Modoko nedir

Ailenize söylemeyin derken bu lafı ailenize söylemeyin ayıp bisey demek istemiş olabilir mi. 5 e giden çocuk yanlış anlamaya ya da olayları karıştırmaya çok elverişli bir yasta. Yine de fıkra olayı hoş değil tabi.
İşte bu sebeple ogretmen oyle bırsey anlatıp soylemeyın dememelıydı

Merhaba hanımlar.kafama takılan ve gerçekten fikir almaya ihtiyacım olan bir konu var.
Konu şu,benim 5. sınıfa giden bir oğlum var, Türkçe öğretmeni bugün sınıfa ." Çocuklar mokoko nedir biliyormusunuz diye bir soru sormuş, çocuklar bilmediklerini söyleyince şöyle bir hikaye anlatmış (öğretmeni erkek bu arada) "iki arkadaş ormanda kayıp oluyor ve bunları yerliler yakalıyor ve soruyorlar ölmek mi isterseniz yoksa mokoko mı?Biri ölmek istiyor ve hemen öldürülüyor.digeri mokoko diyor ve tecavüz edilip öldürülüyor"ben bunu duyunca çok rahatsız oldum ve müdüre anlatmayı düşünüyorum (son zamanlarda ki sapıklıklar hepimizin malumu)siz ne dersiniz şikayet etmeliyim yoksa abartmis mı olurum. Herkese cevap vermeye bilirim ama hepinizin fikirlerinizi merak ediyorum.ha bu arada sakın ailelerinize anlatmayı demiş öğretmeni.
O fıkra oğlancıl bir fıkra canım.. Çoçuklara anlatılmaması gerekiyordu ama öğretmen ne zihniyetle anlatmış anlamadım. Takipte kalın

Son düzenleme:
Inandiniz ve konu kapandi yani oylemi.kendini cok basit bir sekilde savunmus ve yeterli olmus onun icin.uste bile cikmis.boylemi uyarilir cocuk.basbayağı yalan söylemiş. Mudurle görüşmeniz hata olmus.okullar boyle durumlarin ustunu orter genelde.yakistiramazlar siciline cunku.milli egitime dilekce verseydiniz keşke.yanina kaldi.kiziniza tembihleyin siki siki yanina yaklasmasin o adamin.
Evet her müdür süreci doğru yönetemiyor,kızım anaokuluna giderken,bir kıyafet tartışması yaşanmıştı...Velilerden biri müdüre şikayet etmiş.Müdür,toplantı sırasında geldı,hanımlar,nelere karar verdiniz,benim yapabilecegim birşey varmı gösteri konusunda diyerek,aramıza katıldı.Ardından da, biliyorsunuz bu kıyafetler mecburi değil,almayabilirsiniz şeklinde bir konuşma yaptı,alacağız hocam da,model seçiminde kararsısız dedik..
Çok sonra öğrendik ki, bir veli şikayet ettiği için konuyu öğrenmeye gelmiş,deşifre etmeden
mudahale etmiş...Çok hoşumuza gitmişti.

pesss... çocuklara anlatılacak şey mi? o yaştaki çocuklar kendi aralarında daha beterlerini de anlatıyordur ama öğretmen tarafından anlatılması olmamış.

Öğretmenin anlattığından emin misiniz?
Arkadaşlarından duymuş kızmayın diye öğretmen anlattı demiş olabilir mi? Çocuklar yapar ara sıra bu tip şeyler.

Buna katılıyorum
Alenen o kadar çocuğun önünde anlatacak kadar akli dengesini yitirmemiştir diye düşünüyorum
Yitirmiş olsa idi fark edilirdi bugüne kadar
Kimse çocuğuna yalan söylemeyi konduramıyor ancak olabiliyor

mokoko dedin de aklıma geldi
kız kardeşimle mokoko der gülerdik
mokoko şey anlamında şey işte
anladınız
hee bir öğretmenin anlatması kesinlikle yanlış
şikayet edinizz

Buna katılıyorum
Alenen o kadar çocuğun önünde anlatacak kadar akli dengesini yitirmemiştir diye düşünüyorum
Yitirmiş olsa idi fark edilirdi bugüne kadar
Kimse çocuğuna yalan söylemeyi konduramıyor ancak olabiliyor

Öğretmen anlattığını kabul etti . Yukarıda son durumu açıkladım okuyun isterseniz

Merhaba hanımlar.kafama takılan ve gerçekten fikir almaya ihtiyacım olan bir konu var.
Konu şu,benim 5. sınıfa giden bir oğlum var, Türkçe öğretmeni bugün sınıfa ." Çocuklar mokoko nedir biliyormusunuz diye bir soru sormuş, çocuklar bilmediklerini söyleyince şöyle bir hikaye anlatmış (öğretmeni erkek bu arada) "iki arkadaş ormanda kayıp oluyor ve bunları yerliler yakalıyor ve soruyorlar ölmek mi isterseniz yoksa mokoko mı?Biri ölmek istiyor ve hemen öldürülüyor.digeri mokoko diyor ve tecavüz edilip öldürülüyor"ben bunu duyunca çok rahatsız oldum ve müdüre anlatmayı düşünüyorum (son zamanlarda ki sapıklıklar hepimizin malumu)siz ne dersiniz şikayet etmeliyim yoksa abartmis mı olurum. Herkese cevap vermeye bilirim ama hepinizin fikirlerinizi merak ediyorum.ha bu arada sakın ailelerinize anlatmayı demiş öğretmeni.
Sizin beklemeniz hata! Direk olarak müdüre anlatıp okulu ayağa kaldırmalıydınız!!

Ayrica telefonla görüşerek bu isin ustunu kapamalarina izin vermeyin.okula gidip yuzyuze gorusmelisiniz.

Tabiki kapatmadım sürekli takip ve gözlemde olucam.ama hoca fıkrayı kısaca böyle anlatmış yani netteki gibi değil.bu haliyle de şikayet bir sonuç vermez. dedigim gibi takip edicem
Sonuc vermez olurmu hic.daha ne yapmasini bekliyorsunuz?cocuklarimizi yetistirirken herseye dikkat ediyoruz. Bu ogretmenin sonuc alip almamaniza bakmadan gozunun korkutulmasi ve bu olayin duyulmasi lazim.geri adim atar da belki durdurur kendini.benim kizim; din ogretmeni nasilsa birgun hepimiz ölecegiz dedigi icin,bir kelimeyle hayati boslamaya kalkti da okulu ayaga kaldirdim.bu boylemi anlatilir cocuklara diye.

Son düzenleme:
Ya ne alaka mokoko kötü kelimeymiş de çocuklardan duymuş o yüzden fıkrayla açıklamışmış. Yok ya ? Doğru düzgün diyemiyor mu ki "çocuklar bu kullandığınız kelime çok yanlış, ayıp. bir daha asla kullanmayın" İlla sapıkça fıkrayı mı anlatması gerekmiş ? Bu ne saçmalık Allah aşkına.

Öyle müdürenin de kalıbına tüküreyim. Ne hakla sana şikayet ettiğim kişiye gidip adımı verip seni şikayet etti dersin ya ? Çok sinirlendim çok. Öğretmen anlattığını kabul ettiğine göre, şikayet edebilirsiniz rahatlıkla. Asla ve asla kabul edilebilir bir şey değil anlattığı.

Sizin beklemeniz hata! Direk olarak müdüre anlatıp okulu ayağa kaldırmalıydınız!!
Müdürler de bazen durumu ciddiye almıyor,yine denenmeli bu şık ta tabii ki...
Ben cocuklarıma hala öğütlerim,sizde, öğretmenlerinizde sıcacık yatağından kalkıp,yol yorgunluğu çekiyorsunuz,bütün bu emeklere değsin, öğretmenlerinizin sözünü dinleyin diye..
Oğlum ilk okula giderken öğretmenleri bir çocuğun yaramazlığına kızıp, hepsinin eline sopayla vurmuş.Oğlum bana bunu anlatmamış, dinlemediniz mi sözünü derim diye, bir hafta kadar sonra,gece yatarken sessizce kardeşine anlattığını duydum.Kalemi tutamıyorum düzgün,avucum şişti diyordu.
Ben bakıp anlattırdığımda,avucunu tam kapatamadığını gördüm.Budaklı bir sopaymış,avucuna denk gelmiş.:110:Müdürle bunu konuştuğumda,lakayt bir tavırla, gülümseyerek"üstünde durulacak bir konu değil, hemde öğretmenin vurduğu yerde gül biter,birşey olmaz dedi:KK57:Dedim hocam eskidenmiş onlar artık gül bitmiyor,siz mi konuşursunuz,ben mi konuşayım,ayrıca tepkisine göre ust makamla da görüşeceğim dedim.Müdürün lakayt tavrı değişti,konuşacağını belirtti.Konuştu mu bilmiyorum,tatil oldu,kaldı öylece...Cocuklarım ortaokullara dagıldı.

Son düzenleme:
Öğretmen anlattığını kabul etti . Yukarıda son durumu açıkladım okuyun isterseniz

anlamadım ki konu hallolmuş oldu dediniz ve evet öğretmen anlatmış,
şikayet etmiyorsunuz başka çözüm yolları aramayıp sadece daha iyi gözlemleyeceğim diyosunuz
e madem somut bi adım atmayacaktınız ne diye aradınız öğretmeni ya da idareyi
oğlunuzla uğraşacağını ya da tamamen ilgisiz bırakacağını düşünemiyor musunuz?
madem sesinizi çıkarmayacaktınız otursaydınız evinizde valla şaştım kaldım
içiniz rahat ede ede nasıl emanet edeceksiniz bu saatten sonra çocuğunuzu bilemiyorum
konunun da fake olmasını diliyorum

Müdürler de bazen durumu ciddiye almıyor,yine denenmeli bu şık ta tabii ki...
Ben cocuklarıma hala öğütlerim,sizde, öğretmenlerinizde sıcacık yatağından kalkıp,yol yorgunluğu çekiyorsunuz,bütün bu emeklere değsin, öğretmenlerinizin sözünü dinleyin diye..
Oğlum ilk okula giderken öğretmenleri bir çocuğun yaramazlığına kızıp, hepsinin eline sopayla vurmuş.Oğlum bana bunu anlatmamış, dinlemediniz mi sözünü derim diye, bir hafta kadar sonra,gece yatarken sessizce kardeşine anlattığını duydum.Kalemi tutamıyorum düzgün,avucum şişti diyordu.
Ben bakıp anlattırdığımda,avucunu tam kapatamadığını gördüm.Budaklı bir sopaymış,avucuna denk gelmiş.:110:Müdürle bunu konuştuğumda,lakayt bir tavırla, gülümseyerek"üstünde durulacak bir konu değil, hemde öğretmenin vurduğu yerde gül biter,birşey olmaz dedi:KK57:Dedim hocam eskidenmiş onlar artık gül bitmiyor,siz mi konuşursunuz,ben mi konuşayım,ayrıca tepkisine göre ust makamla da görüşeceğim dedim.Müdürün lakayt tavrı değişti,konuşacağını belirtti.Konuştu mu bilmiyorum,tatil oldu,kaldı öylece...Cocuklarım ortaokullara dagıldı.
Keşke peşini bırakmasaydınız,üzüldüm.
Bir daha da çocuklarınıza,hiç kimsenin onlardan daha kıymetli olmadığını belitmelisinizki gelip size anlatsınlar direk.
Çok üzüldüm umarım bir daha tekrarlamamıştır bu şiddet.

aysen-srr aysen-srr Farkında mısınız bilmem ama öğretmen sizin çocuğunuz dahil tüm sınıfı istismar etmiş.
İlla dokunmasına gerek yok.
Terbiyesiz aşağılayıcı bir fıkra anlatmış.
Tüm bu ahlaksızlığın üzerine kimseye söylemeyin demiş.
Daha ne yapsın.
Hiçbir şey yapamayacak olsam gider hocanın yüzüne tükürürdüm.

Okudum okudum şimdi
Ne desem bilemedim
Adamın akıl sağlığı yerinde mi acaba?
Çocuklara tacizle ilgili dikkatli olun vs şeklinde bilgi vermek başka, kötü sözler kullanmayın gibi örneklemek başka böyle gereksiz argo hikayeler anlatmak başka
Bence açıklamasından tatmin olmuş gibi davranmayın
Çok çirkin

Keşke peşini bırakmasaydınız,üzüldüm.
Bir daha da çocuklarınıza,hiç kimsenin onlardan daha kıymetli olmadığını belitmelisinizki gelip size anlatsınlar direk.
Çok üzüldüm umarım bir daha tekrarlamamıştır bu şiddet.
Haklısınız,öğretmenlerine saygılı olsunlar istemiştim sadece, böyle olacağı aklımın ucundan geçmezdi.Onlar için tüm dünyayı karsıma alırım.
Zaten ben en çokta,bu duygumu ona yeterince aktaramamış olduğuma üzüldüm,ve bu konuya özellikle eğildim.Şimdi ergenlikte oğlum,bu konuda veya arkadaşlarıyla sorunlarında, bana danışır rahatlıkla.Bundan çok mutluyum,aksi durumda kendimi affetmezdim. O dönem eşimle gece gündüz çalışıyorduk, okulda tatile girince takip edemedim.
Öyle bir durumla da bir daha karşılaşmadık Allaha şükür,çok sevecen öğretmenlerimiz var:KK36:

Son düzenleme:
X