Modern bir toplum

Oturup kalkmayi bilirseniz mini etekten hic bir yeriniz gorunmez.. Tabi siz ne acidan bakipta mini etek giyen bayanlarin baska seylerini goruyorsunuz bilemiycem.. Ayrica sadece sokaklardan bahsetmedim ben niye egitim konusuna girmiyorsunuz niye insana verilen degerden bahsetmiyorsunuz? Tek derdiniz insanlarin giyimi ve birbirlerini opmesimi? Bakmayin sizde izlemeyin.. Iliskilere gelince bizde iliskiler cokmu temiz sizce? Neler yasaniyor neler.. tek fark Avrupada acik bir sekilde yapiliyor Turkiye de gizli kapakli..

bakmazsanız görmezsniz diyorsunuz yanikaydirigubbakcemile3
nasıl bakmayalım yaa,görüntü kirliliği bi kere,
ayrıca neden taşımasını bilmeyenler,ipin ucunu kaçıranlar demyorsunuzda bakmazsanız görmezsiniz diyorsunuzkaydirigubbakcemile3
tabi buda bi düşünceee,sizde haklısınız bakmayın canım millet soyunabildiği kadar soyunsun taşıyamasın,
sırf sokakların temizliği değil tabiki,
ama benim ülkemin sokaklarının gördüğü olaylarla onların ülkesini kıyaslamıştım,
siz başka şekilde bakmışsınız cümleyekaydirigubbakcemile3
bizde gizli kapaklı yaşanıyormuş,bunu yüzdelere vursak neler çıkar,
ayrıca varsın gizli kapaklı yaşansız,çoluğumuzun çucuğumuzun önünde yaşanıp örnek olunmasın...
zaten gizli yaşanılması gereken şeyler vardır.sokakda yaşanmayacak şeylerr....

Ne kadar taktiniz bu mini etege :1shok:
Neden hala anlamamakta israr ediyorsunuz bunu mezace anlamda söyledim
3. kez oldu simdi....

Ben bir toplumun degerlerinden söz ediyorum bayan....

Türk toplumunun degerli, mesela herseyi acik ve secik ortalikta yasamamamiz!
Büyüklerimizin elin öpmemiz, saygi göstermemiz
Bazi seyleri avrupa ülkeleri gibi normal karsilamamamiz bunlardan söz ediyorum...benneyaptımki

Egitim konusunu tartismak, insana verilen degeri tartismak, türkiyenin kanayan yaralarini tartismak istiyorsaniz lüften kendinize ayri bir konu acin!!:1closedeyes:

Benim demek istedigimi anlamadiniz yada anlamaya bile calismiyorsunuz

mini etek giyenler size göre görüntü kirliliği ama bana göre değil. hayatımda hiç bir zaman şekilci olmadım ve olmayacağım da..............

hala olaya mini etekten bakıyorsunuz sanırım,
olay bu değilki,şekilcilikte bu değil,
ayrıca mini etek var,mini etek var bide taşıyamanlar var,
neyse bu çok güzel bir konu başka yerlere sıçrayacak...
sonuç,şekilci değiliz kaybedilenleri görüp kazanmaya çalışıyoruz:1closedeyes:

bakmazsanız görmezsniz diyorsunuz yani
nasıl bakmayalım yaa,görüntü kirliliği bi kere,
ayrıca neden taşımasını bilmeyenler,ipin ucunu kaçıranlar demyorsunuzda bakmazsanız görmezsiniz diyorsunuz
burada kastettiğiniz neydi, mini etek değil miydi.......

Cocugunuzun gozu onunde yasanmasin ama bu iliskilerden olan cocuklar yada etkilenen cocuklar nolursa olsun demi..Anlasilan sizin sorununuz sadece mini etek giyen bayanlar.. Baska bir fikir dusunce yok sadece mini etek yerimseniben Bu yuzden daha fazla karsilikli yazmak istemiyorum

bakın şekilcilik bumudur burda mini etek giyenlere değilki söylenenler taşıyamayıp ipin ucunu kaçıranlara,
bence buda bi kaybedilmişliktir,ucunu bulamayanlar,taşıyamayanlar sayesinde,
ama şekilcilik farklıdır,kimisi giyer yerinde ve kaldırır,
kimisi giymez giymiş gibi görünür...
dediğim gibi bana göre benm düşüncem...
ama siz benim düşüncelerimi başka yerlere çekip şelilcilik diyemezsiniz:1closedeyes:
lütfen daha uzatmayalım bu güzel konu başka yerlere çekilmesin...
tebrik ederim arkadşım çok güzel bir konu açmışsın...
kaybettiklerimizi en azından biz görmüş olduk,
önlemlerinide biz alıcaz....

aslında o geri kafalılık deil babanın kızı kıskanması oluyor.hiç deilse ben öyle yorumluyorum:1no2:

sanırım siz mini eteğe takmışsınız kii,
sürekli bunu yazıyorsunuz,
çünkü savunucak bişeyi yok yitrmişliklerin...
o ilişkilerin yaşanmamsı için çaba sarfetmek lazım diyoruz bizde değerlerin yitirlmemesini konuşuyoruz..
bunları nasıl engelleriz diye konuşuyoruz zaten...
o ilişkiler değerlerin kaybından olmuyormu,
o ilişkiler yitirilen özverilerden saygıdan olmuyormu??
sanırım siz demek istediklerimi değilde demek istemediklerimi anlayıp yazıyorsunuz:1closedeyes:
çabanız bu galibaa:1closedeyes: kaydirigubbakcemile3

Su mini etek olayina ben bir aciklik getireyim arkadaslar

Bu örnegi secmemin sebebi sudur...

Bir türk erkeginle bir alman erkegin arasindaki fark nedir??fisfisfis

Alman yada avrupali bir erkek esinin böyle asiri derece acik secik giyinmesine birsey demez hatta gurur duyar inanin buna, ben hicbir alman arkadasimdan sunu giyemem esim kizar veya bu etek veya elbise cok acik babam müsade etmez gibi laflar duymadim...

Fakat bir türk erkegi buna cok nadir sicak bakar, neden cünkü buda toplumumuzun bir degeridir öyle degilmi?? Biz böyle yetismedikmi böyle görmedikmi??:sm_confused:

Olay budur arkadaslar, yoksa kim mini giymis kim ne yapmis umrumda bile degilmirmirmirmir

tamam da benim ailemde mini eteğe asla kimse karışmadı..belki de bu ailelerin bakış açısıyla ilgili bir şey. zamanında annemde mini etek giymiş... babamdan ters bir söz işitmedim... belki de o yüzden ben farklı yaklaşıyorum... ..

ayh ne yazıkki bi kere teşekkür edebilme hakkıım var
ama burdanda edeyim dedim teşekkür teşekkür teşekkürrrkaydirigubbakcemile5

konu mini eteğe kadar gelmiş..modernlik değil miydi konu..kafamçokkarıştı
BANA GÖRE;
modernlik mini etek giyip giymemekle,kızının sevigilileriyle tanışıp aynı masaya oturup oturmamayla olmaz..kaydirigubbakcemile
modern insan kültür birikimi olan,tarihini bilen ve sahip çıkan,kendini eğiten,hayata asil durabilen,oturmasıyla kalkmasıyla efendi olan ve kendine hayran bırakan insandır..
gerisi hikaye...

ya bu teşekkür butonlarını istediğimiz kadar kullansak ne güzel olur dimikaydirigubbakcemile3
valla teşekkürrrrr yaaa:lepi:

Tabiki farkli yaklasabilirsin buna lafim yok zaten!! Nasilki herkez ayni yasam tarzina göre yetismedi düsünceleride farkli olacaktir....

Ama bazi insanlar bunu modernlik olarak algiliyor, yani acik secik giyinmek modernlik oluyor ben buna anlam veremiyorum, giyinen giyinir herkezin kendi tercihidir!!
Inanirmisin bazi yerlerde böyle giyinmedigin veya buna karsi ciktigin zaman ahhhh ne kadar geri kafalisiniz ya deniliyor...

Avrupadan gelen hersey iyi bizde yapalim zihniyetini iyi bulmuyorum cünkü bu bizim kendi degerlerimizi kaybetmememize sebeb oluyor...

haa bu arada gülsümcüm..bende mini etek giyerim..:icecream:
eşimle flört ederken babacım tanışmıştı..hatta ondan önceki erkek arkadaşımlada tanışmıştı..:1hug:
ama ben senin ne demek istediğini anladım canım..20 kere de yazsan örnek verdim diye..vermemeliydin denecek..:mymeka:

Senin anlayisina gurban olam benŞeniz

Extreme arkadasim senindeŞeniz

canım sağollasın:1hug:
konu başka yerlere sapmasında biz seni gayet iyi anladık ne anlatmak istediğini...
bu arada benim eilemde çok yakınlarımda mini etek giyerşakkıdı
sorun etek bluz,yollar caddeler değil...
saruboceg ne güzel anlatmış sorunu ben bişey söylemiim daha,
nasıl olsa söylediklerim başka yerlere çekilcekkaydirigubbakcemile3
ama sen çok doğru bi konuyu taşımışsın burayaakaydirigubbakcemile5

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…