi. bide yakınınız sigara içiyosa bıraksın.. onun etkisi varmış doktor dedi. ben bıraktım..

anladım canım çok teşekürederim açıklaman için..çok sağol inşallah ikincisi sağlıklı şekilde dünyaya getirirsiniz..:Saruboceq:

tam kromozom sonuçlarıda gelsin mutlaka tekrar başka bir doktorada danışıcaz bu olayı..
evet canım tüp bebek yaptırdı fsh hormonu yüksekti çünkü..ve en ilginci mikroenjeksiyon yapıldı (biliyosundur belki tek spermi tek yumurtaya koyuluyo)nasıl oldu da mol gebelik oluştu hala anlamadık..CADIARZU
yok sigara da içmiyo ama böyle bir talilsizlik oldu:gitme: dilerim hiçbirinizinki artık tekrarlanmaz hayırlısı ile eli ayağı düzgün hayırlı bebeiler veriri rabbim hepinizee..:Saruboceq::Saruboceq:

anladım canım çok teşekürederim açıklaman için..çok sağol inşallah ikincisi sağlıklı şekilde dünyaya getirirsiniz..:Saruboceq:

tam kromozom sonuçlarıda gelsin mutlaka tekrar başka bir doktorada danışıcaz bu olayı..
evet canım tüp bebek yaptırdı fsh hormonu yüksekti çünkü..ve en ilginci mikroenjeksiyon yapıldı (biliyosundur belki tek spermi tek yumurtaya koyuluyo)nasıl oldu da mol gebelik oluştu hala anlamadık..CADIARZU
yok sigara da içmiyo ama böyle bir talilsizlik oldu:gitme: dilerim hiçbirinizinki artık tekrarlanmaz hayırlısı ile eli ayağı düzgün hayırlı bebeiler veriri rabbim hepinizee..:Saruboceq::Saruboceq:

hepimize inşallahhhhhh senağlama

merhaba bende yeni üye oldum. temmuz ayında kürtaj oldum sonuçlarım patolojiye gitti. sonuç mol gelebik çok üzüldüm tabi yakşak altı aydır tedavi görüyorum kan sonuçlarım negatife düştü doğum kontrol hapı kullanıyorum altı ay sonra tekrar kan vereceğim.

merhaba bende yeni üye oldum. temmuz ayında kürtaj oldum sonuçlarım patolojiye gitti. sonuç mol gelebik çok üzüldüm tabi yakşak altı aydır tedavi görüyorum kan sonuçlarım negatife düştü doğum kontrol hapı kullanıyorum altı ay sonra tekrar kan vereceğim.

eylülcüm geçmiş olsun Allah sağlık ve sonrasında sağlıklı hayırlı bebekler versin.Tekrar aynı şetleri yaşatmasın rabbim kimseye.. Tedavine gelince 6 ay sonra verilecek kanın sana hiç bir faydası olmaz diye düşünüyorum lakin ilk zamanlarda sıkı takip yapılmalıdır diyor doktorlar.. benim kürtaj sonrası bhcg değerim düşene kadar haftalık kan alındı sıfırlandıktan sonra aylık kan vermeye başladım 6 ay boyunca aylık kan verdikten sonra şimdi 2 ayda 1 kan vermeye başladım yani şubatta başlıcam 2 aylığa.. bunun bu şekilde olmasının sebebi ise eğer kendiliğinden oluşacak bir oluşum için erken müdahalede bulunulmasının sağlanması.. ama sen 6 ay sonra yaparsan Allah korusun herşey için geç olmuş olabilir çok tehlikeli eylülcüm.. değerlerin sıfırlandıysa aylık test yaptır 6 ay boyunca.. başka bi doktora daha danış istersen.. çünkü ben iki doktora da sordum ikiside aynı şeyi söyledi.. internette de zaten doktorlar benim anlattığım şekilde açıklamışlar..
tekrar geçmiş olsun.. kendini ihmal etme..

eylülcüm geçmiş olsun Allah sağlık ve sonrasında sağlıklı hayırlı bebekler versin.Tekrar aynı şetleri yaşatmasın rabbim kimseye.. Tedavine gelince 6 ay sonra verilecek kanın sana hiç bir faydası olmaz diye düşünüyorum lakin ilk zamanlarda sıkı takip yapılmalıdır diyor doktorlar.. benim kürtaj sonrası bhcg değerim düşene kadar haftalık kan alındı sıfırlandıktan sonra aylık kan vermeye başladım 6 ay boyunca aylık kan verdikten sonra şimdi 2 ayda 1 kan vermeye başladım yani şubatta başlıcam 2 aylığa.. bunun bu şekilde olmasının sebebi ise eğer kendiliğinden oluşacak bir oluşum için erken müdahalede bulunulmasının sağlanması.. ama sen 6 ay sonra yaparsan Allah korusun herşey için geç olmuş olabilir çok tehlikeli eylülcüm.. değerlerin sıfırlandıysa aylık test yaptır 6 ay boyunca.. başka bi doktora daha danış istersen.. çünkü ben iki doktora da sordum ikiside aynı şeyi söyledi.. internette de zaten doktorlar benim anlattığım şekilde açıklamışlar..
tekrar geçmiş olsun.. kendini ihmal etme..

Merhaba öncelikle cevap yazdığın için çok teşekkür ederim.Bende kürtajdan sonra sürekli kan tahlili(BCGH) verdim ilkinde 1182 idi çok korktum ama bir kaç ay sonra negatife düştü.28 aralıkta tekrar yaptırdım yine negatif çıktı.Doktorda 6 altı ay sonra tekrarlayalım dedi.Ama bende başka bir doktora gitmek istiyorum.

Merhaba öncelikle cevap yazdığın için çok teşekkür ederim.Bende kürtajdan sonra sürekli kan tahlili(BCGH) verdim ilkinde 1182 idi çok korktum ama bir kaç ay sonra negatife düştü.28 aralıkta tekrar yaptırdım yine negatif çıktı.Doktorda 6 altı ay sonra tekrarlayalım dedi.Ama bende başka bir doktora gitmek istiyorum.

bencede başka bi doktora daha danış.. doktorun 6 ay boyunca aylık kan testini tekrarlayalım demiş olabilirmi? yani sen yanlış anlamış olabilirmisin? emin değilsen kendi dotoruna da bi sor istersen..

bencede başka bi doktora daha danış.. doktorun 6 ay boyunca aylık kan testini tekrarlayalım demiş olabilirmi? yani sen yanlış anlamış olabilirmisin? emin değilsen kendi dotoruna da bi sor istersen..

hayır yanlış anlamadım altı ay sonra gel tekrar kan tahlili yapalım dedi. ben başka doktorada gitmeyi düşünüyorum.

slm arkadaşlar bende 2009 un eylül ayında kürtaj oldum ve parsiyal mol teşhisi koydular her hafta düzenli olarak bhcg yaptırdım 2 ayda hiç yükselmeden sıfıra düştü şimdi takiplerim 3 hafta olarak uzatıldı ilk 6ay bitirmeme 2 ay var ve herşey normal acaba 6 ay sonunda korunmayı bıraksam yine aynı şeyleri yaşrmıyım acaba beklemek o süreci doldurmak çok zor geliyor insana allah hepimizin yardımcısı olsun

slm arkadaşlar bende 2009 un eylül ayında kürtaj oldum ve parsiyal mol teşhisi koydular her hafta düzenli olarak bhcg yaptırdım 2 ayda hiç yükselmeden sıfıra düştü şimdi takiplerim 3 hafta olarak uzatıldı ilk 6ay bitirmeme 2 ay var ve herşey normal acaba 6 ay sonunda korunmayı bıraksam yine aynı şeyleri yaşrmıyım acaba beklemek o süreci doldurmak çok zor geliyor insana allah hepimizin yardımcısı olsun

geçmiş olsun gülerkan..Allah kimsenin başına vermesin çok zor beklemek bunları yaşamak..
ama beklem süreci değer sıfırlandıktan sonra başlıyor yani şuan senin 6 ayını doldurmana 2 ay yok bence canım.. doktoruna tekrar sor istersen.. amaç bhcg 0 iken yada enazından 10'un altına düştüğünde rmetasnaz oluşturmasına karşın rahmin 1 sene takip edilmesidir. ben nisanda kürtaj oldum ve sürem temmuzda başladı yani nisanda hemen başlamadı..
ama tabiki sen bilirsin.
bekleme konusuna gelince ben doktora sordum sen bilirsin dedi ama aynı şeyleri yaşama riskin yüksek dedi. :bbo:

bilmiyorumki :KK43: ben aslında şubatta korumayı bırakmayı düşünüyodum öyle deyice frene bastım mecburen :) ama folic asit kullanmaya başladım gebelik düşünmeden 4-5 ay önceden başlamak lazım diye yazdı doktor.

geçmiş olsun hepinize arkadaşlar.bende geçen yıl bu sayfada acımı yaşadıklarımı paylaşmıştım ve biliyorum ki iyi şeyler duymaya paylaşmaya hepinizin çok ihtiyacı var.
ben 2008 kasım ayında kürtaj oldum; 2009 haziranda korunmayı bırakıp temmuz ayında hamile kaldım.şu anda çok şükürler olsun ki 7 aylık hamileyim:)çok tereddütler yaşadım bende doktorum 6 ay sonra başla demişti,bende öyle yaptım.hiç bir sorun yok şimdilikbu gebeliğimde ve kısmetse nisan ayında oğluma kavuşacağım:emir_bebek:
moralinizi yüksek tutun ve sabredin güzel günler bizim içinde gelecek.

canım inşş bebeğini sağlıklı kucağına alırsın allah bizide en kısa zamanda meleklerimize kavuştursun.Bu arada sende mol gebelikmi yaşamıştın

ben de temmuz 2009 tarihinde kürtaj oldum. patoloji sonucu parsiyel mol çıktı.
kürtaj sonrası düzenli kan tahlili yapıldı ve eylül ayında değerlerim sıfırlandı.
dr bu tarihten sonra (mart ayına kadar) altı ay korunmamı söyledi.
eylülden sonra ise benden kan tahlili istemedi hiç.
süre mart ayında bitiyor. ben de endişeliyim tabi ikincisinde de aynı şeyleri yaşar mıyım diye. dr bi problem olursa gel demişti ama yine de korunmayı bırakmadan önce doktoruma görünmek istiyorum. Rabbim aynı şeyleri tekrar yaşatmasın.

canım geçmiş olsun eğer değer sıfırlandıktan sonra 6 aylık süreç başlıyorsa benimde mayısta korunmayı bırakmam gerekiyor ama çok korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan allah bi daha hiç birimize yaşatmasın

canım inşş bebeğini sağlıklı kucağına alırsın allah bizide en kısa zamanda meleklerimize kavuştursun.Bu arada sende mol gebelikmi yaşamıştın
amin canım hepimizin kucaklarını doldursun rabbim.evet benim de kısmi (parsiyel ) moldü.bu nedenle değerlerim çabuk sıfırlandı.
ben de temmuz 2009 tarihinde kürtaj oldum. patoloji sonucu parsiyel mol çıktı.
kürtaj sonrası düzenli kan tahlili yapıldı ve eylül ayında değerlerim sıfırlandı.
dr bu tarihten sonra (mart ayına kadar) altı ay korunmamı söyledi.
eylülden sonra ise benden kan tahlili istemedi hiç.
süre mart ayında bitiyor. ben de endişeliyim tabi ikincisinde de aynı şeyleri yaşar mıyım diye. dr bi problem olursa gel demişti ama yine de korunmayı bırakmadan önce doktoruma görünmek istiyorum. Rabbim aynı şeyleri tekrar yaşatmasın.

kötü şeyler getirme aklına bence güzel şeyler bekliyor seni.marta çok az kalmış,ben şimdi unuttum o endişeleri başka çookkk endişeler dönüyor kafamda.

maviş44 arkadaşım mart ayında korunmayı bırakırsan o andan itibaren yaşadığın süreci bizimle paylaş olurmu bizim gibi mol gebelik yaşayanlara umut olursun inş aynı şeyleri tekrar yaşamazsın

hamilelik düşünenler enaz 4 ay önceden folic asit kullanmaya başlasınlar. ben kullanmaya başladım.

X