Modoko nedir

Once ogretmenin anlattigindan emin olun cunku cocuklar o yaslarda inkar ve yalana sıklıkla basvurabiliyor.Emin olduktan sonra sikayetinizi yapin kesinlikle.

Merhaba hanımlar.kafama takılan ve gerçekten fikir almaya ihtiyacım olan bir konu var.
Konu şu,benim 5. sınıfa giden bir oğlum var, Türkçe öğretmeni bugün sınıfa ." Çocuklar mokoko nedir biliyormusunuz diye bir soru sormuş, çocuklar bilmediklerini söyleyince şöyle bir hikaye anlatmış (öğretmeni erkek bu arada) "iki arkadaş ormanda kayıp oluyor ve bunları yerliler yakalıyor ve soruyorlar ölmek mi isterseniz yoksa mokoko mı?Biri ölmek istiyor ve hemen öldürülüyor.digeri mokoko diyor ve tecavüz edilip öldürülüyor"ben bunu duyunca çok rahatsız oldum ve müdüre anlatmayı düşünüyorum (son zamanlarda ki sapıklıklar hepimizin malumu)siz ne dersiniz şikayet etmeliyim yoksa abartmis mı olurum. Herkese cevap vermeye bilirim ama hepinizin fikirlerinizi merak ediyorum.ha bu arada sakın ailelerinize anlatmayı demiş öğretmeni.
:KK57::KK57::KK57::oha::oha::tokat::sopa::KK11:

Mokoko sözcüğü cok eskiden cinselligi kesfeden erkekler arasinda yayginlasmis bir sözdü. Ben 34 yaşındayım dusunun ki ortaokul doneminde bu fikrayi cocuklardan duyuyorduk.yani bunu ogretmen bizlerin yaşında ise, eskiden bildigi icin anlatmis olabilir. Cocuklarin bildigini düşünmüyorum. Cocuk dogru söylüyor olabilir.ve sapik adam cocuklara cinselligi kesfettirmeye çalışıyor. Yakinda tacizlerede baslarsa şaşırmayın.
Aynen katılıyorum çok eskiye dayalı bu hikayeyi anlatarak ve erkek öğrencilerin bunu keşfetmesini sağlayıp belki onlara tacizde bulunacak bu pis adam.Allah tüm çocukları böyle pisliklerden korusun.Lütfen gerekeni yapın ve eğer doğruysa bu sapığı görevden aldırana kadar uğraşın.

Önce

Nasıl emin olabilirim. diğer velilerle iletişimimiz yok.ben de yanlış birşey yapmak istemem ama durum hiç normal değil. İdare ile kesin görüşmeyi düşünüyorum.
Vatsapp grupları, bu konularda büyük kolaylık,şu an istediğim sınıf velisine kolayca ulaşabilirim.Siz yine de bir şekilde iletişim kurun,bir kaç ağızdan doğrulanırsa da,asla peşini birakmayın.Rabbim hepimizin evlatlarını korusun.

Ben de öğretmenim. Size tavsiyem şudur.. Çocukların her söylediğine inanmayın. Ama eğer gerçekten böyle bi şey olduğuna eminseniz öğretmenin kendisi ile görüşün. Çünkü müdürler en fazla uyarır. Ama öğretmen karşısında sizi görürse daha etkili olur gibi geldi bana.
Ne diyecek mesela,canları sıkılıyordu,bir fıkra anlatayım dedim,yada,tamam itiraf ediyorum kasıtlı anlattım,ama sorun,niye anlattım,hangisi:işsiz:

Çocuklar bu yaşlarda yalana başvurabiliyor. Gerçek olma ihtimali tabii ki var. Diğer veliler ile iletişime geçin. Böyle bir şey varsa muhakkak diğer çocuklarda anlatmışlardır. O zaman hiçbir şekilde peşini bırakmayın. Öğretmense öğretmen gibi davransın. O yaşta ki çocuklara böyle fıkra anlatmak ne demek? Eğer iddia doğrulanmasa da çocuğunuzla konuşursunuz.

Diğer arkadaşların dediği gibi kesinlikle önce bir veli ile iletişime geçip emin olun. Daha sonrada doğruluğundan emin olunca müdürede şikayet edin kendisiylede konuşun. Ailelerinize anlatmayın demeside daha kötüsü. Yaptığı pisliğin farkında. Çocuklara resmen tecavüz taciz karşısında sessiz olun yoksa ölürsünüz gibi bir mesajda vermiş oluyor. Adi heriff.

Merhaba hanımlar.kafama takılan ve gerçekten fikir almaya ihtiyacım olan bir konu var.
Konu şu,benim 5. sınıfa giden bir oğlum var, Türkçe öğretmeni bugün sınıfa ." Çocuklar mokoko nedir biliyormusunuz diye bir soru sormuş, çocuklar bilmediklerini söyleyince şöyle bir hikaye anlatmış (öğretmeni erkek bu arada) "iki arkadaş ormanda kayıp oluyor ve bunları yerliler yakalıyor ve soruyorlar ölmek mi isterseniz yoksa mokoko mı?Biri ölmek istiyor ve hemen öldürülüyor.digeri mokoko diyor ve tecavüz edilip öldürülüyor"ben bunu duyunca çok rahatsız oldum ve müdüre anlatmayı düşünüyorum (son zamanlarda ki sapıklıklar hepimizin malumu)siz ne dersiniz şikayet etmeliyim yoksa abartmis mı olurum. Herkese cevap vermeye bilirim ama hepinizin fikirlerinizi merak ediyorum.ha bu arada sakın ailelerinize anlatmayı demiş öğretmeni.
mokoko seks yapmak demek ama argo bır sey yanı mokoko dıyen bunu z...şşş olarak algılar..

ben ergen kardesimden duymustum seneler once ooo sabaha kadar mokoko diye.. ergenus arkadaslariyla bu sekilde sakalasiyordu.
sonradan sordum bu ne be mokoko ne demek..cinsel birliktelikmis..
ogretmen tam bir keko bunu bastan soyleyim ve iflah olmaz bir sapik bir ergen..
kesinlikle sikayet edin

Bir sapık ogretmen vakası
Sıkayet edılmelı heryere
Lısede bıle olsalar bı ogretmen ogrencılere boyle bı hıkaye anlatamaz
Benımde lısede matematık hocam hep kadın pedlerınden bahsederdı sonunda defetmişlerdı sapıgı

Acilen durumdan idareyi bilgilendirin milli eğitime de yazılı şikayet dilekçesi verin ve çocuğunuzu gözetim altında tutun öğretmen kesinlikle normal değil.

Dıger velılerlede gorusun bence
Sadece sız sıkayet etmeyın
Sapık ogretmen cocugunuzu korkutur falan allah korusun

;Ben bu fıkrayı biliyordum bi öğretmenin öğrencilere anlatması son derece yanlış kesinlikle şikayet edin

Diğer velilere de bir sorun bence. Onlar da teyit edecekler mi?

Çocuğunuz bu hikayeyi arkadaşlarından duymuştur belki siz kızmayın diye de öğretmen anlatmış demiş olabilir mi?

Eğer öğretmen anlatmışsa kesinlikle şikayet edim

Diğer velilere de bir sorun bence. Onlar da teyit edecekler mi?

Çocuğunuz bu hikayeyi arkadaşlarından duymuştur belki siz kızmayın diye de öğretmen anlatmış demiş olabilir mi?

Eğer öğretmen anlatmışsa kesinlikle şikayet edim
+1
Aynen katılıyorum

Şikayet et hikayeyi bıkıyorum gayet müstehcen, ne alaka nasıl bir amaca hizmet etti bu bilgi, çocuklara ne kattı

Konuda su sekilde hareket ettim Sabah 8de müdire hanımı aradım.kizim da o okulda son sınıfta olduğu için birbirimizi biraz tanırız.mudire hanıma durumu anlattım (gerçi kendisi o saatte rahatsız ettiğim için biraz sitem etti) hocanın anlattığı fıkranın nette daha detaylı olduğunu ama kendisinin o şekilde anlattığını söyledim.ve başka çocuklarla veya velilerle de konuşsak mı emin olmak için dedim.o da önce öğretmeni ile konuşacağını söyledi.kisa bir süre sonra öğretmen bey aradı (biraz da sinirli şekilde)beni şikayet etmişsin iz falan diye . Şikayet etmediğimi etmek istesem başka yollarla başka yerlere şikayet edebileceğimi söyledim.sadece konuyu anlamaya çalıştığımı bir öğretmenin böyle bir fıkra anlatmasının normal olmadığını söyledim.aciklamasi şu...Bu kelimeyi çocukların ağzından duyduğunu ve kısaca böyle ayıp bir fıkra olduğunu ve başka bir yerde dillendirmemelerini söylemiş....Bu saatte konu bu şekilde halloldu
Ama ben sabahı sabah ettim.

X