Bebek Beslenmesi Mochi Göğüs Pompası Kullananlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Merhaba arkadaşlar, bebeğim 8 aylık doğdu, sezaryen ile. Küvezde kalmadık sağlığı yerindeydi, 2 kg doğdu. İnanılmaz derecede çok sütüm vardı ilk 2 hafta. Yürürken şapır şapır paçalarımdan damlıyordu. Emmesi çok kuvvetsiz olduğu için ve hemen yorulup uyuduğu için memeyi boşaltamadı hiç. Her saat başı emziriyorsum ardından wee baby elektrikli pompa ile sağım yapıyor buzluğa atıyordum. Sonra mastit oldum. Saşe antibiyotiklerle falan idare ettik, masajlar presler derken mastitten kurtuldum. Ama karpuz gibi olan göğüslerim limon kadar kaldı ve sünger gibi yumuşacık oldular. Sütüm çok azaldı yetmiyordu, mama ve buzlukta ki sütten takviye yapmak zorunda kaldık. Yine de hep emzirdim, sağdım, masajlar yaptım, çaylar denedim yiyecekler denedim her şeyi yedim denedim ama gittikçe azaldı. Sonra kızım ateşlendi 26 günlükken 1 gece hastanede küvezde yattı. Corona virüs tedbirleri nedeniyle 30 saat boyunca ne çocuğumu gösterdiler ne de bilgi verdiler. Ölüyorum sandım o gün, ne uyuyabildim ne yiyip içebildim. Emzirme izni bile olmadığı için evde süt sağma ya devam ettim o gün. Ama eskiden bir sağımda tek memeden 180 cc çıkarken o gün 50 cc zor çıktı. Kızımı alıp eve getirdikten sonra emzirdikçe fark ettim ki sütüm yok. Kesildi 3 gün. Sonra geri geldi damla damla. Sonra yine gitti 2-3 gün derken yine geldi damla damla. Kızım şuan 2 aylık, ağlaya ağlaya memeyi alıyor, 2 dakika emiyor, süt bitince kıyametler kopuyor ağlamasından. Zorla emzirmeye çalışıyorum ama inanın çok zor memeyi süt yok diyerek ağlayarak bırakması. Sürekli mama içiyor. Mochi sipariş ettik eşimle dün gece. Her şeyi her pompayı denedik, hani bir umut onu da aldık deneyeceğiz ne yapalım. İnşallah faydasını görürüz. Deneyince yorumlarımı yine yazacağım buraya. Rabbim kimseyi çocuğunu emzirmekten mahrum etmesin inşallah. Kimsenin evladı anne sütünden mahrum kalmasın inşallah

Ne kadar geliyordu sütünüz.örnegin kac ccden ne kadara çıktı?kac saatte bir kullandınız yardımcı olursanız çok sevinirim sanki elektrikli pompa ile sagınca çok az çıkıyor sütüm mü azaldı diyorum

Merhaba denediniz mi ürünü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…